تارخ انتشار: چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۲
کد خبر : 26252
چاپ خبر

آشنایی با شماره تلفن‌ ها و پیامک‌‌ های ضروری تهران

تلفن2

کرج رسا: شماره تلفن و شماره پیامک‌ هایی که می‌توانند مسائل، نیاز‌ها و مشکلات شما را برطرف کنند، باور ندارید، خودتان امتحان کنید.

به گزارش کرج رسا، در هر جامعه‌ ای تلفن‌های ضروری و مورد نیاز شهروندان را مانند؛ سازمان‌ها، مراکز امداد، بیمارستان‌ها، اوژانس و….با رقم‌ های کوتاه و روند که به راحتی در حافظه سپرده می‌شوند را تهیه و در دسترس آنان قرار داده است. بعضی از این تلفن‌ها بین‌المللی هستند و برخی دیگر مختص همان کشور است.

همشهری آنلاین نیز برای آگاهی و سهولت کار شهروندان و مخاطبان، این شماره‌های ضروری را جمع آوری و فهرست کرده است. با بهره‌ برداری از این شماره تلفن‌ها و پیامک‌ها می‌توان از رفت و آمد‌‌های بیهوده در شهر جلوگیری و پاسخ بسیاری از مشکلات و سوال‌های خود را در زمینه‌های مختلف دریافت کرد.

– اگر درخواست تاکسی دارید و تاکسی سرویس محلتان تاکسی ندارد، نگران نشوید! تنها کافی است با شماره مربوطه تماس بگیرید.

– می‌خواهید قبض‌های خود را پرداخت کنید، کافی است با تلفن ثابت منزل با شماره مربوطه تماس بگیرید.

– مشکل دارید و هزینه پرداخت مشاور ندارید، باز هم نگران نباشید کافی است تنها شماره سه رقمی مربوطه را گرفته و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

نکته: این شماره‌ها بیشتر در تهران کارایی دارند‌.‌ و اینکه سعی شده است، شماره‌ها پشت سرهم به ترتیب کوچک تا بزرگ آورده شوند.

شماره تلفن ۱۱۰

شماره ۱۱۰ متعلق به نیروی انتظامی‌جمهوری اسلامی‌ایران است. با گرفتن این شماره می‌توانید نیاز، خبر و اطلاعات خود را در زمینه سرقت، درگیری، زورگیری و قتل به گوش نیروی انتظامی‌برسانید.

شماره تلفن ۱۱۵

این شماره متعلق به مرکز اوژانس تهران است. تماس با این شماره شما می‌توانید برای یک یا چند فرد مصدوم، بیمارو یا فرد بد حال در محل کار، خانه و یا … درخواست کمک کنید.

شماره تلفن ۱۱۸

این شماره آخرین اطلاعات صحیح تلفن‌های بیمارستان‌ها، فرهنگسراها، هواپیمایی، راه آهن و…. ارائه می‌کند. گفته می‌شود؛ روزانه بیش از یک میلیون نفر با این مرکز تلفن تماس می‌گیرند و هزاران نفر از سایت اینترنتی آن بازدید می‌کنند‌.‌

شماره تلفن ۱۱۹

این شماره در واقع یک ساعت گویا است که ساعت دقیق را دوبار به دقیقه و ثانیه اعلام می‌کند‌!

شماره تلفن ۱۲۱

این شماره مربوط به شرکت توزیع نیروی برق شهر تهران است در صورت خرابی یا قطعی برق این شماره جوابگوی شما است.

شماره تلفن ۱۲۲

این شماره مربوط به مرکز ارتباطات شرکت آب و فاظلاب استان تهران (امداد آب تهران)در صورت هر گونه اشکال، خرابی و قطعی آب و… این شماره به شما کمک خواهد کرد.

شماره تلفن ۱۲۵

این شماره را همه می‌شناسند و متعلق به سازمان آتش نشانی است. درصورت آتش‌سوزی، حوادث، اتفاقات عجیب و غریب و هر گونه امداد نجاتی می‌توانید از این شماره استفاده کنید. “این سازمان تقاضا دارد تنها در موارد ضروری و حاد با این مرکز تماس گرفته و در غیر این صورت وقت و شماره این سازمان را بیهوده هدر نداده و اشغال نکنید.”

شماره تلفن ۱۳۳

این شماره نیز بسیار مفید و پر استفاده است. بیشتر به درد روزهایی می‌خورد که تاکسی سرویس محلتان تاکسی ندارد یا اینکه ساعت اوج ترافیک، هوای بارانی، برفی و… است. مرکز تاکسی بی‌سیمی ‌۱۳۳ یک سری تاکسی دارد که در سطح شهر تردد می‌کنند‌.‌ هنگامی که شما با این شماره تماس می‌گیرید، اپراتور نزدیک‌ترین تاکسی را برای شما می‌فرستد.‌ نکته جالب این است که این مرکز بر اساس تلفن شما کار می‌کند. به عبارتی اگر تنها یک بار با تلفن خود از آنها ماشین گرفته باشید. کافی است که با همان تلفن دوباره تماس بگیرید. آنها شماره تلفن و آدرس شما را در ذخیره دارند.‌

شماره تلفن ۱۳۴

این شماره برای اطلاع از پیش بینی هوای استان تهران و دیگر استان‌های کشور  است.و همچنین برای اطلاع از تفسیرهای  هواشناسی می‌توانید از سیستم هواگو استفاده کنید. این شماره هنگام برنامه‌ریزی برای مسافرت به شهرهای دیگر مفید است. با بهره‌گیری از آن از نظر آب و هوا دچار مشکل نخواهید شد.

شماره تلفن ۱۳۷

این شماره مربوط به شهرداری تهران و به نوعی جدید است‌.‌اگر متوجه مشکلی در کوچه و خیابان شده‌اید، با این شماره تماس بگیرید. برای مثال؛ اگر چاه فاضلاب کوچه یا خیابانی سرریز شده یا چاله خطرناکی وسط خیابان یا پیاده‌ رو  بوجود آمده، بوی تعفن آشغال‌هاب بجا مانده اذیت می‌کند، دستفروشان مزاحم و…. فورا تماس بگیرید و نتیجه رو ببینید.

شماره تلفن ۱۳۹

این شماره مربوط به شرکت قطارهای مسافری رجاء است. اگر خیال خرید بلیط یا رزور آن را دارید با این شماره تماس بگیرید.

شماره تلفن ۱۴۰

این شماره بسیار جالب است. به خاطر سپردن کد‌پستی معضلی شده است و در بیشتر مواقع باعث تاخیر در انجام کارهای اداری و…می‌شود. باید به شما بگویم با این شماره دیگر نگران نباشید! اگر کد پستی خود را حفظ نیستید و یا اینکه به همراه ندارید. تنها کافی است با این شماره تماس بگیرید. این مرکز با دریافت شماره تلفن منزل یا محل کار، کد پستی مورد نظر را به شما می‌دهد‌.‌ همچنین اگر آدرس مناطق پستی تهران را می‌خواهید و یا اینکه  وضعیت بسته‌های پستی خود را می‌خواهید، جویا شوید با این شماره تماس بگیرید.

شماره تلفن ۱۴۲

این شماره مربوط به سازمان تامین اجتماعی است. اگر مشکلی در زمینه شغل و بیمه خود دارید با این شماره که ندای تامین اجتماعی است، تماس بگیرید. سازمان تامین اجتماعی با این شماره کارکنان،کارگران و کارفرمایان را با حقوقشان آشنا می‌کند‌.‌

شماره تلفن ۱۴۸

این یکی از شماره تلفن‌های ضروری و بسیار مفید است. اگر مشکلی در زمینه‌های خانوادگی، شغلی، کودکان و… دارید، تنها با این شماره تماس بگیرید؛ راهنمایی لازم به شما داده خواهد شد. این تلفن مربوط به یک مرکز مشاوره معتبر و رایگان است. شما می‌توانید از خلوت خانه خود استفاده کرده و بدون اینکه از حضور شخصی خجالت بکشید با مشاوران مرکز صحبت کنید تا راه حلی برای مشکل و مسائل خود دریافت کنید. نکته؛ این مشاورها وقت و زمان برای شما تعیین نمی‌کنند و شما هرچقدر که لازم بود و در هر زمان می‌توانید از مشاوره‌های این مرکز بهرمند شوید. این مشاوران دارای کد هستند. شما با دریافت آن می‌توانید، دفعه بعد با همان شخص صحبت کنید یا اینکه مشاور خود را عوض کنید. اگر مشکل شما بسیار حاد بود آنها شما را به پزشکان معتبر مربوطه معرفی می‌کنند.

شماره تلفن ۱۶۲

این شماره مربوط روابط عمومی‌صدا و سیما است. شما می‌توانید برای ارائه نظرات، پیشنهادات،انتقادت، درخواست تکرار برنامه، اطلاع از ساعت پخش برنامه و…. با این شماره تماس بگیرید.

شماره تلفن ۱۹۱

این شماره مربوط به ادرس یابی کلیه داروخانه‌ها بخصوص بر اساس منطقه شما است. این شماره با پرسیدن منطقه‌ای که در آن هستید، اسم و آدرس کلیه داروخانه‌های نزدیک را برای شما اعلام می‌کند.

شماره تلفن ۱۹۲

این شماره به شما همه اوقات شرعی را تا ۲۴ ساعت آینده اعلام می‌کند‌.‌ به عبارتی با تماس با این شماره شما از روز، ساعت، زمان اذان، تاریخ میلادی یا قمری و…مطلع خواهید شد.

شماره تلفن ۱۹۹

این شماره مربوط به اطلاعات پرواز فردودگاه است. اگر می‌خواهید شماره پرواز و یا زمان ورود هواپیمای مسافر خود را بپرسید با این شماره تماس بگیرید. این شماره اطلاعات مورد نظر را در زمینه‌های زمان فرود، تاخیر پرواز و یا… را به شما می‌گوید. به عبارتی هرگونه اطلاعاتی از هر پروازی بخواهید این شماره در اختیار شما قرار می‌دهد. این شماره اجازه نمی‌دهد که شما با انتظار بی‌دلیل در سالن‌های فرودگاه، زمان خود را هدر دهید.

شماره تلفن ۱۸۱۸

این هم شماره‌ای پر سود برای پرداخت تمام قبض‌های شما در هر جا که هستید. به عبارتی شماره‌ای برای حفظ و ذخیره وقت و زمان شما….این شماره مرکزخدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران است‌.‌ وقتی برای پرداخت قبض‌های خود تماس می‌گیرید، اول از شما شناسه قبض یا شماره تلفن را می‌خواهد. وقتی شماره را وارد کنید‌ مبلغ پرداختی به شما ارائه می‌شود. برای پرداخت این مبلغ از شمایک شماره کارت عابر بانک‌تان را می‌خواهد و در آخر هم یک شماره پیگیری به شما می‌دهد تا اگر مشکلی پیش آمد، بوسیله آن حل و فصل شود. از این شماره می‌توانید،خدمات دیگری مانند؛ دریافت صورت حساب‌های قبلی و دریافت ریز مکالمات و… را بگیرید‌.‌

شماره تلفن ۸۸۶۱۲۱۲۱

این شماره تلفن مربوط به امداد خودرو است‌.‌ این شماره بسیار مشگل گشا است. بخصوص در مسافرت‌های بیرون شهری…اگر ماشین شما در راه خراب شد، به جای درخواست و تقاضا از سایر راننده‌ها به این شماره زنگ بزنید. این مرکز دارای مکانیک‌های خبره و ماهری است که به موقع به داد شما خواهند رسید. مرکز امداد خودرو در همه جای ایران خدمات می‌دهد‌.‌حتی اگر در یک روستای دورافتاده باشید، می‌توانید از مشاوره تلفنی مرکز کمک بگیرید. شماره پیامک‌های (SMS)ضروری که می‌توانید در حافظه تلفن همراه خود ذخیره کنید.

شماره پیامک ۳۰۰۰۴۲۴۶

این شماره مربوط به اطلاع‌رسانی تخلف تاکسی است که در این شماره پیامک، شما باید شماره پلاک ماشین خاطی را ارسال کنید تا با پیگیری در صحت و درستی شکایت رسیدگی شود.

شماره پیامک ۳۰۰۰۵۱۵۱

این شماره مربوط به اخذ خلافی ماشین است که بسیار کاربردی و با استفاده از آن وقت و زمان شما ذخیره می‌شود. برای استفاده از این پیامک شما باید عدد عمودی کنار کارت ماشین ارسال را به مرکز ارسال کنید.

شماره پیامک ۳۰۰۰۵۰۵۰

این شماره مربوط به استعلام کارت سوخت است. اگر مشکلی در استفاده و یا دریافت کارت سوخت خودروی خود را دارید باید عدد عمودی کنار کارت ماشین را به این مرکز ارسال کنید.

شماره پیامک ۲۰۰۰۹۱۶

این شماره نیز اوقات شرعی را به مدت ۲۴ ساعت با اعلام؛ روز، ساعت، تاریخ و …. در اختیار شما قرار می‌دهد.

شماره پیامک ۱۰۰۰۳۰۵

شماره پیامک مربوط به اطلاعات‌آب و هوا است. با ارسال پیش شماره شهر مورد نظر بدون صفر می‌توانید از شرایط  آب و هوای شهر مورد نظر مطلع شوید.

شماره پیامک ۱۰۰۰۳۹۲

این شماره به شما ساعت کشور ها را اعلام می‌کند. تنها کافی است به این شماره نام کشور مورد نظر را ارسال کنید. ساعت و اختلاف ساعت کشور مبدا و مقصد به شما اعلام خواهد شد.

شماره پیامک ۱۰۰۰۳۹۴

این شماره بسیار جالب است. شما با ارسال نام شهر مورد نظر به این شماره می‌توانید مکان‌های دیدنی آن شهر را بر روی تلفن همراه خود داشته باشید. این شماره بخصوص در سفرهای نوروزی و غیره بسیار کاربرد دارد.

شماره پیامک ۱۰۰۰۳۹۶

این پیامک به گونه‌ای مکمل شماره پیامک قبلی (در بالا) است. یعنی مقدار مسافت‌های بین شهر‌ها را به شما اعلام می‌کند. چنانچه با خودروی خود سفر می‌کنید این اطلاعات بسیار به کار شما خواهد آمد. برای سهولت بهره‌برداری و فراموش نکردن این شماره‌ها در هنگام نیاز، بهتر است، شماره‌ها را بر روی یک برگه نوشته یا پرینت گرفته و در جای مناسبی در دسترس همه اعضای خانواده قرار دهید.

یک دیدگاه

  1. شادي خاچيكيان مرداد ۴, ۱۳۹۴ در ۰۹:۲۵ - Reply
     

    ممنونم، همه ی شماره های ضرورری رو در نات پد تلفنی تبلتم ذخیره کردم. بعضی هاشون خیلی بدرد میخوره. از خیلی هاشون کلا بی اطلاع بودم… واقعا متشکرم ازتون…

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
photo_2017-10-23_12-41-54
سامانه سهام عدالت بسته شد/ سود تقریبی بقیه، ۸۱ هزار تومان
باغ سیب
باغ سیب کرج تا پایان امسال به طور کامل احیا می‌شود
6eded27f9b38f186aa394ffe76b6d4a3
نوشیدنی های انرژی آور یا مرگ آور ؟
81267117-640x321
واکنش وزیر ارتباطات به خودکشی دو دختر نوجوان در بازی «نهنگ آبی» + عکس
81267117-640x321
راه اندازی کتابخانه سیار دانش آموزی در البرز
n82705015-71944011
سامانه مراقبت اجتماعی برای دانش آموزان البرز راه اندازی شد
81267117-640x321
موفقیت دانش آموزان البرز در مسابقه بین المللی عکاسی میکروسکوپی
6eded27f9b38f186aa394ffe76b6d4a3
نوزاد ۳۰ کیلویی همه را متعجب کرد + عکس
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-11-10 08:43:39Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
جزئیات حادثه گلشهر کرج اعلام شد
photo_2017-10-22_21-25-07
افزایش بیش از ۳۷ درصدی برداشت عسل در استان البرز
photo_2017-10-22_21-06-45
انتقال مصدومان انفجار دفتر اسناد رسمی توسط بالگرد به بیمارستان
قوانین والیبال دستخوش تغییرات می شود
۱۰ مدعی و یک صندلی / صندلی ریاست فدراسیون والیبال به چی کسی می رسد؟
با این گیاهان دارویی آرامش را به قلبتان هدیه دهید
با این گیاهان دارویی آرامش را به قلبتان هدیه دهید
جولان تازه‌واردهای چینی
جولان تازه واردهای چینی
آیا جمعه سیاه خرید در ایران همه‌گیر می‌شود؟
آیا جمعه سیاه خرید در ایران همه‌گیر می‌شود؟
636276800237539616.jpg
مشکل حل شد، دختران بسکتبالیست به قهرمانی آسیا برگشتند
درمان سرگیجه‌های ناگهانی/ شایع‌ترین علل بروز سرگیجه
درمان سرگیجه های ناگهانی/ شایع‌ترین علل بروز سرگیجه
شیائومی ردمی نوت 5 با پردازنده اسنپدراگون 617 در Geekbench رؤیت شد + عکس
شیائومی ردمی نوت ۵ با پردازنده اسنپدراگون ۶۱۷ در Geekbench رؤیت شد + عکس
زخم‌هایی که از سرطان‌ خطرناک‌تر هستند
زخم‌هایی که از سرطان‌ خطرناک‌تر هستند
گوشی‌های آیفون هم رجیستر می‌شوند
گوشی‌های آیفون هم رجیستر می‌شوند
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا