تارخ انتشار: یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
کد خبر : 199051
چاپ خبر

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین مارهای جهان + عکس

ترسناک‌ترین و خطرناک‌ترین مارهای جهان + عکس

برای بسیاری از افراد، مارها فارغ از اندازه یا سمی بودن و نبودن ترسناک هستند.

به گزارش کرج رسا به نقل از روزیاتو، برای بسیاری از افراد، مارها فارغ از اندازه یا سمی بودن و نبودن ترسناک هستند و اگر حقیقت را بخواهید حق دارند. اگر در این موضوع شک دارید کافی است بدن یک مار را لمس کنید تا حالت ناخوشایندی که به شما دست می دهد را درک کنید. به همین دلیل حتی کوچک ترین مارها نیز هر چقدر که ظاهر زیبا و دلفریبی هم داشته باشند ترکیبی از ترسناکی و چندش آوری را همراه خود خواهند داشت که حتی شجاع ترین افراد نیز با دیدن آن ها قبل از هر ماجراجویی ترجیح می دهند فرار کنند. اما همه مارها یکسان و مساوی خلق نشده اند و در حالی که بسیاری از آن ها حقیقتاً بی آزار و حتی دوست داشتنی هستند برخی دیگر بسیار مخوف و ترسناک بوده و حتی دوستداران مارها را نیز به وحشت می اندازند. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را با تعدادی از خطرناک ترین و خوفناک ترین مارهای جهان آشنا کنیم.

۱- بوآ کوبایی

 

 

مارها که اکثراً به تنهایی شکار می کنند حتی در همین حالت نیز ترسناک هستند اما به گزارش سی ان ان اخیراً دانشمندان گونه ای از مارها را کشف کرده اند که ترجیح می دهند به صورت دسته ای شکار کنند. بله درست حدس زده اید! بزرگ ترین کابوس شما به حقیقت پیوسته است: دار و دسته مارهای شکارچی!

در می ۲۰۱۷، یکی از محققان دانشگاه تنسی به نام ولادیمیر دنیتز گونه هایی از مار بوآ کوبایی را مشاهده کرد که در غارها جمع شده و برای شکار خفاش های میوه خوار با هم همکاری می‌کردند. در واقع آن ها با استفاده از یک استراتژی خاص در دهانه غار قرار می‌گرفتند و دیواری از مارها را تشکیل می دادند و بدین ترتیب فرار را برای خفاش های وحشت زده بسیار سخت می‌کردند و بسیاری دیگر نیز با طول هایی به اندازه ی یک انسان با قد متوسط برای این که شانس پرواز خفاش ها در ارتفاع بالا و فرار آن ها را به حداقل برسانند خود را به صورت وارونه از سقف این غارها آویزان می کردند و خفاش ها را هنگام فرار می‌گرفتند.

 

 

در واقع آن ها فکر همه چیز را کرده بودند. تاکنون تنها ماری که مشخص شده به این روش شکار می کند بوآ کوبایی است و تقریباً تمامی گونه‌هایی که تاکنون مورد مطالعه ی دقیق قرار گرفته اند به صورت تنهایی شکار کرده و هیچ نقشه و استراتژی خاصی برای شکار ندارند. با این وجود اگر مارهای دیگر از برادران کوبایی خود این روش را یابد بگیرند باید هنگام ورود به غارها بیش از پیش مواظب بود.

۲- مارهای پرنده

 

 

شاید این باور که مارها می توانند پرواز کنند برای بسیاری غیرقابل باور و دیوانه کننده باشد و آن را شبیه رویاهای استفن کینگ در داستان‌های علمی تخیلی‌اش بدانند. اما اشتباه می کنند و این موضوع کاملا ًواقعیت دارد و حتی آسمان ها نیز از دست این خزنده های ترسناک در امان نیست.پنج نوع شناخته شده از مارهای پرنده که معمولاً در جنوب شرق آسیا زندگی می‌کنند در واقع پروازی شبیه پرندگان ندارند بلکه بیشتر برای فرار از دست شکارچیان از درختان بالا می روند و از آن جا به کمک باد برای رفتن به نقاط مجاور استفاده می‌کنند. این موضوع بدان معنا خواهد بود که اگر باد نسبتا تندی بوزد آن ها می‌توانند با حرکات خاص بدن خود و به کمک بد مدتی را در هوا پرواز کنند.

اما خوشبختانه این مارها برای انسان بی خطر هستند و با وجود سمی بودن اما به دلیل سم ضعیف و دندان‌های نیش بسیار ریز نمی توانند آسیب چندانی به انسان برسانند. اما این مانع از ترسناک بودن این خزندگان نمی شود زیرا بسیاری از عنکبوت ها هم بی خطر هستند اما معمولاً انسان ها از آنها می ترسند. گفتن این که مارهای پرنده آسیبی به انسان ها نمی‌رسانند مانع از ترسیدن ما از آنها نخواهد شد.

۳- افعی ایرانی دم عنکبوتی

 

 

هیبرید عنکبوت- مار مطمئناً می تواند بسیار بیشتر از بالا رفتن کلسترول خون باعث حملات قلبی شود بنابراین جای خوشحالی است که چنین جانوری وجود ندارد… البته تنها به صورت کامل!

در واقع نوعی مار آن بیرون وجود دارد که خود را عنکبوت جا می‌زند و اگر چه یک هیبرید عنکبوت-مار واقعی نیست اما مطمئناً آخرین چیزی است که یک انسان دوست دارد ببیند. یک افعی ایرانی که دمی شبیه عنکبوت دارد نزدیک ترین جانور به این هیبرید مخوف است که در واقع دمش یک تله برای قربانیان به شمار می آید. گروهی از محققان ایرانی برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ فیلمی از شکار این افعی تهیه کردند که در آن افعی مذکور برای مدتی خود را در میان سنگ ها استتار کرده و دم شبیه عنکبوتش را تکان می دهد و منتظر می‌ماند تا این که طعمه های محبوب او یعنی پرندگان و بخصوص چکاوک ها برای خوردن این عنکبوت خوشمزه فرود آمده و به مار نزدیک شوند.

سپس در عرض کمتر از ۲ ثانیه افعی آن را نیش زده و فلج می‌سازد و در ادامه برای خوردن یک ناهار خوشمزه آماده می‌شود. جالب است بدانید که این افعی در سال ۱۹۶۸شناسایی شد اما دم عنکبوتی آن تنها یک نقش مادرزادی تشخیص داده شده و در زمره افعی های معمولی رده بندی گردید تا این که در سال ۲۰۰۶ به عنوان یک گونه ی مستقل به رسمیت شناخته شد.

۴- مار کریت هندی

 

 

مار کریت هندی شبیه مارهای خطرناک دیگر به نظر نمی‌رسد تا این که روش حمله او را می شنوید و آن وقت دیگر خوابیدن در مناطقی که این مار زندگی می‌کند برایتان سخت خواهد شد. این مار که معمولا در هند و کشورهای جنوب آسیا یافت می شود معمولاً در شب شکار می‌کند. به همین دلیل بیشتر طعمه ها و قربانیان این مار در خواب گزیده شده و می‌میرند. متاسفانه نیش این مار طوری نیست که شما را از خواب بیدار کرده و شروع به جیغ زدند نمایید و در واقع پس از گزش توسط مار کریت هیچ احساسی نخواهید داشت.

نیش مار کریت چنان کوچک و بدون درد است که شما در تمام مدت که مورد حمله قرار گرفته و سم وارد بدنتان شده مانند یک بچه معصوم خواب خواهید بود. نکته ترسناک تر این که سم مار کریت بسیار قوی است و در صورتی که سریع تشخیص داده نشود باعث از کار افتادن سیستم تنفسی قربانی خواهد شد و از آن جایی که این مار معمولاً در هنگام خواب قربانی را نیش می‌زند و پس از بیدار شدن نیز جای کوچک نیش او را به یک پشه خونخوار نسبت می‌دهد درمانی در کار نخواهد بود. تنها زمانی متوجه وخامت اوضاع می‌شوید که دیگر خیلی دیر شده است.

۵- مامبا سیاه

 

 

مطمئناً تاکنون اسم مامبای سیاه را شنیده اید و می‌دانید که این مار به شدت سمی و خطرناک است. اما شاید تنها نیمی از دلایل خطرناک بودند مامبای سیاه را می‌دانید زیرا مامبای سیاه دقیقاً یک موجود ترسناک و خوف انگیز است که از فیلم های ترسناک به دنیای واقعی وارد می‌شود. در واقع مامبای سیاه، سیاه نیست بلکه رنگ آن بیشتر قهوه ای است و این واژه «سیاه» که در اسم این مار دیده می شود به رنگ درون دهان او اشاره دارد. شاید همین موضوع عجیب به اندازه ی کافی شما را بترساند اما چیزهای ترسناک تری نیز در مورد این مار وجود دارد. مامبای سیاه ممکن است تا ۴٫۵ متر هم طول داشته باشد و هنگام حمله بیش از یک سوم بدن خود را در هوا نگه داشته و به قربانی یا حریف خود خیره می شود. در ادامه با سرعتی سرسام آور (حدود ۲۰ کیلومتر در ساعت) به سمت او حمله ور خواهد شد.

 

 

یک انسان معمولی هیچ گاه نمی تواند از دست ماری با این سرعت فرار کند پس بهتر است حتی فکر فرار هم نکنید! ترسناک‌تر این که مامبای سیاه به یک نیش زدن قانع نبوده و به هدف آسیب زدن بیشتر چند بار شما را نیش خواهد زد. سم مامبای سیاه چنان قوی است که اگر به سرعت درمان نشود در کمتر از ۱۲ دقیقه جان قربانی را خواهد گرفت. تنها حیوانی که می‌تواند با مامبای سیاه مبارزه کند میمون پوزه دراز یا همان نمس هندی است که سم مامبا بر بدن او تاثیری ندارد و در واقع در بدن او پادزهری برای بی اثر کردن آن وجود دارد. به هر حال اگر شما هم از کسانی هستید که این مطلب را می خوانید بدون شک نمس هندی نیستید پس تنها کاری که می‌توانیم برای شما در نبرد با مامبای سیاه بکنیم این است که برایتان آرزوی موفقیت کنیم!

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
636441203323475020
بازگشت اوباما به میدان سیاست + تصاویر
اردوغان: در ایران دانشگاه D-8 را راه اندازی می کنیم
اردوغان: در ایران دانشگاه D-8 را راه اندازی می کنیم
استقلال با برد آلمانی به دربی رسید/ صعود آبی پوشان به یک چهارم
استقلال با برد آلمانی به دربی رسید/ صعود آبی پوشان به یک چهارم
معرفی بهترین گوشی‌های موبایل میان رده و مقرون به صرفه بازار (پاییز1396) + عکس
معرفی بهترین گوشی‌های موبایل میان رده و مقرون به صرفه بازار (پاییز۱۳۹۶) + عکس
خواص شگفت‌انگیز این دانه معجزه‌گر
خواص شگفت‌انگیز این دانه معجزه‌گر
کیانی ٢ ماه محروم، آغاسی ٢ ماه تعلیق
کیانی ٢ ماه محروم، آغاسی ٢ ماه تعلیق
نوکیا ۷ معرفی شد؛ میان رده ای با نصف قیمت نوکیا 8 + عکس
نوکیا ۷ معرفی شد؛ میان رده ای با نصف قیمت نوکیا ۸ + عکس
علائم و درمان طبیعی سنگ کلیه/خوراکی هایی که سنگ کلیه را نابود می‌کند
۱۰ ماده غذایی که باعث سنگ کلیه می‌شوند
امروز کمپانی زد تی ای از یک گوشی منحصر به فرد و عجیب به نام ZTE Axon M رونمایی کرد + عکس
کمپانی زد تی ای از یک گوشی منحصر به فرد و عجیب به نام ZTE Axon M رونمایی کرد + عکس
اقدامات لازم برای خرید موبایل پس از اجرای طرح رجیستری
نحوه شناسایی موبایل قاچاق
636345370617936780.jpg
پاسخ برانکو به انتقادات از بیرانوند
راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند
راز افرادی که هیچگاه سرما نمی خورند
57574713
چمنیان: بازی با اسپانیا یک اتفاق تاریخی برای فوتبال ایران است
ساره امیری
دختر ایرانی وزیر علوم امارات شد
635917347787166002
اگر به پلیس توهین کنیم مجازاتمان چیست؟
کشتی
تیم توابع تهران قهرمان رقابت های کشتی آزاد جوانان کشور شد
2414700
هدف آمریکا از نام جعلی برای خلیج فارس ایجاد فتنه ای جدید است
حجت الاسلام کاظم صدیقی
برجام درس بی اعتمادی بود/ می خواهند ایران را خلع سلاح موشکی کنند
57574092
فرار بسیاری از فرماندهان داعش به ترکیه
57577010
سرلشکر باقری: پایان عمر گروهک های تروریستی فرا رسیده است
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی