تارخ انتشار: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۵:۱۰
کد خبر : 5
چاپ خبر

«جوانـان» خواب «بخشـداری» را هم نبینند!

آیا-رئیس-جمهور-به-مدیریت-جوانان-اعتقاد-ندارد؟

با معرفی ۱۵ استاندار جدید دولت تدبیر و امید تا حدودی می توان گفت که رئیس جمهور آنچنان اعتمادی به استفاده از مدیران جوان در پست های کلیدی ندارد

یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، در جلسه هیئت دولت سیدحسین هاشمی و ربیع فلاح دولت به عنوان استانداران تهران و مازندران تعیین شدند تا اولین استانداران منصوب شده در دولت یازدهم باشند.

بعد از آن بود که مدیران، رسانه ها و نخبگان استان ها چشم به انتظار جلسات یکشنبه ها و چهارشنبه های هیئت دولت دوختند. تا ببینند چه کسی قرار است سکان مدیریت ارشد استانشان را در دست گیرد.طی یک ماه گذشته محمدحسین مقیمی، محمد وکیلی، حسن صادقلو و محمدرضا مروارید به عنوان استانداران استان‌های مرکزی، سمنان، گلستان و ایلام انتخاب شدند.

همچنین رسول زرگرپور، سید طاهر طاهری، سید موسی خادمی، هوشنگ بازوند، جمشید انصاری و علی‌اکبر پرویزی به ترتیب به عنوان استانداران اصفهان، البرز، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، زنجان و خراسان شمالی تعیین شدند.

در جلسه چهارشنبه ۱۷ مهر ماه هیئت دولت نیز عبدالحسین مقتدایی، محمد احمدی و خدمتگزار به ترتیب بعنوان استانداران جدید استان‌های خوزستان، فارس و  خراسان جنوبی برگزیده شدند.

با وجود اینکه انتقادات متعددی مبنی بر پیر بودن کابینه دولت یازدهم با میانگین سنی ۵۸ سال مطرح شد رئیس جمهور در جلسه دفاع از کابینه به نمایندگان مجلس گفت علت انتخاب این نفرات با این متوسط سن وضعیت خاص کشور است که ریسک پذیر نیست و می بایست و وعده داد که در سطوح دیگر مدیریت از وجود نیروهای جوان بهره ببرد. در این میان انتظار می رفت که این حرف رئیس دولت در انتخاب استانداران خود را نشان دهد اما با معرفی بیش از نیمی از نمایندگان عالی دولت در استانها با میانگین سنی ۵۷ سال  نشان داد که دولت در بکارگیری جوانان در این سطح از مدیریت نیز اعتقادی ندارد.

این به گونه ای است که اگر خوش بینانه به آن نگاه کنیم و برای هر سطح نماینده عالی دولت یک سال کم شود بعد از کابینه ۵۸ ساله و استانداران ۵۷ ساله، فرماندارانی در رده سنی ۵۶ و  بخشدارانی ۵۵ ساله خواهیم داشت!

هر چند روحانی چند روز قبل یعنی ۱۶ مهرماه در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان خطاب به وزرا و سازمان ها گفت که «از نخبگان جوان استفاده کنید» اما عملکرد دولت موید آن است که اعتمادی به استفاده از مدیران جوانان در پست های کلیدی وجود ندارد.ترکیب استانداران منصوب شده از لحاظ سیاسی نیز نشان می دهد دولت در بکارگیری چهره های جدید در عرصه مدیریت و نوآوری در معرفی نیروی انسانی کارآمد تا کنون توفیق چشم گیری نداشته است و نظریه استفاده از مدیران امتحان داده اقبال بیشتری دارد.

نگاهی گذرا به سوابق و سن و سال استانداران معرفی شده گویای مطلب فوق بوده که در ادامه آمده است.سید محمـد احمدی «استاندار فارس»
احمدی ۵۷ ساله معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در دوران اصلاحات و فرماندار اسبق لارستان بوده است.

وی بعد از روی کار آمدن دولت روحانی حضوری پررنگ در استان داشت و از لحاظ سیاسی نیز گرایش اصلاح طلبانه دارد.
سید حسین هاشمی «استاندار تهران»
هاشمی ۶۰ ساله است و سابقه چهار دوره نمایندگی مردم آذربایجان شرقی وشهر میانه و ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس را در سه دوره متوالی از دوره پنجم تا هشتم را داشته است.

وی در انتخابات مجلس نهم در لیست اصلاح طلبان حضور داشت اما موفق به کسب رأی مورد نیاز و حضور در مجلس نشد.
ربیع فلاح«استاندار مازندران»
فلاح از اعضای ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی در مازندران بود که با حمایت اصلاح طلبان توانست استاندار این استان شود.

فلاح ۵۸ ساله در سال های ۵۸ تا ۸۱ در وزارت کشاورزی و جهاد سازندگی مشغول به فعالیت بوده است.محمدحسین مقیمی«استاندار مرکزی»
مقیمی ۶۳ ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شیراز و در زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی قائم مقامی معاون اجرایی رئیس جمهوری و پس از آن در سال ۷۲ استانداری خوزستان در کارنامه خود دارد.

محمد وکیلی«استاندار سمنان»
وی متولد سال ۱۳۳۶ در تهران و دانش ‏آموخته کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه‏ریزی از دانشگاه شیراز است.

وکیلی ۵۶ ساله پیش از این عناوین فرماندار تهران، شیراز،اراک، خرم آباد، بروجرد و ملایر و شهردار سه شهر مشهد، شیراز و قم را در کارنامه خود دارد.گفته می شود گرایش سیاسی وکیلی بیشتر به سمت اصولگرایان سنتی سوق دارد.

حسن صادقلو «استاندار گلستان»
استاندار جدید گلستان از نمایندگان ادوار مجلس در سال های ۶۳ و ۶۷ در حوزه انتخابیه آزادشهر و رامیان بوده است.

صادقلو ۵۶ ساله سن دارد و از فعالان ستاد انتخاباتی روحانی در استان گلستان به شمار میرفته و دارای گرایشات اصلاح طلبانه است.محمدرضا مروارید«استاندار ایلام»
استاندار ۵۶ ساله ایلام از اواخر سال ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۷۶ به عنوان معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه منصوب شد و پس از آن تا سال ۱۳۸۴ به عنوان معاون اداری مالی و حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مشغول فعالیت شد.

وی از لحاظ سیاسی مشی مستقل دارد.رسول زرگرپور«استاندار اصفهان»
وی ۵۹ ساله و دارای فوق لیسانس راه و ساختمان از دانشگاه شیراز بوده و دارای دکترای رشته مدیریت استراتژیک در دانشگاه عالی دفاع ملی است.

زرگر در دولت های اصلاحات، سازندگی و همچنین دولت نهم و دهم حضور داشته و از چهره های مستقل به شمار می رود.سید طاهر طاهری«استاندار البرز»
وی ۶۲ سال سن دارد و پیش از این مدیرعامل پیشین شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و نماینده دوره‌های پنجم و ششم مردم شهرستان بوده است.

طاهری دارای گرایشات اصلاح طلبی است.سید موسی خادمی«استاندار کهگیلویه و بویراحمد»
موسوی را از لحاظ سیاسی به عنوان یک اصلاح طلب می شناسند.وی ۴۵ سال سن دارد.

وی معاون برنامه ریزی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد، معاون استاندار بوشهر و مدیر شیلات استان کهگیلویه و بویر احمد را در سابقه کاری خود دارد.هوشنگ بازوند«استاندار لرستان»
بازوند ۵۱ ساله سابقه بیش از۱۶سال کار در معاونت عمرانی استان‌های کرمان، همدان، لرستان، مرکزی در دولت‌های اصلاحات ودولت احمدی‌نژاد را در کارنامه کاری خود دارد.

وی نیز چهره ای مستقل از خود نشان داده است.جمشید انصاری«استاندار زنجان»
انصاری نماینده اصلاح طلب مردم زنجان و طارم در مجلس هشتم بود و سابقه استانداری آذربایجان غربی را نیز در کارنامه دارد.

وی با حکم محمد خاتمی در دولت اصلاحات عضو شورای عالی اداری بود و پس از آن به عضویت بنیاد باران درآمد.علی اکبر پرویزی « استاندار خراسان شمالی»
پرویزی ۵۲ ساله سابقه معاونت امورعمرانی استاندار و فرمانداری خراسان شمالی را در کارنامه دارد.

وی را می توان جز مدیران با گرایش مستقل دانست.

عبدالحسین مقتدایی«استاندار خوزستان»
وی از چهره های اصلاح طلب و در دولت های هفتم و هشتم استاندار استان‌های خوزستان و هرمزگان بوده است.

مقتدایی ۵۸ ساله سابقه نمایندگی مردم آبادان در دوره های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی را دارد.
وجیه‌الله خدمتگزار«استاندار خراسان جنوبی»

استاندار خراسان جنوبی ۵۴ سال سن دارد.

وی معاونت استانداری تهران، معاونت در بخش های مختلف سازمان بهزیستی کشور، فرمانداری کرج و قوچان در کارنامه و سوابق خود دارد.

خدمتگزار گرایش سیاسی مستقل دارد.

جدول مشخصات استانداران دولت یازدهم

نام

استان

سن

گرایش سیاسی

سید محمد احمدی

فارس

۵۷

اصلاح طلب

سید حسین هاشمی

تهران

۶۰

اصلاح طلب

محمدحسین مقیمی

مرکزی

۶۳

محمد وکیلی

سمنان

۵۶

اصولگرای سنتی

حسن صادقلو

گلستان

۵۶

اصلاح طلب

محمدرضا مروارید

ایلام

۵۶

مستقل

رسول زرگرپور

اصفهان

۵۹

مستقل

سید طاهر طاهری

البرز

۶۲

اصلاح طلب

سید موسی خادمی

کهکیویه و بویر احمد

۴۵

اصلاح طلب

هوشنگ بازوند

لرستان

۵۱

مستقل

جمشید انصاری

زنجان

اصلاح طلب

علی اکبر پرویزی

خراسان شمالی

۵۲

مستقل

ربیع فلاح

مازندران

۵۷

اصلاح طلب

عبدالحسین مقتدایی

خوزستان

۵۸

اصلاح طلب

وجیه الله خدمتگذار

خراسان جنوبی

۵۴

مستقل

 

منبع: هادیان البرز

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند. موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد. کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند. باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد. به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود. مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
خنثی سازی بیش از 120 عملیات تروریستی در کشور
خنثی سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در کشور
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
636348643991364640.jpg
اچ تی سی گوشی میان رده‌ای مجهز به فناوری اج سنس می‌سازد
ابوالفضل امینی بوکسور فردیسی
بوکسور فردیسی در مسابقات بوکس قهرمانی کشور مدال طلا گرفت
محمود نریمانی
اولین سالگرد شهید «محمود نریمانی» با حضور جانشین سپاه قدس
سهام عدالت
سود سهام عدالت مشمولان ۱۵۰ هزار تومان است/ زمان واریز مشخص نیست
فلفل قرمز 1 (2)
فیلم؛ فلفل دادن به لاک پشت
عتبات
فراخوان اردوی زیارتی عتبات ویژه دانش آموزان و فرهنگیان در البرز
گاز
واگذاری خدمات اداره گاز البرز به دفاتر پیشخوان دولت
این 7 ماده غذایی را هیچگاه دو بار گرم نکنید!
این ۷ ماده غذایی را هیچگاه دو بار گرم نکنید!
سرقت طلاهای زنان مسن با دادن نذری دروغین +عکس
سرقت طلاهای زنان مسن با دادن نذری دروغین +عکس
راحت‌ترین و سخت‌ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه رانندگی!
راحت‌ترین و سخت‌ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه رانندگی!
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر
نهم مرداد؛ آغاز اعزام زائران حج تمتع
به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی در دومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی که صبح سه‌شنبه در مرکز همایش‌های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر واقع در کرج برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: باید شکرگذار نعمات الهی باشیم، هر آنچه امروز به آن‌دست یافتیم گنج‌های الهی است که به انسان امانت‌داده شده است. افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی وی بابیان اینکه حیوانات و گیاهان بر اساس اراده و معیشت الهی در اختیار انسان قرار داده‌شده و انسان باید از تمامی این نعمات بهترین استفاده را داشته باشد، افزود: تکنولوژی های زراعی، نانو و استفاده از ظرفیت‌های موجود طی سنوات اخیر موردتوجه ویژه قرارگرفته است. وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه گاه آدمی بدون هیچ تأملی از کنار موهباتی که در اختیار وی قرار داده‌شده به‌راحتی عبور کرده و ظرفیت‌های موجود را نادیده می‌گیرد، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها و منابع در راستای سازگاری و بهبود محیط‌زیست استفاده کنیم. حجتی با اشاره به اینکه شعار ما در بحث اقتصادی مقاومتی افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است، گفت، شناخت نسبت به ظرفیت و قابلیت بذر و نهال در کشور ضروری است. لزوم ارائه محصولات کشاورزی با کیفیت به بازارهای جهانی  وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی در راستای بهبود شرایط حوزه کشاورزی بیش از گذشته استفاده کرد، خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات جهانی و دانش به‌روز در این بخش ضروری است، بدون شک همه موارد یادشده در راستای توسعه و ارتقای کشاورزی کشور، در بخش دولتی بدون مساعدت بخش خصوصی قابل انجام نیست. وزیر جهاد کشاورزی نقش مسئولان دولتی در راستای ایجاد زنجیره‌ای کامل و قوی برای توسعه کشور در ابعاد مختلف را حائز اهمیت دانست، گفت: بحث توجه به محصولات رقابتی از دیگر موارد حائز اهمیتی است که باید موردتوجه قرار گیرد، حضور محصولات باکیفیت در بازارهای جهانی الزامی است. حجتی با اشاره به اینکه موظف به بررسی و مشکلات بخش کشاورزی هستیم از طرفی باید به این مهم اذعان داشت امکانات، ظرفیت و قابلیت زیادی در کشور وجود دارد که مورداستفاده افراد قرار نمی‌گیرد، افزود: نیروی انسانی متعهد ازجمله این ظرفیت‌ها محسوب می‌شود، باید با شعار «ما می‌توانیم» قدم‌های مؤثری در کشور را برداریم
لزوم توجه به محصولات رقابتی در حوزه کشاورزی
خالد بن محمد العطیه
رزمایش مشترک قطر ، آمریکا و ترکیه
2
روسیه ۶ موشک کروز به داعش در سوریه شلیک کرد
4 روش ساده برای افزایش سرعتِ گوشی‌تان
۴ روش ساده برای افزایش سرعتِ گوشی‌تان
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی