تارخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
کد خبر : 150987
چاپ خبر

خاتمی خطاب به ترامپ:

بازی با ایران بازی با دم شیر است

بازی با ایران بازی با دم شیر است

خطیب نماز جمعه تهران گفت: به رئیس‌جمهور تازه به دوران رسیده آمریکا می‌گویم که اگر بخواهد همان دیوانگی‌های گذشته را داشته باشد و حال و هوای پیشینیانش را ادامه بدهد به بی‌راهه می‌رود؛ چراکه بازی با ایران بازی با دم شیر است.

به گزارش کرج رسا به نقل از ایسنا، آیت الله احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به سبک زندگی دینی و لزوم دوری از دروغگویی در آن اظهار کرد: امروز می‌بینیم که دروغ به عنوان یک آفت، داد بسیاری را از جمله کسانی که اهل مسائل سیاسی هستند درآورده و آنها از دروغ می‌نالند، متاسفانه این آفت به جان جامعه ما خورده است.

وی ادامه داد: من فارغ از بحث‌های جناحی و جریانی و اینکه چه کسی دروغ می‌گوید و چه کسی دروغ نمی‌گوید، به اندازه توان اندکم دِینم را نسبت به جلوگیری از این مسائل ادا می‌کنم و کاری هم به حرف‌های سیاسی ندارم اما دروغ آسیب بزرگ جامعه است.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه نمی‌شود کسی خود را مومن بداند اما دروغ منتشر کند، اظهار کرد: فضای مجازی می‌تواند هم مثبت باشد و هم آسیب‌زا به طوری که اگر ارزشی‌ها وارد این فضا شوند و اداره آن را برعهده بگیرند، این فضا مثبت است اما اگر غیرارزشی‌ها به این صحنه ورود کنند، بحران‌زا هستند و از جمله این بحران‌ها نیز دروغ است.

خاتمی ادامه داد: من به کسانی که دستی در فضای مجازی دارند به عنوان خطیب نماز جمعه نصیحت می‌کنم که اولاً حرف مستند بزنند، دادگاه را پیش روی خود ببینند و اگر توانستند از آنچه که مطرح کرده‌اند، دفاع بکنند منتشرش کنند اما اگر وجداناً چنین نبود هر آنچه که به دستشان رسید را به روی سایت و فضای مجازی نبرند.

وی با بیان اینکه شاید برخی اخبار راست باشد اما مصلحت نباشد که گفته شود، اظهار کرد: دومین نصیحتم این است که اگر در فضای مجازی اخباری منتشر شد که خلاف واقع بود، مردانگی این است که عذرخواهی کنند و تکذیبیه را منتشر سازند و با خود نگویند که اگر تکذیبیه را منتشر کنیم بی‌اعتبار می‌شویم، اتفاقا بر اعتبار شما افزوده می‌شود و اگر به نشر اخبار دروغ ادامه دهید، اعتباراتان را از دست خواهید داد.

خاتمی با بیان اینکه در زمینه نشر اخبار خلاف واقع کاری به جناح‌بندی‌ها و جریان‌های سیاسی نباید داشت، اظهار کرد: برخی‌ها اینطور فکر می‌کنند که هر خبری را در شبکه‌های مجازی دیدند، در روزنامه خواندند، در کتاب مشاهده کردند یا پیامکی به آنها رسید، وحی مُنزل است و دیگر دروغ نیست. در حالی که ممکن است آنها هم بنویسند و منتشر کنند اما اشتباه کرده باشند.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه‌هایش با اشاره به نبرد موصل در عراق اظهار کرد: امروز شاهد پیروزی‌های چشمگیری برای فتح موصل هستیم و دنیا باید از ارتش و بسیج عراق (حشدالشعبی) تشکر کند که مردانه با داعش مبارزه می‌کند. امروز ایران، عراق و سوریه در برابر ایستاده‌اند نه ائتلاف دروغینی که با خود داعش ائتلاف کرده و ادای مبارزه را درمی‌آورد وگرنه مبارزه‌ای وجود ندارد بلکه با داعش همراهی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ارتش عراق به تنهایی قدرت فتح موصل را دارد، اظهار کرد: امیدواریم خبر پیروزی ارتش عراق و فتح موصل به زودی به گوش جهانیان برسد چراکه آنها توان این کار را دارند و آمریکای دو رو نیز فکری به سرش نزند که بخواهد وارد این نبرد شود یا کشورهای همسایه نیز به محض آنکه پیروزی نزدیک شد نیایند و نیروهایشان را به موصل نزدیک کنند و بگویند: «حاجی أنا شریک». این خبرها نیست، موصل متعلق به خاک عراق است و از آن جدا نخواهد شد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا اظهار کرد: سیاست نظام، قبل از انتخابات آمریکا بسیار معقول و منطقی بود و در واقع سیاست بی‌طرفانه‌ای پیگیری شد که نظام می‌گفت این دو کاندیدا سروته یک کرباس هستند و فرقی با هم نمی‌کنند اما برخی سایت‌ها و رسانه‌ها در کشورمان، طرفداری کردند و کاندیدایی را به عنوان پیروز معرفی کردند که نهایتاً از سوی مردم آمریکا مقبول نشد و بهتر بود که این رسانه‌ها سیاست هوشمندانه نظام را دنبال می‌کردند.

خاتمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به انتخاب و رای مردم آمریکا احترام می‌گذارد، اظهار کرد: ما ۳۷ سال است که به رای مردم احترام می‌گذاریم و در امور داخلی آنها دخالت نمی‌کنیم اما آنهایی که مدعی دموکراسی هستند در امور سایر کشورها دخالت می‌کنند و امروز می‌بینید که در سوریه چه جنگی را به راه انداختند. در حالی که رئیس‌جمهور سوریه با ۷۰ درصد آراء انتخاب شده است اما در آمریکا تنها ۴۷ درصد مردم به کاندیدای پیروز رای داده‌اند.

وی ادامه داد: در مناظره‌های انتخاباتی هر دو کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا اعترافاتی کردند که نشان داد این کشور ورشکسته است و حال جالب است که اگر حرف‌های همان‌ها ما در این تریبون به زبان می‌آوردیم می‌گفتند شعاری حرف می‌زنیم اما حال می‌شنویم که خودشان هم اعتراف می‌کنند و آن وقت کسانی داخل کشور ما نشسته‌اند و نسخه می‌دهند که حل مشکلات کشور در گرو ارتباط با آمریکاست. چطور کشوری که خودش بدبخت و بحران‌زده است می‌خواهد کشور دیگری را نجات دهد؟

خاتمی با بیان اینکه مردم آمریکا از ماجراجویی‌های دولتمردان آمریکایی در جهان خسته شده‌اند، اظهار کرد: هر جا در جهان شلوغ می‌شود سروکله آمریکا هم پیدا می‌شود و مالیاتی که مردم این کشور به دولتشان می‌دهند خرج آدم‌کشی‌ها در سوریه، یمن و سایر کشورها می‌شود.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: به رئیس‌جمهور تازه به دوران رسیده می‌گویم اگر راه شما همان راه پیشینیانتان باشد مطمئن باشید سرانجامتان نیز سرانجام آنها خواهد بود. آنها اشتباهاتی داشتند، بسیار مغرور بودند، برای خود حساب ویژه‌ای باز می‌کردند، خودشان را کدخدای دنیا می‌دانستند و دروغ بودند همانطور که اوباما با شعار پایان دادن به برنامه‌های نظامی آمریکا وارد صحنه شد و گفت که گوآنتانامو را تعطیل می‌کند اما زمانیکه به خر مراد سوار شد همان راه قبلی‌ها را رفت.

خاتمی تاکید کرد: پرونده آمریکا در ایران آنقدر  سیاه است که نگو و نپرس. آنها از سال ۳۲ تا امروز هرچه از دستشان برآمده علیه نظام اسلامی انجام داده‌اند و نسبت به جهان اسلام نیز چه فعالیت‌هایی که نکرده‌اند. ۱۹ ماه است در یمن جنگ است و اتاق جنگ یمن نیز دست آمریکایی‌هاست و این آقای تازه‌ به دوران رسیده نیز اگر بخواهد مثل قبلی‌ها عمل کند، در همان ماه‌ها و سال‌های اول منفور خواهد شد و از چشم مردم خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه  دو کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مناظره‌ها در توهین به ملت ایران سنگ تمام گذاشتند، اظهار کرد: می‌دانیم که عرصه، عرصه رقابت‌های انتخاباتی بود و می‌خواستند رای جمع کنند اما اگر بخواهند همان حال و هوای مناظره‌ها را پس از پایان انتخابات هم داشته باشند، بدانند که این ملت همان ملتی است که روسای جمهور قبلی آمریکا را خسته کردند. این آقای تازه به دوران رسیده نیز اگر بخواهد همان دیوانگی‌ها را داشته باشد و باز هم مردم ایران را تروریست بخواند-که اگر یک جو مردانگی در وجودش بود از مردم ایران عذرخواهی می‌کرد- حواسش باشد که بازی با ایران بازی با دم شیر است.

خاتمی در پایان تاکید کرد: ملت ما یک مشی دارد که همان مقاومت تا آخرین نفر و آخرین نفس است و یک شعار دارد که همان شعار امام حسین(ع) «هیهات منا الذله» است.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
داستان سرود تیم‌ملی؛ تکذیب خوانندگی تاجیک
داستان سرود تیم ملی؛ تکذیب خوانندگی تاجیک
تب در بزرگسالان چه زمانی خطرناک است؟
تب در بزرگسالان چه زمانی خطرناک است؟
سوپراسپرت زیبای دالارا استراداله +عکس
سوپراسپرت زیبای دالارا استراداله +عکس
از کجا بفهمیم دیسک کمر داریم؟
مراقب دیسک‌تان باشید/ آیا پریدن یا طناب زدن باعث آسیب به دیسک می‌شود؟
چطور باید با غم و اضطراب پس از زلزله کنار آمد؟
چگونه باید با غم و اضطراب پس از زلزله کنار آمد؟
تحفه امریکایی برای اعراب حاشیه خلیج‌فارس +عکس
تحفه امریکایی برای اعراب حاشیه خلیج فارس +عکس
نگاهی به لکسوس lx570 مدل 2017، شاسی بلند دوست داشتنی
نگاهی به لکسوس lx570 مدل ۲۰۱۷، شاسی بلند دوست داشتنی
اچ پی مدل‌های جدیدی از لپ‌تاپ‌های گیمینگ «اومن» را روانه بازار می‌کند
اچ پی مدل‌های جدیدی از لپ‌تاپ‌های گیمینگ «اومن» را روانه بازار می‌کند
آیا می‌توان بدون کبد زندگی کرد؟
کبد ۳۰درصد ایرانی ها چرب است/ هشدار به افراد مبتلا
گلکسی اس 9 با حسگرهای بیومتریک بهبود یافته از راه می رسد + عکس
گلکسی اس ۹ با حسگرهای بیومتریک بهبود یافته از راه می رسد + عکس
تمرین بوکس بر بام برج العرب دبی +عکس
تمرین بوکس بر بام برج العرب دبی +عکس
مردان دیابتی و اختلالات جنسی
نشانه‌هایی که خبر از تغییرات هورمونی می‌دهند!/با تغییرات هورمونی چه پیشامدی برای مردان رخ می‌دهد؟
موقعیت کاربران اندروید حتی در زمان خاموش بودن GPS هم به گوگل ارسال می‌شود
موقعیت کاربران اندروید حتی در زمان خاموش بودن GPS هم به گوگل ارسال می‌شود
ترکیب ایران مقابل ونزوئلا مشخص شد
ایران ۲ پله صعود کرد/ تداوم پیشتازی آلمان
داروهایی که دندان‌ها را خراب می‌کنند!
داروهایی که دندان ها را خراب می‌کنند!
بررسی شیائومی می A1؛ بهترین گوشی ارزان قیمت دنیا؟ + عکس
بررسی شیائومی می A1؛ بهترین گوشی ارزان قیمت دنیا؟ + تصاویر
زمان بازی ایران و کره تغییر کرد
عراق ؛ نخستین حریف بسکتبال ایران در مقدماتی جهانی
در فصل پاییز از مصرف این خوردنی شگفت انگیز غافل نشوید
در فصل پاییز از مصرف این خوردنی شگفت انگیز غافل نشوید
قابلیت جدید اینستاگرام: دکمه درخواست پیوستن به پخش زنده + اسکرین شات
قابلیت جدید اینستاگرام: دکمه درخواست پیوستن به پخش زنده + اسکرین شات
636326873984541794
خوشگذرانی با پول دزدی در شمال کشور
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیفروش ویلا و اجاره ویلااجاره ویلافروش ویلا