تارخ انتشار: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
کد خبر : 25269
چاپ خبر
بازدیدها: 872

آیت‌ الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

اقتصاد مقاومتی باطل‌ السحر تحریم‌ ها است/ وزارت ارشاد طوری عمل کند که پسوند اسلامی زیبنده‌ اش باشد

آیت الله خاتمی1

کرج رسا: خطیب امروز نماز جمعه تهران فتنه‌ گران سال ۸۸ را تندروی افراطی عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی باطل‌ السحر تحریم‌ ها است.

 به گزارش کرج رسا، آیت‌الله خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم با تاکید بر ضرورت این نکته که خردورزی جز با تقوی به دست نمی‌آید، گفت: ما یک شعار داشتیم که بر استقلال،‌آزادی و جمهوری اسلامی تاکید می‌کرد. به حمدالله این استقلال در عرصه فرهنگی شکل گرفته است. استقلال فرهنگی به وجود آمد که این انقلاب سامان یافت. در عرصه سیاسی نیز خوشبختانه ما به استقلال سیاسی رسیده‌ایم و امروز ما متکی به آراء‌ مردم عزیزمان هستیم.

وی با تاکید بر استقلال اقتصادی افزود: از ابتدای انقلاب گام‌های بلندی برداشته شده است اما باید گام‌های بلندتری برداریم تا به استقلال اقتصادی برسیم و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گامی در این راستا بود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: بهترین فصل برای اجرای اقتصاد مقاومتی هم اکنون است. نیروی انسانی ورزیده و متخصص فراوانی تربیت شده است. میلیون‌ها متخصص در این کشور وجود دارند و زیرساخت‌ها در طول ۳۵ سال گذشته فراهم شده است. از لحاظ ذخایر نفت و گاز در دنیا اولیم و با این ذخایر می‌توانیم به اقتصاد مقاومتی برسیم.

آیت الله خاتمی گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که ما در مصاف با دشمنان بتوانیم مقابله کنیم. این اقتصاد باید ۴ ویژگی داشته باشد. اول آنکه متکی به دانش و فناوری بومی باشد. دوم آنکه هدایت بنیان است. سوم آنکه درون‌زا باشد و چهارم آنکه برون‌گرا باشد.

وی افزود: در اقتصاد مقاومتی ما هیچ نظر و امیدی به دشمنان خارجی نداریم که تحریم‌ها را بردارند اگر تحریم‌ها را برداشتند ایران گلستان می‌شود و یا اگر تحریم‌ها را برنداشتند ما آسیب می‌بینیم. اقتصاد مقاومتی باطل ‌السحر تمام تحریم‌ها خواهد بود. خوشبختانه سران قوا نیز لبیک ستودنی داشتند و امیدواریم اجرایی شدن سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را ببینیم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به موج اسلام‌هراسی در جهان گفت: متاسفانه موج اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در دنیا از سوی استکبار سریع شده است و دلیل آن هم این است که موج خیزش اسلامی در حال گسترش است. اسلام عزیز دل‌ها را جذب می‌کند و به عنوان یک قدرت در مقابل آنها ظاهر می‌شود.

آیت‌الله خاتمی گفت: البته منظور اسلام ناب محمدی است و نه اسلام آمریکایی که حکام منطقه از آن دم می‌زنند. نگرانی از اسلام آمریکایی ندارند آنها نگران اسلام ناب هستند که پایگاه آن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: به شبکه‌های رسانه‌ای دنیا نگاه کنید که چگونه به دنبال اسلام‌هراسی هستند در کنار این برای تروریست‌های اسلام‌کش سوریه مدام سلاح می‌فرستند و آمریکا نیز بعد از مذاکرات ژنو ۲ کمک به تروریست‌های سوری را تشدید کرده است و عربستان هم مرتب نیرو می‌فرستد. نیروهایی که قهرمانان از سوی ارتش سوریه به درک واصل می‌شوند.

به گزارش فارس، خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: این ارسال سلاح هم برای مسلمان کشی و هم برای زشت جلوه دادن چهره اسلام است. در بحرین اقلیتی حاکمند که اجازه نفس کشیدن به اکثریت مسلمانان را نمی‌دهند. سه سال است تظاهرات مسالمت‌آمیز آنها را با گلوله جواب می‌دهند. چه کسانی چنین می‌کنند کسانی که وابسته به استکبارند و حکمران بحرین به وابستگی خود اعتراف دارند.

آیت‌الله خاتمی گفت:‌در آفریقای مرکزی که ۳۰ درصد آنها مسیحی هستند، مسیحیان تندروی افراطی به جان مسلمانان انداخته‌اند وحشیانه آنها را می‌کشند. با ساتور تکه تکه می‌کنند و بعد آنها را می‌سوزانند.

وی افزود: وارد یک روستای کوچک شده‌اند و ۷۰ نفر از زنان و کودکان را قتل‌عام کرده‌اند و در برابر این نسل کشی‌ها سکوت کرده‌اند و این گونه پیش برود مسلمانی در آفریقای مرکزی نخواهد بود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: غربی‌ها می‌دانند که رژیم صهیونیستی منفورترین دشمن مسلمانان است اما مصرهستند به هر مناسبت ذلیلانه این رژیم غاصب را ببیند و ابراز احترام کنند. معاون وزیر امور خارجه آمریکا و صدراعظم آلمان با سفر خود به اسرائیل می‌خواهد بگوید ما شمشیر را از رو بسته‌ایم.

آیت‌الله خاتمی گفت: آنچه خنده‌دار است دولت جنایتکاری مانند آمریکا با زندان‌هایی همچون گوانتانامو و آدم‌کشی‌هایی در عراق و افغانستان دم از حقوق بشر بزنند. اینها با اسلام ترفند و به فضل خداوند ایران اسلامی با تمام قدرت در برابر استکبار جهانی ایستاده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: اسلام جان ماست. ستون فقرات انقلاب ما است. از اول انقلاب کسانی با قلم زهرآگین خود به نیش زدن به اسلام پرداختند. در طول چند ماه گذشته روزنامه‌ای‌ ولایت حضرت علی (ع) را زیر سؤال برده است و دیگری حکم قصاص را غیرانسانی خوانده است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: این همان قلم‌هایی است که حضرت علی (ع) از شبهه‌پراکنی آنها به خداوند پناه می‌برد. خوشبختانه در این عرصه من از قوه قضائیه تشکر می‌کنم و بنا به وظیفه ذاتی خود به وقت وارد شد و  آن روزنامه هتاک را تعطیل کرد.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: اما به نظر من هیأت نظارت بر مطبوعات باید چنین کاری می‌کرد باید بلافاصله جلسه اضطراری تشکیل می‌شد و این روزنامه لغو امتیاز می‌شد. البته خبر دارم برخی از اعضای محترم تلاش کردند اما به جایی نرسید.

وی افزود: حداقل یک بیانیه دهید و اهانت به مقدسات را محکوم کنید. از وزارت ارشاد نیز همین انتظار است. وزارت ارشاد ما وزارت ارشاد اسلامی است کاری کنید که این پسوند زیبنده شما باشد. اجازه نشر کتاب‌های فاسد را دادن زیبنده شما نیست. اجازه انتشار آگهی در روزنامه‌ها از سوی آژانس‌هایی که مسافران را به کشورهای فاسد می‌برند در شأن شما نیست. نظارت شما کجا رفته است؟

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد:‌آنهایی که فکر می‌کنند فضا باز شده است تا به مقدسات اهانت کنند در اشتباهند. گذشت آن زمانی که به مقدسات اهانت می‌کردید و  مسئولان وقت از شما حمایت می‌کردند. مردم ما تا پای جان پای دفاع از اسلام ایستاده‌اند.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه وحدت از ضروریات مسلم جامعه است، گفت: هیچ کس منکر ضرورت وحدت نیست اما از جمله عواملی که وحدت شکن است به کار بردن الفاظ مشابه است. یک لفظ متشابه جنگی را علیه حضرت امیر المومنین راه انداخت.

وی افزود: هیچ کس منکر این نیست که افراط و تفریط امری نکوهیده است. اما مشخص کنید افراطی از دیدگاه شما چیست. ما به صراحت گفتیم که با توجه به مبانی مقام معظم رهبری فتنه‌گران سال ۸۸ تندروی افراطی بودند که متاسفانه برخی از آنها سخاوتمندانه پست می‌گیرند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: از سوی دیگر غیرتمندانی که در مقابل‌شان ایستادند و نگذاشتند کودتای مخملی سال ۱۳۸۸ به ثمر برسد را افراطی می‌دانند و برخی دیگر را که صلابت خود را با شعار مرگ بر آمریکا نشان می‌دهند افراطی می‌خوانند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: برخی‌ها مردان مرد را افراطی می‌خوانند اگر به دنبال وحدت جامعه هستیم از این الفاظ متشابه خودداری کنید و اگر فکر می‌کنید با افراطی خواندن غیرتمندان دینی آنها را از صحنه منزوی کنید بدانید که اشتباه می‌کنیم. غیرتمندان دینی رهنمودهای خود را از مقام معظم رهبری می‌گیرند و هیچ گاه تحت تاثیر جوسازی‌های رسانه‌ای شما نیستند.

وی در پایان با اشاره به مظلومیت مردم مسلمان بحرین اشاره کرد و گفت: متاسفانه رسانه‌های دنیا به انعکاس این مظلومیت نمی‌پردازند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران در پایان چند جمله‌ای را به زبان عربی خطاب به مسلمانان مظلوم بحرین بیان کرد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
٤٤٣ نفر تاکنون در انتخابات شوراهای شهر کرج ثبت نام کردند
۴۴٣ نفر تاکنون در انتخابات شوراهای شهر کرج ثبت نام کردند
برتری یک گله ایران مقابل قطر در جشنواره از دست دادن فرصت‌ها/ عیدی «عنابی» کی‌روش و شاگردان به مردم ایران + جدول
برتری یک گله ایران مقابل قطر در جشنواره از دست دادن فرصت‌ها
انتخابات 2
۵۴٢ نفر تاکنون در انتخابات شوراهای ساوجبلاغ ثبت نام کردند
نام نویسی 1449داوطلب عضویت در شوراهای شهر و روستا درالبرز
نام نویسی ۱۴۴۹ داوطلب عضویت در شوراهای شهر و روستا در البرز
سرهنگ رضا گودرزی
از سفرهای غیر ضروری در جاده کرج – چالوس اجتناب کنید
به گزارش ایسنا، کاخ کرملین امروز (پنجشنبه) در پایگاه خبری خود اعلام کرد: حسن روحانی بنا به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سفری دو روزه عصر دوشنبه وارد مسکو می شود.

رئیسان جمهوری ایران و روسیه روز سه‌شنبه در کاخ کرملین دیدار و مذاکره خواهند کرد و هیات بلندپایه که شماری از وزیران و مقام‌های بلندپایه در آن حضور دارند، روحانی را در سفر به روسیه همراهی می‌کنند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، علاوه بر برگزاری نهمین نشست روحانی و پوتین، بیش از 10 سند مهم و پایه‌ای و همچنین نقشه راه توسعه روابط دو کشور برای امضا در جریان سفر روحانی به مسکو پیش‌بینی شده است.
روحانی هفته آینده به مسکو می‌رود
سرهنگ رضا گودرزی دقایقی پیش درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: این حادثه ساعتی پیش در محدوده حسنکدر درجاده کرج -چالوس رخ داده است .
وی اضافه کرد: ریزش سنگ برروی یک دستگاه خودروی پراید رخ داد که سبب مصدومیت 3نفر شد .
گودرزی گفت: 2 تن از مصدومان در محل حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند لیکن مصدوم سوم به علت وخامت حال در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.
وی از مسافران خواست در محدوده هایی که احتمال ریزش سنگ وجود دارد حتی الامکان توقف نکنند.
نیمی ازجاده 160 کیلومتری کرج -چالوس درحوزه استان البرز و نیمی دیگر نیز درحوزه استان مازندران است .
ریزش سنگ در جاده چالوس یک کشته برجای گذاشت
اجرای محدودیت ترافیکی 4 فروردین ماه در جاده کرج- چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی ۴ فروردین ماه در جاده کرج – چالوس
حضور سردار سلیمانی در منزل مادر جهانگیری
حضور سردار سلیمانی در منزل مادر جهانگیری
سدهای نیمه خالی البرز/ بارش ها کمتر از سال گذشته
سدهای نیمه خالی البرز/ بارش ها کمتر از سال گذشته
ادامه بارش های البرز تا یکشنبه / هشدار به گردشگران
ادامه بارش های البرز تا یکشنبه / هشدار به گردشگران
چرا هر چقدر رژیم می‌گیرید لاغر نمی‌شوید؟!
چرا هر چقدر رژیم می‌گیرید لاغر نمی‌شوید؟!
کره شمالی: آماده جنگ با آمریکا هستیم
کره شمالی: آماده جنگ با آمریکا هستیم
یک واحد پذیرایی بین راهی در محور کرج - چالوس به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط کمیته تلفیقی بازرسی و نظارت ستاد اجرایی خدمات سفر استان پلمب شد.
پلمب یک واحد پذیرایی در جاده چالوس/ ۵۵ کیلو گوشت معدوم شد
ویرانگری تروریست ها در سوریه
بازسازی سوریه چقدر هزینه دارد؟
ترافیک درجاده کرج -چالوس سنگین شد
ترافیک در جاده کرج – چالوس سنگین شد
داوطلبین انتخابات شورای شهر می توانند برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به فرمانداری کرج مراجعه کنند
دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در فرمانداری کرج
کشته شدن 4 نفر درحادثه تیراندازی در آمریکا
کشته شدن ۴ نفر درحادثه تیراندازی در آمریکا
روز چهارم ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا آغاز شد
روز چهارم ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا آغاز شد
کشف 108 کیلو حشیش در عملیات مشترک با پلیس تهران
کشف ۱۰۸ کیلو حشیش در عملیات مشترک با پلیس تهران