تارخ انتشار: یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
کد خبر : 227027
چاپ خبر

آغاز صدور پروانه عادی شکار پرندگان خشکی‌زی در البرز

ممنوعیت شکارپرندگان در زیستگاه های ساوجبلاغ

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از آغاز صدور پروانه عادی شکار پرندگان خشکی‌زی در استان خبر داد و گفت: این پروانه به شکار گونه‌های کبک معمولی، تیهو، کبوترچاهی و فاخته اختصاص دارد.

به گزارش کرج رسا، فردین حکیمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به دستورالعمل صدور پروانه شکار پرندگان خشکی‌زی در استان البرز گفت: طبق این دستورالعمل زمان مجاز شکار از ۱۵ آبان ماه آغاز و تا ۱۵ دی ماه ادامه خواهد داشت.

حکیمی با بیان اینکه هزینه‌ صدور پروانه شکار، ۶۰ هزار تومان است؛ افزود: شکارچیان در شب اجازه فعالیت ندارند و فقط می‌توانند از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به شکار بپردازند.

وی ادامه داد: محدوده مجاز برای صدور پروانه عادی شکار پرنده، صرفاً مناطق آزاد استان خواهد بود و هرگونه اقدام به شکار در مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده و خارج از محدوده مجاز، به ویژه تالاب صالحیه ممنوع بوده و با متخلفین طبق قانون و مقررات برخورد خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز خاطرنشان کرد: پروانه عادی شکار صرفاً برای پرندگان خشکی‌زی شامل گونه‌های کبک معمولی، تیهو، کبوترچاهی و فاخته است؛ از نظر تعداد نیز شکارچیان مجازند در یک روز سه کبک، سه تیهو، چهار کبوتر چاهی و چهار فاخته شکار کنند.

وی افزود: شکار گونه‌هایی به جز گونه‌های فوق به ویژه آبزی و کنارآبزی ممنوع بوده و با متخلفین طبق قانون و مقررات برخورد خواهد شد.

حکیمی تأکید کرد: دارنده پروانه عادی شکار در طول دوره صرفاً مجاز به اخذ یک عدد پروانه بوده و صرفاً مجاز به شکار یکی از گونه‌های پرنده اعلام شده خواهد بود؛ همچنین صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی صرفاً برای بومیان استان البرز و با ارائه مدرک دال بر بومی بودن انجام می‌شود و از صدور پروانه شکار برای افراد غیربومی و اتباع خارجی خودداری می‌شود.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در صورت وقوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و اعلام ممنوعیت شکار پرنده از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، دارنده پروانه شکار مکلف به خودداری از هرگونه شکار است و در صورت تخطی با وی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی