تارخ انتشار: جمعه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۷:۵۵
کد خبر : 37047
چاپ خبر
بازدیدها: 862

اسامی کارگران نمونه سال ۹۳

ل

کرج رسا: در مراسم تقدیر از کارگران نمونه سال ۹۳، از ۸ کارگر و ۲ کارگروه ۴ نفره به عنوان کارگران نمونه معرفی و تقدیر شدند و جایزه کارگران نمونه سال گذشته و امسال همزمان اهدا شد.

به گزارش کرج رسا، در گرامیداشت هفته کارگر امسال، ۸ کارگر و ۲ کارگروه  ۴ نفره به عنوان کارگران نمونه معرفی و تقدیر شدند.

اسامی کارگران نمونه کشوری و کارگروه های نمونه  امسال به شرح زیر است :

«اسحق شکرانه» از شرکت کشت و صنعت کارون استان خوزستان با  طرح  طراحی ساخت و مهندسی معکوس برخی قطعات دستگاه دروگر نیشکر توانست به عنوان کارگر نمونه معرفی و مورد تقدیر قرار گیرد.

این کارگر در این طرح به نوسازی و تعمیر اساسی استرینگ سنسور دروگرهای نیشکر با توجه به نبود نوع مشابه در بازار داخلی، طراحی و ساخت قیفی کروپ دیوایدر دروگر نیشکر، طراحی و ساخت رینگ چرخ دستگاه با توجه به عدم استحکام لازم و عدم تطابق با شرایط کاری در مزارع نیشکر استان خوزستان به منظور صرفه جویی در مصرف لاستیک های وارداتی و مهم تر از آن جلوگیری از اتلاف زمان و …. پرداخت.

«ایوب هواس» تکنسین تولید  از شرکت دانش بنیان اطلس ایلام با طراحی و ساخت سکوی ضد سرقت ترانس هوایی به روش مکانیکی به عنوان کارگر نمونه معرفی شد.

این طرح  جهت پیشگیری از سرقت در ساختمان طراحی شده است و در موقع نصب و پیاده شدن باید وزن ترانس روی سکو نباشد و مسیری را به صورت رفت و برگشتی طی نماید و بعد از اینکه در جای خود قرار گرفت دریچه های تعبیه شده با وزن ترانس بسته می شوند و اجاه حرکت به آن نمی دهند، مگر با حمل مجدد توسط جرثقیل که وزن ترانس کم و دریچه ها باز شوند.

پیش بینی می شود با اصلاح سکوهای ترانس به این روش سرقت ها نیز کاهش یابد.

«رضا بزرگ زاد» سرپرست IT از شرکت قند نقش جهان اصفهان با ساخت، نصب و راه اندازی سیستم چغندر رسانی توانست عنوان کارگر نمونه را کسب نماید.

وی توانست در این سیستم بر پایه مکانیزه کردن فرآیند های دخیل در پروسه تحویل چغندر از بدو ورود به کارخانه از طریق استفاده از کارت های هوشمند card  ID استوار نماید.

در این پروژه از تکنیک stop watch استفاده و همه مراحل ایجاد روش استاندارد فرآیند، تجزیه فرآیند به اجزا آن تا حد لزوم، مطالعه فرآیند و انجام زمان سنجی، رتبه بندی عملکرد کارگر و تعیین ضریب عملکرد، محاسبه زمان متوسط و محاسبه زمان نرمال از طریق ضرب کردن ضریب عملکرد در زمان متوسط  انجام شد.

«حامد زمانی» محقق و کارشناس ارشد کشاورزی از مرکز تحقیقات و آموزش توتون تیرتاش استان مازندران با طرح تولید بذر پوشش دارشده توتون( pellet  پلت ) عنوان کارگر نمونه را از آن خود کرد.

در این رابطه مطالعه تهیه و تعیین تأثیر انواع و ترکیب مواد مورد استفاده برای پلت بذر توتون روی قدرت جوانه زنی بذر توتون که از اهمیت بسیار زیادی برخودار است، انجام خواهد شد. پس از شناخت تأثیر انواع ترکیب مواد روی جوانه زنی بذر توتون، تهیه و ترکیب مواد، تنظیم دستگاه و نحوه چگونگی پلت اقدام به پلت کردن بذر توتون خواهد شد. یکنواختی جوانه زنی، کیفیت فیزیکی، تعداد بذر در هر بذر پلت شده، سرعت جوانه زنی، کیفیت جوانه زنی، استحکام بذر در هنگام کار با دستگاه بذر گذار، قدرت قوه نامیه بعد پلت- شش ماه تا یک سال،  نمونه‌های پلت شده بذر توتون و بذر خام در آزمایشگاه و در گلخانه مورد مقایسه قرار می‌گیرند.

«حمیدرضا ربیعی راد» فوق دیپلم نقشه کشی و تکنسین نقشه کشی صنعتی نیروگاه حرارتی شازند در استان مرکزی

با طرح «گیربکس هیپوسیکلوئیدی کاهنده سرعت» به عنوان کارگر نمونه معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.

در این طرح رینگ ساده ای به عنوان دایره کوچکتر در داخل محفظه حلقه دنده درحال چرخش می باشد و منحنی هیپوسیکلوئیدی تشکیل می دهد. باچرخش بلبرینگ خارج از مرکز یک انقلاب صنعتی اتفاق می افتد.

«محمد امینی» دارای  لیسانس مکانیک ساخت و تولید، کارشناس تأمین قطعات از شرکت نیرو محرکه  قزوین با طرح تولید پین های سنکرونایزر پژو به روش تراشکاری توانست عنوان کارگر نمونه را کسب کند.

در این طرح قطعات به جای اینکه توسط ماشین فرز و ابزار فرم ماشین کاری شوند، به روشی کاملاً جدید و نوآورانه توسط دستگاه تراش و بدون ابزار فرم ماشین کاری می گردد. این روش فرایند تولید پین های سنکرونایزر را بسیار ساده و ارزانتر از نمونه خارجی نموده است.

«مسعودجولانی» رئیس هیئت مدیره کشاورزی، زراعت و اصلاح نباتات از شرکت خدمات کشاورزی باران البرز با طرح گلدان مخصوص کشت توت فرنگی ( گلدان فارو ) عنوان کارگر نمونه را از آن خود کرد .

این طرح با توجه به اینکه اولین بار در ایران و جهان برای خصوصیات فیزیولوژیکی و آناتومیکی اندامهای هوایی و ریشه ای توت فرنگی برای کل کشور طراحی و بومی سازی شده است و هزینه های گلخانه را در مجموع ۳۰ درصد کاهش داده و تراکم در واحد سطح را افزایش می دهد.

«مهدی قبادی» کارشناس مهندسی کامپیوتر – نرم افزار و مدیر IT  شرکت نوین سبک ساز سبلان در استان اردبیل با طرح «استفاده از نرم افزارهایexcel- access  و برقراری شبکه های کامپیوتری هم بصورت کابلی و هم بصورت وایرلس» توانست کارگر نمونه سال ۹۲ شود.

در شبکه وایرلس تمام کامپیوتر ها با استفاده از سیگنال‌های رادیویی اقدام به انتشار اطلاعات مورد نظر برای یکدیگر می نمایند. این نوع شبکه ها دارای ساختاری پیچیده می باشد که بدین طریق می توان یک کامپیوتر متصل به این نوع شبکه ها را در مکان هایی که قادر به کابل کشی سیمی نیست، استقرار داده و کماکان از امکانات شبکه بهره مند گردید.

لذا شبکه‌های کامپیوتری هم بصورت با سیم و هم به صورت بی سیم  اجرا گردید و با توجه به هزینه های بالای اجرا و پشتیبانی اینگونه شبکه ها مخصوصاً شبکه های وایرلس با توجه به تخصصی بودن طرح  پشتیبانی های بعدی برای شرکت صرفه جویی اقتصادی همراه داشته است.

«کارگروهی متشکل از منصور رضاییان، محمد رضاییان، رضا رضاییان و علیرضا رضاییان” از “شرکت تراشکده البرز» با طرح ساخت ردیفکار پنوماتیک دو ردیفه روی یک پشته و ساخت ردیفکار پنوماتیک کشت مستقیم (نوتیلیج) توانستند عنوان کارگران نمونه امسال را از آن خود کنند .

این طرح موجب افزایش تولید محصول نسبت به ردیفکار معمولی مشابه به میزان ۳۰ درصد به بالا (دو ردیف یک پشته )، صرفه جوئی در مصرف آب ، عدم استفاده از ادوات خاک ورزی که نتیجه آن کاهش مصرف انرژی و هزینه می باشد (نوتیلج)، افزایش سرعت کاشت محصول دوم در مزرعه با حذف عملیات خاک ورزی(نوتیلج)، کاهش همزمان دقیق بذر و کود در عمق و فاصله تنظیم شده (نوتیلج)، منطبق با تراکتورها و شرایط مزارع ایران (نوتیلج) و تأمین قطعات و خدمات پس از فروش به مدت ۱۰ سال (نوتیلج) می شود.

«کارگروه دیگر متشکل از جلیل مدیر، رسول چوپانی ، کوروش دهقان نژاد و عبدا… پور طیبی» از «شرکت جامعه استان خراسان رضو» با طرح ابتکاری تولید پارچه پشم کشمیر توانستند عنوان کارگر نمونه را اخذ کنند .

در این طرح، طراحی و ساخت تیغه برش مناسب طول الیاف مورد نظر،  تنظیمات دستگاه بر اساس ساختار الیاف برای  مخلوط کردن الیاف پشم و کشمیر به نسبت ۹۰ به ۱۰، تنظیمات دستگاه  اتوکونر جهت یکنواختی نخ، تغییرات سخت‌افزاری و افزودن مدار الکترونیک با توجه به ساختار خاص الیاف در دستگاه اشلافهورس، استفاده از بوبین نخ با حداکثر وزن ۵۰۰ گرم و یک‌لا جهت جلوگیری از آسیب به نخ و یکنواختی و نفوذ پذیری بیشتر( رنگرزی)، انتخاب مواد ضد نمدی کردن الیاف و … انجام شده است .

در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران و ۵۹ تن از کارگران نمونه سال ۹۱ و ۹۲ برگزار شد، ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سوئیچ خودروهای پراید (جایزه کارگران نمونه) را اهدا کرد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: خوشحالم که همزمان با روز جهانی کارگر توانستیم جوایز کارگران نمونه  سال ۹۲ را اهدا کنیم و در عین حال توانستیم  جوایز کارگران نمونه سال گذشته که به دلیل ناهماهنگی‌های به وجود آمده که اهدا نشده بود را نیز امسال اهدا نماییم.

تعداد ۳۲ خودروی پراید مربوط به کارگران نمونه سال گذشته و ۲۷ خودرو مربوط به کارگران نمونه امسال است.

 

 

فارس

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
1
قصه شب؛ رادیو کرج رسا / روباه حیله گر
2
ویدیو؛ جزئیات شلیک به یک کوادکوپتر در تهران
اوباما
اوباما برای آخرین بار ایران را متهم کرد
1
دومین فراخوان جشنواره‌ عکاسی، گرافیک و معماری البرز آغاز شد
وی ادامه داد: این عملیات در دو مرحله و با حضور 540 نفر از عوامل انتظامی و 80 اکیپ خودرویی اجرایی شد و ضمن تخریب و پاکسازی اماکن از توزیع کنندگان مواد مخدر، از اراضی تصرف شده رفع تصرف به عمل آمد و به دولت تحویل داده شد.
تخریب ۱۰۴ بنای غیرمجاز در حصار کرج
خروج هلی شات از منطقه پرواز ممنوع با شلیک پدافند هوایی
خروج هلی شات از منطقه پرواز ممنوع با شلیک پدافند هوایی
عبادالله کامکار
اختصاص ۵ میلیارد تومان برای احداث نمایشگاه‌ بین‌المللی البرز
سردار سلیمانی 3
نشستن سردار سلیمانی در مقابل رهبر داعش در یکی از سخنرانی های او
به گزارش ایسنا، «جام‌نیوز» نوشته است: خرافات گاهی انسان را تبدیل به حیوان وحشی می‌کند.

در آفریقا و بویژه در تانزانیا برخی بر این باورند که در بدن کودکانِ زال، روحی شیطانی غلبه کرده و برای خارج کردن این روح از بدنشان باید یکی از اعضای بدن بریده و فروخته شود.

براکا روسامو یکی از کودکانی است که قربانی این خرافه شد. پدر او دست راستش را برید و به قیمت ۵۰۰۰ دلار به فروش رساند و چون تغییری در وضعیت فرزندش ندید، او را روانه یتیم‌خانه‌ای کرد که در آن تمام کودکانِ زال نگهداری می‌شوند.

هم‌اکنون این پسربچه در یتیم‌خانه به سر می‌برد و تحت درمان‌های پزشکی لازم است. او تنها یک آرزو دارد و آن اینکه در آینده پزشک شود.
پدری یک دست پسرش را فروخت! + عکس
قیمت خودرو
افت قیمت برخی خودروهای داخلی
پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 95 آموزش و پرورش استان البرز
پذیرفته شدگان آموزش و پرورش البرز به مراکز اداری مراجعه کنند
«انتقام زیبا» از نامزدی که ناگهان همه چیز را خراب کرد
«انتقام زیبا» از نامزدی که ناگهان همه چیز را خراب کرد
نمک صورتی
در مورد نمک صورتی چه می دانید؟
اختصاص زمین برای ساماندهی دستفروشان در فردیس
اختصاص زمین برای دستفروشان در فردیس
واکنش تازه چین به ترامپ با انتشار بیانیه ای توسط وزارت امور خارجه این کشور صورت گرفت و این وزارتخانه به صراحت تاکید کرد که اصل چین واحد (یک چین) به هیچ وجه قابل قابل مذاکره نیست. رئیس جمهوری منتخب آمریکا در تازه ترین سخنان خود اعلام کرد بود که از این اصل برای گرفتن امتیاز از چین استفاده خواهد کرد و فعلا خود را ملزم به اجرای آن نمی بیند. ترامپ تهدید کرده است که به دلیل چالش های فراوان با چین در دریای جنوبی و در عرصه تجارت جهانی، به دنبال زیر پا گذاشتن این اصل و تقویت روابط با منطقه تایوان است. در بیانیه وزارت امور خارجه چین که روز دوشنبه منتشر شده با اشاره به اینکه در جهان فقط یک چین وجود دارد، تاکید شده است: تایوان هم بخشی از همین چین است و اینکه همین چین دولت و حکومت مشروع به حساب می آید. در حالی که چین بر قابل مذاکره نبودن این اصل تاکید می ورزد،‌ ترامپ می گوید که از دیدگاه او همه چیز از جمله اصل چین واحد قابل گفت وگو است. در بیانیه مزبور به ترامپ و دولت وی هشدار داده شده است که حساسیت مساله تایوان و اصل چین واحدرا درک کرده و اجازه ندهد کل روابط دوجانبه تیره شود. اولین هشدار پکن به ترامپ مربوط به ماه دسامبر سال گذشته میلادی (آذر ماه 95) است که در آن زمان گفته بود، نمی داند چرا وقتی به تایوان میلیاردها دلار سلاح از جانب آمریکا فروخته می شود نباید با آن جزیره رابطه داشت. تارنمای ژاپن تودی نیز امروز در گزارشی نوشت: چین حتی تهدید کرده است که اگر ترامپ به این رفتارها و اقدامات ادامه دهد این کشور نیز از نیروهای خصم در داخل آمریکا حمایت خواهد کرد. به گزارش ایرنا، پس از گفت و گوی تلفنی ترامپ با خانم «تسای اینگ ون» رئیس حکومت تایوان در ماه دسامبر و اعتراض چین به این اقدام بی سابقه در ۳۷ ساله گذشته، ‌رئییس جمهوری منتخب آمریکا گفت که ما 2 میلیارد دلار در سال گذشته به تایوان سلاح فروخته ایم اما نمی توانیم با رهبر این جزیره تلفنی گفت و گو کنیم و این قابل قبول نیست. تایوان و چین در پایان جنگ داخلی سال 1949 میلادی از یکدیگر جدا شدند، اما پکن این جزیره را بخشی از خاک خود می داند و مایل است که در تایوان بعد از پیوستن به سرزمین مادری نیز الگوی یک کشور و دو نظام را همچون هنگ کنگ وجزیره ماکائو پیاده کند.
تازه ترین هشدار جدی چین به ترامپ
عکس ... وزیر زن اسپانیایی با دامن کوتاه در دیدار با سران سعودی
عکس خبر؛ وزیر زن اسپانیایی با دامن کوتاه در دیدار با سران سعودی
ویدیو ... پاسخ داور به بازیکنی که پس از گل زدن خواستگاری کرد!
پاسخ داور به بازیکنی که پس از گل زدن خواستگاری کرد!
اوباما: یکی از اختلاف‌هایم با نتانیاهو برجام بود
اوباما: یکی از اختلاف هایم با نتانیاهو برجام بود
ویدیو ... نجات معجزه‌آسای هواپیمای روسی پس از اصابت مستقیم صاعقه
نجات معجزه آسای هواپیمای روسی پس از اصابت مستقیم صاعقه + فیلم
درخواست ضد ایرانی مقامات اسبق آمریکا از ترامپ
درخواست ضد ایرانی مقامات اسبق آمریکا از ترامپ