تارخ انتشار: جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۹
کد خبر : 3159
چاپ خبر

در اطلاعیه ستاد دانشجویی یوم‌ الله 13 آبان اعلام شد

اسامی روزهای دهه برائت با محور «تبین چهره شیطانی دولت امریکا»

13 آبان

کرج رسا: جریان دانشجویی به منظور شناخت ذات شیطانی رژیم آمریکا ۴ آبان ماه (سالروز نطق تاریخی امام خمینی(ره) علیه کاپیتولاسیون) تا ۱۳ آبان ماه (سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا) را به عنوان «دهه برائت» نامگذاری کرده است

به گزارش کرج رسا، در اطلاعیه ستاد دانشجویی یوم‌الله ۱۳ آبان آمده است:  برپایی انقلاب کبیر اسلامی پس از قرن‌ها ظلمت و تباهی بشریت، برای عاقلان نویدگر تهذیب حقیقی اسلام از پیرایه‌های خودساخته من و مایی است تا وعده الهی محقق شده، زمین از لوث شیاطین و شیطنت‌ها رها شده و مستضعفین وارث نهایی آن شوند.

این ستاد دانشجویی با ااره به اصلی‌ترین سرفصل اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) عنوان کرد:  تبیین اسلام ناب و تمیز آن از اسلام آمریکایی توسط امام (ره) بعنوان اصلی ترین سرفصل‌های اندیشه سیاسی آن عزیز شناخته می‌شود.

در ادامه اطلاعیه آمده است: همانگونه که خلف شایسته ایشان در باب اهمیت و ضرورت توجه به این مبانی می‌فرمایند: «بروید وصیت نامه امام را بخوانید. امامی که دنیا را تکان داد، امامی است که در این وصیت نامه منعکس است، در این آثار و گفتار منعکس است. اولین و اصلی ترین نقطه در مبانی امام و نظرات امام ، مسئله اسلام ناب محمدی است.»

ستاد دانشجویی ۱۳ آبان در اطلاعیه خود پیرامون اسلام ناب آورده است: در فرهنگ‌نامه سیاسی امام (ره)، اسلام ناب، اسلام پابرهنگان و رنج دیدگان، اسلام عارفان مبارزه جو و فقرای دردمند است. اسلام زهد و ساده زیستی و مکتب قیام الله و اصلاح‌گری است که مأموریت دارند بر اساس «برنامه‌ای خدایی» زمین را از لوث شیطان بزرگ پاک کنند.

این ستاد دانشجویی با اشاره به لزوم تبیین مبانی سیاسی اندیشه امام خمینی (ره)، تاکید کرد: بدون شک اگر این مبانی نورانی توسط خواص جامعه به‌خوبی تبیین شده بود امروز شاهد آن نبودیم که برخی دولتمردان از لزوم «درک» شیطان بزرگ و «بازی» با او سخن بگویند و بدون توجه به توانایی‌های داخلی نظام مردم سالاری دینی، راه برون رفت از برخی مشکلات و نارسایی‌های اقتصادی را در ارتباط و مصالحه با دولت خبیث آمریکا جستجو کنند.

در این اطلاعیه آمده است: در برهه کنونی که اندیشه نورانی امام (ره) عزیز توسط برخی یاران «خسته» انقلابی و برخی نزدیکان «خطاکار» آن حضرت مورد هتک قرار گرفته است، جریان دانشجویی بر این تصمیم استوار شد که به منظور شناخت ذات شیطانی رژیم آمریکا ، از ۴ آبان ماه (سالروز نطق تاریخی امام خمینی علیه کاپیتولاسیون) تا ۱۳ آبان ماه (سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا) را بعنوان «دهه برائت» نامگذاری کند.

ستاد دانشجویی ۱۳ آبان پیرامون محتوای روزهای «دهه برائت» اعلام کرد: بدین منظور هر روز از این دهه به «تبیین» و «بازشناسی» یکی از خصلت‌های شرورانه دولت آمریکا که منطبق بر خصائص ذاتی شیطان در منظومه فکری قرآن کریم پرداخته می‌شود.

به گزارش فارس، ستاد دانشجویی ۱۳ آبان در اطلاعیه خود شنبه ۴ آبان ماه را «آمریکا؛ استکبار و خودبرتربینی» نام‌گذاری کرد و در همین رابطه متذکر شد: آغاز دهه برائت همزمان با سالروز نطق تاریخی امام خمینی(ره) در مخالفت با کاپیتولاسیون آمریکایی است که بعنوان نماد روحیه خودبرتربینی این رژیم می توان از آن یاد کرد.

در ادامه اطلاعیه آمده است: دولت آمریکا در طول حیات خود همواره مدعی برتری نژادی و فرهنگی خود بوده است و با «زبان تحقیر» با ملت‌ها سخن گفته است. تحقیر فرهنگ‌های بومی ملت‌ها و القای عقب ماندگی سنت‌های دینی و در مقابل فخر فروشی به نظام مادی لیبرال دموکراسی از جمله مصادیق «استکبار آمریکایی» است که باعث شباهت این رژیم به شیطان سرکش می‌شود.

این ستاد دانشجویی عنوان کرد: بر اساس منطق قرآنی نیز  «وَ إِذْ قُلْنا لِلْمَلائِکَهِ اسْجُدُو لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلّا إِبْلیسَ أَبى وَ اسْتَکْبَرَ وَ کانَ مِنَ الْکافِرینَ» استکبار و خودبرتربینی از مهمترین راهبردهای شیطان در مواجهه با انسان است. (سوره مبارکه بقره / ۳۴ و ص/ ۷۶ )

ستاد دانشجویی ۱۳ آبان یکشنبه ۵ آبان ماه را نیز «آمریکا؛ فریبنده و غیرقابل اعتماد» نام‌گذاری کرد و در همین رابطه خاطرنشان کرد: دولت آمریکا رژیمی عهد شکن و غیرقابل اعتماد است که تاریخ معاصر مملو از وعده‌های فریبنده او به دوستان ساده‌اندیش خود است. از جمله مصادیق معاصر این رفتار می‌توان به فریب جریانات سازش کار در مقابل خط مقاومت از جمله مساله فلسطین اشاره نمود. اوج عهد شکنی آمریکا در آنجاست که حتی از رژیم‌های دست نشانده خود به‌هنگام سقوط هیچ حمایتی نمی‌کند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در تبیین قرآن نیز «وَ مَنْ یَکُنِ الشَّیْطانُ لَهُ قَریناً فَساءَ قَریناً» شیطان «همنشینی بد»، مایه «خذلان و گمراهی» و «فریب» انسان است و از این رو موجودی غیرقابل اعتماد است که در پی زیان انسانها است. ( سوره مبارکه نساء/۳۸- فرقان/۲۹ و نساء۱۱۹و۱۲۰- ابراهیم/۲۲)

«آمریکا ؛ تفرقه انگیزی و فرقه سازی» نامی است که ستاد دانشجویی ۱۳ آبان برای روز دوشنبه ۶ آبان ماه درنظر گرفته است و در همین رابطه اضافه کرده است: دولت آمریکا در طول حیات خود همواره از سیاست تفرقه بین ملت‌ها در جهت منافع خود بهره برده و با فرقه سازی (وهابیت و سلفی و…) و دامن زدن به اختلافات قومی، نژادی و مذهبی و فرهنگی در میان ملت‌ها در امور داخلی کشورها دخالت کرده است.

این ستاد دانشجویی اعلام کرد: بر اساس توصیه قرآنی « إِنَّما یُریدُ الشَّیْطانُ أَنْ یُوقِعَ بَیْنَکُمُ الْعَداوَهَ»  شیطان بین مسلمانان دشمنی و کینه می‌افکند و بدنبال نزاع و اختلاف است. (سوره های مبارکه مائده/۹۱ – اسراء/۵۳ و بقره/۲۰۸)

در ادامه اطلاعیه، سه‌شنبه ۷ آبان ماه «آمریکا؛ شرارت و جنگ افروزی» نام گذاری شده است و در همین رابطه آمده است: دولت آمریکا مظهر یک حکومت شرور و فاقد خیر برای همه ملتها است. اعمال زور و خشونت و تحریم علیه کسانی که به نظام لیبرال دموکراسی آمریکایی اعتقادی ندارند از بنیان‌های فکری سیاستمداران آمریکایی است.

در ادامه اطلاعیه ستاد دانشجویی ۱۳ آبان آمده است: تجهیز گروههای تروریستی علیه ملت‌های مستقل، فروش تجهیزات نظامی و سلاح‌های کشتار جمعی، حضور آمریکا در پشت صحنه درگیریهای منطقه‌ای، لشکر کشی نظامی به کشورها، مناطق و آبهای دنیا، تلاش برای سرنگونی رژیم های انقلابی و مردمی ، تشکیل دستگاههای اطلاعاتی برای شناسایی و سرکوب مخالفان و حمایت از کودتا و ترور مخالفان در کشورهای دیگر حتی ترور چهره‌های علمی کشورهای مستقل از جمله این اقدامات آمریکا است که از آن می‌توان به مظهر تروریسم دولتی یادکرد.

این ستاد دانشجویی در تشریح صفات و ذاتیات شیطان در قرآن آورده است: «إِنَّ الشَّیْطَانَ کَانَ لِلرَّحْمَنِ عَصِیًّا»  شیطان در پی عصیان گر و سرکش و متمرد است و در پی شرارت است. (مریم/۴۴- صافات/۷- نساء/۱۱۷)

۵- «آمریکا؛ سلطه گری و نفی استقلال ملت ها» نام دیگری است که این ستاد دانشجویی برای روز چهارشنبه ۸ آبان ماه در نظر گرفته است و در همین رابطه آمده است: آمریکا همواره به دنبال ابرقدرتی و سلطه همه جانبه خود بر دنیاست. پایگاههای نظامی در سراسر دنیا ، شبکه‌های رسانه‌ای تبلیغاتی در سراسر دنیا ، تربیت مدیران و سیاستمداران وابسته به منافع آمریکا در کشورهای دیگر، نفوذ فرهنگی و سعی در ترویج سبک زندگی خود به همه دنیا از طریق هنر سینما و غارت ثروت‌های مادی و معنوی (استعداد و نیروی انسانی) ملت‌ها از جمله اقدامات آمریکا در محور سلطه‌گری همه جانبه است.

در ادامه اطلاعیه آمده است: در منطق قرآنی «ثُمَّ لَآتِیَنَّهُمْ مِنْ بَیْنِ أَیْدیهِمْ وَ مِنْ خَلْفِهِمْ وَ عَنْ أَیْمانِهِمْ وَ عَنْ شَمائِلِهِمْ» شیطان قسم یاد کرده است که از همه جهات بر بندگان خدا سلطه ایجاد کرده و بر آنان لجام زده و از همه جهات در گمراهی آنان بکوشد. (اعراف/۱۶و۱۷ – ص/۸۲- اسراء/۶۲)

ستاد دانشجویی ۱۳ آبان پنج شنبه ۹ آبان ماه را نیز «آمریکا؛ ترویج و اشاعه فساد» نام‌گذاری کرد و عنوان کرد: تشکیل و حمایت از شبکه‌های سازمان یافته فساد و فحشا در سراسر دنیا ، حمایت از گسترش اعتیاد و مواد مخدر ، راه اندازی شبکه هالیوود، نشر هرزگی و برهنگی ، توهین به مقدسات ادیان بخصوص دین اسلام، تولید و زایش عرفان‌های نوظهور و معنویت‌های مادی ،ناهنجاری‌های اخلاقی و حمایت از سنت‌های جاهلی همچون همجنس گرایی از اقداماتی است که می‌توان امروز دولت آمریکا را مظهر نشر فساد شیطانی دانست.

در ادامه اطلاعیه این ستاد دانشجویی آمده است: در تبیین قرآن نیز «وَ مَنْ یَتَّبِعْ خُطُواتِ الشَّیْطانِ فَإِنَّهُ یَأْمُرُ بِالْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ» شیطان به «فحشاء و منکر» امر می‌کند و با اختراع اسباب فساد مایه غفلت آدمی است و  فسق و فساد را در چشم گمراهان زینت داده و در گمراهی و خسران آدمی می کوشد. (نور/۲۱- مائده/۹۱-محمد/۲۵-حجر/۳۹- ص/۸۲)

در این اطلاعیه جمعه؛ ۱۰ آبان ماه روز «آمریکا؛ سرمایه داری و غارت جهانی» نام‌گذاری شده است و آمده است:  شاکله و بنیان فکری اقتصاد آمریکا بر مبنای سرمایه داری و غارت ملت‌ها است و این ایده را در سراسر جهان پیاده می‌کند. در حال حاضر سیستم سرمایه داری آمریکا چیزی جز گسترش فقر برای عموم مردم  نداشته و تنها منافع ثروتمندان در آن لحاظ شده است و اخیراً نیز جنبش وال استریت برای همین موضوع شکل گرفته است.

« نابرابری درآمدی طی سه دهه گذشته درآمریکا به سرعت و به شدت در حال افزایش است و برخی صاحب نظران سیستم سرمایه داری را عامل اصلی فقر در آمریکا می‌دانند. این رژیم با استفاده از ابزار تحریم، در پی متلاشی کردن اقتصاد داخلی کشورهای مستقل است».

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در منطق قرآنی «أَلشَّیْطانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ وَ یَأْمُرُکُمْ بِالْفَحْشاءِ» شیطان هنگام انفاق وعده فقر و تنگدستی می‌دهد و به بخل و جمع کردن مال و ربا وسوسه کرده و انسان را به مال حرام  توصیه می‌کند. (بقره/۲۶۸- بقره-۲۷۵- بقره/۱۶۸)

ستاد دانشجویی ۱۳ آبان شنبه ۱۱ آبان ماه را نیز روز «آمریکا؛ رسانه و تحمیق آگاهی» نام‌گذاری کرد و در همین رابطه اعلام کرد: شبکه رسانه‌ای آمریکایی صهیونیستی که امروز بر روند تولید اخبار در دنیا سایه افکنده است با استفاده از ابزارهای هنری و رسانه‌ای و تبلیغاتی سعی در وارونه جلوه دادن حقایق و واقعیات جهان امروز دارد.

«به اذعان برخی صاحب نظران رسانه در حال حاضر اگر جریان رسانه‌ای فریب و تحمیق توسط آمریکا وجود نداشت بسیاری از ملت‌ها خیلی زود به چهره واقعی آمریکا و دنیای غرب پی‌برده و ماهیت آن زودتر فاش می‌شد».

در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است: این جریان رسانه‌ای از طریق ایجاد یأس و ناامیدی در حرکت‌های بومی ملت‌ها، ایجاد هراس از اسلام و معنویت (شیعه هراسی و ایران هراسی) و تهاجم رسانه‌ای علیه ملت‌های مقاوم (ایران، فلسطین، سوریه ، لبنان و…) سعی در قلب واقعیات و اعمال سلطه تبلیغاتی خود بر جهان معاصر را دارد.

این ستاد دانشجویی بر اساس تبیین قرآنی این ویژگی آمریکا متذکر شده است: «إِنَّمَا النَّجْوَى مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا» «نجواهای شیطانی» در پی مضطرب و پریشان نمودن مومنان است و شیطان با «زینت دنیا» در پی گمراهی است. (مجادله/۱۰- آل عمران/۱۷۵- حجر/۳۹)

«آمریکا ؛ سیطره جهانی صهیونیسم» نام دیگری است که این ستاد دانشجویی برای روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه درنظر گرفته و اعلام کرده است: در نظر گرفتن منافع اسرائیل در تصمیمات سیاستمداران آمریکایی از جمله رویکردهای حیاتی امریکا است که گستردگی لابی صهیونیستی در آمریکا، نقش صهیونیست در اقتصاد و فرهنگ آمریکایی و هم پیمانی سیاسی نظامی آمریکا و اسرائیل علیه ملت های مستقل از آن جمله‌اند.

در ادامه اطلاعیه آمده است: تاسیس و نفوذ لابی‌های صهیونیستی آمریکایی در مراکز به ظاهر مستقل بین‌المللی و داعیه‌دار حقوق بشر از جمله ابزارهایی است که به وسیله آن رژیم آمریکا سعی در جلب منافع آمریکایی-صهیونیستی خود و ضربه به منافع ملت‌های مستقل دارد.

« از جمله سیاست‌های این احاطه صهیونیستی، نفوذ در ساختار مراکز داوری بین‌المللی است که منافع نظام سلطه را در نظر دارند».

این ستاد دانشجویی افزود: بر اساس منطق قرآنی نیز «حزب شیطان» و طاغوت می‌کوشد به اجبار مومنان را به ساختارهای داوری طاغوت و حکام باطل بکشاند: «یُریدُونَ أَنْ یَتَحاکَمُوا إِلَى الطّاغُوتِ وَ قَدْ أُمِرُوا أَنْ یَکْفُرُوا بِهِ وَ یُریدُ الشَّیْطانُ أَنْ یُضِلَّهُمْ ضَلالاً بَعیداً (نساء /۶۰- مجادله/۱۹- انعام/۱۲۱)

ستاد دانشجویی یوم الله ۱۳ آبان دوشنبه سیزدهم آبان ماه را نیز روز «آمریکا؛ تقابل تمدن مادی با فرهنگ توحیدی» نام‌گذاری کرد و در همین رابطه تاکید کرد:  سیزدهم آبان و آخرین روز از دهه برائت مصادف با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و نمادی از شکست هیمنه پوشالین این نظام در برابر نظام نورانی جمهوری اسلامی است.

«اکنون که بیش از هر زمان دیگری نظام لیبرال دموکراسی آمریکایی درگیر بحران‌های اقتصادی، افت مشروعیت سیاسی آمریکا در دنیا و ظهور بحران‌های اخلاقی و فرهنگی است. حقیانیت ندای مظلومانه انقلاب اسلامی و ایستادگی جریان مقاومت ظهور بیشتری یافته است و انشاء الله بزودی شاهد فروپاشی و «مرگ» رژیم ظالمانه آمریکا خواهم بود».

در پایان اطلاعیه این ستاد دانشجویی آمده است: بر اساس وعده های قرآن «نابودی» این تمدن مادی حتمی است؛ «وَ قُلْ جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ کانَ زَهُوقاً» (سوره مبارکه اسراء/۸۱)

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
آب
آب برخی از مناطق #فردیس قطع می شود
طرح زوج و فرد
زوج و فرد هم در کرج مناقشه برانگیز شد/ فعلا منتفی است
57439644
برنامه دولت افزایش قیمت دلار به ۵۰۰۰ تومان است
1450249246623_1450220599_416282_1450220648_noticia_grande-th3
افشاگری سپ بلاتر درباره اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر
57605306
پشت پرده موسسات مالی غیرمجاز از زبان آخوندی
دلار ۴۶۵۰ تومان شد
دلار ۴۶۵۰ تومان شد
636520876278091228
ماشین برفی درست کرد، پلیس را سرکار گذاشت + عکس
636521416346769162
۱۳ میلیون نیروی کار منتظر تعیین حداقل دستمزد + جدول
635789860547592194
تورم دی ماه ۸.۲ درصد شد/ تورم شهری به ۸.۱ درصد رسید
635144481559141096
افزایش ۲ برابری احتمال زلزله ۷ ریشتری در گسل شمال تهران
n82802985-72124219
تحقق بیش از ۳۳ هزار شغل در البرز
n82803083-72124392
مسیرهای ۳ گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرج اعلام شد
n82802987-72124224
افزایش آلاینده ها و دمای هوا ۲ در روز آینده البرز
n82803079-72124385
کشف ۴ میلیارد ریال کالای قاچاق در البرز
IMAGE11516515078783
انهدام باند سارقان منزل با اعتراف به ۴۵ فقره سرقت در کرج
قلیان
استعمال دخانیات و قلیان در سفره خانه ها آزاد می شود
13961030001025_Test_PhotoH
مخالف اجرایی شدن طرح تعطیلی پنج‌شنبه‌ها در استان البرز هستیم
635935724845477000
دستگیری ۵ متهم ارزی
n82802792-72123896
ایجاد درآمد پایدار و تکیه بر سرمایه های خصوصی برای کرج
دوربین کنترل خیابان
نقشه محدوده طرح زوج و فرد در کرج
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا