تارخ انتشار: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۵
کد خبر : 43406
چاپ خبر
بازدیدها: 1,116

موحدی‌ کرمانی خطاب به مسئولان:

تشریفات را کم کنید/ کل بودجه را دانه درشت‌ ها نبلعند

موحدی کرمانی

کرج رسا: خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تبریک پیروزی بشار اسد در انتخابات سوریه گفت: مردم آگاه سوریه با این انتخاب نشان دادند که در مقابل تمام توطئه جنایتکاران ایستاده‌ اند.

 به گزارش کرج رسا، آیت‌ الله موحدی‌ کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت امام (ره) ضمن اینکه بیانات را مفصل و ارزنده خواند، اظهار کرد: اگر کسی بخواهد دشمن‌ شناس شود و مکاید دشمن و همچنین دشمن اصلی را بشناسد، به این بیانات توجه خاص داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به حمله انجام شده به سامرا، اظهار کرد: این حمله عجیب است و جانیان دست بردار نیستند. دشمن هر لحظه در مقام یک ضربه زدن است بنابراین باید بیدار بود و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، باید هوشیارانه مکرها را شناخت. البته طبق اطلاعاتی که به دست من رسیده، با وجود اینکه آنها تعدادشان زیاد بوده اما به لطف خدا اکثرشان کشته شده‌اند و نابود گشتند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه روز ۱۵ خرداد را روز بسیار بزرگی دانست که مردم امتحان خود را پس دادند و نشان دادند که تابع ولی امر هستند. ولو اینکه دشمن جنایتی عظیم کرد و سیل خون به راه انداخت. برای دشمن این موضوع روشن شد که این مردم، مردمی ولایی هستند و اگر سیل خون هم راه بیندازند باز هم ایستادند.

موحدی‌کرمانی موفقیت بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه را نیز تبریک گفت و اظهار کرد: مردم آگاه و بیدار سوریه نشان دادند که در مقابل تمام توطئه‌ها و تروریست‌های جنایتکار ایستاده‌اند و بیدارند و مطمئنا با این رای بالایی که آقای بشار اسد آورده است آمریکا را مایوس کرده‌اند و آنها نمی‌توانند با برنامه و ترفندهای خود در سوریه نفوذی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، موحدی‌کرمانی در ادامه، سالگرد امام (ره) را مدنظر قرار داد و گفت: امام (ره) با شاهی جانی که دیوانه‌وار انسان‌ها را می‌کشت معاصر شدند. شاهی که به زندان می‌برد و شکنجه می‌کرد و به راحتی طوق بندگی و بردگی آمریکا را به گردن انداخته بود. چنانچه جریان کاپیتالاسیون یکی از مظاهر این موضوع قلمداد می‌شود. وقتی یک سرباز آمریکایی می‌توانست هر جنایتی را مرتکب شود و در این صورت مقامات ایرانی حق نداشتند او را به محاکمه بکشند و چه ذلتی از این بالاتر بود.

وی افزود: اجمالا شرایطی در کشور ما به وجود آمد که امام (ره) از این فرصت استفاده کردند و به وعاظ دستور دادند که بالای منابر جنایات شاهی که تاریخ هجری را به شاهنشاهی تبدیل کرده و همچنین بیت‌المال را غارت کرده بود، بیان کنند و این بیانات مردم را بیدار کرد و به هرحال انقلاب پیروز شد و امام (ره) دعوت حق را لبیک گفت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه اظهار کرد: بعد از امام فردی که همانند امام فریاد می‌زند، و روحیه و شجاعت، زهد و آگاهی و اشرافش به مسائل جهانی، همانند امام است روی کار آمد و این توفیق بزرگی است و باعث شد که بعد از امام این انقلاب آسیب نبیند.

موحدی‌کرمانی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با اشراف کامل و بینش اسلامی دقیق تمام شرایط این کشور و شرایط جهانی را زیر نظر دارند و امروز هر لحظه می‌گویند مشکل این است و آن را بیان می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری اظهار کرد: فرهنگ اسلامی می‌تواند تمام شئون این کشور را موزون کند و در مسیر قرار دهد و جلوی انحراف را بگیرد. البته در این راستا همه ارکان سیاسی، فرهنگی، نظامی، سیاسی، حکومتی و قضایی باید با یک پیوست فرهنگی اسلامی شفاف دست به دست هم دهند وگرنه انقلاب آسیب می‌بیند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مذاکره با ۱+۵ گفت: مقام معظم رهبری این موضوع را مدنظر قرار دادند که دلبستگی به غرب نباید وجود داشته باشد و در حل مشکلات اقتصادی باید به ظرفیت‌های درون کشور توجه شود. ما جوانان فعال و مغزهای متفکری داریم که می‌توانند افکار جدیدی را عرضه کنند تا از آنها استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که «رهبر انقلاب فرمودند که پیشرفت‌های علمی و هسته‌ای باید ادامه پیدا کند» گفت: باید عزت اسلامی حفظ شود و حقوق مردم مراعات گردد و بالاخره الحمدلله هیات ایرانی با اطاعت از این فرامین مذاکره را ادامه داده و می‌دهد و این اصول را مراعات می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: مردم ما در جبهه نظامی جنگیدند و در جبهه مبارزه اقتصادی نیز نشان دادند که فرزندان رمضانند و البته وجود هر دوی این روحیه در هر دو جبهه ضروری است.

موحدی‌کرمانی افزود: در رابطه با مسائل اقتصادی می‌خواهم این را بگویم که آقایان، برادران، خواهران و مسئولان و همه مردم مواظب باشید که اسراف شکل نگیرد و جلوی اسراف کردن هم گرفته شود. مسئولان به مبلمان‌هایی که در ادارات وجود دارد، اکتفا کنند. مبلمان و تشریفات جدید نمی‌خواهیم. این تشریفات را کم کنید و به معنویات توجه کنید.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که «ثروتمندان هم باید به فقرا عنایت ویژه داشته باشند» گفت: ثروتمندان بدانند مالی که در اختیار آنهاست، قسمتی از مال فقراست و بنابراین آنجا که باید خرج کنند باید این کار انجام شود و اگر اینطور نباشد، ثروتمندان به خطر می‌افتند و به طور کلی فاصله طبقاتی بسیار خطرناک است و باید این فاصله را کم کرد.

موحدی‌کرمانی در همین راستا گفت: هم دولت و هم مجلس به خصوص مجلس باید در این مسیر قدم بردارند. هم‌اکنون فاصله بین حقوق‌ها، فاصله عجیبی است، برخی بسیار بالا و برخی بسیار پایین حقوق می‌گیرند، در حالی که هر دو انسانند و هزینه دارند. این فاصله‌ها را باید کم کرد. البته ظاهرا این گام را باید ابتدا مجلس بردارد و در این باره یک تصمیم جدی و انقلابی بگیرد. نمی‌شود کل بودجه کشور را دانه درشت‌ها ببلعند و بعد ماتم بگیریم که بودجه نداریم.

وی گفت: البته این موضوع مطرح شده است که برای جبران تورم و وقتی تورم ۲۰ درصد است ما به حقوق‌ها ۲۰ درصد اضافه کنیم. مثلا کسی حقوقش ۱۰ میلیون است دو میلیون به او داده شود اما اگر کسی که حقوقش یک میلیون است، ۲۰۰ هزار تومان به او اضافه می‌شود. آیا این عدالت است که شخصی که یک میلیون حقوق می‌گیرد در حالی که کمرش زیر بار مشکلات زندگی خم شده، چنین رقمی به حقوقش اضافه شود؟ البته دولت قانون دارد و طبق قانون عمل می‌کند. این از جمله مواردی است که مجلس باید به آن توجه کند و طوری برای جبران تورم برنامه‌ریزی کند که چنین مشکلاتی پیش نیاید چراکه این مشکلات حتما با عدل علی (ع) تناسبی ندارد.

موحدی کرمانی گفت: تمام مردم ایران توجه کنند که از تولیدات داخلی استفاده داشته باشند و اینطور نباشد که با استفاده نکردن از این تولیدات ما به اقتصاد آمریکا و غرب کمک کنیم. چرا چرخ‌های تولید آنها باید با پول ما بچرخد. البته من سفارش می‌کنم که باید کیفیت‌ها هم مورد توجه قرار گیرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به دوباره نامگذاری سال جاری اظهار کرد: حل مشکلات فقط منحصر به دولت نیست. حکومت باید در این زمینه وارد شود و در این راستا من از دولت محترم که طرح جامع سلامت را شکل دادند تشکر می‌کنم. مردم از این قضیه بسیار خوشحالند. من از برادر عزیزم ریاست جمهوری تشکر می‌کنم چراکه هم‌اکنون مردم به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند، این احساس را دارند که راحت می‌توانند به بیماری خود خاتمه دهند.

وی در ادامه با مورد توجه قرار دادن بحث فرهنگ در جامعه اسلامی اظهار کرد: مردم متدین نیز دغدغه‌هایی دارند. کشور ما کشوری اسلامی و چهره آن هم باید اسلامی باشد. در این راستا نمایان شدن بدحجاب‌ها در کشور، دهن‌کجی به اسلام، اسلامیت نظام، شهدا، خون شهدا و پایمال کردن خون شهداست. بنابراین مسئولان نباید به این موضوع رضایت دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: اگر گناه سری انجام گیرد و مردم از آن مطلع نشوند، هیچ‌کس مسئول نیست. نه ما نسبت به این موضوع مسئولیت داریم و نه اینکه مجاز به تفحص هستیم. اینکه یک آقا در خانه چه می‌کند به من و شما مربوط نیست اما اگر گناه آشکار انجام شود، دامن همه جامعه را می‌گیرد و در این صورت همه گناهکار هستند. در این راستا اگر اقدام لازم برای ریشه کن کردن گناه انجام نشود،‌ همه گناهکار و مسئولند و اگر راضی به این موضوع شوند هم همه مسئولند.

موحدی‌کرمانی برنامه‌های صداوسیما را خوب و قابل تشکر ذکر کرد و گفت: اما لازم می‌دانم که این موضوع را عرض کنم که مردم در فیلم‌ها تحمل دیدن چهره‌های بدنام و بدسابقه را ندارند ولو اینکه این هنرمند در امر هنرمندی خود قوی هم باشد، اما مردم وقتی او را می‌بینند از شهدا خجالت می‌کشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اینکه خطاب به مسئولان گفت که مراقب نفوذ اصحاب فتنه باشند، خاطرنشان کرد: مخصوصا در این زمینه به وزارت علوم تذکر می‌دهم چراکه این قضیه تعدادی از نمایندگان مجلس را به شدت ناراحت کرده است. همچنین به وزارت آموزش و پرورش هم تذکر می‌دهم که مراقب باشند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: آنهایی هم که متصدی دادن مجوز به نشریات و کتاب‌ها هم هستند دقت کنند مبادا در نمایشگاه کتابی که بر ما گذشت، کتاب‌هایی می‌بود که احیانا بخشی از آنها یا تمام آنها گمراه کننده است. مبادا این کتاب‌ها به دست خانواده برسد و یک خانواده را آلوده کند.

موحدی‌کرمانی در پایان سخنان خود ضمن درخواست از مردم جهت دعا برای شفای آیت‌الله مهدوی‌کنی، این شخصیت را انقلابی خواند و برای شفای او آیه امن یجیب را قرائت کرد.

کرج رسا

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
طاها میران زاده
مدال جهانی المپیاد ریاضی بر سینه دانش آموز البرزی
تکذیب تعطیلی دبیرستان دولتی در فردیس
تکذیب تعطیلی دبیرستان دولتی در فردیس
با پرت کردن خود زیر قطار
خودکشی مرد ۳۲ ساله در حسین آباد راه آهن
امکان کمبود و قطعی آب در برخی مناطق البرز/تهی شدن سفره های زیرزمینی
امکان کمبود و قطعی آب در برخی مناطق البرز
برگ سبز خودرو سند قابل قبول است
برگ سبز خودرو سند قابل قبول است
1
«معاینه فنی خودروها» از فردا سختگیرانه‌تر می‌شود
0
۴ مصدوم بر اثر تصادف در محور چالوس/انجام عملیات رهاسازی
1
نیروی دریایی سپاه شناور متجاوز عربستان را توقیف کرد
0
«طاسی سر» خود را با این ماسک ساده گیاهی درمان کنید
1
میلان ، بایرن مونیخ را به چهار میخ کشید!
1
این مواد غذایی خوشمزه را برای کودکان نخرید
1
قرار نیست مغازه حشیش فروشی باز شود!
1
صعود کوهنوردان کلاک کرج به قله آراگاتس ارمنستان
1
کشف اشیاء عتیقه در ساوجبلاغ
0
خودکشی یک مرد در ساختمان ۶ طبقه دانشگاه آزاد کرج + فیلم
1
مالک جدید پیراهن شماره ۱۰ رئال مادرید مشخص شد + عکس
0
«واعظی» از وزارت ارتباطات می رود
1
اقدام به خودکشی ظهر امروز در دانشگاه آزاد واحد کرج + عکس
0
البرز میزبان اردوی تخصصی مسابقات جهانی مهارت است
0
ماندگاری دما و بهبود کیفیت هوا در البرز