تارخ انتشار: سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۰
کد خبر : 20656
چاپ خبر
بازدیدها: 779

جای خالی مرغ و تخم‌ مرغ در سبد کالای ارومیه/ صف‌ های بی‌ تدبیری غرور ملت را له کرد

سبد کالا

کرج رسا: با آغاز توزیع سبدهای کالایی در میان مردم، روند دریافت این سبدها در آذربایجان غربی حواشی پر سر و صدایی به همراه داشت که داد برخی از شهروندان را درآورد.

 به گزارش کرج رسا به نقل از فارس، در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دولت در اقدامی نه چندان دور از انتظار، مردم را به یاد سال‌های گذشته به صفوف طولانی کشاند تا با توزیع سبدهای کالایی در میان آنها هدیه‌ای به آنها داده باشد و باری از دوش آنها بردارد اما این اقدام ظاهرا آن طور که دولت پیش‌بینی کرده بود در آذربایجان غربی به اجرا در نیامد.

با آغاز توزیع سبد کالا در میان مردم، حاشیه‌های بسیاری در جامعه به وجود آمده است؛ برخی‌ها از عدم شمول خود در لیست دریافت‌ کنندگان این سبد می‌نالند و این غربالگری دولت را اقدامی غیر منطقی و حساب‌نشده می‌خوانند و عده‌ای نیز از کیفیت اقلام سبد کالایی ابراز گلایه‌مندی می‌کنند.

از آن گذشته به دنبال اعلام خبر توزیع کالا از طریق رسانه‌های جمعی و آغاز توزیع آن، شاهد سرازیر شدن سیل خروشانی از مردم به سمت فروشگاه‌های عرضه این محصولات بودیم.

گذری در سطح شهر ارومیه زدیم و صحنه‌هایی دیدیم که چندان باب میل حداقل ما خبرنگاران نبود؛ تشکیل صفوف طولانی از مردمی که برای دریافت سبد کالا در سوز سرمای زیر صفر درجه‌ای ارومیه، نگاه‌های تیز رهگذران را به جان خریده بودند؛ غرورشان را زیر پا گذاشته بودند تا شاید سبدی که ماه‌ها برای دریافت آن لحظه‌شماری می‌کردند دریافت کنند.

ساعاتی که در این صفوف و در کنار همهمه مردم و در انتظار دریافت سبد کالایی سپری می‌شود از یک سو و سوز سرما از سوی دیگر، سبب بروز تنش‌هایی نیز در میان مردم می‌شود و این گونه می‌شود که خاطره‌ای نه چندان خوشایند از نخستین تدبیر دولت تدبیر و امید در اذهان نقش می‌بندد.

دولت از ماه‌ها قبل برای توزیع این سبد برنامه‌ریزی کرده بود و این مسئله نمی‌تواند قابل پذیرش باشد که چگونه نباید زوایای تحویل این سبد کالایی، غربالگری مردم در تقسیم‌بندی به مشمولان و عدم مشمولان این سبد، فروشگاه‌های عرضه‌ای که مردم برای دریافت سبدهای کالا ناچار به گذراندن ساعاتی سرد در کنار خیابان‌ها و در برابر دید عموم مردم نباشند و هزاران حواشی دیگر مورد توجه قرار نگیرد.

اگر امروز انقلاب اسلامی با وجود تحریم‌های مختلف پا بر جا مانده است، به سبب مقاومت‌ها و ایستادگی‌های مردان و زنان انقلابی آن بوده است؛ اما آیا به راستی زمان آن نرسیده است که دولتی‌ها بیش‌تر در تصمیمات خود دقت کنند و کار را به جایی نکشانند که کاسه صبر ملت را لبریز کنند؟

به هر حال قدر مسلم، حسن نیت دولت از این اقدام بوده است اما به هر حال این اقدام دولت نیز حواشی خود را داشت و به نظر می‌رسد نتوانست خاطره دریافت هدیه از دولت را در اذهان بر جای گذارد و بیش از آنکه بتواند در این زمینه راهگشا باشد، به دلیل سوء تدبیرهای لازم در اجرای آن، شکاف بین فقیر و غنی را در جامعه نمایان‌تر ساخت و شأن و منزلت برخی از افراد را در کنار این صفوف زیر سوال برد؛ به طوری که دیده شد کسانی که وقتی در لابه لای اعصاب‌های خسته جمعیت منتظر، گرفتار بگو مگوهای خیابانی شدند، ترجیح دادند برای حفظ کرامت خود تنها صحنه را ترک کنند، عده‌ای هم که برای فرار از لنز دوربین‌ها ترجیح می‌دادند پشت به خبرنگاران بایستند و حاضر به مصاحبه نیز نمی‌شدند.

اقدام جالب و قابل تأمل دولت در تفکیک کارگران به فقیر و غنی در دریافت سبد کالا

م.محمدی یکی از شهروندان ارومیه با گلایه از حذف کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی از دریافت سبد کالا، گفت: اکنون خط فقر به ۲ میلیون تومان رسیده است و دیگر تفکیک کارگر فقیر و غنی منصفانه نیست.

وی ادامه داد: دولت اگر اعتبار کافی برای اجرای درست این طرح را نداشت، بهتر بود از همان ابتدا فکر دیگری به حال مردم می‌کرد.

این شهروند ۵۰ ساله ضمن ابراز نارضایتی از این موضوع، گفت: دولت باید هر چه سریع‌تر در تصمیم خود مبنی بر حذف کارگران از لیست مشمولان دریافت سبد کالا تجدید نظر کرده و عدالت را سرلوحه خود قرار دهد.

وی اظهار داشت: چرا باید کارگری با پنج سال سابقه کار و دریافت ماهانه ۶۰۰ هزار تومان از حق دریافت این سبد محروم شود؟ در حالی که این میزان دریافتی واقعا نمی‌تواند کفاف زندگی او را در شرایط کنونی جامعه  داشته باشد.

محمدی تصریح کرد: دولت با این اقدام خود موجی از بی‌عدالتی را در کشور به راه انداخته است و این منصفانه نیست کسانی که باید در رده‌های نخست دریافت این سبد حمایتی باشند، جایی در این لیست نداشته باشند.

توزیع برنج هندی فاقد استاندارد سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت

ش.حسینی در حالی که با زحمت فراوان موفق به دریافت سبد ناقص کالایی خود شده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه گفت: دولت با توزیع برنج هندی در میان مردم نشان می‌دهد که بیش از آنکه به فکر سلامت جامعه باشد، به فکر سیر کردن شکم‌هاست.

وی که یکی از کارکنان مراکز بهداشتی درمانی ارومیه است، ادامه داد: سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت خود این برنج را آلوده اعلام کرده است و این اقدام دولت در توزیع برنج بی‌کیفیت و فاقد استانداردهای لازم در میان اقشار به اصلاح کم‌درآمد جامعه نمی‌تواند تصویر خوبی از عملکرد دولت را در اذهان مجسم کند.

خانم حسینی با اشاره به پایین بودن سطح کیفیت محصولات ارائه شده در این سبد، تصریح کرد: کالاهای دریافتی از کیفیت لازم برخوردار نبوده و می‌توان بعضا به  سلامت آنها مشکوک بود.

وی با اشاره به تأکیدات مکرر صدا و سیما و دولتمردان مبنی بر استفاده از کالاها و تولیدات داخلی، گفت: دولت چگونه انتظار دارد مردم سراغ کالاهای با کیفیت خارجی نروند، حال آنکه خود آنها مروج استفاده از کالاهای بی‌کیفیت خارجی در جامعه شده‌اند؟

وی ضمن ابراز نارضایتی از این اقدام دولت، گفت: دولتمردان باید حسن نیت خود را در قبال مردم، حمایت از تولیدات داخلی و توجه به سلامت جسمی و البته روانی مردم را در عمل اثبات کنند و الا مردم دیگر به شنیده‌ها کفایت نمی‌کنند.

این شهروند که خود را مادر دو فرزند در سنین رشد مطرح کرد، با اشاره به عدم تمهیدات لازم در توزیع مناسب این سبدهای کالایی و در نتیجه تشکیل شدن صفوف طولانی از مردم در خیابان‌ها برای دریافت این اقلام کالایی، ادامه داد: به نظر من این اقدام دولت در توزیع سبد کالا، خود به نوعی تفکیک جامعه محرومان از اغنیا شده و وقتی ما در کنار صف‌های طولانی سبد کالا در گوشه خیابان ساعت‌ها می‌ایستیم احساس حقارت بیش‌تری در میان دیگر اقشار جامعه می‌کنیم؛ به طوری که فرزند ۱۵ ساله من حاضربه همراهی من در این صف توزیع سبد کالایی نشد و آن را به نوعی خدشه‌دار شدن شأن اجتماعی خود در میان دیگر شهروندان دانست.

جای خالی مرغ در روز نخست و تخم‌ مرغ در دومین روز از توزیع سبد کالا در ارومیه

الف.مجیدی که موفق به دریافت سبد کالای خود شده بود، با توجه به عجله‌ای که برای ترک محل داشت، گفت: پس از حدود سه ساعت معطلی در صف دریافت سبد کالا، بالاخره موفق شدم سبد کالای خود را دریافت کنم.

وی در کمال نارضایتی و به لحن مزاح، ادامه داد: قرار بود مرغ و تخم‌مرغ نیز در میان این سبد به مردم عرضه شود ولی اینجا که خبری از مرغ و تخمش نیست!

کشاندن مردم به صفوف طولانی سبد کالا؛ اقدامی که می‌تواند بازتاب بین‌ المللی خوبی نداشته باشد

م.شهباز یکی از رهگذرانی است که شاهد ازدحام مردم در کنار صف‌های طولانی دریافت سبد کالا است؛ وی که ظاهرا از طبقات متوسط به بالای جامعه به نظر می‌رسید، با مشاهده این صحنه و همهمه و حواشی این صفوف، گفت: به نظر من تکریم انسان‌ها و حفاظت از شأن و منزلت اجتماعی همه اقشار جامعه و به ویژه اقشار آسیب‌پذیر می‌تواند مهم‌ترین وظیفه دولت در حمایت از آنها باشد.

وی ادامه داد: دیدن این صحنه‌ها که تجربه آن یقینا برای افرادی که درون این صفوف طولانی هم ایستاده‌اند خالی از رنج و عذاب نیست، برای ناظران بیرونی نیز تصویر خوشایندی ندارد.

آقای شهباز با تأکید بر اینکه دولت باید در اقدامات خود همواره تدبیر را سرلوحه اقدامات خود داشته باشد، گفت: این انتظار از دولتی که خود را با این نام در میان مردم شناسانده، بیش‌تر است و می‌تواند پیام‌هایی از بی‌تدبیری دولت را به جوامع بین‌المللی و ناظران بیرونی مخابره کند.

وی ادامه داد: دیگر پس از گذشت سی و پنج سال از پیروزی انقلاب، جایی برای آزمون و خطا در اجرای این قبیل مسائل در جامعه وجود ندارد و دولت باید از ابتدای کار حساب همه جای کار را بکند و با اقدامات خود آبروی ملت ایران را چه در میان دیگر هموطنان خود و چه آبروی کل ملت را در برابر انظار بین‌المللی حفظ کند.

این شهروند ارومیه‌ ای با اشاره به اوضاع کنونی کشور در زمینه مذاکرات هسته‌ای و حساسیت بیش از پیش اعمال و رفتارهای دولت، تصریح کرد: دولت با برداشتن تنها یک گام نادرست خود بهانه به دست دشمن می‌دهد و وقتی خود مردم را از درون خانه‌های خود برای هجوم به صفوف دریافت مرغ و تخم‌مرغ به خیابان‌ها می‌کشاند، در اصل فضا را برای مخابره اوضاع فلاکت‌بار ایرانی‌ها در قالب تصویر و فیلم به برخی سودجویان می‌دهد و دنیا به عینه می‌بیند که تحریم‌ها چندان هم در اوضاع معیشتی و اقتصادی مردم در رفع نیازهای ضروری آنها نیز بی‌تأثیر نبوده است.

وی بر لزوم اتخاذ تدابیر اساسی در اجرایی کردن ایده‌های مسئولان تأکید کرد و گفت: بهتر است دیگر به سمتی حرکت کنیم که کارها را یک بار و آن هم به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و خود با اعمال و رفتارهای نسنجیده خود، فضا را برای جولان دشمنان نظام در اعلام بی‌کفایتی برخی مسئولان اجرایی کشور در اداره امور به دست آنها ندهیم.

مردم نگران جا ماندن خود از سبدهای حمایتی نباشند

نماینده مردم تکاب، میاندوآب و شاهین‌ دژ در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از این اقدام دولت در توزیع سبد کالا به برخی از افراد پردرآمد و در مقابل عدم تحویل آنها به برخی از اقشار کم‌درآمدتر، گفت: کمیسیون تلفیق سال گذشته مبلغی را به صورت عیدانه به حساب‌های اقشار مختلف جامعه واریز کرد که دولت می‌توانست با دسترسی به اطلاعات این افراد، سبد کالایی را به مشمولان واقعی پرداخت کند.

مهدی عیسی‌زاده با اشاره به ایجاد موجی از نارضایتی در میان کارگران تأمین اجتماعی، ضمن انتقاد مجدد از عدم شمول این افراد در دریافت سبد کالایی، گفت:بیش‌تر  این افراد از تمکن مالی بالایی برخوردار نیستند و به نظر می‌رسید بهتر بود مشمول دریافت این سبدهای کالایی قرار می‌گرفتند.

وی در ادامه بر لزوم حفظ آرامش در دریافت این سبدهای کالایی تأکید کرد و گفت: مهلت عرضه سبد کالا قابل تمدید است و مشمولان دریافت این سبد می‌توانند با آرامش خاطر بیش‌تری نسبت به دریافت سبدهای کالایی خود اقدام کرده و زمان خود را در صفوف طولانی از دست ندهند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
مجازات دادستان فردیس برای نامزدهای متخلف: شخصا پوسترهای تبلیغ را پاکسازی کنید
کاندیداهای متخلف پوسترهای انتخاباتی خویش را پاکسازی می کنند
هلال احمر آرم
۴ چوپان سرگردان در ارتفاعات جاده چالوس نجات یافتند
تشکیک آیت‎الله موحدی کرمانی در آرای روحانی/ ممکن است رای رئیسی از 16 به 19 میلیون رای برسد
تشکیک آی ‎الله موحدی کرمانی در آرای روحانی/ ممکن است رای رئیسی از ۱۶ به ۱۹ میلیون رای برسد
اطلاعیه ناجا برای ماه رمضان/برخورد قانونی با هنجارشکنان
اطلاعیه ناجا برای ماه رمضان/ برخورد قانونی با هنجارشکنان
دستگیری تروریست تکفیری در ورامین
دستگیری تروریست تکفیری در ورامین
مهدی راهنورد
نظارت بر واحدهای خام دامی و مطبخ ها در فردیس تشدید می‌شود
آب بنوشید تا چاق نشوید
آب بنوشید تا چاق نشوید
هوای کرج و ساوجبلاغ برای گروه‌های حساس ناسالم است
هوای کرج و ساوجبلاغ برای گروه های حساس ناسالم است
جایگاه پرسپولیس و استقلال در رده بندی برترین تیم های باشگاهی جهان
جایگاه سرخابی ها در رده بندی برترین تیم های باشگاهی جهان
شهید
پیکرهای ۱۳۵ شهید دفاع مقدس به کشور وارد شد
اولین خودروی جدید سیتروئن در ایران چه نام دارد؟ +عکس
اولین خودروی جدید سیتروئن در ایران چه نام دارد؟ + تصاویر
به گزاش جام جم آنلاین از مشرق، روزنامه «وطن‌امروز» در گزارشی نوشت: در دولت روحانی بسیاری از بنگاه‌های کوچک و متوسط زیر رکود اقتصادی له شدند و این وضعیت برای بنگاه‌های بزرگ و برندهای باسابقه نیز تحقق یافته است.

بانک‌ها و موسسات مالی در دولت یازدهم از رکود اقتصادی نتوانستند فرار کنند و بانک‌های بزرگ و باسابقه کشور در میان ناباوری مسؤولان اقتصادی و انفعال کشنده آنها در حال دست و پا زدن هستند.

زیان چند هزار میلیارد تومانی بانک‌های ملت، تجارت و صادرات نشان داد رکود فراگیر حتی با آمارهای رنگارنگ دولتی تطبیق ندارد و در رشد اقتصادی 9 درصدی که دولت اعلام می‌کند این بنگاه‌های بزرگ در حال زیان دادن هستند. بررسی‌ صورت‌های مالی بانک‌ها و صنایع بزرگ نشان می‌دهد اوضاع برای آنها مساعد نیست و دولت دوازدهم کار بسیار سختی برای پاکسازی عملکرد مفتضح دولت یازدهم دارد.

بانک صادرات که در سال ۹۴ (پس از تخفیفات بانک مرکزی) با ۱۹۶۷ میلیارد تومان زیان به کار خود پایان داد، براساس گزارش پیش‌بینی درآمد سال مالی ۹۶، در سال گذشته هم ۱۷۸۶ میلیارد تومان زیان ثبت کرده و برای سال ۹۶ نیز ۱۴۱۸ میلیارد تومان زیان پیش‌بینی کرده است.

گزارش پیش‌بینی درآمد بانک صادرات در سال 96 که توسط حسابرس مستقل حسابرسی شده بیانگر تعمیق زیان‌دهی این بانک در سال جاری است. در جدول صورت سود و زیان (پیش‌بینی) سال 96 رقمی بالغ بر 1418 میلیارد و 291 میلیون تومان زیان پیش‌بینی شده است. زیان ثبت شده در صورت‌ مالی حسابرسی نشده 9 ماهه سال گذشته 4 هزار و 349 میلیارد تومان درج شده بود.

هنوز صورت‌های مالی حسابرسی شده سال 95 بانک صادرات منتشر نشده اما در این گزارش پیش‌بینی درآمد، حجم زیان سال 95 به میزان 1786 میلیارد تومان ثبت شده است.

در واقع در صورت تحقق این پیش‌بینی بانک صادرات در 3 سال پیاپی با زیان‌های هنگفتی مواجه شده است به طوری که زیان سال 94 به میزان 1967 میلیارد تومان، سال 95 (برآورد اولیه) 1784 میلیارد تومان و پیش‌بینی سال 96 بالغ بر 1418 میلیارد تومان است.

خوشبختانه بانک صادرات به سبک و سیاق برخی بانک‌ها سعی در ارائه تصویر غیرواقعی از وضعیت سال 96 نکرده و تلاش کرده وضعیت بانک را آنطور که هست و خواهد بود، به تصویر بکشد.

اما همانطور که از آمار و ارقام قابل ارزیابی است، بانک صادرات روند بهبود را طی نمی‌کند به طوری که با وجود پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه از گشایش‌های بانکی و اقتصادی، برای سال جاری هم زیان با رقم بسیار درشت پیش‌بینی کرده است.

زیان 4 هزار میلیارد تومانی ایران‌ خودرو

دولت در سال 1394 در پی پر شدن انبار خودروسازان طرح وام 25 میلیونی خودرو را اجرا کرد و انبار 2 خودروساز بزرگ کشور یعنی ایران‌ خودرو و سایپا را خالی کرد اما گویا این طرح ناکام بوده و ایران‌ خودرو تا نیمه سال گذشته با 4 هزار میلیارد تومان زیان مواجه شده است.

زیان انباشته ایران‌ خودرو در نیم‌سال اول سال ۹۵ به رقم سرسام‌آور ۴ هزار میلیارد تومان رسید، یعنی شرکت ایران‌ خودرو در سال مالی قبل در نیم‌سال اول ۴۶۳ ریال زیان به ازای هر سهم ساخته است که این این رقم در پایان دوره ۱۲ماهه به ۷۸۱ ریال خواهد رسید.

به گزارش نسیم‌آنلاین، تازه‌ترین اطلاعات آماری نشان می‌دهد ۲ شرکت ایران‌خودرو و سایپا در سال مالی قبل دست‌کم ۲ هزار میلیارد تومان به‌دلیل دریافت وام به سامانه بانکی پرداخت کرده‌اند و این رقم همچنان و برای سال مالی جاری در حال افزایش است.

به گزارش نسیم، در شرایطی که حاشیه سود صنعت خودروسازی‌ نسبت به صنایع دیگر بسیار پایین‌تر است، با این حال بخش زیادی از درآمد شرکت‌های خودروساز صرف بازپرداخت اقساط وام‌هایی می‌شود که با بهره‌های بسیار سنگین از بانک‌ها دریافت کرده‌اند.

اطلاعات آماری از صورت سود و زیان ۲ شرکت بزرگ خودروساز یعنی ایران‌خودرو و سایپا نشان می‌دهد بخش عمده سود این دو شرکت در سال مالی قبل صرف پرداخت بهره بانکی شده که طبق پیش‌بینی رسمی ارائه شده به بورس این روند در سال مالی جاری هم تداوم خواهد یافت.

گزارش‌های مالی ۶ ماهه شرکت ایران‌خودرو (واقعی حسابرسی شده) برای سال مالی قبل نشان می‌دهد شرکت ایران‌خودرو در سال قبل جمعا ۱۰ هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان درآمد داشته است که از این مقدار ۹۱۱۷ میلیارد تومان بهای تمام‌شده محصولاتش بوده است و جمع کل درآمد ناخالص ایران خودرو براساس گزارش ۶ ماهه سال مالی ۹۵ جمعا ۱۲۷۷میلیارد تومان بوده است.


این شرکت در همین مدت ۱۳۳۷میلیارد تومان را صرف بازپرداخت اقساط وام‌هایی کرده که از بانک‌ها دریافت کرده است. براساس پیش‌بینی‌های این شرکت احتمالا مقدار کل بازپرداخت اقساط این وام بیش از ۱۷۵۰میلیارد تومان است که البته با توجه به ارائه نشدن صورت‌های مالی ۹ و ۱۲‌ماه هنوز رقم دقیق آن مشخص نیست. اما این شرکت در عین حال پیش‌بینی کرده که رقم کل اقساط وام‌هایی که باید امسال بپردازد هم بیش از ۱۶۲۰میلیارد تومان خواهد بود. با چنین شرایطی زیان انباشته این شرکت در نیم‌سال اول سال ۹۵ به رقم سرسام‌آور ۴ هزار میلیارد تومان رسید، یعنی شرکت ایران‌خودرو در سال مالی قبل در نیم‌سال اول ۴۶۳ ریال زیان به ازای هر سهم ساخته است که این این رقم در پایان دوره ۱۲ماهه به ۷۸۱ ریال خواهد رسید. خودروسازها در واقع برای جبران کسری سرمایه در گردش به ناچار از بانک‌ها با بهره‌های بالا وام می‌گیرند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند.

این وام‌ها خودروسازان ایرانی را عملا به برده بانک‌ها تبدیل کرده چنانکه ایران‌ خودرو در نیمه نخست پارسال هم ۹۸۰ میلیارد تومان و سایپا ۷۷۰ میلیارد تومان سود به نظام بانکی پرداخت کرده بودند. همچنین طبق گزارش عملکرد ۹ماهه سایپا، کل سود عملیاتی این شرکت ۶۶۸ میلیارد تومان بوده که بابت پرداخت هزینه مالی (عمدتا تأمین هزینه سود تسهیلات دریافت شده از بانک‌ها) از بین رفته است. طبق این آمار رقم بهره‌ای که بانک‌ها بابت سود وام‌های خود از سایپا در ۹‌ ماه منتهی به آخر آذر ۹۵ دریافت کرده‌اند از ۷۷۶ میلیارد تومان هم فراتر رفته است. براساس اطلاعیه‌های قبلی منتشر شده در بورس تهران رقم زیان انباشته سایپا (در گروه اصلی) در ۹‌ ماه سال مالی ۹۵ معادل ۸۹ میلیارد تومان بوده است.

با توجه به اینکه سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌های تابعه سایپا هنوز افشا نشده، انتظار تحقق نیافتن سود برآورد شده در پایان سال مالی ۹۵ باعث می شود سهامداران به نگهداری بلندمدت این سهم اقبال چندانی نشان ندهند. در همین رابطه کارگزاری آبان در تحلیلی از عملکرد سایپا نوشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات سایپا، هزینه مالی بالای این شرکت است به‌طوری که در بودجه فعلی سال ۹۵ با افزایش ۱۸درصدی نسبت به بودجه قبلی تقریبا به اندازه سود عملیاتی، هزینه مالی پیش‌بینی شده است.

شرکت در بودجه قبلی برای سال ۹۵ پیش‌بینی کرده بود از محل سود سهام درآمد 3434 میلیارد ریالی داشته باشد که در بودجه فعلی با تعدیل منفی ۲۷درصدی 2491 میلیارد ریال برآورد شده است. درحالی‌ که سرمایه‌گذاری سایپا در آخرین بودجه سال ۹۵ پیش‌بینی کرده ۶۳ ریال سود به ازای هر سهم داشته باشد، سایپا در بودجه فعلی خود پیش‌بینی کرده است این مبلغ ۵۲۳ ریال باشد و تنها ۶ ریال آن تقسیم شود.
زیان فاجعه آمیز ایران خودرو و بانک صادرات
مهران احمدی وقتی کوچک بود
مهران احمدی وقتی کوچک بود + عکس
فیلم‌های آخر هفته تلویزیون با حال و هوای سوم خرداد
فیلم های آخر هفته تلویزیون با حال و هوای سوم خرداد
البرز درکنترل ضایعات برداشت محصول کشاورزی در کشور اول شد
رتبه اول البرز در کنترل ضایعات برداشت محصول کشاورزی
علیرضا خجسته
جودوکار البرزی به مدال برنز دست یافت
2 علت مهم نارسایی کلیه
۲ علت مهم نارسایی کلیه
عباسعلی کدخدایی
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات اخیر «روحانی»
ماه رمضان
شنبه اول ماه مبارک رمضان است
ورودی جالب بازار ماهی فروش‌های دبی
ویدئو؛ ورودی جالب بازار ماهی فروش های دبی