تارخ انتشار: یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۲
کد خبر : 42561
چاپ خبر
بازدیدها: 1,172

مدیر عامل سازمان قطار شهری کرج مطرح کرد

تکمیل متروی کرج به « عزم ملی» و «مدیریت جهادی» نیاز دارد

مترو2

کرج رسا: مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج گفت: تکمیل متروی کرج به « عزم ملی» و «مدیریت جهادی» نیاز دارد.

به گزارش کرج رسا، علی اصغر همتی مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج گفت: با بالا گرفتن معضل آلودگی هوا و افزایش هزینه ها در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی، امروز راه اندازی فاز به فاز متروی کرج به دغدغه جدی مدیریت شهری تبدیل شده و تلاش می کنیم قبل از آنکه هزینه های پروژه از میزان کنونی بالاتر رود، بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی گفت: با توجه به حجم عظیم پروژه نیازمند اعتبارات میلیاردها تومانی هستیم و اقتضای کار بنحوی است که پیشبرد پروژه بدون تزریق نقدینگی به سختی انجام می شود.

همتی افزود: معاونت برنامه و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مجوز انتشار یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت جهت تکمیل خطوط متروی کرج را صادر کرده است که امیدواریم پس از تبیین ساز و کار ارایه آن در سیستم بانکی بتوانیم تا حدودی نقدینگی لازم را جذب نماییم.

این مسئول اذعان داشت: همچنین از طریق مشارکت با بخش خصوصی به دنبال تامین سرمایه از محل واگذاری امتیاز احداث مجتمع های ایستگاهی در اراضی فوقانی یا همجوار ایستگاه های مترو به واجدین شرایط هستیم که رایزنی های گسترده ای با شرکت های ایرانی و خارجی صورت گرفته و امیدواریم در کوتاه مدت به ثمر بنشیند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری کرج بیان کرد: بی شک بدون حمایت مادی شورا و شهرداری کرج پیشبرد پروژه تا اندازه کنونی شدنی نبود و در صورتی که دولت نیز به تعهدات مالی خود عمل نماید، می توان بر آهنگ فعالیت های عمرانی افزود.

همتی در پایان گفت: از رسانه ها و سایر مسئولان تقاضا دارم با توجه مضاعف به مترو و مشکلات مالی سازمان قطار شهری برای به ثمر نشستن سریع تر پروژه یاری نمایند تا فصل جدیدی از خدمات رسانی به شهروندان فهیم فرا برسد و بخشی از غبار محرومیت را از چهره این کلانشهر بزداید.

 

 

 

روابط عمومی شهرداری کرج

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار