تارخ انتشار: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
کد خبر : 27
چاپ خبر

اختصاصی کرج رسا

استانداری البرز توسط سمنانی ها فتح شد ! / واردات مدیر از سمنان به البرز ادامه می یابد؟

استانداری

کرج رسا: طی هفته ی گذشته انتصاباتی از سوی استاندار جدید البرز صورت گرفت که علی رغم دفاع تمام قد وی از مدیران انتصابی، واکنش های متفاوتی را در استان البرز به همراه داشته است

به گزارش کرج رسا، از زمان اعلام شهرستان کرج به عنوان استان البرز چند سالی است که می گذرد اما این استان نوپا تاکنون رنگ استاندار بومی را پس از ۳ دوره به خود ندیده است. عیسی فرهادی نخستین استاندار البرز بود که به عنوان سرپرست استانداری پس از سفر محمود احمدی نژاد به کرج دوام چندانی نیاورد و جای خود را به اصغر عربیان استاندار کردستانی داد و وی نیز کرسی ریاست را با لبخند به طاهری سمنانی سپرد! تا استفاده از نیروی بومی در سطح استاندار در البرز خوابی باشد که همچنان بدون تعبیر باقی بماند.

سید طاهر طاهری استاندار جدید البرز در نخستین انتصابات خویش در استان طی احکامی، ۷ پست مهم و کلیدی در استانداری البرز را به همشهریان سمنانی و خویشاوندان خویش سپرد که طی آن به ترتیب، شاهپور رستم زاده؛ سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی، مهرداد مظفری؛ سرپرست معاونت برنامه ریزی و اشتغال، حجت الاسلام و المسلمین مهندس محمدرضا صداقت زاده؛ سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی دکتر حسن صالحی؛ مشاور عالی استاندار، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا توحیدلو؛ مشاور عالی و بازرس ویژه استاندار، سید ابوالقاسم طاهری؛ بازرس ویژه و مدیرکل حوزه استاندار، سید محمد طاهری؛ معاون مدیرکل حوزه و رئیس دفتر استاندار منصوب گردیدند.

در این انتصابات، سیدابوالقاسم طاهری برادر بازنشسته ی استاندار به عنوان بازرس ویژه و مدیرکل حوزه استانداری و سیدمحمد طاهری پسر استاندار به عنوان معاون عمو و رئیس دفتر پدر منصوب شده است.

طاهری در بدو ورود به البرز با برگزاری نشست های مختلف و خط و نشان کشیدن برای مدیران کم کار در استان البرز بارقه هایی از امید را در بین البرز نشینان بوجود آورد که استاندار جدید پشت میز نشین نبوده و راهکارها و برنامه های متنوعی را برای رونق استان البرز به ارمغان آورده است، وی در نخستین بازدید استانی خود به کارخانه ی ماموت، یکی از پویاترین کارخانجات استان البرز و سرای سالمندان کرج سرکشی نمود تا دید اقتصادی و فرهنگی اجتماعی اش بیش از سیاسی کاری به چشم آید اما دیری نپایید که طاهری با انتصاباتی قابل تامل و واردات مدیران سمنانی خط بطلانی روی مدیران استانی به جهت بهره گیری در مناصب اجرایی استانداری کشید.

با توجه به شواهد و قرائن، البرز یکی از استان های سرآمد به لحاظ پتانسیل های مختلف از جمله داشتن مدیران متعهد و انقلابی بوده است که طاهری می توانست با برگزاری نشست های مشورتی به مشاوران و مدیران لایق و مدنظر خویش دسترسی یابد، مگر اینکه استاندار البرز هدفی خاص در استان البرز را دنبال می کند که نیاز به واردات مدیر از سمنان آن هم در حد معاونان ارشد بوده است.

* دفاع تمام قد استاندار البرز از معاونان خود

سیدطاهر طاهری در نخستین نشست خود با مدیران و کارمندان استانداری البرز که پس از انتصابات با حضور معاونان سابق و معاونان جدید استانداری البرز در سالن شهدای دولت استاندار البرز برگزار شد، با دفاع تمام قد از معاونان و مشاورانی که در طول حضور خود در استان منصوب کرده است، تاکید کرد: به تیم مدیریتی خود به لحاظ سوابق و تجربه مدیریتی ایمان دارم. در این راستا امیدوارم با پرهیز از پیش داوری مدیران و معاونان را برای پیشبرد امور استان یاری دهید.

وی ادامه داد: بازتاب انتصابات صورت گرفته از سوی مدیران، رسانه های گروهی و سایر اقشار استان بسیار مثبت بوده است که خود این امر عاملی است که بنده را در انتصابات انجام شده دلگرم می کند.

در اینجا باید پرسید بازتاب مثبتی که استاندار از آن در رسانه ها و نزد مدیران و اقشار مختلف استان یاد می کند کجاست ؟، واقع بینی برای یک رجل سیاسی از نان شب هم واجب تر است که انتظار می رود طاهری به جای رجوع به رسانه های همگرا رسانه های مستقل را در بازتاب این انتصابات سنگ محک قرار دهد و از جانب مسئولین، نگاه زیر دستان را نگاه مسئولین تلقی ننماید. مردم استان هم کمی بعید است با محل تاخت و تاز شدن صحنه ی سیاسی استان برای اشخاص غیر بومی چندان موافق باشند.

این انتصابات با واکنش های تندی از سوی نمایندگان مردم کلانشهر کرج در مجلس شورای اسلامی همراه بوده است.

* عزل و نصب های فامیلی طاهری، فضای بی اعتمادی در بین مسئولان ایجاد می کند

محمدجواد کولیوند نماینده مردم کرج، نخستین مسئولی که به این انتصابات واکنش نشان داد و در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: انتصابات فامیلی منجر به ایجاد فضای بی اعتمادی در بین مسئولین استان می شود و در ادامه تاکید کرد که این کار، خلاف تعهداتی است که قبلا وزیر کشور و استانداران داشته اند.

کولیوند در این گفت و گو با اشاره به سوال سه تن از نمایندگان مجلس از وزیر کشور در مورد عزل و نصب های پر حرف و حدیث در استانداری ها خصوصا استان البرز اظهار داشت: طبق توافقی که با وزیر کشور در خصوص انتخاب استانداران براساس همفکری و تعامل سازنده داشتیم، قرار بر این شد که انتصاباتی که از سوی استانداران صورت می گیرد بر اساس شایسته سالاری و با تعامل و هماهنگی کامل با نماینده های مردم در مجلس صورت بگیرد.

وی افزود: متاسفانه برخلاف این توافقات شاهدیم که استاندار جدید بدون کوچکترین تعامل و مشورتی به معرفی افرادی خاص به عنوان معاون و مشاوران خود در پست های مهم استانداری پرداخته و آن را رسما ابلاغ کرده است. از جمله برادر خود را که فردی بازنشسته است را به عنوان مدیر کل حقوقی دفتر و همچنین فرزند خود که سابقه کار دولتی نداشته و حقوق بگیر هیچ جایی نبوده را به عنوان معاون مدیرکل حوزه و رئیس دفتر استاندار منصوب می کند.

کولیوند تصریح کرد: این انتصابات فامیلی منجر به ایجاد فضای بی اعتمادی در بین مسئولین استان می شود و به نظر من این کار خلاف تعهداتی است که قبلا وزیر کشور و استانداران داشته اند.

نماینده مردم کرج خاطرنشان کرد: شاید اگر این انتصابات بصورت مشورتی با نمایندگان صورت می گرفت و ادله و مستندات منطقی ارائه می شد به همین گزینه ها منتج می شد، لیکن در حال حاضر کاملا غیر اصولی به نظر می رسد و نشان دهنده بی حرمتی به نظرات مشورتی نمایندگان استان است.

کولیوند در پایان اظهار داشت: نمایندگان مردم استان البرز در جایگاه نظارتی خود و با استفاده از ابزارهای نظارتی مربوطه، قطعا به این انتصابات رسیدگی خواهند کرد.

* انتصابات اخیر در استانداری البرز کاملا غیر قانونی است

عزیز اکبریان یکی دیگر از نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در واکنش به این انتصابات فامیلی گفت: ما انتصابات استانداری را با توجه به این که جرم است در سازمان بازرسی کل کشور هم پیگیری خواهیم کرد.

اکبریان در مورد انتخاب استاندار جدید البرز گفت: ما با توجه به نظر رئیس جمهور محترم و احترام به نظر ایشان علیرغم غیر بومی بودن استاندار با این انتصاب موافقت کردیم و طبق توافقی که با وزیر کشور داشتیم قرار بر این شد که عزل و نصب ها توسط استاندار با مشورت و تعامل نمایندگان مردم صورت بپذیرد، اما در نهایت برخلاف قرار قبلی انتصاباتی بدون تعامل و هماهنگی صورت گرفت.

نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: ما از زمان گذشته استاندار را می شناسیم اما در انتصابات صورت گرفته نقض قانون صورت گرفته است و مثلا برای فردی که بازنشسته بوده یا فردی که غیر سازمانی بوده و سابقه هیچ مسئولیت قبلی نداشته احکامی به عنوان معاون صادر شده است در حالی که حکم معاون را باید وزیرکشور امضا کند و همه این ها کاملا برخلاف قانون است.

وی در همین رابطه گفت: با توجه به موارد صورت گرفته ما طرح سوال از وزیر کشور را به مجلس ارائه کردیم که امروز توسط هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد و ما این بحث را با توجه به این که جرم است در سازمان بازرسی کل کشور هم پیگیری خواهیم کرد.

اکبریان افزود: پیگیری و نظارت وظیفه ماست. بعضی ها در جایی مطرح کردن که انگار عده ای بوی دولت روحانی را احساس نکرده اند. ما هنگامی که آقای طاهری نماینده پارلمانی آقای محرابیان در دولت احمدی نژاد بودند هم اشکالات دولت احمدی نژاد را گوشزد می کردیم. ما وامدار رای مردم هستیم نه هیچ دولتی.

وی در پایان این پرسش را مطرح کرد که آیا در خود استان شخص مناسب و متخصص نبوده که از نیروهای غیر بومی استفاده شده چه آنکه حتی به ستاد آقای روحانی هم در البرز اعتنا نشده است.

با توجه به انتصابات اخیر از سوی استاندار البرز و واکنش های ریز و درشت به این عزل و نصب ها باید نشست منتظر ماند و دید که واردات مدیران از سمنان ادامه می یابد یا مسئولین استانی اعم از نمایندگان مجلس می توانند استاندار جدید را به استفاده ی بیشتر از مدیران بومی و رجال سیاسی استان البرز مجاب نمایند یا خیر !

 

کرج رسا/ بردیا گودرزی

۳ دیدگاه

 1. فاطمه کربلایی بهمن ۱۳, ۱۳۹۲ در ۱۸:۴۳ - Reply
   

  وقتی کسی که مسولیت خیلی پایین تری نسبت به استاندار دارد و فامیلهاشو از معلمی به کارمند استانداری ارتقا میده.دوستشو از کارمندی به معاونت و خیلی پارتی بازی های دیگه که قابل بیان نیست. از استاندارمون خیلی هم قابل قبوله؟ مگه نه؟

 2. شهروند البرزي خرداد ۸, ۱۳۹۳ در ۰۱:۵۱ - Reply
   

  آقا وقتی ، مثلا مشاور ارشد استاندار از پذیرفتن ارباب رجوع که یک و نیم برابر او سن و منصب و مدیریت داشته و در این کشور استخوان خرد کرده طفره میرود و پشت درب مقر حکومتشان محکوم به انتظار برای دین روی مبارکشان میکند ، میشود گفت اصلا جائی در نظام مدیریتی جمهوری اسلامی باید داشته باشد ، یا خیر ؟

 3. سمنی وچه مهر ۱۳, ۱۳۹۳ در ۱۳:۰۸ - Reply
   

  اینقدر چرت و پرت درباره ی سمنانیا نگین حتما استاندار از تبریز میاوردن خوب بود؟دیدین که عوض شد پس دیگه حرف اضافه نزنین*

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
استخراج بیت کوین کسب و کار تولیدکنندگان چیپ را سکه کرده است + عکس
استخراج بیت کوین کسب و کار تولیدکنندگان چیپ را سکه کرده است + عکس
آجیل با ۷ بیماری می‌جنگد
آجیل با ۷ بیماری می‌جنگد
ماجرای مـا و هیبـریـدی‌ها
ماجرای مـا و هیبـریـدی‌ها
خوردن «جو دوسر» در صبحانه راهی برای مقابله با آرتروز
خوردن «جو دوسر» در صبحانه راهی برای مقابله با آرتروز
سامسونگ از تراشه ۶ هسته‌ای اکزینوس 7872 رونمایی کرد
سامسونگ از تراشه ۶ هسته‌ای اکزینوس ۷۸۷۲ رونمایی کرد
من چقدر قـد بلندم؟
من چقدر قـد بلندم؟
مایکروسافت پتنتی را برای کنترل کامپیوتر از طریق ذهن ثبت کرده است + عکس
مایکروسافت پتنتی را برای کنترل کامپیوتر از طریق ذهن ثبت کرده است + عکس
فرار پرسپولیس از شکست خانگی +عکس
فرار پرسپولیس از شکست خانگی +عکس
با این 5 توصیه سلامت چشم هایتان را بیمه کنید
با این ۵ توصیه سلامت چشم هایتان را بیمه کنید
چین بزرگترین دستگاه تصفیه‌ هوای دنیا به ارتفاع ۱۰۰ متر را ساخت + عکس
چین بزرگترین دستگاه تصفیه‌ هوای دنیا به ارتفاع ۱۰۰ متر را ساخت + عکس
این افراد در خطر ابتلا به عفونت کلیه هستند +علائم و نشانه‌ها
این افراد در خطر ابتلا به عفونت کلیه هستند +علائم و نشانه‌ها
634925688065304826
دمشق تهدید کرد، جنگنده‌های ترکیه را منهدم می‌کند
152918_750
معاون اول رییس جمهوری شنبه به البرز سفر می کند
حادثه
تصادف در جاده چالوس ۴ مصدوم برجای گذاشت
636516969442678283
چین: سانچی روی پهلوی راست، آرام گرفته است
636179283806756401
واکنش علم الهدی به شایعاتی مبنی بر دخالت در ایجاد اغتشاشات اخیر
باران 6
پیش بینی بارش باران و برف از فردا در البرز
دستگیری
بازداشت اعضای باند اخاذی از مدیران برند‌های معروف در فردیس
57305065
برنامه وزارت نیرو برای برقی شدن خودروها
n82755532-72037177
همایش دوچرخه سواری در کرج
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا