تارخ انتشار: یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
کد خبر : 199051
چاپ خبر

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین مارهای جهان + عکس

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین مارهای جهان + عکس

برای بسیاری از افراد، مارها فارغ از اندازه یا سمی بودن و نبودن ترسناک هستند.

به گزارش کرج رسا به نقل از روزیاتو، برای بسیاری از افراد، مارها فارغ از اندازه یا سمی بودن و نبودن ترسناک هستند و اگر حقیقت را بخواهید حق دارند. اگر در این موضوع شک دارید کافی است بدن یک مار را لمس کنید تا حالت ناخوشایندی که به شما دست می دهد را درک کنید. به همین دلیل حتی کوچک ترین مارها نیز هر چقدر که ظاهر زیبا و دلفریبی هم داشته باشند ترکیبی از ترسناکی و چندش آوری را همراه خود خواهند داشت که حتی شجاع ترین افراد نیز با دیدن آن ها قبل از هر ماجراجویی ترجیح می دهند فرار کنند. اما همه مارها یکسان و مساوی خلق نشده اند و در حالی که بسیاری از آن ها حقیقتاً بی آزار و حتی دوست داشتنی هستند برخی دیگر بسیار مخوف و ترسناک بوده و حتی دوستداران مارها را نیز به وحشت می اندازند. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با تعدادی از خطرناک ترین و خوفناک ترین مارهای جهان آشنا کنیم.

۱- بوآ کوبایی

 

 

مارها که اکثراً به تنهایی شکار می کنند حتی در همین حالت نیز ترسناک هستند اما به گزارش سی ان ان اخیراً دانشمندان گونه ای از مارها را کشف کرده اند که ترجیح می دهند به صورت دسته ای شکار کنند. بله درست حدس زده اید! بزرگ ترین کابوس شما به حقیقت پیوسته است: دار و دسته مارهای شکارچی!

در می ۲۰۱۷، یکی از محققان دانشگاه تنسی به نام ولادیمیر دنیتز گونه هایی از مار بوآ کوبایی را مشاهده کرد که در غارها جمع شده و برای شکار خفاش های میوه خوار با هم همکاری می‌کردند. در واقع آن ها با استفاده از یک استراتژی خاص در دهانه غار قرار می‌گرفتند و دیواری از مارها را تشکیل می دادند و بدین ترتیب فرار را برای خفاش های وحشت زده بسیار سخت می‌کردند و بسیاری دیگر نیز با طول هایی به اندازه ی یک انسان با قد متوسط برای این که شانس پرواز خفاش ها در ارتفاع بالا و فرار آن ها را به حداقل برسانند خود را به صورت وارونه از سقف این غارها آویزان می کردند و خفاش ها را هنگام فرار می‌گرفتند.

 

 

در واقع آن ها فکر همه چیز را کرده بودند. تاکنون تنها ماری که مشخص شده به این روش شکار می کند بوآ کوبایی است و تقریباً تمامی گونه‌هایی که تاکنون مورد مطالعه ی دقیق قرار گرفته اند به صورت تنهایی شکار کرده و هیچ نقشه و استراتژی خاصی برای شکار ندارند. با این وجود اگر مارهای دیگر از برادران کوبایی خود این روش را یابد بگیرند باید هنگام ورود به غارها بیش از پیش مواظب بود.

۲- مارهای پرنده

 

 

شاید این باور که مارها می توانند پرواز کنند برای بسیاری غیرقابل باور و دیوانه کننده باشد و آن را شبیه رویاهای استفن کینگ در داستان‌های علمی تخیلی‌اش بدانند. اما اشتباه می کنند و این موضوع کاملا ًواقعیت دارد و حتی آسمان ها نیز از دست این خزنده های ترسناک در امان نیست.پنج نوع شناخته شده از مارهای پرنده که معمولاً در جنوب شرق آسیا زندگی می‌کنند در واقع پروازی شبیه پرندگان ندارند بلکه بیشتر برای فرار از دست شکارچیان از درختان بالا می روند و از آن جا به کمک باد برای رفتن به نقاط مجاور استفاده می‌کنند. این موضوع بدان معنا خواهد بود که اگر باد نسبتا تندی بوزد آن ها می‌توانند با حرکات خاص بدن خود و به کمک بد مدتی را در هوا پرواز کنند.

اما خوشبختانه این مارها برای انسان بی خطر هستند و با وجود سمی بودن اما به دلیل سم ضعیف و دندان‌های نیش بسیار ریز نمی توانند آسیب چندانی به انسان برسانند. اما این مانع از ترسناک بودن این خزندگان نمی شود زیرا بسیاری از عنکبوت ها هم بی خطر هستند اما معمولاً انسان ها از آنها می ترسند. گفتن این که مارهای پرنده آسیبی به انسان ها نمی‌رسانند مانع از ترسیدن ما از آنها نخواهد شد.

۳- افعی ایرانی دم عنکبوتی

 

 

هیبرید عنکبوت- مار مطمئناً می تواند بسیار بیشتر از بالا رفتن کلسترول خون باعث حملات قلبی شود بنابراین جای خوشحالی است که چنین جانوری وجود ندارد… البته تنها به صورت کامل!

در واقع نوعی مار آن بیرون وجود دارد که خود را عنکبوت جا می‌زند و اگر چه یک هیبرید عنکبوت-مار واقعی نیست اما مطمئناً آخرین چیزی است که یک انسان دوست دارد ببیند. یک افعی ایرانی که دمی شبیه عنکبوت دارد نزدیک ترین جانور به این هیبرید مخوف است که در واقع دمش یک تله برای قربانیان به شمار می آید. گروهی از محققان ایرانی برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ فیلمی از شکار این افعی تهیه کردند که در آن افعی مذکور برای مدتی خود را در میان سنگ ها استتار کرده و دم شبیه عنکبوتش را تکان می دهد و منتظر می‌ماند تا این که طعمه های محبوب او یعنی پرندگان و بخصوص چکاوک ها برای خوردن این عنکبوت خوشمزه فرود آمده و به مار نزدیک شوند.

سپس در عرض کمتر از ۲ ثانیه افعی آن را نیش زده و فلج می‌سازد و در ادامه برای خوردن یک ناهار خوشمزه آماده می‌شود. جالب است بدانید که این افعی در سال ۱۹۶۸شناسایی شد اما دم عنکبوتی آن تنها یک نقش مادرزادی تشخیص داده شده و در زمره افعی های معمولی رده بندی گردید تا این که در سال ۲۰۰۶ به عنوان یک گونه ی مستقل به رسمیت شناخته شد.

۴- مار کریت هندی

 

 

مار کریت هندی شبیه مارهای خطرناک دیگر به نظر نمی‌رسد تا این که روش حمله او را می شنوید و آن وقت دیگر خوابیدن در مناطقی که این مار زندگی می‌کند برایتان سخت خواهد شد. این مار که معمولا در هند و کشورهای جنوب آسیا یافت می شود معمولاً در شب شکار می‌کند. به همین دلیل بیشتر طعمه ها و قربانیان این مار در خواب گزیده شده و می‌میرند. متاسفانه نیش این مار طوری نیست که شما را از خواب بیدار کرده و شروع به جیغ زدند نمایید و در واقع پس از گزش توسط مار کریت هیچ احساسی نخواهید داشت.

نیش مار کریت چنان کوچک و بدون درد است که شما در تمام مدت که مورد حمله قرار گرفته و سم وارد بدنتان شده مانند یک بچه معصوم خواب خواهید بود. نکته ترسناک تر این که سم مار کریت بسیار قوی است و در صورتی که سریع تشخیص داده نشود باعث از کار افتادن سیستم تنفسی قربانی خواهد شد و از آن جایی که این مار معمولاً در هنگام خواب قربانی را نیش می‌زند و پس از بیدار شدن نیز جای کوچک نیش او را به یک پشه خونخوار نسبت می‌دهد درمانی در کار نخواهد بود. تنها زمانی متوجه وخامت اوضاع می‌شوید که دیگر خیلی دیر شده است.

۵- مامبا سیاه

 

 

مطمئناً تاکنون اسم مامبای سیاه را شنیده اید و می‌دانید که این مار به شدت سمی و خطرناک است. اما شاید تنها نیمی از دلایل خطرناک بودند مامبای سیاه را می‌دانید زیرا مامبای سیاه دقیقاً یک موجود ترسناک و خوف انگیز است که از فیلم های ترسناک به دنیای واقعی وارد می‌شود. در واقع مامبای سیاه، سیاه نیست بلکه رنگ آن بیشتر قهوه ای است و این واژه «سیاه» که در اسم این مار دیده می شود به رنگ درون دهان او اشاره دارد. شاید همین موضوع عجیب به اندازه ی کافی شما را بترساند اما چیزهای ترسناک تری نیز در مورد این مار وجود دارد. مامبای سیاه ممکن است تا ۴٫۵ متر هم طول داشته باشد و هنگام حمله بیش از یک سوم بدن خود را در هوا نگه داشته و به قربانی یا حریف خود خیره می شود. در ادامه با سرعتی سرسام آور (حدود ۲۰ کیلومتر در ساعت) به سمت او حمله ور خواهد شد.

 

 

یک انسان معمولی هیچ گاه نمی تواند از دست ماری با این سرعت فرار کند پس بهتر است حتی فکر فرار هم نکنید! ترسناک‌تر این که مامبای سیاه به یک نیش زدن قانع نبوده و به هدف آسیب زدن بیشتر چند بار شما را نیش خواهد زد. سم مامبای سیاه چنان قوی است که اگر به سرعت درمان نشود در کمتر از ۱۲ دقیقه جان قربانی را خواهد گرفت. تنها حیوانی که می‌تواند با مامبای سیاه مبارزه کند میمون پوزه دراز یا همان نمس هندی است که سم مامبا بر بدن او تاثیری ندارد و در واقع در بدن او پادزهری برای بی اثر کردن آن وجود دارد. به هر حال اگر شما هم از کسانی هستید که این مطلب را می خوانید بدون شک نمس هندی نیستید پس تنها کاری که می‌توانیم برای شما در نبرد با مامبای سیاه بکنیم این است که برایتان آرزوی موفقیت کنیم!

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
زلزله
کرج لرزید
636486899337015392
رکوردهای جالبی که ایرانی ها در دنیا ثبت کرده اند
636436535115307289
همسران محجبه بازیکنان رئال مادرید + عکس
636222585715551382
کارت عروسی زوج ایرانی + عکس
635910422700739973
خارج کردن ۲۶ سوسک از گوش یک مرد + عکس
تکذیب برخورد توهین‌آمیز با ایرانیان در فرودگاه بلگراد
تکذیب برخورد توهین آمیز با ایرانیان در فرودگاه بلگراد
636487016493769848
۳۸ کشته و مجروح در تصادف اتوبوس اردوی دانش آموزی / اسامی فوتی ها + عکس
22883
انتخاب شهردار نظرآباد تا مشخص نشدن وضعیت شورا امکان‌پذیر نیست
139410251202106136906624
روزنامه حامی دولت: بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود
636485870842740433
کیهان: مسافران ایرانی را در بلگراد برهنه می کنند!
636486654936731041
انتقاد تند علی کریمی به گران شدن عوارض خروج + عکس
1411889776419_800-th3
چلوکباب باکیفیت پرسی چند؟
635613222554881354
فواید بی نظیر سنگ پا از منظر طب ایرانی
636486139281593190
جهان تا ۱۲ روز دیگر نابود می شود! + عکس
636486050489909962
کشته شدن هنرمند زن در تصادف رانندگی
635718705321073210
یارانه کسانی که اعلام نیاز کنند حذف نمی شود
635792328090177489
سردار سلیمانی در قدس ! + عکس
قاب محافظ جی فون (GPhone)؛ ابزاری ساده و کاربردی برای تعیین میزان قند خون با گوشی موبایل + عکس
قاب محافظ جی فون (GPhone)؛ ابزاری ساده و کاربردی برای تعیین میزان قند خون با گوشی موبایل + عکس
امکان ذخیره کردن و اشتراک دوباره استوری‌های اینستاگرام فراهم شد + عکس
امکان ذخیره کردن و اشتراک دوباره استوری‌های اینستاگرام فراهم شد + عکس
ابرخودروی لبنانی رونمایی شد +عکس
ابرخودروی لبنانی رونمایی شد +عکس
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا