تارخ انتشار: پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۵
کد خبر : 18384
چاپ خبر
بازدیدها: 435

تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل مجلس + عکس

تجمع

کرج رسا: برخی متقاضیان مسکن مهر پرند و پردیس با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و تنظیم نامه اعتراض آمیز گلایه های خود را نسبت به افزایش قیمت مسکن مهر اعلام کردند

 به گزارش کرج رسا، پس از اینکه هفته گذشته دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر(متری ۱۰۰ هزار تومان) ابلاغ شد برخی از متقاضیان نسبت به این موضوع اعتراض داشتند.

موضوعی که برای برخی از متقاضیان مسکن مهر بسیار نگران کننده بود این بود که وزیر راه و شهرسازی خرید و فروش مسکن مهر را آزاد و اعلام کرده است که هر فردی که حتی خانه هم داشته باشد می تواند مسکن مهر خریداری کند.

بنابراین گزارش،این موضوع باعث شد تا برخی از متقاضیان مسکن مهر پرند و پردیس با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی و تنظیم نامه اعتراض خود را نسبت به افزایش قیمت مسکن مهر اعلام کنند.

متقاضیان مسکن مهر در این تجمع نسبت به افزایش قیمت مسکن مهر معترض بودند و اعلام می کردند:در قبل هم دوبار این افزایش قیمت بوده است اما این بار و به یکباره واقعا خارج از توان ما متقاضیان است.

معترضان در این تجمع اعلام می کردند:قیمت اولیه مسکن مهر در شهر تهران بصورت پله ای افزایش می یافت یعنی افراد با توجه به توان مالی خود در هشتگرد، پرند و یا پردیس اقدام به ثبت نام می کردند و حتی در پردیس سه تیپ پروژه برای سه قشر مختلف تعریف شد در نتیجه افراد با توجه به وسع خود ثبت نام کرده اند و این افزایش قیمت ها عملا از توان متقاضیان خارج است چراکه اگر اینطور نبود در پروژه با شرایط بهتر ثبت نام می کردند.

معترضان نسبت به اظهارات معاونان وزیر راه و شهرسازی هم گفته اند که اگر هزینه این افزایش قیمت را متقاضیان ندارند می توانند واحدهای خود را حتی به کسانی که در حال حاضر مسکن دارند، بفروشند، این مطلب موجب آشفتگی حال متقاضیان مسکن مهر گردیده است و تنها امید خانه دار شدنشان را بر باد می بینند.

به گزارش فارس، تجمع کنندگان در پایان نامه ای را که از قبل آماده کرده بودند را تقدیم نمایندگان مجلس کردند.

متن این نامه بدین شرح است:

به حضور نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و تحیت

احتراما به استحضار میرساند:

مجلس به عنوان خانه ملت دارای جایگاه رفیعی است که همیشه نگاه مردم به آن به عنوان دردآشنای خود بوده است. همین نگاه ما را بر آن داشت که با نوشتن این نامه و حضور در میان نمایندگان خود در روز سه شنبه اول بهمن ماه ۱۳۹۲، آنچه دغدغه امروزه ما و بیش از ۷۰۰ هزار خانوار متقاضی مسکن مهراست در میان بگذاریم. اینک پس از چندین سال که از ثبت نام ما متقاضیان گذشته است ، در هفته گذشته خبر افزایش مجدد قیمت مسکن مهر را شنیدیم،که مصلحت دیدیم موضوع را با شما مطرح کنیم که ان شاءالله امیدواریم که به دست با کفایت نمایندگان مردم این مشکلات ومعضلات پیگیری ورفع گردد.

آنچه در ادامه می آید داستان امید و اعتمادی است که قریب ۳ میلیون نفر عضو خانواده های این ۷۰۰ هزار متقاضیان مسکن مهر به وزارت راه و شهرسازی نموده اند، اما با عملکرد دولت بخصوص پس از استقرار جناب آقای دکتر آخوندی بعنوان وزیر دراین وزارتخانه به نظر می رسد، به دور از چشم ناظران منصف و نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی تبدیل به ناامیدی و یاس برای متقاضیان گردیده است.

از نمایندگان خود انتظار داریم اندکی در این زمینه تامل نمایند و قبل از آنکه ما متقاضیان که اغلب ازاقشارضعیف جا معه هستیم قربانی بی توجهی و سیاست های مقطعی و بعضا ناآگاهانه مسوولان مستقیم این پروژه در وزارت راه و شهرسازی گردیم، اقدام شایسته ای نمایند.

راهکار نهایی پیشنهادی ما متقاضیان به مجلس محترم تشکیل کمیته ای متمرکز در مجلس شورای اسلامی جهت نظارت بر روند تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور است تا حتی اگر دولت بواسطه تغییر سیاست های خود، میلی به تکمیل این پروژه ملی که در دولت پیش از خود آغاز شده است ندارد، سرمایه های ملی انباشته شده در این پروژه بخصوص اعتماد خانوارهای عموما محروم جامعه با نظارت نمایندگان محترم مجلس از دست نرود.

مسکن مهر که در دولت های نهم و دهم با طرح دولت و پشتیبانی مقام معظم رهبری(حفظه الله) جهت خانه دار شدن محرومین جامعه نهادینه شد، علیرغم تمامی انتقادات صحیح و ناصحیح وارد به آن تاکنون موجب خانه دار شدن قریب ۱.۵ میلیون خانواده شده است. از این لحاظ بایستی اشاره نمود که این طرح عملا تنها طرح بزرگ و فراگیر دولت های پس از انقلاب در تامین مسکن به عنوان یک حق غیرقابل انکار مصرح در قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است. اما اینک با استقرار دولت یازدهم و بخصوص شخص جناب آقای دکتر آخوندی، وزیر محترم راه و شهرسازی عملا دل مشغولی قریب ۷۰۰ هزار خانواده باقیمانده آن که هنوز واحدهای خود را تحویل نگرفته اند به فراموشی سپرده شده است.

13921102000296_PhotoL

*فروش مسکن مهر به افرادی که خانه دارند موجب آشفتگی حال متقاضیان مسکن مهر شده است

متاسفانه دولت در هفته گذشته قیمت مسکن مهر را به یکباره و علیرغم تکذیبیه های گذشته افزایش داد. این موضوع در کنار اینکه معاونان محترم وزیر راه و شهرسازی(جناب آقایان صومعلو و پژمان) هم گفته اند که اگر هزینه این افزایش قیمت را متقاضیان ندارند می توانند واحدهای خود را حتی به کسانیکه در حال حاضر مسکن دارند، بفروشند،که این مطلب موجب آشفتگی حال متقاضیان مسکن مهر گردیده است و تنها امید خانه دار شدنشان را بر باد می بینند.

جناب آقای صومعلو و احتمالا مجموعه مدیریتی جدید وزارت راه وشهرسازی گویا فرض نموده اند که این جمع این سرمایه ها را برای سوداگری برای ثبت نام مسکن مهر هزینه کرده اند اما گویا خبر ندارند که براساس استعلام های متعدد صورت گرفته تمامی متقاضیان از ابتدای انقلاب تاکنون هیچ مسکن و یا حتی زمینی نداشته و ندارند و همگی اجاره نشین های این روزها هستند و این آورده را به هزار زحمت از جمله تبدیل رهن منزل های خود به اجاره ماهیانه و مقروض شدن و یا تبدیل معدود اندوخته های خود مهیا نموده اند.

*در قبل هم دوبار این افزایش قیمت بوده است

البته در قبل هم دوبار این افزایش قیمت بوده است اما اینبار و به یکباره واقعا خارج از توان ما متقاضیان است بخصوص با کرایه ها و اقساط سنگینی که بابت پرداخت های قبلی زیربارشان رفته ایم. از سوی دیگر بایست توجه نمود که مسکن مهرها در شهر تهران همانطور که مستحضرید قیمت اولیه شان بصورت پله ای افزایش می یافت یعنی افراد با توجه به توان مالی خود در هشتگرد، پرند و یا پردیس اقدام به ثبت نام می کردند و حتی در پردیس سه تیپ پروژه برای سه قشر مختلف تعریف شد در نتیجه افراد با توجه به وسع خود ثبت نام کرده اند و این افزایش قیمت ها عملا از توان متقاضیان خارج است چراکه اگر اینطور نبود در پروژه با شرایط بهتر ثبت نام می کردند.

به هر روی برای ما متقاضیان مسکن مهر قابل قبول نیست که برخی از انبوه سازان با تعلل در اجرای وظیفه و رها نمودن جانب کار، آن را وجه المصالحه افزایش قیمت قرار دهند و وزارت راه و شهرسازی نیز در همراهی با ایشان چنان کند که متقاضیان هم بواسطه افزایش قیمت و هم افزایش هزینه متحمل اجاره نشینی بابت عدم تحویل واحدها متضرر گردند. برای ما مشخص نیست که در این محاسبات آیا جریمه تاخیر اشاره شده در قرارداد پیمانکاران که تنها درصدی از هزینه های ماهیانه ماست مورد توجه قرار گرفته است و آیا این همراهی دولت با انبوه سازان با توجه به حداقل زمان دوساله مورد نیاز برای تکمیل واحدهای مسکن مهر به یک روال نخواهد انجامید که هر ساله با اعلام تورم، انبوه سازان این مسیر را مجددا پیگیری نمایند؟

 

13921102000282_PhotoL

*اعتراض به آخوندی: چرا سقف وام مسکن مهر را افزایش نمی دهد

در بررسی تناقضات گذشته اشاره به چند مورد خالی از فایده نمی باشد. بطور مثال دکتر آخوندی، وزیر راه و شهرسازی از یک طرف می فرمایند که به دنبال وام ۱۰۰ میلیونی(با اقساط تقریبا ماهیانه دو میلیون تومانی برای اقشار متوسط رو به بالای جامعه) هستند اما راضی نمیشوند بجای آن ۱۰ میلیون وام به ۱۰ نفر متقاضی اضافه وام مسکن مهر بدهد تا پروژه مسکن مهر به سرانجام برسد. این در حالی است که اینجانبان حاضر به تمکین نسبت به روش های غیر تورم زای تامین مالی این پروژه هستیم .

وزیر راه و شهرسازی می گویند که می خواهند جهت خانه دار شدن اقشار ضعیف حرکت کنند اما در آن طرف می گویند اگر اضافه قیمت را متقاضیان مسکن مهر ندارند، بفروشند. اگر این متقاضیان ندارند یعنی محتاج حمایتند نه اینگونه برخورد آمرانه .

دولت می گوید نمی خواهد شهرهای جدید حاشیه نشین شود اما در ابلاغیه خرید و فروش مسکن مهر که پیش زمینه این افزایش قیمت ها عنوان شده است هیچ اشاره ای به بومی بودن خریدار و عدم در اختیار داشتن منزل مسکونی نمی کند و در نتیجه این شهرها را با انبوهی از مشکلات احتمالی ناشی از خرید واحدها توسط سوداگران و یا مهاجرین سایر شهرها رها خواهد کرد .

دولت عملا با مصوبه اخیر خود در افزایش قیمت، بدعهدی را ترویج داده است چرا که بیش از یک میلیون و پانصد هزار واحد مسکونی در طرح مسکن مهر توسط قشر متعهدی از انبوه سازان، تکمیل و تحویل شده اند و افزایش قیمت شامل انبوه سازانی می گردد که به دلایل واهی کار را به نسبت دیگران تطویل داده اند.

اساسا بجز پروژه مسکن مهر پردیس، مابقی پروژه های مسکن مهر بایستی بسیار قبلتر از سال ۹۱ اتمام می یافتند و اگر انبوه سازان به این امر تعهد عملی می نمودند اصلا به افزایش قیمت مصالح در سال ۹۱ در پروژه ها گرفتار نمی شدند.

در این زمینه سخن بسیار است که ان شاا… در روز اول بهمن ماه جهت تشکیک مساعی جمعی از متقاضیان مسکن مهر با نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی در روبروی ساختمان مجلس حضور بهم خواهند رساند و مطالبات و نامه تفصیلی خود را ارائه خواهند نمود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
٤٤٣ نفر تاکنون در انتخابات شوراهای شهر کرج ثبت نام کردند
۴۴٣ نفر تاکنون در انتخابات شوراهای شهر کرج ثبت نام کردند
برتری یک گله ایران مقابل قطر در جشنواره از دست دادن فرصت‌ها/ عیدی «عنابی» کی‌روش و شاگردان به مردم ایران + جدول
برتری یک گله ایران مقابل قطر در جشنواره از دست دادن فرصت‌ها
انتخابات 2
۵۴٢ نفر تاکنون در انتخابات شوراهای ساوجبلاغ ثبت نام کردند
نام نویسی 1449داوطلب عضویت در شوراهای شهر و روستا درالبرز
نام نویسی ۱۴۴۹ داوطلب عضویت در شوراهای شهر و روستا در البرز
سرهنگ رضا گودرزی
از سفرهای غیر ضروری در جاده کرج – چالوس اجتناب کنید
به گزارش ایسنا، کاخ کرملین امروز (پنجشنبه) در پایگاه خبری خود اعلام کرد: حسن روحانی بنا به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سفری دو روزه عصر دوشنبه وارد مسکو می شود.

رئیسان جمهوری ایران و روسیه روز سه‌شنبه در کاخ کرملین دیدار و مذاکره خواهند کرد و هیات بلندپایه که شماری از وزیران و مقام‌های بلندپایه در آن حضور دارند، روحانی را در سفر به روسیه همراهی می‌کنند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، علاوه بر برگزاری نهمین نشست روحانی و پوتین، بیش از 10 سند مهم و پایه‌ای و همچنین نقشه راه توسعه روابط دو کشور برای امضا در جریان سفر روحانی به مسکو پیش‌بینی شده است.
روحانی هفته آینده به مسکو می‌رود
سرهنگ رضا گودرزی دقایقی پیش درگفت وگو با خبرنگارایرنا افزود: این حادثه ساعتی پیش در محدوده حسنکدر درجاده کرج -چالوس رخ داده است .
وی اضافه کرد: ریزش سنگ برروی یک دستگاه خودروی پراید رخ داد که سبب مصدومیت 3نفر شد .
گودرزی گفت: 2 تن از مصدومان در محل حادثه به صورت سرپایی مداوا شدند لیکن مصدوم سوم به علت وخامت حال در مسیر انتقال به بیمارستان جان باخت.
وی از مسافران خواست در محدوده هایی که احتمال ریزش سنگ وجود دارد حتی الامکان توقف نکنند.
نیمی ازجاده 160 کیلومتری کرج -چالوس درحوزه استان البرز و نیمی دیگر نیز درحوزه استان مازندران است .
ریزش سنگ در جاده چالوس یک کشته برجای گذاشت
اجرای محدودیت ترافیکی 4 فروردین ماه در جاده کرج- چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی ۴ فروردین ماه در جاده کرج – چالوس
حضور سردار سلیمانی در منزل مادر جهانگیری
حضور سردار سلیمانی در منزل مادر جهانگیری
سدهای نیمه خالی البرز/ بارش ها کمتر از سال گذشته
سدهای نیمه خالی البرز/ بارش ها کمتر از سال گذشته
ادامه بارش های البرز تا یکشنبه / هشدار به گردشگران
ادامه بارش های البرز تا یکشنبه / هشدار به گردشگران
چرا هر چقدر رژیم می‌گیرید لاغر نمی‌شوید؟!
چرا هر چقدر رژیم می‌گیرید لاغر نمی‌شوید؟!
کره شمالی: آماده جنگ با آمریکا هستیم
کره شمالی: آماده جنگ با آمریکا هستیم
یک واحد پذیرایی بین راهی در محور کرج - چالوس به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط کمیته تلفیقی بازرسی و نظارت ستاد اجرایی خدمات سفر استان پلمب شد.
پلمب یک واحد پذیرایی در جاده چالوس/ ۵۵ کیلو گوشت معدوم شد
ویرانگری تروریست ها در سوریه
بازسازی سوریه چقدر هزینه دارد؟
ترافیک درجاده کرج -چالوس سنگین شد
ترافیک در جاده کرج – چالوس سنگین شد
داوطلبین انتخابات شورای شهر می توانند برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به فرمانداری کرج مراجعه کنند
دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در فرمانداری کرج
کشته شدن 4 نفر درحادثه تیراندازی در آمریکا
کشته شدن ۴ نفر درحادثه تیراندازی در آمریکا
روز چهارم ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا آغاز شد
روز چهارم ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای شهر و روستا آغاز شد
کشف 108 کیلو حشیش در عملیات مشترک با پلیس تهران
کشف ۱۰۸ کیلو حشیش در عملیات مشترک با پلیس تهران