تارخ انتشار: یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۵
کد خبر : 7444
چاپ خبر
بازدیدها: 173
آزمون دستیاری

آزمون 11 ارديبهشت برگزار مي‌شود؛

آغاز ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دی‌ ماه

کرج رسا: معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز ثبت‌ نام چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دی ماه، درباره تغییرات در پذیرش دستیار توضیح داد.

به گزارش کرج رسا، سید امیر محسن ضیائی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری چهل‌ و یکمین دوره آزمون دستیاری در ۱۱ اردیبهشت ماه، در خصوص برنامه ریزی برای تحول در شیوه پذیرش دستیار، گفت: برای ایجاد تحول برنامه‌ هایی در نظر گرفته‌ شده که قرار است در صورت تصویب، در چند فاز اجرا شود.

وی با اشاره به محدود شدن تعداد انتخاب رشته در آزمون دستیاری، گفت: در نظر داریم تعداد انتخاب رشته آزمون دستیاری را به پنج رشته کاهش دهیم و مطمئنا تعداد انتخاب رشته محل‌ها از ۱۰۰ رشته محل فعلی کاهش می‌یابد که البته برای اجرا مستلزم تصویب در شورای آموزش پزشکی است.

وی افزود: با توجه به اینکه داوطلبان آزمون دستیاری باید بر اساس استعداد و مهارت‌های خود انتخاب رشته محل انجام دهند، برخورداری از امکان ۱۰۰ انتخاب رشته محل موجب می‌شود که آنان در بسیاری از انتخابات توانایی خود را نادیده بگیرند و فقط با هدف قبولی انتخاب انجام دهند.

وی با بیان اینکه در نهایت این افراد پس از قبولی به دنبال تغییر رشته یا محل هستند، اظهار کرد: محدود شدن انتخاب رشته باعث می‌شود داوطلبان با دقت بیشتری انتخاب رشته کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تغییر در ضرایب آزمون دستیاری با توجه به رشته‌های مختلف را از دیگر موارد تحول در نحوه پذیرش دستیار عنوان کرد و افزود: با توجه به انتخاب هر داوطلب ضرایب هر رشته متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه باید برای آزمون دستیاری مصاحبه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: هرچند ممکن است این موضوع چالش‌هایی ایجاد کند، اما می‌توان به صورت صحیح و قانون مندی آن را اجرا کرد اما اجرای آن نیازمند زمان است و به زودی قابل اجرا نیست.

ضیائی با تاکید بر اینکه در صورت برگزاری مصاحبه باید مصاحبه ساختارمندی برای آزمون دستیاری در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: اجرای این تغییرات نیازمند تصویب آن در شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت است.

وی افزود: البته به اعتقاد بنده اجرای دو بخش اول یعنی تغییر در ضرایب و کاهش تعداد انتخاب رشته‌ محل‌ها مشکل خاصی ندارد و قابل اجرا برای آزمون دوره چهل و یکم است که البته فقط در صورت تصویب در شورای آموزش پزشکی قابل اجرا خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه موارد دیگری چون تاثیر نمره پره انترنی در پذیرش دستیار می‌توان لحاظ کرد، خاطر نشان کرد:‌ حتی‌الامکان باید از قدرت مطلق ۲۰۰ سوالی در پذیرش دستیار کم کنیم و ابعاد دیگر پذیرش دستیار نیز مورد بررسی قرار داده شود.

پاسخی بگذارید


− 1 = 6

آخرین اخبار
ماهگل مهر
فردا؛ خاکسپاری بازیگر جوان تئاتر
کبوتر
مسابقه کبوتر با سرعت ۹۰ کیلومتر با خودروها + فیلم
پمپ بنزین
قیمت بنزین سهمیه ای ۷۰۰ تومان و بنزین آزاد ۱۰۰۰ تومان تعیین شد
رهبر انقلاب
سوابق طولانی مجاهدت و خدمات آیت‌ الله ملکوتی از حافظه تاریخ انقلاب محو نخواهد شد
راویولی
آشنایی با روش تهیه راویولی به سبک ایتالیایی
www
سه دبلیوی معروف اینترنتی از کجا آمده اند ؟
سوریه اسامی صدها تروریست سعودی را منتشر کرد
سوریه اسامی صدها تروریست سعودی را منتشر کرد
ل
بدون شرح !
هلی کوپتر آپاچی
عملیات ارتش مصر در سینا با «آپاچی آمریکایی»
سازمان منطقه آزاد قشم
مدیر عامل «منطقه آزاد قشم» برکنار شد
مهدی کروبی
آخرین وضعیت کروبی از زبان همسرش
افغانستان
«عبدالله عبدالله» همچنان پیشتاز انتخابات افغانستان
366379_251
چگونه افزونه‌ های کروم را بر روی Opera نصب کنیم؟
نازل سوخت
آخرین وضعیت بنزین؛ درخواست برای توقف تامین بنزین از پتروشیمی‌ ها
قطار
آغاز تخفیف در نرخ بلیت قطارهای مسافری رجا
تیم ملی کشتی آزاد ایران
تیم ملی کشتی آزاد ایران مقتدرانه قهرمان آسیا شد
هلاکت سرکرده داعش در جنوب رمادی
هلاکت سرکرده داعش در جنوب رمادی
مانور روسیه نزدیک مرزهای اوکراین آغاز شد
مانور روسیه نزدیک مرزهای اوکراین آغاز شد
آیت‌ الله مسلم ملکوتی
پیکر آیت‌ الله ملکوتی صبح شنبه تشییع می‌شود
علی ربیعی
ثبت‌ نام بیش از یک میلیون نفر در طرح بیمه سلامت همگانی تا صبح امروز