تارخ انتشار: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۳
کد خبر : 25269
چاپ خبر
بازدیدها: 875

آیت‌ الله خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران:

اقتصاد مقاومتی باطل‌ السحر تحریم‌ ها است/ وزارت ارشاد طوری عمل کند که پسوند اسلامی زیبنده‌ اش باشد

آیت الله خاتمی1

کرج رسا: خطیب امروز نماز جمعه تهران فتنه‌ گران سال ۸۸ را تندروی افراطی عنوان کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی باطل‌ السحر تحریم‌ ها است.

 به گزارش کرج رسا، آیت‌الله خاتمی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم با تاکید بر ضرورت این نکته که خردورزی جز با تقوی به دست نمی‌آید، گفت: ما یک شعار داشتیم که بر استقلال،‌آزادی و جمهوری اسلامی تاکید می‌کرد. به حمدالله این استقلال در عرصه فرهنگی شکل گرفته است. استقلال فرهنگی به وجود آمد که این انقلاب سامان یافت. در عرصه سیاسی نیز خوشبختانه ما به استقلال سیاسی رسیده‌ایم و امروز ما متکی به آراء‌ مردم عزیزمان هستیم.

وی با تاکید بر استقلال اقتصادی افزود: از ابتدای انقلاب گام‌های بلندی برداشته شده است اما باید گام‌های بلندتری برداریم تا به استقلال اقتصادی برسیم و ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گامی در این راستا بود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: بهترین فصل برای اجرای اقتصاد مقاومتی هم اکنون است. نیروی انسانی ورزیده و متخصص فراوانی تربیت شده است. میلیون‌ها متخصص در این کشور وجود دارند و زیرساخت‌ها در طول ۳۵ سال گذشته فراهم شده است. از لحاظ ذخایر نفت و گاز در دنیا اولیم و با این ذخایر می‌توانیم به اقتصاد مقاومتی برسیم.

آیت الله خاتمی گفت: اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که ما در مصاف با دشمنان بتوانیم مقابله کنیم. این اقتصاد باید ۴ ویژگی داشته باشد. اول آنکه متکی به دانش و فناوری بومی باشد. دوم آنکه هدایت بنیان است. سوم آنکه درون‌زا باشد و چهارم آنکه برون‌گرا باشد.

وی افزود: در اقتصاد مقاومتی ما هیچ نظر و امیدی به دشمنان خارجی نداریم که تحریم‌ها را بردارند اگر تحریم‌ها را برداشتند ایران گلستان می‌شود و یا اگر تحریم‌ها را برنداشتند ما آسیب می‌بینیم. اقتصاد مقاومتی باطل ‌السحر تمام تحریم‌ها خواهد بود. خوشبختانه سران قوا نیز لبیک ستودنی داشتند و امیدواریم اجرایی شدن سیاست‌های اقتصادی مقاومتی را ببینیم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به موج اسلام‌هراسی در جهان گفت: متاسفانه موج اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی در دنیا از سوی استکبار سریع شده است و دلیل آن هم این است که موج خیزش اسلامی در حال گسترش است. اسلام عزیز دل‌ها را جذب می‌کند و به عنوان یک قدرت در مقابل آنها ظاهر می‌شود.

آیت‌الله خاتمی گفت: البته منظور اسلام ناب محمدی است و نه اسلام آمریکایی که حکام منطقه از آن دم می‌زنند. نگرانی از اسلام آمریکایی ندارند آنها نگران اسلام ناب هستند که پایگاه آن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: به شبکه‌های رسانه‌ای دنیا نگاه کنید که چگونه به دنبال اسلام‌هراسی هستند در کنار این برای تروریست‌های اسلام‌کش سوریه مدام سلاح می‌فرستند و آمریکا نیز بعد از مذاکرات ژنو ۲ کمک به تروریست‌های سوری را تشدید کرده است و عربستان هم مرتب نیرو می‌فرستد. نیروهایی که قهرمانان از سوی ارتش سوریه به درک واصل می‌شوند.

به گزارش فارس، خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: این ارسال سلاح هم برای مسلمان کشی و هم برای زشت جلوه دادن چهره اسلام است. در بحرین اقلیتی حاکمند که اجازه نفس کشیدن به اکثریت مسلمانان را نمی‌دهند. سه سال است تظاهرات مسالمت‌آمیز آنها را با گلوله جواب می‌دهند. چه کسانی چنین می‌کنند کسانی که وابسته به استکبارند و حکمران بحرین به وابستگی خود اعتراف دارند.

آیت‌الله خاتمی گفت:‌در آفریقای مرکزی که ۳۰ درصد آنها مسیحی هستند، مسیحیان تندروی افراطی به جان مسلمانان انداخته‌اند وحشیانه آنها را می‌کشند. با ساتور تکه تکه می‌کنند و بعد آنها را می‌سوزانند.

وی افزود: وارد یک روستای کوچک شده‌اند و ۷۰ نفر از زنان و کودکان را قتل‌عام کرده‌اند و در برابر این نسل کشی‌ها سکوت کرده‌اند و این گونه پیش برود مسلمانی در آفریقای مرکزی نخواهد بود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: غربی‌ها می‌دانند که رژیم صهیونیستی منفورترین دشمن مسلمانان است اما مصرهستند به هر مناسبت ذلیلانه این رژیم غاصب را ببیند و ابراز احترام کنند. معاون وزیر امور خارجه آمریکا و صدراعظم آلمان با سفر خود به اسرائیل می‌خواهد بگوید ما شمشیر را از رو بسته‌ایم.

آیت‌الله خاتمی گفت: آنچه خنده‌دار است دولت جنایتکاری مانند آمریکا با زندان‌هایی همچون گوانتانامو و آدم‌کشی‌هایی در عراق و افغانستان دم از حقوق بشر بزنند. اینها با اسلام ترفند و به فضل خداوند ایران اسلامی با تمام قدرت در برابر استکبار جهانی ایستاده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: اسلام جان ماست. ستون فقرات انقلاب ما است. از اول انقلاب کسانی با قلم زهرآگین خود به نیش زدن به اسلام پرداختند. در طول چند ماه گذشته روزنامه‌ای‌ ولایت حضرت علی (ع) را زیر سؤال برده است و دیگری حکم قصاص را غیرانسانی خوانده است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: این همان قلم‌هایی است که حضرت علی (ع) از شبهه‌پراکنی آنها به خداوند پناه می‌برد. خوشبختانه در این عرصه من از قوه قضائیه تشکر می‌کنم و بنا به وظیفه ذاتی خود به وقت وارد شد و  آن روزنامه هتاک را تعطیل کرد.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: اما به نظر من هیأت نظارت بر مطبوعات باید چنین کاری می‌کرد باید بلافاصله جلسه اضطراری تشکیل می‌شد و این روزنامه لغو امتیاز می‌شد. البته خبر دارم برخی از اعضای محترم تلاش کردند اما به جایی نرسید.

وی افزود: حداقل یک بیانیه دهید و اهانت به مقدسات را محکوم کنید. از وزارت ارشاد نیز همین انتظار است. وزارت ارشاد ما وزارت ارشاد اسلامی است کاری کنید که این پسوند زیبنده شما باشد. اجازه نشر کتاب‌های فاسد را دادن زیبنده شما نیست. اجازه انتشار آگهی در روزنامه‌ها از سوی آژانس‌هایی که مسافران را به کشورهای فاسد می‌برند در شأن شما نیست. نظارت شما کجا رفته است؟

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد:‌آنهایی که فکر می‌کنند فضا باز شده است تا به مقدسات اهانت کنند در اشتباهند. گذشت آن زمانی که به مقدسات اهانت می‌کردید و  مسئولان وقت از شما حمایت می‌کردند. مردم ما تا پای جان پای دفاع از اسلام ایستاده‌اند.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه وحدت از ضروریات مسلم جامعه است، گفت: هیچ کس منکر ضرورت وحدت نیست اما از جمله عواملی که وحدت شکن است به کار بردن الفاظ مشابه است. یک لفظ متشابه جنگی را علیه حضرت امیر المومنین راه انداخت.

وی افزود: هیچ کس منکر این نیست که افراط و تفریط امری نکوهیده است. اما مشخص کنید افراطی از دیدگاه شما چیست. ما به صراحت گفتیم که با توجه به مبانی مقام معظم رهبری فتنه‌گران سال ۸۸ تندروی افراطی بودند که متاسفانه برخی از آنها سخاوتمندانه پست می‌گیرند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: از سوی دیگر غیرتمندانی که در مقابل‌شان ایستادند و نگذاشتند کودتای مخملی سال ۱۳۸۸ به ثمر برسد را افراطی می‌دانند و برخی دیگر را که صلابت خود را با شعار مرگ بر آمریکا نشان می‌دهند افراطی می‌خوانند.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: برخی‌ها مردان مرد را افراطی می‌خوانند اگر به دنبال وحدت جامعه هستیم از این الفاظ متشابه خودداری کنید و اگر فکر می‌کنید با افراطی خواندن غیرتمندان دینی آنها را از صحنه منزوی کنید بدانید که اشتباه می‌کنیم. غیرتمندان دینی رهنمودهای خود را از مقام معظم رهبری می‌گیرند و هیچ گاه تحت تاثیر جوسازی‌های رسانه‌ای شما نیستند.

وی در پایان با اشاره به مظلومیت مردم مسلمان بحرین اشاره کرد و گفت: متاسفانه رسانه‌های دنیا به انعکاس این مظلومیت نمی‌پردازند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران در پایان چند جمله‌ای را به زبان عربی خطاب به مسلمانان مظلوم بحرین بیان کرد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
IMG15254665
بررسی سریال‌های ماه رمضان در «گنبد مینا»
هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و بارش باران هشدار داد
هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و بارش باران در البرز
دستگیری اعضای باند سارقان به عنف مغازه و خودرو درالبرز
دستگیری اعضای باند سارقان به عنف مغازه و خودرو در کرج
آگهی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان کرج منتشر شد
عکس خبر؛ آرای روحانی و رئیسی به تفکیک استان ها
شهرک داروئی برکت البرز
استقرار ۴ شرکت بزرگ خارجی در شهرک دارویی برکت
انتقاد شدید ایران از مواضع مداخله‌جویانه، مخرب و تنش‌زای آمریکا
انتقاد شدید ایران از مواضع مداخله جویانه، مخرب و تنش زای آمریکا
مراسم تشییع پیکر پاک مدافع حرم شهید علیرضا قبادی در گوهردشت
پیکر شهید مدافع حرم «علیرضا قبادی» در کرج تشییع شد + تصاویر
محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخلاف برخی اخبار منتشر شده در راستای افزایش قیمت نان سنگک باید گفت نرخ‌های نانوایی‌های دولتی و آزادپز مربوط به سه سال گذشته بوده و هنوز تغییری نکرده است و در راستای افزایش همکاری با دولت قیمت آن در ماه مبارک رمضان تغییر نخواهد کرد. وی افزود: قیمت نان در نانوایی‌های آزادپز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود اما در همان سه سال گذشته نرخی برای آنها نیز در نظر گرفته شد که البته تاکنون نیز در همان دامنه عرضه شده است. رییس اتحادیه نانوایان سنگکی گفت: بر اساس نرخ‌نامه‌ای که سه سال گذشته برای نان و سنگک در نظر گرفته شده بود در ماه مبارک رمضان امسال نیز قیمت نان دولتی با وزن ۴۰۰ گرم ۸۰۰ تومان، در صورتی‌که یک رو کنجد باشد با ۲۰۰ تومان افزایش قیمت فروخته می‌شود و اگر دو رو کنجد باشد با قیمت ۱۵۰۰ تومان به دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید. نظرنژاد اعلام کرد: نان سنگک آزادپز نیز گرچه بر اساس عرضه و تقاضا قیمت‌گذاری می‌شود اما حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان نرخ آن بوده که البته از سه سال گذشته تاکنون تغییر نکرده که بر اساس تقاضای مشتری ممکن است بیشتر از این نرخ نیز فروخته شود. به گفته وی، مردم می‌توانند در صورت داشتن شکایت از هر یک از نانوایی‌های سنگکی پایتخت با شماره تماس ۸۸۴۳۴۷۴۳ اتحادیه نانوایان سنگکی تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد شود.
نان سنگک در ماه رمضان گران نمی‌شود
هشدار درباره تب کنگو |خرید گوشت‌ بدون مهر دامپزشکی ممنوع
هشدار درباره تب کنگو/ خرید گوشت‌ بدون مهر دامپزشکی ممنوع
پیشنهاد پرداخت مستمری به خانواده اهداکنندگان عضو
پیشنهاد پرداخت مستمری به خانواده اهدا کنندگان عضو
جلسه ویژه مجلس برای بررسی حذف کنکور
جلسه ویژه مجلس برای بررسی حذف کنکور
شرکت ارتباطات سیار ایران
برخی آیتم های قبوض تلفن همراه تغییر کرد
زن جوان در دام تلگرامی مرد شیطان‌صفت
زن جوان در دام تلگرامی مرد شیطان صفت
69d12bbd-5916-4db3-96bc-c106152265d7
هکرها می‌توانند با استفاده از سیگنال وای فای شما را ببینند
پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به شبه ربوی بودن بانک‌ها
پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به شبه ربوی بودن بانک‌ها
اولین واکنشِ زنانه‌ به "ایوانکا پرستیِ" ‌سعودی‌ها! +ویدیو
اولین واکنشِ زنانه‌ به «ایوانکا پرستیِ» ‌سعودی‌ها! +ویدیو
download
تصاویر رندر جدیدی از آیفون ۸ منتشر شد
اجرای طرح ویژه نظارتی اصناف ویژه ماه مبارک رمضان در البرز
اجرای طرح ویژه نظارتی اصناف ویژه ماه مبارک رمضان در البرز
به این 6 دلیل در خواب «شُرشُر» عرق می‌ریزید!
به این ۶ دلیل در خواب «شُرشُر» عرق می‌ریزید!
فرشی بافته شده از چهره 120 پادشاه ایرانی
عکس خبر؛ فرشی بافته شده از چهره ۱۲۰ پادشاه ایرانی