تارخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۱
کد خبر : 45984
چاپ خبر

گفتگو با مدرس عرفان های کاذب معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم؛

آمیختگی مبانی متاریدینگ با عرفان‌ های سکولار و انحرافی

Untitled-1

کرج رسا: تئوری متاریدینگ و ایجاد دانش تراکمی تاکنون مورد تایید هیچ مجمع علمی و تحقیقاتی نیست زیرا آموزش و تمرینات آن همانند آموزش یوگا، مدیتیشن و هیپنوتیزم می‌باشد که به مغز و روان آسیب جدی وارد می‌کند.

به گزارش کرج رسا به نقل از هادیان البرز، حجت‌ الاسلام والمسلمین مهدی میرزایی «مدرس عرفان های کاذب معاونت تبلیغ حوزه علمیه قم»و «مدیر گروه مستقل پژوهش و مطالعات متاریدینگ» درباره اصطلاح و فرضیه متاریدینگ گفت: فراگیری مطالب و حفظ قرآن در کوتاهترین زمان ادعایی است که اخیرا توسط فردی با نام آقای ( ح،ف) مطرح شده است و ایشان معتقد است این طرح ابداعی «پرورش نابغه‌ها » است و به همین جهت اقدام به ترویج فراخواندن”META READING” کرده است. آقای (ح.ف) متاریدینگ را به عنوان جدیدترین و بهترین روش مطالعه در جهان می‌داند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی بیان داشت: مبدع این طرح ادعا دارد این دوره آموزشی فراخواندن (متاریدینگ) زمینه لازم را برای ایجاد دانش تراکمی و بهبود وضعیت علمی کشور وتولیدعلم رانیز فراهم می کند و مدعی است در این دوره آموزشی وضعیت PFC مغز سامان پیدا می کند وبا فعال شدن نیمکره راست مغز، نیمکره های مغز انسان متعادل تر می‌شود ودقت وتمرکز و حافظه به شکل عجیب و باورنکردنی ارتقا می‌یابد به طوری که حافظه حدود دو هزار درصد رشد می‌کند و شیوه مطالعه و خواندن نیز کاملا دگرگون و لذت‌بخش می‌شود  و از شکل سنتی و حتی تندخوانی به تصویر برداری لحظه ای  و فوتونی صفحه‌ای  تبدیل می‌شود بطوری که فرد پس ازگذراندن ۱۰الی ۱۲ جلسه آموزشی و استمرار تمرینات بتواند در یک بازده زمانی کوتاه، از لحاظ کمّی و کیفی هوش، حافظه، تمرکز و مطالعه و دانش خود را به میزان شگفت‌انگیزی افزایش دهد.

مدرس عرفان‌های کاذب و فرقه‌های معنویت‌گرا با بیان اینکه مبانی و محتوای متاریدنگ از مصادیق بارز عرفان‌های کاذب می‌باشد افزود: تئوری متاریدینگ و ایجاد دانش تراکمی تاکنون مورد تایید هیچ مجمع علمی و تحقیقاتی نیست زیرا آموزش و تمرینات آن همانند آموزش یوگا، مدیتیشن و هیپنوتیزم می‌باشد که به مغز و روان آسیب جدی وارد می‌کند که نهایتا منجر به میگرن و سر‌گیجه خواهد شد.

وی ادامه داد: مبانی متاریدینگ تلفیقی از روش‌های تندخوانی و برخی از عرفان‌های کاذب و انحرافی است زیرا در جزواتی که به داوطلبین این دوره (دانشگاه قرآن و حدیث) ارائه شده است ترویج عرفان سکولار به صراحت دیده می‌شود .

پژوهشگر عرفان‌های نوظهور و معنویت‌های انحرافی با اشاره به جزوات این فرد مدعی تصریح کرد:در(جزوه پنجم صفحه ۱)آقای «ح.ف» آمده است: «عمل به معنویت می‌تواند اثر سلامت بخش در مغز داشته باشد. مهم نیست که چگونه به خدا ایمان دارید، زیرا دلایل قابل توجهی وجود دارد مبنی بر اینکه چنین عملکردی حتی اگر به خدا اعتقاد نداشته باشید، مؤثر است» یعنی برای رسیدن به آرامش حضور در کلاس و وجود استاد ضروری است اما اعتقاد به  خداوند الزامی نیست.این باور شبیه توهّمات«نیل دونالد والش» و دیگر رهبران تکاملی در عصر جدید است که تلاش می‌کنند از عمیق‌ترین لایه‌های اعتقادی و ارزشی مردم سوء استفاده کنند.

استاد و پژوهشگر عرفان های نوظهور تاکید کرد: مبانی دوره متاریدینگ چنان با عرفان‌های کاذب آمیخته است که قابل تفکیک نمی‌باشد به طوریکه تار و پود آموزه‌های متاریدینگ با مبانی عرفان‌های انحرافی تنیده شده است.

وی با بیان اینکه مدعی این فرضیه از مفاهیم دینی سوء استفاده کرده است اظهار داشت : آقای (ح.ف) چشم سوم را تعبیر به چشم برزخی و ملکوتی کرده و با اسامی مانند چشم دل، چشم بصیرت باطنی، چشم غیبی ملکوتی بیان کرده است و آن را با بعضی از روایاتی که در مورد «چشم باطنی» وارد شده تطبیق می‌دهد! در حالی که مفهومی که از روایات استفاده می‌شود غیر از این است و تفاوت بنیادین با ادعای ایشان دارد. آقای (ح.ف) در یک جلسه‌ای گفته‌اند من با نگاه کردن در چشم افراد می‌توانم تشخیص دهم به چه میزان تمرینات را انجام داده‌اند! ایشان با این ادعاها چه چیزی را می خواهند اثبات کنند؟! آیا واقعا با تمرینات متاریدینگ چشم برزخی انسان گشوده می شود؟! حتی اگر شخص لائیک باشد با انجام سه ساعت تمرین روزانه چشم برزخیش باز خواهد شد؟!

«مدیر گروه مستقل پژوهش و مطالعات متاریدینگ»گفتند: هنگامی که ما آسیب‌های متاریدینگ را تبیین کردیم آقای (ح.ف) جزواتی را که در «دانشگاه قرآن و حدیث» محور متاریدینگ قرار داده بود در سالن دفتر تبلیغات از آن جزوات استفاده نکرد و تغییرشان داد اما مشکل با تغییر جزوه حل نشد چون تمام تمریناتی که در جزوه‌ها برای فعال‌سازی چشم سوم و آجنا توصیه شده بود به طور عملی در تمام دوره‌های متاریدینگ اجرا می‌شود!

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی با اشاره به اینکه مدعی این فرضیه سعی کرده این دوره‌ها را در شهرهای مذهبی و با شعار و تبلیغ حفظ قرآن در کوتاهترین زمان اجرا کند تصریح کرد:برگزار کنندگان دوره متاریدینگ سعی می‌کنند از هر فرصتی استفاده کنند و با تشکیل دوره‌ها در شهرهای مذهبی مانند قم و مشهد در حوزه‌های علمیه،موسسات قرآنی و دانشگاه‌ها، طلاب ودانشجویان را نشانه گرفته تا بدین وسیله به مبانی متاریدینگ مشروعیت ببخشند به گونه‌ای که  برگزار کنندگان دوره تعدادی عکس را از قم و حضور طلاب در این کلاس‌ها در فضای مجازی(http://www.metta.ir) منتشر کرده‌اند که نوعی تبلیغ برای این برنامه و سوء استفاده از نام حوزه علمیه قم است.

پژوهشگر عرفان‌های نوظهور و معنویت‌های انحرافی در پایان به ناکارآمدی این دوره اشاره کرد و گفت:چندین دور‌ه آموزشی متاریدینگ تاکنون در قم و تهران و اصفهان برگزار شده است و چون در این دوره‌ها از تکنیک‌های رایج تندخوانی استفاده می‌شود در برخی زمینه‌ها مانند تندخوانی، موفقیت هایی داشته اما ادعای رشد ۲۰۰۰درصدی ذهن و غیره برای کسی اتفاق نیفتاده است!

وی ادامه داد: البته به این نکته هم باید توجه شود به فرض که در مِتاریدینگ پیشرفته طبق ادعای آقای (ح.ف) حفظ کلّ قرآن در یک روز اتفاق بیفتد و رشد ۲۰۰۰ درصدی ذهن هم تجربه شود باز هم این علامت سوال به قوّت خود باقیست که چه تضمینی وجود دارد شرکت کنندگان در دوره دچار آسیب‌های جدّی اعصاب و روان و بی‌خوابی نشوند؟ به این خاطر است که بنده اصرار دارم می‌بایست متخصصان مغز و اعصاب و روان‌شناسان تضمین کنند این روش آسیب‌زا نیست. چه کسی این ضمانت را به عهده گرفته است؟!

چرا آقای (ح.ف) در یک جمع ۵۰۰ نفری به صراحت می‌گوید همه شما میگرن خفی دارید و با انجام تمرینات، میگرن شما بروز می‌کند؟! آیا این یک نظریه است یا تئوری؟ اگر نظریه است در کجا و توسط چه کسی اثبات شده است؟ اگر صرفا تئوری است که همین گونه است چرا جامعه علمی ما باید اجازه بیان چنین سخنانی را به چنین افرادی بدهد که چندین هزار نفر در دوره‌های آموزشی ایشان شرکت کنند و در معرض آسیب قرار گیرند؟! ایا با این مقدمه‌های غیر علمی می‌توان به این نتیجه رسید که اوّلا متاریدینگ در جهان حرف اول را می‌زند و ثانیا هیچ آسبی ندارد؟!چرا باید اجازه دهیم فردی بیاید و بهترین قشر جامعه (نخبگان؛ اعم از حافظان قرآن کریم و طلاب و دانشجویان متدّین) را به سمتی جهت دهد که علاوه بر آسیب‌های جسمی و روانی، عرفان التقاطی و سکولار را نیز ترویج کند؟!

«مدیر گروه مستقل پژوهش و مطالعات متاریدینگ » تصریح کرد: در عرفان حلقه (کیهانی) هم یک زمانی با ادعای طرح روش‌های درمانی و  ارائه معنویت مواجه بودیم و کسانی که توسط مَسترها (مربیان عرفان حلقه) تحت درمان قرار می‌گرفتند روش آقای محمد علی طاهری (بنیان‌گذار عرفان حلقه) را کاملا علمی تلقّی می‌کردند اما پس از مدتی به ما مراجعه کرده و از عود بیماری و ورود برخی از موجودات عجیب و غریب مانند جنّ در زندگیشان شکایت می‌کردند! آیا آن تجربه‌های تلخ کافی نیست؟ آیا ضرورت ندارد با تأمل بیشتری به ادعاهای تئوری‌پردازان بنگریم؟!

وی در پایان به عدم آمادگی این شخص مدعی (آقای ح.ف) برای مناظره اشاره کرد و ادامه داد: در تاریخ ۹۲/۱۲/۱۷ از ایشان دعوت رسمی انجام شد تا در مناظره شرکت کند و در حضور کارشناسان عرفان‌های کاذب از ادعاهای خود دفاع کند و تئوری‌های خود را تبیین کند اما ایشان اعلام آمادگی نکرده و پاسخگوی ادعاهای خود نبوده و نیستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میرزایی گفت: گروهی از شرکت‌کنندگان در دوره متاریدینگ که به آسیب‌های دوره پی برده بودند یک سایت با عنوان «آسیب شناسی متاریدینگ» راه‌اندازی کرده‌اند فکر می‌کنم برای بصیرت‌افزایی نخبگان جامعه سایت بسیار مفیدی است.

آدرس سایت: http://www.mettareading.ir

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
0
قرعه کشی مرحله اول جام حذفی برگزار شد
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این دختر ایزدی ۱۴ ساله تاکید کرد که شش ماه است که از خانواده‌اش جدا شده و طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز اعضای داعش قرار گرفته است. تعدادی از رسانه‌های غربی داستان این دختر ۱۴ ساله که نامش "اخلاص" است را منتشر کردند. او سعی داشت به تنهایی از طریق کوه‌های سنجار واقع در شمال عراق از دست داعشی ها فرار کند که مجددا به دست آنها اسیر می‌شود و نمی‌تواند فرار کند تا قربانی تجاوزات جنسی آنها شود. داعش ایزدی‌های با اصالت کرد را در سال ۲۰۱۴ میلادی مورد هدف قرار داد. اخلاص به یکی از رسانه‌های انگلیس گفت که طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز قرار می‌گرفته و بارها دست به خودکشی زده است. وی گفت که از او به عنوان برده جنسی استفاده می‌شده و از میان ۱۵۰ زن ایزدی ربوده شده قرعه به نام وی افتاد و یکی از داعشی‌ها صاحب او شد و هر روز به وی تجاوز می‌کرد. این دختر ۱۴ ساله درباره این مرد متجاوز گفته است: او واقعا مانند حیوان وحشی پست و شنیع بود،‌ موهای بلندی داشت، بوی بدی می‌داد. من خیلی از او می‌ترسیدم و نمی‌توانستم نگاهش کنم. اخلاص می‌افزاید، بعد از شش ماه ربوده‌ شدنش زمانی که صاحبش خارج از منزل و برای جنگ رفته بود توانست فرار کند. او اکنون در آلمان در یکی از بیمارستان‌ها تحت مداوا و آموزش است و می‌خواهد وکیل شود.
دختر ۱۴ ساله ای که ۱۸۰ بار مورد تجاوز داعشی ها قرار گرفت
2
تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران + عکس
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
سکه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز
دما هوای البرز به 44 درجه می رسد
دما هوای البرز به ۴۴ درجه می رسد
توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی؛ اشتباه کارمند بانک تعمدی نبوده است
اشتباه کارمند بانک در واریز مبلغ ۴ میلیارد تومان تعمدی نبوده است
سنگ کلیه
ببینید؛ سنگ کلیه را اینگونه از بدن خارج می کنند
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند. موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد. کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند. باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد. به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود. مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی