تارخ انتشار: دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۶
کد خبر : 27102
چاپ خبر
بازدیدها: 677

اسباب‌ کشی منازل در نوروز فقط با هماهنگی پلیس

ناجا2

کرج رسا: رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با بیان اینکه کلیه رده‌ های پلیس پیشگیری حضور پررنگی در تامین نظم و امنیت تعطیلات نوروزی دارند، گفت: اسباب‌ کشی منازل در اسفند ماه و تا پایان تعطیلات نوروز ممنوع نیست اما کلیه این اقدامات باید با هماهنگی کلانتری محل صورت بگیرد.

به گزارش کرج رسا، سردار تقی مهری با بیان اینکه پلیس پیشگیری به عنوان یکی از پلیس‌های تخصصی ناجا بیشترین رده اجرایی مانند کلانتری، پاسگاه، فرودگاه، راه‌ آهن و… را دارد، با اشاره به خریدهای نوروزی شهروندان برای استقبال از سال نو، گفت: به منظور آمادگی پلیس جهت برقراری نظم و امنیت کشور، برخی از طرح‌های ناجا از دی ماه آغاز شده است.

سردار مهری ادامه داد: پلیس پیشگیری در اسفند ماه به منظور ایجاد امنیت مردم و کسبه در مراکز تجاری و معابر پرتردد طرح و تدابیر خاصی را پیش‌بینی کرده به گونه‌ای که اقدامات کلانتری‌ ها و پاسگاه‌ ها و نیز سایر رده‌های این پلیس در ماه اسفند پررنگ‌ تر خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: به منظور برقراری نظم و امنیت مراکز خرید، محلات و نقاط شلوغ و نیز ایجاد آرامش برای شهروندان، پلیس فرودگاه و راه‌آهن علاوه بر حضور پر رنگ خود در این مراکز، تشدید طرح‌های امنیتی نقاط مذکور را در دستور کار خود قرار داده به گونه‌ای که حتی در پایانه‌ها، مترو، راه‌آهن و فرودگاه به صورت ویژه این اقدام را انجام می‌دهیم.

وی از شهروندان خواست از جابجایی و حمل پول نقد با مبالغ سنگین خودداری کرده و به منظور پیشگیری از سرقت از کیف‌های کمری و یا آویزهای گردنی برای نگهداری وجوه خود استفاده کنند؛ همچنین استفاده از کوله‌پشتی موجب می‌شود تا سارقان اعمال مجرمانه خود را به راحتی انجام دهند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به خریدهایی که از طریق کارت‌های بانکی اشاره کرد و گفت: افرادی که قصد دریافت وجه از عابر بانک را دارند باید توجه کنند که کسی رمز آنان را نبینند.

مهری به استفاده از سیستم کارت‌خوان یا دستگاه POS و سوء استفاده شیادان از این دستگاه سودمند و همچنین سهل‌انگاری و بی‌توجهی رایج در بین شهروندان اشاره کرد و افزود: عدم جانمایی مناسب دستگاه‌های کارت‌خوان (POS)، نصب در دیواره و لبه‌هایی برای دور ماندن چشم اطرافیان از رمز افراد یکی از موارد سهل‌انگاری به شمار می‌آید.

وی سهل‌الوصول نبودن دستگاه‌های کارت‌خوان برای مشتریان را یکی از موارد سوء استفاده افراد شیاد عنوان و تصریح کرد: دستگاه‌های کارت‌خوان بطور کلی در اختیار و در خدمت فروشنده هستند و نه خریدار؛ این دستگاه‌ها بیشتر در داخل گیشه فروشنده است به نوعی که خریدار اصلاً به آن دسترسی ندارد؛ فروشندگان در کمال خونسردی، کارت و رمز شما را درخواست می‌کنند، در صورتی که از ارائه کارت و حتی رمز شخصی به وی خودداری کنید، این گونه به نظر می‌رسد که کار غیر عادی انجام داده‌اید.

این مقام مسئول تصریح کرد: رایج شدن چنین سهل‌انگاری‌ها موجب شده تا امنیت دستگاه (POS) کاهش یافته و زمینه را برای انواع کلاهبرداری، سرقت و برداشت‌های غیرمجاز از مشتریان فراهم کند؛ در این نوع کلاهبرداری، مظنون اصلی که توسط شاکی ( مشتری) معرفی می‌شود کسی نیست جز فروشنده.

مهری ادامه داد: کاربران نقش مهمی در ارتقاء امنیت کارت‌های بانکی خود دارند، لذا جهت افزایش امنیت حساب‌های بانکی خود باید از ارائه کارت‌های حساب شان به دیگران و حتی فروشندگان پرهیز کنند.

به گزارش فارس، رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه کارت بانکی خود را در دستگاه کارت خوان کشیده و شخصاً رمز عبور را وارد کنند، تصریح کرد: شهروندان باید قبل از اطمینان از اتمام پردازش و خاتمه عملیات بانکی، محل را ترک نکنند؛ در صورت بروز تراکنش ناموفق، رسید مربوطه را تا حصول اطمینان از کسر نشدن وجه از حساب خود نگهداری کنند؛ رسید دریافتی از دستگاه خودپرداز و کارت‌خوان در محل رها نشود.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی با اشاره به خانه‌تکانی در ایام پیش از عید که در میان خانواده‌های ایرانی رواج دارد، اظهار داشت: شهروندان برای نظافت منزل خود باید نیروهای خدماتی را از شرکت‌های معتبر که دارای سابقه خوب هستند، درخواست کنند.

وی ادامه داد: سرقت در پوشش کارگران خدماتی شگرد جدید سارقان برای دستبرد به خانه‌هاست و شهروندان نباید به هر فردی بدون شناخت اجازه دهند تا وارد منازل آنها شوند.

مهری به استفاده از کارگران ناشناس یا خیابانی برای خانه‌تکانی شب عید اشاره کرد و افزود: در برخی پرونده‌ها مشاهده شده کارگران ناشناس با سوء استفاده از غفلت اعضای خانواده، وسایل با ارزش شامل پول، طلا، و اشیای مشابه را به سرقت می‌برند لذا باید اشیای قیمتی را در محل‌هایی قرار دهند که آنها هنگام نظافت متوجه آن نشوند.

وی به شهروندان توصیه کرد: هنگام حضور کارگران، از در اختیار گذاشتن کلیدهای خانه به آنها خودداری کرده و شخصاً در منزل حضور داشته و بر کار آنها نظارت کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا همچنین به مراجعه افرادی با عناوین مختلف نظیر «حاجی فیروز، متکدی، مامور سازمان‌های دولتی و خدماتی نظیر آب، برق، گاز و…» به درب منازل اشاره و از شهروندان خواست از ورود افراد ناشناس به منزل جداً خودداری کنند و حتما پیش از باز کردن در خانه، از هویت آنان مطمئن شوند؛ چرا که ممکن است این افراد قصد انجام سرقت را داشته باشند.

وی همچنین از شهروندان خواست در صورتی که قصد سفر و یا ترک خانه را دارند، حتما از قفل بودن در منزل مطمئن شوند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا درباره سپردن فرش به کارخانه‌ها و شرکت‌های قالیشویی، گفت: سپردن فرش از سوی شهروندان به قالیشوئی‌ها موجب شده تا برخی تبهکاران با توزیع انواع آگهی‌های تبلیغاتی در کمین شهروندان باشند.

وی افزود: در این تبلیغات که به صورت پخش کردن برگه‌هایی است که تنها یک شماره در آن ذکر شده و هیچ اشاره به آدرس کارگاه قالیشویی نشده است؛ برخی افراد ناشناس با عناوین جعلی فعالیت می‌کنند که به هیچ عنوان وجود خارجی ندارند و مورد تأیید هم نیستند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: شهروندان هنگام تحویل فرش‌ها به نمایندگان قالیشویی‌ها، کارت شناسایی آنها را به دقت بررسی و مشخصات ظاهری همراه با شماره پلاک خودروی آنها را یادداشت کنند تا در صورت بروز مشکلات احتمالی پلیس بتواند مجرمان را شناسایی و دستگیر کند.

وی تصریح کرد: برخی هموطنان پس از شستن فرش‌های خود، آن را برای خشک شدن روی دیوار یا پشت بام قرار می‌دهند که ممکن است مورد سرقت قرار گیرند. به همین دلیل توصیه می‌شود فرش را در مکانی قرار دهید که به کوچه و خیابان مشرف نباشد.

مهری تصریح کرد: اسباب‌کشی منازل در اسفند ماه و تا پایان تعطیلات نوروز ممنوع نیست اما کلیه این اقدامات باید با هماهنگی کلانتری محل صورت بگیرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اقدامات و طرح‌های پلیس‌های تخصصی جهت کنترل و جلوگیری از ورود مواد محترقه غیرمجاز طی چند سال گذشته، گفت: تقویت ایستگاه‌های ایست و بازرسی و نیز کنترل تردد بین‌شهری جهت جلوگیری از ورود مواد محترقه، حضور پررنگ گشت‌های پیاده، موتوری و خودرویی، کنترل مجرمان سابقه‌دار با هماهنگی مقامات قضایی را از دیگر اقدامات این پلیس در اسفند ماه و نوروز عنوان کرد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
سازمان میادین میوه و تره بارشهرداری کرج
افزایش ساعت کار بازارهای میوه و تره بار کرج تا ۱۲ فروردین
برگزاری مسابقات آلپاین بانوان قهرمانی کشور در پیست دیزین
برگزاری مسابقات آلپاین بانوان قهرمانی کشور در پیست دیزین
شطرنج
برگزاری مسابقات سریع و برق آسا شطرنج در البرز
حادثه
برخورد ۲ دستگاه خودرو در جاده چالوس سه مصدوم برجای گذاشت
2
بازدید کم نظیر گردشگران از تپه باستانی ازبکی نظرآباد
آیت الله هاشمی رفسنجانی ۱۲ بار به طور مستقیم خود را در معرض انتخاب مردم قرار داد.
بازیگر غایب انتخابات
1
جسد مرد اندونزیایی در شکم مار ۷ متری پیدا شد + تصاویر
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-03-29 05:44:26Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
وحشت از بالستیک های ایران
اعمال و فضیلت‌های ماه رجب
اعمال و فضیلت های ماه رجب
کشف شیوه ای برای پیش بینی مرگ
روش عجیب برای پیش بینی زمان مرگ!
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-03-29 08:19:49Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
پلاک دیجیتال برای شناسایی پهپادها
به دنبال آتش سوزی دریک تالار عروسی در جاده آمل به بابل ۱۰ نفر مصدوم شدند
آتش سوزی در تالار عروسی ۱۰ نفر مصدوم برجای گذاشت
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-03-29 06:20:32Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
ایران امن در جهان ناامن
ویدیو؛ ماجرای تجاوز مجری مشهور به همکار
ویدیو؛ ماجرای تجاوز مجری مشهور به همکار
"وزیر بهداشت" داعش به هلاکت رسید
«وزیر بهداشت» داعش به هلاکت رسید
بابک زنجانی 3
اعدام زنجانی متوقف می‌شود؟
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شورای امنیت ملی ترکیه اعلام کرد که کمپین نظامی این کشور در شمال سوریه موسوم به عملیات سپر فرات با موفقیت به کار خود خاتمه می‌بخشد.  اعلام این تصمیم با انتشار بیانیه‌ای پس از برگزاری جلسه شورای امنیت ملی ترکیه صورت گرفت؛ جلسه‌ای که در آن رجب طیب اردوغان نیز حضور داشت.  در بیانیه شورای امنیت ملی ترکیه آمده است: عملیات سپر فرات که با هدف تأمین امنیت ملی، جلوگیری از تهدید داعش و بازگرداندن پناهجویان سوریه آغاز شده بود، با موفقیت به پایان رسیده است.
ترکیه به عملیات نظامی در سوریه پایان داد
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-03-29 16:52:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
زنگنه: احتمال تمدید توافق کاهش تولید نفت بالاست
به گزارش خبرگزاری تسنیم، روز گذشته (سه‌شنبه) رسانه‌های آلمانی از طرح پیشنهادی چندتن از سیاستمداران این کشور برای بایکوت کردن جام‌جهانی 2018 روسیه خبر دادند که با واکنش‌های تند سیمونیان (نایب رئیس فدراسیون فوتبال روسیه) و الکساندر سوروخین (مدیر اجرایی کمیته سازماندهی جام‌جهانی 2018) مواجه شد.

در این میان ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه نیز در صفحه اجتماعی خود نوشته است: طرح بایکوت جام‌جهانی 2018 روسیه هیچ ارتباطی با امنیت مشترک و حقوق بشر ندارد و در تناقض کامل است. اگر این گونه بود که آلمان‌ها باید مسابقات یوروویژن 2017 (مسابقات آواز اروپا) را در اوکراین هم تحریم کنند.

زاخارووا ادامه داد: در بعضی از مناطق اوکراین جنگی بین برادرها وجود دارد و شهروندان این کشور و اتباع خارجی کشته شده‌اند. هیچ چیزی درباره دموکراسی این اتفاق‌ها نمی‌شنویم. آیا برلین به تحریم یوروویژن 2017 اوکراین با توجه به مسئله امنیت و نقض حقوق بشر فکر می‌کند!

وی در خاتمه تاکید کرد که کمپین مخالفت با برگزاری جام‌جهانی 2018 در روسیه تازه آغاز شده است. پرده‌های همه چیز کنار خواهد رفت و لایه‌های مختلف آن نمایان می‌شوند.

جام‌جهانی 2018 روسیه در 12 ورزشگاه 11 شهر این کشور با شرکت 32 تیم برگزار خواهد شد.
واکنش تند سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به طرح بایکوت جام جهانی ۲۰۱۸
صعود فوتبال ایران به رده ۲۸ فیفا
صعود فوتبال ایران به رده ۲۸ فیفا