تارخ انتشار: یکشنبه 26 آبان 1392 - 19:45
کد خبر : 7444
چاپ خبر
بازدیدها: 235
آزمون دستیاری

آزمون 11 ارديبهشت برگزار مي‌شود؛

آغاز ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دی‌ ماه

کرج رسا: معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز ثبت‌ نام چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دی ماه، درباره تغییرات در پذیرش دستیار توضیح داد.

به گزارش کرج رسا، سید امیر محسن ضیائی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری چهل‌ و یکمین دوره آزمون دستیاری در ۱۱ اردیبهشت ماه، در خصوص برنامه ریزی برای تحول در شیوه پذیرش دستیار، گفت: برای ایجاد تحول برنامه‌ هایی در نظر گرفته‌ شده که قرار است در صورت تصویب، در چند فاز اجرا شود.

وی با اشاره به محدود شدن تعداد انتخاب رشته در آزمون دستیاری، گفت: در نظر داریم تعداد انتخاب رشته آزمون دستیاری را به پنج رشته کاهش دهیم و مطمئنا تعداد انتخاب رشته محل‌ها از ۱۰۰ رشته محل فعلی کاهش می‌یابد که البته برای اجرا مستلزم تصویب در شورای آموزش پزشکی است.

وی افزود: با توجه به اینکه داوطلبان آزمون دستیاری باید بر اساس استعداد و مهارت‌های خود انتخاب رشته محل انجام دهند، برخورداری از امکان ۱۰۰ انتخاب رشته محل موجب می‌شود که آنان در بسیاری از انتخابات توانایی خود را نادیده بگیرند و فقط با هدف قبولی انتخاب انجام دهند.

وی با بیان اینکه در نهایت این افراد پس از قبولی به دنبال تغییر رشته یا محل هستند، اظهار کرد: محدود شدن انتخاب رشته باعث می‌شود داوطلبان با دقت بیشتری انتخاب رشته کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تغییر در ضرایب آزمون دستیاری با توجه به رشته‌های مختلف را از دیگر موارد تحول در نحوه پذیرش دستیار عنوان کرد و افزود: با توجه به انتخاب هر داوطلب ضرایب هر رشته متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه باید برای آزمون دستیاری مصاحبه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: هرچند ممکن است این موضوع چالش‌هایی ایجاد کند، اما می‌توان به صورت صحیح و قانون مندی آن را اجرا کرد اما اجرای آن نیازمند زمان است و به زودی قابل اجرا نیست.

ضیائی با تاکید بر اینکه در صورت برگزاری مصاحبه باید مصاحبه ساختارمندی برای آزمون دستیاری در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: اجرای این تغییرات نیازمند تصویب آن در شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت است.

وی افزود: البته به اعتقاد بنده اجرای دو بخش اول یعنی تغییر در ضرایب و کاهش تعداد انتخاب رشته‌ محل‌ها مشکل خاصی ندارد و قابل اجرا برای آزمون دوره چهل و یکم است که البته فقط در صورت تصویب در شورای آموزش پزشکی قابل اجرا خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه موارد دیگری چون تاثیر نمره پره انترنی در پذیرش دستیار می‌توان لحاظ کرد، خاطر نشان کرد:‌ حتی‌الامکان باید از قدرت مطلق ۲۰۰ سوالی در پذیرش دستیار کم کنیم و ابعاد دیگر پذیرش دستیار نیز مورد بررسی قرار داده شود.

پاسخی بگذارید


5 + 7 =

آخرین اخبار
Untitled-1
رونمایی از محصول ادغام شده ی پیکان، پژو و پراید در حصارک کرج + عکس
658658
اقدام ضد فرهنگی مسابقات سوارکاری مختلط در تهران! + عکس
دسترسی اسرائیل به زرادخانه آمریکا در اراضی اشغالی
دسترسی صهیونیست‌ ها به زرادخانه آمریکا در اراضی اشغالی
واژگونی سمند 2
سقوط آزاد سمند از روی پل
110636
دور در جا با تریلی حامل سوخت! + فیلم
پرز از همراهی اعراب در حمله به غزه تقدیر کرد
پرز از همراهی اعراب در حمله به غزه تقدیر کرد
روز قدس2
راهپیمایی بعد از نماز جمعه کرج در حمایت از مردم مظلوم غزه
خط تولید ایرانخودرو
خودروهای طبقه متوسط جامعه کدامند؟
غرق شدن
غرق شدن سه مسافر در سدهای کرج و طالقان
IMAGE11406783796586
انحراف به چپ پراید، جان ۵ سر نشین آن را گرفت + عکس
635006804768141375
محور کرج ـ چالوس و هراز فردا یک‌ طرفه می‌شود
مردی که برای فرار از قانون، اسبش را خورد!
مردی که برای فرار از قانون، اسبش را خورد!
موش1
فیلم/ موش‌ های بازیگوش در چند متری موزه لوور پاریس!
سردار سلیمانی1
متن کامل پیام سردار سلیمانی به فلسطینی‌ ها
Untitled-1
متروی شهری تبریز، بالاخره مسافرگیری کرد
امیر قلعه نویی
قلعه‌ نویی: صحبت‌ های نکونام پشیزی برایم ارزش ندارد
Russian President Putin watches the cross country skiing men's relay during the Sochi 2014 Olympic Winter Games at Laura Cross-Country Ski and Biathlon Center near Krasnaya Polyana
دور تازه تحریم‌ های آمریکا و اروپا علیه روسیه آغاز شد
خرس
فیلم/ مردی که از لحظات پایانی عمر خود فیلم گرفت
انفجار در غزه
روایت جنایت بی‌ پایان؛ غزه؛ ۱۲۶۰ شهید، ۷۱۰۰ زخمی
83226_504
افخم: آمریکا به خاطر حمایت از رژیم صهیونیستی بی‌ اعتبار شده است