امروز: یکشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۸ / بعد از ظهر / | برابر با: الأحد 24 جماد أول 1441 | 2020-01-19
کد خبر: 2901 |
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷ |
۰
| می پسندم
ارسال به دوستان
پ

مراسم اعطای جوایز هفتاد و هفتمین دوره جوایز «گلدن گلوب» بامداد امروز دوشنبه ۱۶ دی ماه با اعلام برندگان در شاخه‌ های مختلف سینمایی و تلویزیونی برگزار شد.

به گزارش کرج رسا به نقل از همشهری آنلاین، میزبان و مجری برنامه امسال «ریکی جرویس» کمدین بریتانیایی و خالق مجموعه تلویزیونی «The Office» بود. این پنجمین بار بود که جرویس، مجری گلدن گلوب می‌شد.

در این دوره از گلدن گلوب درام جنگی «۱۹۱۷» به کارگردانی «سم مندس» توانست با کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۰، برنده بزرگ این جوایز نام گیرد و در بخش تلویزیونی نیز «وارثت» و «فلیبگ» به ترتیب جوایز بهترین سریال درام و کمدی را به خود اختصاص دادند.

فیلم «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» در ۵ شاخه نامزد کسب جایزه گلدن گلوب بود که موفق به کسب هیچ جایزه‌ای نشد.

نامزدها و برندگان بخش سینمایی گلدن گلوب ۲۰۲۰

بهترین فیلم درام

نامزدها:

Irishman/ مرد ایرلندی

Jocker/ جوکر

Marriage Story/ داستان ازدواج

۱۹۱۷

The Two Popes / دو پاپ

  • برنده: ۱۹۱۷

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها:

Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود

Jojo Rabbit / خرگوش جوجو

Knives Out / چاقوکشی

Rocketman / راکت من

Dolemite Is My Name / دولمایت اسم من است

  • برنده: فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین کارگردانی

نامزدها:

بونگ جون هو (Parasite / انگل)

سم مندس (۱۹۱۷)

تاد فیلیپس (Joker / جوکر)

مارتین اسکورسیزی (The Irishman / مرد ایرلندی)

کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود)

  • برنده: سم مندس (۱۹۱۷)

بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم درام

نامزدها:

کریستین بیل (Ford v Ferrari / فورد درمقابل فِراری)

آنتونیو باندراس (Pain and Glory / درد و شکوه)

آدام درایور (Marriage Story / داستان ازدواج)

جاناتان پرایس The Two Popes / دو پاپ

واکین فینیکس (Joker / جوکر)

  • برنده: واکین فینیکس برای فیلم Joker

بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم درام

نامزدها:

اسکارلت جوهانسون (Marriage Story)

سیرشا رونان (Little Women / زنان کوچک)

شارلیز ترون (Bombshell / بمب خبری)

سینتیا اریوو (Harriet / هریِت)

رنی زلوگر (Judy / جودی)

  • برنده: رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین بازیگر نقش اصلی زن در فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها:

آوکافینا (The Farewell / خداحافظی)

آنا د آرماس (Knives Out / چاقوکشی)

کیت بلانشت (Where’d You Go, Bernadette / کجا میری برناردت)

بینی فلدستین (Booksmart / خرخون)

اما تامپسون (Late Night / آخر شب)

  • برنده: آوکافینا برای فیلم The Farewell

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها:

دنیل کریگ (Knives Out)

رومن گریفین دیویس (Jojo Rabbit)

لئوناردو دی کاپریو (Once Upon a Time in Hollywood)

تارون اگرتون (Rocketman)

ادی مورفی (Dolemite Is My Name)

  • برنده: تارون اگرتون برای فیلم Rocketman

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها:

تام هنکس (A Beautiful Day in the Neighborhood / یک روز زیبا در محله)

آنتونی هاپکینز (The Two Popes / دو پاپ)

آل پاچینو (The Irishman / مرد ایرلندی)

جو پشی (The Irishman / مرد ایرلندی)

برد پیت (Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود)

  • برنده: برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها:

آنت بنینگ (Report / گزارش)

مارگو روبی (BombShell / بمب‌ خبری)

جنیفر لوپز (Hustlers / کلاهبردارها)

کتی بیتز (Richard Jewell / ریچارد جول)

لارا درن (Marriage Story / داستان ازدواج)

  • برنده: لارا درن برای فیلم Marriage Story

بهترین فیلمنامه

نامزدها:

نوآ بامباک برای فیلم Marriage Story / داستان ازدواج

بونگ جون هو و هان جین وون برای فیلم Parasite / انگل

آنتونی مک‌کارتین برای فیلم The Two Popes / دو پاپ

کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood / روزی روزگاری در هالیوود

استیون زایلیان برای فیلم The Irishman / مرد ایرلندی

  • برنده: کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین فیلم خارجی

نامزدها:

The Farewell / خداحافظی

Pain and Glory / درد و شکوه

Portrait of a Lady on Fire / پرتره یک بانو در آتش

Parasite / اَنگل

Les Misérables / بینوایان

  • برنده: فیلم Parasite (کره جنوبی)

بهترین انیمیشن

نامزدها:

Frozen II / منجمد ۲

How to Train Your Dragon: The Hidden World / چگونه اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای پنهان

Missing Link / لینک گمشده

Toy Story ۴ / داستان اسباب‌بازی ۴

Lion King / شیرشاه

  • برنده: انیمیشن Missing Link

بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدها:

Motherless Brooklyn / بروکلین بی‌مادر

Little Women / زنان کوچک

Jocker / جوکر

Marriage Story / داستان ازدواج

۱۹۱۷

  • برنده: Jocker

نامزدها و برندگان بخش تلویزیونی گلدن گلوب ۲۰۲۰:

بهترین سریال درام

نامزدها: دروغ‌های بزرگ کوچک، تاج، کشتن ایو، برنامه صبح، وراثت

  • برنده: سریال Succession / وراثت

بهترین سریال کمدی یا موزیکال

نامزدها: باری، فلیبگ، روش کامینسکی، خانم میزل شگفت‌انگیز، سیاستمدار

  • برنده: سریال Fleabag 

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی در سریال درام

نامزدها:

برایان کاکس (Succession / وراثت)

کیت هرینگتون (Game of Thrones / بازی تاج و تخت)

رامی ملک (Mr. Robot / آقای ربات)

بیلی پورتر (Pose / ژست)

توبیاس منزیس (The Crown / تاج)

  • برنده: برایان کاکس برای سریال Succession

بهترین بازیگر زن نقش اصلی در سریال درام

نامزدها:

جنیفر انیستون (برنامه صبح)، اولیویا کُلمن (تاج)، جودی کومر (کشتن ایو)، نیکل کیدمن (دروغ‌های بزرگ کوچک)، ریس ویتراسپون (برنامه صبح)

  • برنده: اولیویا کُلمن (تاج)

بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: مایکل داگلاس (روش کامینسکی)، بیل هدر (باری)، بن پلت (سیاستمدار)، پاول رود (زندگی کردن با خویشتن)،  رامی یوسف (رامی)

برنده: رامی یوسف (رامی)

بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

نامزدها: کریستینا آپلگیت (مرگ بر من)، ریچارد براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، کریستین دانست (درباره خدا شدن در فلوریدای مرکزی)، ناتاشا لیونه (عروسک روسی)، فوئب والر-بریج (فلیبگ)

  • برنده: فوئب والر بریج برای سریال فلیبگ

بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها:

Catch-۲۲

Chernobyl / چرنوبیل

Fosse/Verdon

The Loudest Voice / بلدترین صدا

Unbelievable / باورنکردنی

  • برنده: سریال Chernobyl

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: کاتلین درو (باور نکردنی)، جوی کینگ (تظاهر)، هلن میرن (کاترین کبیر)، میشل ویلیامز (فاس-وردن)، مریت ویور (باورنکردنی)

  • برنده: میشل ویلیامز (فاس-وردن)

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها:

کریستوفر ابوت (Catch-۲۲)

ساشا بارون کوهن (The Spy)

راسل کرو (The Loudest Voice)

جرد هریس (Chernobyl)

سم راکول (Fosse/Verdon)

  • برنده: راسل کرو برای سریال The Loudest Voice

بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: مریل استریپ (دروغ‌های کوچک بزرگ)، هلنا بونهام کارتر (تاج)، امیلی واتسون (چرنوبیل)، پاتریشیا آرکت (تظاهر)

  • برنده: پاتریشیا آرکت (تظاهر)

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: آلن ارکین (روشس کامینسکی)، کارین کالکین (وراثت)، اندرو اسکات (فلیبگ)، استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)، هنری وینکلر (بری)

  • برنده: استلان اسکارسگارد (چرنوبیل)

لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top