تارخ انتشار: جمعه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۹
کد خبر : 35659
چاپ خبر

حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه کرج:

آمریکا در دنیا حیثیت و آبرویی ندارد که برخی بخواهند به آن اعتماد کنند

حسینی همدانی 2

کرج رسا: امام جمعه شهرستان کرج با گرامیداشت پنجم اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس گفت: قضیه طبس نشان داد که دست خدا با مردم و انقلاب است و شکست آمریکا در طبس یکی از مظاهر امداد الهی برای مردم ایران بود.

به گزارش کرج رسا به نقل از هادیان البرز، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج اظهار داشت: وفای به عهد و پیمان یک رفتار اجتماعی و رعایت آن از سبک های زندگی و از مصادیق اسلامی است.

وی با عنوان اینکه مسلمانان باید به عهد و پیمان خود با هرکسی چه مسلمان و چه غیر مسلمان پایبند باشند گفت: هر کسی که بر عهد و پیمان خود وفادار نیست طبق نظر اسلام خیانتکار محسوب می شود.

خطیب جمعه کرج بیان داشت: در جامعه ای که مردم آن بر عهد و پیمان خود پایبند نباشند هرج و مرج در آن جامعه حاکم می شود فلذا انسان هم باید به عهد و پیمانی که با خدا می بندد و هم با مردم وفادار باشد که اگر اینکار را نکند بر اساس دستور قرآن جزو منافقین به شمار می رود.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به دشمنی دیرینه استکبار با انقلاب اسلامی و شکست نظامی آمریکا در واقعه طبس در پنجم اردیبهشت ماه سال ۵۹ اظهارداشت:به برکت عنایت خداوند متعال بر ملت مسلمان و انقلابی ایران شکست مفتضحانه ای خورد و ننگ شکست نظامی آمریکا در طبس تا ابد باقی می ماند.

امام جمعه کرج افزود: در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب آمریکا در صدد توطئه چینی ضد انقلاب بوده که با عنایت خداوند خنثی شده است.

وی ادامه داد:آمریکا و غرب همواره و به بهانه های واهی همچون موضوع معرفی سفیر جدید ایران در سازمان ملل برای جمهوری اسلامی ایران مشکل ایجاد می کنند لذا دولت باید در مقابل با بهانه های غرب عقب نشینی نکند و محکم بایستد.

آیت الله حسینی همدانی با عنوان اینکه دولت نباید بر سر دستاوردهای هسته ای کوچکترین عقب گردی داشته باشد اظهارکرد:نبایدتلاش های بی وقفه دانشمندان ایرانی برای دست یابی به دستاوردهای هسته ای صلح آمیز و جانفشانی های ملت مسلمان ایران اسلامی برای کسب عزت و سربلندی خود بی نتیجه بماند و باید برای حفظ آن تلاش کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز از اینکه عده ای در کشور دل در گرو آمریکا دارند ابراز تاسف کرد و گفت: امروز آمریکا در دنیا حیثیت و آبرویی ندارد که برخی بخواهند به آمریکا اعتماد کنند.

امام جمعه کرج همچنین با گرامی داشت نهم اردیبهشت روز شوراها گفت: اعضای شورای شهر مراقب باشند تا خدایی نکرده فساد در عملکرد آنها رسوخ نکند چرا که فساد در این شورا به جامعه ضربه سنگینی می زند.

وی خطاب به اعضای شورای شهر ، تاکید کرد: در اسلام بر مشورت بین مردم و مسئولین توصیه شده است فلذا مسئولان بویژه اعضای شورای شهر باید با مردم ارتباط تنگاتنگی داشته باشند و اعضای این شورا باید توجه داشته باشند که عمر کاری آنها کوتاه است و فقط باید به فکر خدمت رسانی به مردم باشند.

حسینی همدانی تاکید کرد: در کشوری که خدمت به مردم یک اصل تلقی می شود نباید اختلافی بین مسئولان باشد بنابراین نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا فقط باید به خدمت رسانی به مردم فکر کنند.

امام جمعه کرج ادامه داد: نقش شوراها در اداره شهر و کشور بسیار مهم بوده و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا ضمن اینکه باید تلاش کنند که وضعیت شهرها و روستاها روز به روز بهبود یابد ، باید مراقب مسائل شهری نیز باشند.

خطیب جمعه شهرستان کرج همچنین در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز جهانی کارگر عنوان داشت:در اسلام به شان و جایگاه رفیع کارگر توصیه شده و علت آن این است که کارگر نیازهای جامعه را برطرف می کند و به همین دلیل باید کارفرمایان به حقوق کارگران توجه ویژه ای داشته باشند.

آیت الله حسینی همدانی بیان داشت: اگر ما نمی خواهیم به نفت تکیه کنیم باید به کار و کارگر در کشور توجه کنیم و کارگران، مردم و مدیران باید برای آبادانی و شکوفایی کشور با تفکر جهادی وارد میدان شوند.

وی خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی به تلاش کارگران معطوف است.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیفروش ویلا و اجاره ویلااجاره ویلافروش ویلا