تارخ انتشار: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۰
کد خبر : 8205
چاپ خبر

متهمان را شناسایی کنید

باند بزرگ سارقان زورگیر با دستگیری اعضای آن متلاشی شد + تصاویر

زورگیر مسلح

کرج رسا: تصاویر زورگیرانی که اکثرا در محدوده جنوب تهران از شهروندان اقدام به زورگیری می‌کردند، جهت شناسایی از سوی پلیس آگاهی منتشر شد

به گزارش کرج رسا به نقل از فارس، اواسط مهرماه سال جاری، در ساعت ۱۶:۴۵ مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد در حین گشت زنی موفق به شناسایی و توقیف یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ و دستگیری دو نفر از سرنشینان داخل آن، در محدوده میدان میوه و تره بار مرکزی شهر تهران شدند که با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که خودرو دارای سابقه سرقت به شیوه زورگیری است.

دو نفر از سرنشینان خودرو پراید که خود را به نام‌های «سمیه» و «حسین» معرفی کرده بودند در اظهارات اولیه مدعی شدند که خودرو متعلق به فرد دیگری به نام حمید بوده و آنها هیچ نقشی در سرقت خودرو ندارند.

سمیه در اظهارات خود گفت: به واسطه مصرف موادمخدر با جوانی به نام حمید آشنا شدم تا اینکه در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲، حمید با من تماس گرفت و اظهار داشت که توسط مأمورن تیر خورده و به این بهانه از من کمک خواست اما من توسط مأموران دستگیر شدم.

حسین هم در اظهاراتش عنوان کرد که خودرو توسط حمید مورد زورگیری قرار گرفته و او هیچ گونه نقش و یا اطلاعی از مسروقه بودن خودرو ندارد.

با آغاز بررسی‌های اولیه در کلانتری ۱۵۲، مأموران با شناسایی مالک خودرو، وی را جهت انجام تحقیقات و مواجهه حضوری با سمیه و حسین به کلانتری دعوت کردند، صاحب پراید پس از حضور در کلانتری بلافاصله حسین و سمیه را به عنوان دو نفر از سارقان زورگیر مورد شناسایی قرار داد.

وی در اظهاراتش به مأموران گفت: در تاریخ ۱۰ مهرماه ساعت ۲۳:۴۰ دقیقه سه نفر مسافر که دو نفر آنها مرد و یک نفرشان خانم بود را از شهرک شریعتی واقع در خیابان ماهان به مقصد صالح آباد سوار کردم که پس از رسیدن به صالح آباد، ناگهان یکی از مسافران آقا با گذاشتن قمه در زیر گلویم و حتی مجروح کردنم از دست راست مجبورم کرد تا از ماشین پیاده شوم و پس از سرقت ماشین، به سرعت از محل متواری شدند.

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، بلافاصله هر دو متهم به عنوان مجرمان سابقه دار شناسایی شدند و مشخص شد که هر دو نفر آنها به واسطه سوابق گذشته، خود را با هویت مجعول به مأموران معرفی کرده‌اند.

در بررسی سوابق هر دو متهم مشخص شد «مهدی . ب» ( ۳۰ ساله ) که خود را با نام حسین معرفی کرده دارای ۶ سابقه دستگیری به اتهام جرایم سرقت و موادمخدر و “سحر . و” ( ۲۴ ساله ) که خود را به نام سمیه معرفی بود نیز دارای سوابق دستگیری به اتهام نگهداری و مصرف موادمخدر و دایر کردن مرکز استعمال موادمخدر است.

«مهدی . ب» پس از شناسایی دقیق از سوی کارآگاهان در اعترافات اولیه صراحتاً به زورگیری خودرو پراید اعتراف و اظهارات کرد: ۱۰ مهرماه، من به همراه «سحر » و «حمید» اقدام به زورگیری و سرقت خورد پراید کردیم.

مهدی در خصوص انگیزه خود برای سرقت خودرو نیز به کارآگاهان گفت: حمید گلوله خورده و نیاز به ماشین داشت تا خودش را به دکتر برساند و بتواند گلوله را از دستش خارج کند.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان در اولین مرحله اقدام به شناسایی «حمید . م» به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار منطقه ی خانی آباد کردند که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، موادمخدر و ضرب و جرح دستگیر و روانه زندان شده است.

 

همزمان با آغاز اقدامات پلیسی جهت دستگیری حمید، کارآگاهان با توجه به احتمال ارتکاب سایر جرایم مشابه به بررسی پرونده های زورگیری پرداخته و در همان مراحل اولیه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند که توسط متهمان مورد تهدید، ضرب جرح و زورگیری قرار گرفته بودند.

صاحب خودرو پراید مسروقه که سارقان به وسیله آن اقدام به زورگیری از این مالباخته کرده بودند نیز پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی و شناسایی کامل سحر به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۲:۳۰ از میدان آزادی به سمت کرج در حال حرکت بودم که دو نفر آقا و خانم جوان تقاضای دربست به مقصد وردآورد کردند.

خانم جوان در صندلی عقب و مرد جوان نیز در صندلی جلو نشست که ناگهان خانم جوان یک چاقو به پهلویم گذاشت و مرد جوان نیز پیراهنم را گرفت و او نیز یک چاقو زیر گلویم گذاشت و پس از گرفتن پول و حلقه ازدواجم مرا از ماشین بیرون انداختند و با ماشین اقدام به فرار کردند.

در تاریخ ۲۳ مهر ۹۲ ساعت ۱۹:۰۰ مأموران کلانتری ۱۵۲ در حین گشت زنی در محدوده بوستان بهار، موفق به شناسایی حمید . م به عنوان متهم تحت تعقیب پلیس شدند.

حمید با مشاهده مأموران قصد متواری شدن را داشت که طی یک تعقیب و گریز، توسط مأموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

با توجه به سوابق متعدد «حمید» در کلانتری، وی در همان اعترافات اولیه به زورگیری دو دستگاه پراید به همراه سه نفر از دوستان و همدستانش به نام های «مجتبی» و «شاهین» و «سعید» اعتراف کرد و گفت که تمامی این اقدامات به سرکردگی «سعید . خ» انجام شده است.

با شناسایی یکی از خودروهای مسروقه که در محدوده کلانتری ۱۵۲ به سرقت رفته بود، صاحب خودرو ( مالباخته ) در کلانتری حاضر شد و حمید را به عنوان یکی از سارقان زورگیر مورد شناسایی قرار داد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ۱۸ مهرماه ۹۲ در میدان میوه و تره بار در حال تردد بودم که ناگهان چهار نفر با قمه به من حمله ور شدند و ضمن مجروح کردن من با قمه اقدام به زورگیری خودرو و همچنین ۲۰۰ هزار وجه نقد همراهم کردند که متهم (حمید) یکی از آن چهار نفر بود.

 

اواخر مهرماه ۹۲ ساعت ۷ صبح ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره درگیری در خیابان خانی آباد به کلانتری ۱۵۲ اعلام شد و با حضور مأموران، فردی به عنوان شاکی به آنها اعلام کرد که ۱۳ مهرماه توسط چند نفر مورد زورگیری قرار گرفته  که هم اکنون یکی از سارقان را در خیابان شناسایی کرده است.

با دستگیری و انتقال  «محمدرضا . ب» به کلانتری و شناسایی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار منطقه خانی آباد، وی صراحتا به زورگیری اعتراف و همدستان خود به نام های «سعید»و «حمید»را معرفی کرد.

همزمان با دستگیری و انتقال «محمدرضا» به کلانتری، یکی دیگر از شکات با اطلاع از دستگیری متهم به کلانتری مراجعه و اظهار کرد: در تاریخ ۱۷ اردیبهش ماه سال جاری در حال گذر از کوچه ایثار واقع در منطقه عبدل آباد بودم که دو نفر موتورسوار به من حمله ور شده و کیف حاوی وجه نقد و عابربانک را به سرقت بردند، شدت ضربه وارد شده به من به حدی بود که با صورت به زمین خورده و دندان هایم شکست.

با شناسایی «سعید . خ» به عنوان سرکرده گروه سارقان زورگیر، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی تعداد دیگری از اعضای گروه سارقان و همچنین محل تردد آنها در قهوه خانه ای واقع در منطقه خانی آباد شدند که ضمن انجام هماهنگی های لازم با کلانتری ۱۵۲ ، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت که نهایتا تیم تجسس ویژه کلانتری موفق به دستگیری دو نفر دیگر از اعضای گروه سارقان زورگیر به نام های «حامد . ن» و «مصطفی . ح» در قهوه خانه ی محل تردد اعضای گروه شد.

با انتقال حامد و مصطفی به پایگاه پنجم آگاهی و آغاز تحقیقات، آنها نیز «سعید . خ» را به عنوان سرکرده گروه معرفی و چند نفر دیگر از اعضای گروه به نام های «مجتبی»، «قاسم»، «وحید»، «حمید» و «فرشاد» را نیز معرفی کردند.

در ساعت ۴ صبح در تاریخ ۶ آبان ماه، مأموران کلانتری ۱۵۲ در حین گشت زنی به سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و در بررسی ارکان هویتی موتورسیکلت اطلاع پیدا کردند که موتورسیکلت دارای سابقه سرقت به شیوه زورگیری است، با انتقال سرنشین موتورسیکلت به کلانتری، «فرشاد . ع» به عنوان متهم تحت تعقیب پایگاه پنجم پلیس آگاهی مورد شناسایی قرار گرفت.

فرشاد که پس از شناسایی چاره ای جز اعتراف نداشت به مأموران گفت که چند تن از اعضای گروه قصد دارند تا با یک دستگاه خودرو پراید مسروقه اقدام به زورگیری از مسافران کنند.

با توجه به اعترافات فرشاد و شناسایی دقیق خودرو و تعداد سرنشینان آن ( سه مرد و یک خانم ) ، مأموران اقدام به اجرای طرح مهار در محدوده خانی آباد کرده و سرانجام در ساعت ۰۶:۰۰ موفق به شناسایی خودرو پراید شدند.

با شناسایی خودرو از سوی مأموران، سرنشینان پراید تصمیم به فرار گرفته و مأموران نیز در یک تعقیب و گریز و با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به متوقف کردن خودرو کرده اما متهمان همچنان قصد فرار داشتند که در همان لحظه توقف خودرو، سه نفر از متهمان ( دو متهم مرد و یک متهم زن ) دستگیر شدند.

 

متهم چهارم به نام قاسم تلاش زیادی می کرد تا به هر شکل از محل متواری شود که او نیز پس از بی توجهی به دستور ایست و شلیک چند تیرهوایی، از ناحیه پا مورد هدف گلوله مأموران قرار گرفت و دستگیر شد.

دقایقی از دستگیری و انتقال متهمان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ نگذشته بود که فردی با مراجعه به کلانتری ۱۵۲ و شناسایی متهمان به مأموران گفت: این افراد تحت عنوان مسافر مرا سوار ماشین کرده و ضمن ضرب و جرح با چاقو، اقدام به سرقت وجوه نقد و گوشی تلفن همراهم کرد.

در شرایطی که اعضای این گروه از سارقان زورگیر در عملیات های مختلف دستگیر و در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می‌گرفتند، شناسایی و دستگیری سرکرده گروه در دستور کار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بنا بر اطلاعات به دست آمده، سرکرده گروه (سعید . خ) پس از اطلاع از دستگیری همدستان خود، زندگی مخفیانه ای را برای خود انتخاب و طی این مدت نیز یک قبضه اسلحه کمری تهیه کرده بود.

سرانجام با انجام اقدامات گسترده پلیسی، سرکرده گروه نیز در تاریخ ۲۶ آبان ۹۲ و طی یک تعقیب و گریز و شلیک چندین تیرهوایی دستگیر و در همان بازرسی اولیه، یک قبضه اسلحه کمری آماده شلیک از متهم کشف شد.

وی در آگاهی در مقابل همدستانش صراحتاً به دهها فقره زورگیری اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت: هرجا که می شد اقدام به زورگیری می کردیم، با خودروهای سرقتی و یا با موتورسیکلت و بعضی اوقات به صورت پیاده اقدام به سرقت و زورگیری می کردیم، بعضی اوقات مسافر خودرو می شدیم و بعضی وقت ها هم مسافر سوار می کردیم و از مسافران زورگیری می کردیم.

وی افزود: در اکثر مناطق تهران و شهرهای حاشیه تهران اقدام به زورگیری کرده ایم، مدت هاست که به مصرف شیشه و الکل اعتیاد دارم، بعضی شب ها بیرون از شهر و در داخل خودروهای سرقتی می خوابیدم و بعضی شب ها نیز در داخل فضاهای سبز شهر تهران و حاشیه شهر استراحت می کرد.

با دستگیری تعداد دیگری از اعضای این گروه سارقان زورگیر و با توجه به اعترافات سرکرده و دیگر اعضای گروه، دهها مالباخته جهت شناسایی متهمان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی دعوت شدند و متهمان توسط تعداد زیادی از آنها مورد شناسایی قرار گرفتند.

یکی از مالباختگان در اظهارات خود به کاراگاهان گفت: در تاریخ ۲۲ مهر ۹۲ و پس از وصول چک بانکی به مبلغ ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، چهار نفر با دو دستگاه موتورسیکلت به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو در حالیکه صورتم را با ضربه چاقو از ناحیه بالای ابرو پاره کرده و خونریزی شدیدی داشتم اقدام به سرقت وجوه نقد همراهم کردند.

مالباخته دیگر نیز که به شیوه زورگیری مورد سرقت گردنبند قرار گرفته بود در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۲ در خیابان ایثارگران شمالی از خودرو پیاده شده بودم که ناگهان دو موتورسوار مرا به زمین انداخته و اقدام به سرقت گردنبند و گوشی تلفن همراهم کردند.

مالباخته دیگر که خودرو شخصی اش توسط متهمان زورگیری شده بود، پس از شناسایی متهمان به کارآگاهان گفت: از محل کار خود به سمت منزل در حرکت بودم که یک موتورسیکلت با سه سرنشین جلوی ماشین مرا گرفت و دو ترک نشین آن به سمت ماشین آمده و یکی از آنها از طرف شاگرد سوار ماشین شد و چاقویی را به پهلوی من فشار داد و دیگری نیز از طرف پنجره سمت راننده چاقویی را زیر گلویم قرار داد و مرا به زور بیرون انداخت .

هر دو سارق را می شناختم، یکی از آنها مهدی . ب و دیگری شاهین . ن بود که هر دو نفر از خلافکاران منطقه خانی آباد و عبدل آباد هستند.

در حالیکه تعداد زیادی از مالباختگان با مراجعه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ اقدام به شناسایی متهمان و طرح شکایت از آنها کرده بودند، خانم جوانی ( متولد ۱۳۷۶ ) با مراجعه به پایگاه پنجم و ضمن شناسایی سرکرده گروه به کارآگاهان اعلام کرد که توسط «سعید . خ» مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

شاکیه در اظهارات خود عنوان داشت که در تاریخ ۲۷ مهر ۹۲ سعید به همراه تعدادی از دوستانش وی را با تهدید چاقو ربوده و مورد آزار و اذیت قرار داده است که با توجه به حساسیت موضوع، پرونده جداگانه ای با موضوع «آزار و اذیت» تشکیل و در جهت انجام تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با مراجعه تعدادی از مالباختگان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی، تعدادی از کسبه منطقه نازی آباد با مراجعه به پایگاه پنجم اظهار داشتند که متهمان اقدام به زورگیری و سرقت از محل کار آنها کرده اند.

یکی از کسبه منطقه نازی آباد پس از حضور در پایگاه پنجم آگاهی در شکایت خود، به کاراگاهان گفت: در تاریخ ۶ آبان ماه سال جاری ساعت ۲۱:۰۰ دو نفر آقا به بهانه خرید لباس به مغازه من آمدند، یکی از آنها  پس از امتحان کردن لباس، برای نشان دادن لباس ها به خانمی که در داخل ماشین پراید نقره ای نشسته و او را همسرش معرفی کرده بود  لحظه ای از مغازه خارج و پس از مدت کوتاهی مجددا به داخل مغازه بازگشت که ناگهان قمه بزرگی را از زیر لباس خارج کرد و روی صورت من کشید.

آنها پس از سرقت وجوه نقد داخل مغازه به سرعت از مغازه خارج و با پراید پارک شده در مقابل مغازه از محل فرار کردند.

کسبه دیگری از منطقه نازی آباد نیز در اظهارات مشابه عنوان داشت که متهمان در تاریخ ۲۷ شهریور اقدام به زورگیری مبلغ ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان وجه نقد داخل مغازه اش کرده اند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: از زمان دستگیری اعضای این گروه از سارقان زورگیر شاهد کاهش چشمگیری در وقوع سرقت‌های خشن در مناطق مختلف شهر تهران بویژه در مناطق خانی آباد، نازی آباد، شهرک ولی عصر، محدوده میدان میوه و تره بار مرکزی تهران, مهرآباد جنوبی و … بوده‌ایم که برابر اعترافات متهمان، اعضای این گروه از سارقان زورگیر علاوه بر این مناطق در دیگر مناطق مختلف شهر تهران از جمله آزادی، میدان کتاب، خیابان شریعتی، خیابان بهار جنوبی، خیابان انقلاب، آریاشهر و بهارستان نیز ارتکاب جرایم مشابه داشته اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان این خبر گفت: با توجه به سوابق متعدد متهمان پرونده در ارتکاب جرایم مختلف، اعترافات صریح متهمان به ویژه سرکرده گروه به دهها فقره زورگیری در سطح شهر تهران، شناسایی دهها مالباخته و احتمال افزایش دیگر جرایم ارتکابی از سوی متهمان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است.

از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
636516969442678283
چین: سانچی روی پهلوی راست، آرام گرفته است
636179283806756401
واکنش علم الهدی به شایعاتی مبنی بر دخالت در ایجاد اغتشاشات اخیر
باران 6
پیش بینی بارش باران و برف از فردا در البرز
دستگیری
بازداشت اعضای باند اخاذی از مدیران برند‌های معروف در فردیس
57305065
برنامه وزارت نیرو برای برقی شدن خودروها
n82755532-72037177
همایش دوچرخه سواری در کرج
چرا دندان می‌پوسد؟
چرا دندان می‌پوسد؟
رانندگی بدون فرمان و پدال!
رانندگی بدون فرمان و پدال!
بهترین ورزش برای بیماران مبتلا به التهاب مفاصل
۲ خوراکی معجزه‌گر درمان آرتروز را بشناسید
برخی مشخصات ایسوس زنفون 5 لایت فاش شد + عکس
برخی مشخصات ایسوس زنفون ۵ لایت فاش شد + عکس
بهترین بازی‌های ویدئویی 2017 از دید متاکریتیک
بهترین بازی‌های ویدئویی ۲۰۱۷ از دید متاکریتیک
حادثه بسیار تلخ برای شناگر المپیکی ایران / «مبرز» به کما رفت، همسرش درگذشت
پیشامد بسیار تلخ برای شناگر المپیکی ایران / «مبرز» به کما رفت، همسرش درگذشت
همنشینی ید و تیروئید
همنشینی ید و تیروئید
اولین گوشی هوشمند 5G زد تی ای در سال 2019 رونمایی خواهد شد
اولین گوشی هوشمند ۵G زد تی ای در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد
635930274693392416.jpg
ستاره والیبال بانوان ایران لژیونر شد
بازار مکاره کهکشانی
بازار مکاره کهکشانی
با این نسخه‌های گیاهی موهایتان را تقویت کنید
۶ بیماری، با ضعف سلامت موها ارتباط دارند
کره شمالی هم صاحب خودروی ملی شد +عکس
کره شمالی هم صاحب ماشینی ملی شد
Untitled-3
سامسونگ به همه‌ المپیکی‌های پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸، گلکسی نوت ۸ هدیه می‌دهد + عکس
آنهایی که دل هواداران شکستند +تصاویر
آنهایی که دل هواداران شکستند +تصاویر
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا