تارخ انتشار: یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۵
کد خبر : 7444
چاپ خبر
بازدیدها: 235
آزمون دستیاری

آزمون 11 ارديبهشت برگزار مي‌شود؛

آغاز ثبت نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دی‌ ماه

کرج رسا: معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به آغاز ثبت‌ نام چهل و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی در دی ماه، درباره تغییرات در پذیرش دستیار توضیح داد.

به گزارش کرج رسا، سید امیر محسن ضیائی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری چهل‌ و یکمین دوره آزمون دستیاری در ۱۱ اردیبهشت ماه، در خصوص برنامه ریزی برای تحول در شیوه پذیرش دستیار، گفت: برای ایجاد تحول برنامه‌ هایی در نظر گرفته‌ شده که قرار است در صورت تصویب، در چند فاز اجرا شود.

وی با اشاره به محدود شدن تعداد انتخاب رشته در آزمون دستیاری، گفت: در نظر داریم تعداد انتخاب رشته آزمون دستیاری را به پنج رشته کاهش دهیم و مطمئنا تعداد انتخاب رشته محل‌ها از ۱۰۰ رشته محل فعلی کاهش می‌یابد که البته برای اجرا مستلزم تصویب در شورای آموزش پزشکی است.

وی افزود: با توجه به اینکه داوطلبان آزمون دستیاری باید بر اساس استعداد و مهارت‌های خود انتخاب رشته محل انجام دهند، برخورداری از امکان ۱۰۰ انتخاب رشته محل موجب می‌شود که آنان در بسیاری از انتخابات توانایی خود را نادیده بگیرند و فقط با هدف قبولی انتخاب انجام دهند.

وی با بیان اینکه در نهایت این افراد پس از قبولی به دنبال تغییر رشته یا محل هستند، اظهار کرد: محدود شدن انتخاب رشته باعث می‌شود داوطلبان با دقت بیشتری انتخاب رشته کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تغییر در ضرایب آزمون دستیاری با توجه به رشته‌های مختلف را از دیگر موارد تحول در نحوه پذیرش دستیار عنوان کرد و افزود: با توجه به انتخاب هر داوطلب ضرایب هر رشته متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه باید برای آزمون دستیاری مصاحبه در نظر گرفته شود، اظهار کرد: هرچند ممکن است این موضوع چالش‌هایی ایجاد کند، اما می‌توان به صورت صحیح و قانون مندی آن را اجرا کرد اما اجرای آن نیازمند زمان است و به زودی قابل اجرا نیست.

ضیائی با تاکید بر اینکه در صورت برگزاری مصاحبه باید مصاحبه ساختارمندی برای آزمون دستیاری در نظر گرفته شود، خاطر نشان کرد: اجرای این تغییرات نیازمند تصویب آن در شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت است.

وی افزود: البته به اعتقاد بنده اجرای دو بخش اول یعنی تغییر در ضرایب و کاهش تعداد انتخاب رشته‌ محل‌ها مشکل خاصی ندارد و قابل اجرا برای آزمون دوره چهل و یکم است که البته فقط در صورت تصویب در شورای آموزش پزشکی قابل اجرا خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه موارد دیگری چون تاثیر نمره پره انترنی در پذیرش دستیار می‌توان لحاظ کرد، خاطر نشان کرد:‌ حتی‌الامکان باید از قدرت مطلق ۲۰۰ سوالی در پذیرش دستیار کم کنیم و ابعاد دیگر پذیرش دستیار نیز مورد بررسی قرار داده شود.

پاسخی بگذارید


7 + 6 =

آخرین اخبار
ضاحی خلفان
ما ایران را به دین واقعی و صراط مستقیم باز خواهیم گرداند!
ابوبکر البغدادی
ازدواج خلیفه داعش با دختر آلمانی در موصل
بازار
سیب ارزان شد؛ کاهش شدید قیمت گوجه‌
پارک
«سیزده بدر» در کرج کجا بریم ؟
Untitled-1
ترافیک نیمه سنگین در محور کرج – چالوس و اتوبان کرج – قزوین + عکس
Untitled-1
عکس/ سیزده به در قجری
یمن
عدن تحت کنترل ارتش و کمیته‌ های مردمی درآمد
مغز
ساخت بمب هوشمند میتوکندری برای درمان تومور مغزی
Untitled-1
دیدار «آقا رجب» جانباز ۷۰ درصد با رهبر معظم انقلاب + تصاویر
IMG13193789
دزدان دریایی کارائیب کار دست جانی دپ دادند!
ظریف
تازه‌ ترین تحولات لوزان از زبان وزیر خارجه ایران
عکس؛ حمله به پاسداران ایرانی در بازی آنلاین عربستانی
حمله به پاسداران ایرانی در بازی آنلاین عربستانی + عکس
مذاکرات 5+1
مذاکرات ۱۳ فروردین هم ادامه می‌یابد
Untitled-1
نقش سرپرستار را در سریال «حاشیه» دارم
Untitled-1
تجمع‌ یمنی‌ های‌ مقیم‌ ایران‌ مقابل‌ سفارت‌ عربستان + تصاویر
قلعه نویی
قلعه نویی: کی‌ روش بهترین گزینه تیم ملی است
پرچم ترکیه 3
حمله فرد مسلح به مقر حزب اردوغان در استانبول + عکس
سیزده به در
گذری بر تاریخچه‌ ی سیزده بدر
عکس؛ زیباترین چهره‌ها از نگاه نرم‌افزار کامپیوتری
عکس؛ زیباترین چهره‌ ها از نگاه نرم‌ افزار کامپیوتری
توفان
توفان در قزوین خسارات به بار آورد