تارخ انتشار: جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۵:۱۰
کد خبر : 5
چاپ خبر
بازدیدها: 476

«جوانـان» خواب «بخشـداری» را هم نبینند!

آیا-رئیس-جمهور-به-مدیریت-جوانان-اعتقاد-ندارد؟

با معرفی ۱۵ استاندار جدید دولت تدبیر و امید تا حدودی می توان گفت که رئیس جمهور آنچنان اعتمادی به استفاده از مدیران جوان در پست های کلیدی ندارد

یکشنبه ۱۷ شهریور ماه، در جلسه هیئت دولت سیدحسین هاشمی و ربیع فلاح دولت به عنوان استانداران تهران و مازندران تعیین شدند تا اولین استانداران منصوب شده در دولت یازدهم باشند.

بعد از آن بود که مدیران، رسانه ها و نخبگان استان ها چشم به انتظار جلسات یکشنبه ها و چهارشنبه های هیئت دولت دوختند. تا ببینند چه کسی قرار است سکان مدیریت ارشد استانشان را در دست گیرد.طی یک ماه گذشته محمدحسین مقیمی، محمد وکیلی، حسن صادقلو و محمدرضا مروارید به عنوان استانداران استان‌های مرکزی، سمنان، گلستان و ایلام انتخاب شدند.

همچنین رسول زرگرپور، سید طاهر طاهری، سید موسی خادمی، هوشنگ بازوند، جمشید انصاری و علی‌اکبر پرویزی به ترتیب به عنوان استانداران اصفهان، البرز، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، زنجان و خراسان شمالی تعیین شدند.

در جلسه چهارشنبه ۱۷ مهر ماه هیئت دولت نیز عبدالحسین مقتدایی، محمد احمدی و خدمتگزار به ترتیب بعنوان استانداران جدید استان‌های خوزستان، فارس و  خراسان جنوبی برگزیده شدند.

با وجود اینکه انتقادات متعددی مبنی بر پیر بودن کابینه دولت یازدهم با میانگین سنی ۵۸ سال مطرح شد رئیس جمهور در جلسه دفاع از کابینه به نمایندگان مجلس گفت علت انتخاب این نفرات با این متوسط سن وضعیت خاص کشور است که ریسک پذیر نیست و می بایست و وعده داد که در سطوح دیگر مدیریت از وجود نیروهای جوان بهره ببرد. در این میان انتظار می رفت که این حرف رئیس دولت در انتخاب استانداران خود را نشان دهد اما با معرفی بیش از نیمی از نمایندگان عالی دولت در استانها با میانگین سنی ۵۷ سال  نشان داد که دولت در بکارگیری جوانان در این سطح از مدیریت نیز اعتقادی ندارد.

این به گونه ای است که اگر خوش بینانه به آن نگاه کنیم و برای هر سطح نماینده عالی دولت یک سال کم شود بعد از کابینه ۵۸ ساله و استانداران ۵۷ ساله، فرماندارانی در رده سنی ۵۶ و  بخشدارانی ۵۵ ساله خواهیم داشت!

هر چند روحانی چند روز قبل یعنی ۱۶ مهرماه در هفتمین همایش ملی نخبگان جوان خطاب به وزرا و سازمان ها گفت که «از نخبگان جوان استفاده کنید» اما عملکرد دولت موید آن است که اعتمادی به استفاده از مدیران جوانان در پست های کلیدی وجود ندارد.ترکیب استانداران منصوب شده از لحاظ سیاسی نیز نشان می دهد دولت در بکارگیری چهره های جدید در عرصه مدیریت و نوآوری در معرفی نیروی انسانی کارآمد تا کنون توفیق چشم گیری نداشته است و نظریه استفاده از مدیران امتحان داده اقبال بیشتری دارد.

نگاهی گذرا به سوابق و سن و سال استانداران معرفی شده گویای مطلب فوق بوده که در ادامه آمده است.سید محمـد احمدی «استاندار فارس»
احمدی ۵۷ ساله معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس در دوران اصلاحات و فرماندار اسبق لارستان بوده است.

وی بعد از روی کار آمدن دولت روحانی حضوری پررنگ در استان داشت و از لحاظ سیاسی نیز گرایش اصلاح طلبانه دارد.
سید حسین هاشمی «استاندار تهران»
هاشمی ۶۰ ساله است و سابقه چهار دوره نمایندگی مردم آذربایجان شرقی وشهر میانه و ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس را در سه دوره متوالی از دوره پنجم تا هشتم را داشته است.

وی در انتخابات مجلس نهم در لیست اصلاح طلبان حضور داشت اما موفق به کسب رأی مورد نیاز و حضور در مجلس نشد.
ربیع فلاح«استاندار مازندران»
فلاح از اعضای ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام حسن روحانی در مازندران بود که با حمایت اصلاح طلبان توانست استاندار این استان شود.

فلاح ۵۸ ساله در سال های ۵۸ تا ۸۱ در وزارت کشاورزی و جهاد سازندگی مشغول به فعالیت بوده است.محمدحسین مقیمی«استاندار مرکزی»
مقیمی ۶۳ ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه شیراز و در زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی قائم مقامی معاون اجرایی رئیس جمهوری و پس از آن در سال ۷۲ استانداری خوزستان در کارنامه خود دارد.

محمد وکیلی«استاندار سمنان»
وی متولد سال ۱۳۳۶ در تهران و دانش ‏آموخته کارشناسی ارشد مدیریت و برنامه‏ریزی از دانشگاه شیراز است.

وکیلی ۵۶ ساله پیش از این عناوین فرماندار تهران، شیراز،اراک، خرم آباد، بروجرد و ملایر و شهردار سه شهر مشهد، شیراز و قم را در کارنامه خود دارد.گفته می شود گرایش سیاسی وکیلی بیشتر به سمت اصولگرایان سنتی سوق دارد.

حسن صادقلو «استاندار گلستان»
استاندار جدید گلستان از نمایندگان ادوار مجلس در سال های ۶۳ و ۶۷ در حوزه انتخابیه آزادشهر و رامیان بوده است.

صادقلو ۵۶ ساله سن دارد و از فعالان ستاد انتخاباتی روحانی در استان گلستان به شمار میرفته و دارای گرایشات اصلاح طلبانه است.محمدرضا مروارید«استاندار ایلام»
استاندار ۵۶ ساله ایلام از اواخر سال ۱۳۶۹ تا سال ۱۳۷۶ به عنوان معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه منصوب شد و پس از آن تا سال ۱۳۸۴ به عنوان معاون اداری مالی و حقوقی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مشغول فعالیت شد.

وی از لحاظ سیاسی مشی مستقل دارد.رسول زرگرپور«استاندار اصفهان»
وی ۵۹ ساله و دارای فوق لیسانس راه و ساختمان از دانشگاه شیراز بوده و دارای دکترای رشته مدیریت استراتژیک در دانشگاه عالی دفاع ملی است.

زرگر در دولت های اصلاحات، سازندگی و همچنین دولت نهم و دهم حضور داشته و از چهره های مستقل به شمار می رود.سید طاهر طاهری«استاندار البرز»
وی ۶۲ سال سن دارد و پیش از این مدیرعامل پیشین شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و نماینده دوره‌های پنجم و ششم مردم شهرستان بوده است.

طاهری دارای گرایشات اصلاح طلبی است.سید موسی خادمی«استاندار کهگیلویه و بویراحمد»
موسوی را از لحاظ سیاسی به عنوان یک اصلاح طلب می شناسند.وی ۴۵ سال سن دارد.

وی معاون برنامه ریزی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد، معاون استاندار بوشهر و مدیر شیلات استان کهگیلویه و بویر احمد را در سابقه کاری خود دارد.هوشنگ بازوند«استاندار لرستان»
بازوند ۵۱ ساله سابقه بیش از۱۶سال کار در معاونت عمرانی استان‌های کرمان، همدان، لرستان، مرکزی در دولت‌های اصلاحات ودولت احمدی‌نژاد را در کارنامه کاری خود دارد.

وی نیز چهره ای مستقل از خود نشان داده است.جمشید انصاری«استاندار زنجان»
انصاری نماینده اصلاح طلب مردم زنجان و طارم در مجلس هشتم بود و سابقه استانداری آذربایجان غربی را نیز در کارنامه دارد.

وی با حکم محمد خاتمی در دولت اصلاحات عضو شورای عالی اداری بود و پس از آن به عضویت بنیاد باران درآمد.علی اکبر پرویزی « استاندار خراسان شمالی»
پرویزی ۵۲ ساله سابقه معاونت امورعمرانی استاندار و فرمانداری خراسان شمالی را در کارنامه دارد.

وی را می توان جز مدیران با گرایش مستقل دانست.

عبدالحسین مقتدایی«استاندار خوزستان»
وی از چهره های اصلاح طلب و در دولت های هفتم و هشتم استاندار استان‌های خوزستان و هرمزگان بوده است.

مقتدایی ۵۸ ساله سابقه نمایندگی مردم آبادان در دوره های سوم و چهارم مجلس شورای اسلامی را دارد.
وجیه‌الله خدمتگزار«استاندار خراسان جنوبی»

استاندار خراسان جنوبی ۵۴ سال سن دارد.

وی معاونت استانداری تهران، معاونت در بخش های مختلف سازمان بهزیستی کشور، فرمانداری کرج و قوچان در کارنامه و سوابق خود دارد.

خدمتگزار گرایش سیاسی مستقل دارد.

جدول مشخصات استانداران دولت یازدهم

نام

استان

سن

گرایش سیاسی

سید محمد احمدی

فارس

۵۷

اصلاح طلب

سید حسین هاشمی

تهران

۶۰

اصلاح طلب

محمدحسین مقیمی

مرکزی

۶۳

محمد وکیلی

سمنان

۵۶

اصولگرای سنتی

حسن صادقلو

گلستان

۵۶

اصلاح طلب

محمدرضا مروارید

ایلام

۵۶

مستقل

رسول زرگرپور

اصفهان

۵۹

مستقل

سید طاهر طاهری

البرز

۶۲

اصلاح طلب

سید موسی خادمی

کهکیویه و بویر احمد

۴۵

اصلاح طلب

هوشنگ بازوند

لرستان

۵۱

مستقل

جمشید انصاری

زنجان

اصلاح طلب

علی اکبر پرویزی

خراسان شمالی

۵۲

مستقل

ربیع فلاح

مازندران

۵۷

اصلاح طلب

عبدالحسین مقتدایی

خوزستان

۵۸

اصلاح طلب

وجیه الله خدمتگذار

خراسان جنوبی

۵۴

مستقل

 

منبع: هادیان البرز

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
2
عکسی از جسد دالتون‌های واقعی!
3
احتمال ریزش بهمن در جاده های کوهستانی البرز
تک تیراندازهای عراقی
تاکتیک جدید نیروهای عراقی در موصل
نیمار
نیمار با ۱۸۰ میلیون یورو در چلسی !
علائم کمبود ویتامین در بدن را بشناسید
علائم کمبود ویتامین در بدن را بشناسید
سهام عدالت
سود نقدی پرداختی به مشمولین سهام عدالت پس گرفته می‌شود
1
روش های ساده برای یافتن گوشی های سرقتی
سهام عدالت ثبت نام جدید ندارد
سهام عدالت ثبت نام جدید ندارد
خبر ناراحت کننده برای دوستداران شکلات داغ
خبر ناراحت کننده برای دوستداران شکلات داغ
«دشمن پوتین» دستگیر شد ... واشنگتن برآشفت
«دشمن پوتین» دستگیر شد … واشنگتن برآشفت
2
مدیر کلاهبردار آژانس توریستی ممنوع الخروج شد
به گزارش ایسنا، تقریبا از دی ماه سال گذشته بود که وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن به دنبال بحث توسعه ای شدن بانک مسکن و اضافه شدن ٥٠٠٠میلیارد تومان به سرمایه این بانک بودند که این تبصره در لایحه بودجه ١٣٩٥نیز وجود داشت اما به دلیل مشکلات دولت و رکود اقتصادی این موضوع معطل مانده بود.  با این حال دو روز مانده به پایان سال ۱۳۹۵ مصوبه افزایش ٥٠٠٠میلیارد تومانی سرمایه بانک مسکن توسط هیات وزیران تایید شد.  در این شرایط احتمالا بازار مسکن در سال ۱۳۹۶ با افزایش تقاضای مصرفی از طریق تسهیلات مواجه می شود و احتمالا فعالان این بازار برای ورود به دوره پیش رونق آماده می شود.  مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه، تنها بانک تخصصی توسعه ای بخش مسکن اکنون و در آستانه سال جدید، با گشایش جدید در مسیر حمایت مالی بیشتر از این بخش روبرو شده است، اعلام کرد: بانک مسکن با این میزان افزایش سرمایه، می تواند در سال ١٣٩٦ هم راستا با سیاستهای بالادست از جانب دولت و بانک مرکزی، از همه بخش های مسکن به خصوص تقاضای مصرفی خرید مسکن و همچنین ساخت و سازهای منطبق با الگوی مصرفی، از طریق پرداخت متنوع تسهیلات بانکی، پشتیبانی مالی به عمل بیاورد.  محمدهاشم بت شکن درباره جزئیات افزایش سرمایه بانک گفت: «با لطف پروردگار و مساعی صورت گرفته خوشبختانه با تأیید هیات وزیران، افزایش سرمایه بانک به مبلغ ٥٠ هزار میلیارد ریال به تصویب مجمع عمومی بانک رسید و به نظر می رسد اکنون بانک دارای بالاترین نسبت کفایت سرمایه در بین بانک های دولتی باشد.»  بت شکن، این موفقیت را در آستانه سال نو به همه کارکنان بانک تبریک گفته و افزود: در سال جدید بانک مسکن باید به گونهای، متفاوت از سال ١٣٩٥عمل کند که موجب اثرگذاری بیشتر برای بهبود وضعیت معیشتی مردم در جهت خانه دار شدن، شود.  بنابراین گزارش، سرمایه بانک مسکن پیش از این بالغ بر ٣٠٠٠ میلیارد تومان بود که با این افرایش به بیش از ٨٠٠٠میلیارد تومان رسید.
خبر خوش برای بازار مسکن
خواب
کم خواب ترین افراد جهان در کدام کشورها هستند؟
5
پایتختی که با دو کشور دیگر هم مرز است + تصاویر
1
انگیس به راحتی پیروز شد/ آلمان قاطعانه رقیبش را شکست داد
انتخابات 3
ثبت نام ٣۴۴٩ نفر در انتخابات شوراهای البرز/ افزایش تعداد داوطلبان
پیروزی حریفان ازبکستانی و عربستانی استقلال و پرسپولیس
پیروزی حریفان ازبکستانی و عربستانی استقلال و پرسپولیس
شهادت یک کشتی‌گیر تهرانی در سوریه
شهادت یک کشتی گیر در سوریه
ایران 15 شرکت ایالت متحده آمریکا را تحریم کرد + اسامی
ایران ۱۵ شرکت ایالات متحده آمریکا را تحریم کرد + اسامی
تقدیر کسبه کرج از دادستان برای ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر
تقدیر کسبه کرج از دادستان برای ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر