تارخ انتشار: دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۰
کد خبر : 95515
چاپ خبر

حادثه خونبار در عظیمیه کرج/ ریزش دیوار به داخل کلاس درس + عکس

Untitled-1

ظهر امروز دیوار مشرف به مدرسه ای در منطقه ی عظیمیه به علت نشست زمین ریزش کرد و به داخل برخی کلاس ها وارد شد که همین امر باعث زخمی شدن برخی از دانش آموزان این مدرسه شد.

به گزارش کرج رسا، ظهر امروز (دوشنبه) دیوار جنوبی مشرف به مدرسه فرهنگ واقع در عظیمیه کرج به علت نشست زمین و سستی فروریخت.

این ریزش به علت اختلاف ارتفاع سازه ی مدرسه با خیابان، نخاله های حاصل از ریزش وارد کلاس های درس شد که همین امر باعث زخمی شدن تعدادی از دانش آموزان گردید.

بر اساس این گزارش، پس از این حادثه نیروی انتظامی و آتش نشانی بر سر صحنه حاضر شده اند و خودروی اورژانس مصدومین حادثه را به مراکز درمانی انتقال دادند.

 

برای مشاهده ی تصاویر جدیدتر این حادثه و از داخل کلاس های درس، اینــــــــــجا کلیک نمایید.

برای مشاهده ی نظر کارشناس سازمان نظام مهندسی درخصوص حادثه ریزش دیوار مدرسه فرهنگ، اینـــــــــــجا کلیک نمایید.

 

 

1 1ش 2 3 4 5 6 342

۶۹ دیدگاه

 1. سانترال بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۶:۱۳ - Reply
   

  خدارو شکر صدمه جانی نداشته .

 2. ناشناس بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۶:۳۸ - Reply
   

  من یکی از افراد درون مدرسه بودم تمام اوار رو سر ما ها خراب شد

 3. همشهری بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۱۸:۵۰ - Reply
   

  من اولیا یکی از دانش اموزان هستم از اقای امیری خبرنگار شما که سر صحنه حاضر بودن و علی رغم مخالفت مسئولین خبر و عکس تهیه کردند صمیمانه متشکرم زیرا اطلاع رسانی این حادثه شاید زنگ هشداری باشد برای مدیران مدارس غیر دولتی که به مسئله امنیت جانی دانش اموزان بیشتر توجه کنند ضمنا با توجه به شرایط محیطی ونظر کارشناسان این دیوار غیر اصولی چیده شده بود و رانش زمین به راتفاع ده متر پشت پنجره کلاس قابل پیش بینی بوده است

 4. ناشناس بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۵ - Reply
   

  وقتی مدیریت محترم فقط به فکر توسعه کمی باشند و هر سال یک مدرسه افتتاح کنند نتیجه همین است. ایشان مدرسه سازی را با چیز دیگری اشتباه گرفته اند.مسولین اداره آموزش و پرورش هم که غرق در مسافرتهای خارجی شده و بخاطر بعضی ملاحظات چشم بر همه چیز بسته و…

  • مسعود شمس بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۲۳:۳۰ - Reply
    

   با سلام
   ناشناس محترم – وجود آدمهائی نظیر جناب بیگی در جامعه ما خیلی بندرت ظاهر میشود که با دیدگاههای نو رمق تازه ای در روح دلبندمانمان میدمد . از شما سوالی دارم که غبطه به حال ایشان رواست چرا بدگوئی آخر اگر بدانم شغل شما قاضی است که نیست چرا اینگونه قضاوت تابخردانه . من اولیای یکی از دانش آموزان مدارس ایشان هستم و اعتقاد دارم کیفیت آموزشی این مدرسه مثال زدنی است و الگو برداری از آن مشکلات زیادی را حل میکند – ضمنا الان بجای بد گوئی همدردی با ایشان و اولیای دانش آموزان مصدوم است .
   با آرزوی سلامتی برای همه عزیزانی که گره از ناهنجاریهای اجتماعی بر میدارند و آرامش خود را صرف خدمت به جامعه میکنند .
   با احترام
   مسعود شمس

  • هر کس اسفند ۲, ۱۳۹۳ در ۱۷:۱۶ - Reply
    

   اعتماد ایشان به نظام مهندسی و مهندس ناظر و سازندگان قبلی و عدم دخالت در کار مهندسی

 5. ناشناس بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۲۲:۰۰ - Reply
   

  من هم یکى از کسانى بودم که در مدرسه بودم یکى از همکلاسى هاى من قبل از حادثه متوجه شده و به معاون اطلاع داده ولى توجهى نکرده و….

 6. ناشناس بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۲۲:۱۴ - Reply
   

  انصافا جای خالی نظام مهندسی البرز در أین واقعه دیده میشد. امیدوارم که جناب مهندس ناظر گرامی جوابگو باشند. بلوک سلیمانی بجائ سازه مسلح!

 7. ناشناس بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ در ۲۲:۱۹ - Reply
   

  خدا را شکر که أین اتفاق افتاد و توجه ها جلب شد وگرنه میلگرد های نحیف انتظار نشان إز یک طبقه برأی سال بعد میده!

 8. ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۰۰:۱۴ - Reply
   

  شما باید بگی خدارو شکر که به اون بچهای معصوم چیزی نشده

 9. amirkian بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۰۱:۱۲ - Reply
   

  من یکی از دانش اموزان این کلاس بودم من اون لحظه گفتم خدافظ مردم بعد چشمم رو باز کردم دیدم زنده ام بعد فرار کردم اومدم بیرون.آقا بیگی هم تغصیری نداره و به ما کیک دادند تا قند خونمون سر جایش بیاید.مهندس ناظر یاخت کوتاهی کرده

 10. یکی از اولیا بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۰۳:۳۹ - Reply
   

  با سلام،آقای محمد شمس کمی واقع بین باشید،۵ سال است که مدرسه فرهنگ و مدیریت را می شناسیم،متاسفانه مدرسه فرهنگ وارد یک رقابت منفی در زمینه تولید دانش آموز استعداد درخشان شده اند و با فشارهای بی مورد و مضاعف به شاگردان، می خواهند نابغه تحویل جامعه دهند وصد افسوس که عده ای از والدین نیز شریک منفعت ایشان شده اند.اولیای محترم آموزش فشرده دروس دبیرستانی برای دانش آموز پایه پنجم و ششم، بالا بردن کیفیت آموزش نیست خسته کردن و منزجر نمودن فرزندانمان است.و افزایش تعداد مدرسه فرهنگ، بالابردن کیغیت مدرسه نیست ،مدرسه که سه ماهه ساخته نمی شود جناب بیگی؟! دیوار بلوکی مانع رانش و ریزش نمی شود جناب ببگی؟! و از همه مهمتر آینده این ساختمان خطرناکتر از حادثه امروز است جناب شمس.برای اینکه به لحاظ فنی سستی زیرسازی خیابان بالایی و رانش مجدد باعث اعمال نیرو به ستونها و سقف سازه شده و می شود که در نهایت باعث تخریب و پایین آمدن کل سقف سازه می گردد به زبان ساده با کمترین نیروی وارده از سمت دیواره، ستونها مانند دومینو سقوط خواهند کرد.راه حل فعلا فقط تعطیل کردن این ساختمان می باشد تا شهرداری اول تکلیف خیابان و زیرسازی آن را روشن کند.
  این سازه را بنده بررسی کرده و عکسهای لبه فرو نریخته خیابان را گرفتم و کاملا واضح است که تا ۱/۵ متر دیگر احتمال حتمی ریزش و سقوط دارد.
  از اولیا دعوت می کنم هرگز راضی به بازگشت فرزندان خود به این ساختمان نشوند.بنده عضو سارمان نظام مهندسی تهران هستم که در صورت لزوم مدارک ارایه خواهد شد.
  با تشکر

  • ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۷ - Reply
    

   شما حرف درستی زده اید

  • هر کس اسفند ۳, ۱۳۹۳ در ۱۰:۱۰ - Reply
    

   و متاسفم که همه سوپر مهندس و صاحب نظر و کجا بودید قبل از حادثه که ایراد بگیرید

 11. نیکوکلام بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۰۶:۴۴ - Reply
   

  موسس این دبستان بیشتر عمر خود را صرف تعلیم و تربیت دانش آموزان کرده و در این مسیر مشقات زیادی تحمل نموده و استعدادهای فراوانی را تحویل جامعه داده ضمن همدردی با دانش آموزان و اولیای محترم حادثه دیده منصفانه نیست تا اینگونه قضاوت نماییم

  • ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۱۹:۴۷ - Reply
    

   اقای نیکوکلام مدرسه شما چه خوبی دارد

   • جعفری بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۳:۰۷ - Reply
     

    هنوز درکت به این حد ها نرسیده دکتر

 12. SOSHIANS بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۰۸:۴۵ - Reply
   

  من هم در این حادثه بودم آقاى مومن در این اتفاق خیلى به بچه هایى که زیر آوار مانده بودند کمک کرد من از طرف تمام بچه ها از ایشان خیلى تشکر مى کنم

  • ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۱۹:۴۸ - Reply
    

   نه بابا

 13. ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۸ - Reply
   

  به نظر من مهندس این مدرسه باید در کلانتری توضیح این فاجعی ناگوار بدهد

 14. ما طرفدار بيگي هستيم بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۱ - Reply
   

  شما حق ندارید اقای بیگی را درباره ی این مسله مقصر بدانید من با نیکو کلام موافقم.

  من خودم یکی از دانش اموزان کلاس ۵/۵ بودم و در حادثه بودم .

  جریان حادته کلاس ۵/۵:
  اول ما از اردو امده بودیم بعد از این که سر کلاس نشستیم یک دفعه دیوار ترک برداشت و همان لحظه ریخت و من رفتم زیرمیز دوستم زیرا میز من میز تکی بود و من رفتم زیر میز دانیال رحیمی و بعد از روی میز ها رفتیم بیرون انجا خاک داشت و من دوستم فاضل را از زیر میز در اوردم . من خودم با اینکه یک بلوک روی شونه ام افتاد و زخمی بودم ولی باز هم کمک زیادی به معلمان و دانش اموزان کردم .خانه خانم طهماسبی هم زیر اوار رفت .
  علی قلی زاده ۵/۵ گلستان ١٠ پلا ک واحد

  • ما خواهان محاکمه ایم بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۴:۲۷ - Reply
    

   تقصیر آقای قورچی نیست تقصیر اسراییل یا داعشه.
   کافیست لطفاً بادمجانها را از دور قاب بردارید.
   چقدر تملق؟ نسبتی با ایشان دارید؟یا منتظر استخدام در این مدرسه هستید؟

 15. ::| بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۲۰:۴۷ - Reply
   

  وقتی تمام هدف دو چیز باشه اونم پول و یکی هم بالا بردن آمار تیزهوشان بهتر از این نمی شه،مدرسه می زنه هر جایی که شده،و اصلا به سلامت دانش اموزان اهمیت داده نمی شه

 16. حسین جعفرنژاد بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۲۱:۲۷ - Reply
   

  بهتر زود قضاوت نکنیم. اقای بیگی همیشه به فکر بچه هاست .مثل آن زوزی که گفت لبه ی آ ب خوری تیز است وبه آقا رحمت گفت ( لبه تیز است . کوتاه اش کن)

 17. ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۹ - Reply
   

  با سلام خبر ٢٠:٣٠ و مصاحبه آقای یعقوبی واقعا قابل تامل بود.!!!

 18. اخلاق دوست بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۴ - Reply
   

  خدارو شکر میکنم که اتفاق جدی برای کسی پیش نیومد . این طور قضاوت کردن در زمان بحران منصفانه نیست و نمیشه زحمات چند ساله آقای بیگی را ندید گرفت.با توجه به سطح آموزشی مدرسه هر کس این اختیار را دارد که هر مدرسه ای را که برای فرزندش صلاح میداند انتخاب کند، پس زمانی که شما در این مدرسه ثبت نام میکنید یعنی با راه و روش مدرسه موافق و هم عقیده هستید ، و از اولیای مدرسه انتظار بیشتری میره که در این شرایط سخت به نوعی با آقای بیگی همدردی کنند تا این مشکل انشالله برطرف شود.

  • ناشناس بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۲۲:۳۶ - Reply
    

   واقعا نمیدونم که اتفاق جدی إز نظر شما یعنی چی. جدی تَر إز کابوسی که بچه ها دارند واینکه چاره در حال حاضر چیه؟ بچه ها باید سال تحصیلی رو کجا به إتمام برسونند . باز هم جدی نیست…؟؟؟

  • جمعی از اولیا بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۴:۱۲ - Reply
    

   خانم اخلاق دوست همه ما سطح آموزشی مدرسه و روش آموزش را می دانیم اما روش باید استاندارد باشد ودر ضمن چرا اول سال تحصیلی استاندارد آغاز شده ولی پس از دو ماه روش عوض می شود و کلاس تکمیلی و جبرانی و… شروع می شود آن هم در سطحی بالاتر از کتاب درسی؟ البته با شهریه اضافه.اینجاست که من اولیا دیگه وسط سال تحصیلی قادر به جابجایی فرزندم نمی باشم. سیاست مدیریت ایجاب می کند شاگردان وابسته شده و درگیر روشهای غیر معمول آموزشی گردند و تحت فشار باشند تا باعث مدال آوری مدرسه فرهنگ شوند،یک کلام : همه بازیچه شده ایم والان نمی توانیم فرزندمان را جابجا کنیم چون از دست دادن دوستان نیز باعث ضربه روحی به آنها خواهد گردید.
   ان شاالله سال آینده همچنین اشتباهی مرتکب نخواهیم شد.
   ضمناً یک سوال،آیا شماهم در کلاس پنجم و ششم قوانین نور و آیینه محدب ومقعر می خواندید ویا در ریاضی معادله ۲ مجهولی و سری اعداد ومفهوم فاکتوریل وگوس وعدد فی می خواندید؟
   این سطح آموزشی شماست؟
   کلام آخر: عقل سالم در بدن سالم است.یعنی حاضر نیستیم بخاطر زورکی نابغه کردن فرزندمان ، سلامت و تندرستی آن را قربانی سودجویی نماییم.

   • جعفری بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۳:۰۶ - Reply
     

    مثل اینکه کینه ها جدی است یا شایدم حسادت

 19. بهنام بهمن ۲۸, ۱۳۹۳ در ۲۱:۵۷ - Reply
   

  با بررسی عکس های حادثه میتوان گفت که اگر مسئولین آموزش و پرورش و شهرداری منطقه اجازه بهره برداری از ساختمان نیمه تمام با دیوار حائل ساخته شده از بلوک را برای تشکیل دبستان نمی دادند و اگر مدیر مدرسه اصرار بر تشکیل دبستان قبل از اتمام ساختمان را نمی کرد و اگر مهندس ناظر ساختمان کنترل بیشتری می نمود و مراتب را قبلا به مسئولین اطلاع می داد ،مسلما چنین حادثه ای پیش نمی آمد. امید است با کنترل بیشتر ساختمان های در حال ساخت شاهد چنین حوادثی در آینده نباشیم.

 20. موسوی بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۱:۱۵ - Reply
   

  واقعا نمیدونم که اتفاق جدی إز نظر شما یعنی چی. جدی تَر إز کابوسی که بچه ها دارند واینکه چاره در حال حاضر چیه؟ بچه ها باید سال تحصیلی رو کجا به إتمام برسونند . باز هم جدی نیست آیا …؟؟؟

  • باقري بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۳:۲۴ - Reply
    

   با سلام

   سه سازمان در این حادثه به ترتیب اولویت مقصرند ولاغیر
   ۱-سازمان نظام مهندسی و کانون که به واقع هیچگوه نظارت بر عملکرد اینگونه مهندسان بی لیاقت نداشته و آن مهندس ناظر بی سواد و بی مسولیت
   ۲-شهرداری این کلان شهر با آن آسفالت پفکی بدون زیر سازی شده که البته در این به اصطلاح کلان شهر که بنده در آن متولد شدم جای تعجب ندارد
   ۳-آموزش و پرورش و مسولین مربوطه که به جای تلاش در جهت اخذ فضای مناسب از شهرداری و مراتب مربوطه در خواب به سر می برند
   سر آخر من به آن معلمی که با زحمت و به جای هزینه در شغلهای کاذب برای ارتقا سطح دانش و فرهنگ این شهراز جان و آبروی خویش مایه گذاشته درود می فرستم

   • محمد میعاد خیری پور و محمد علی مولوی پناه بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۰۳ - Reply
     

    با سلام
    ما مدیر خودمونو خیلی دوست داریم وهیچکس حق نداره به ایشان توهین کند به امید خدا مدرسه ی ما درست میشود

 21. ناشناس بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۲:۲۱ - Reply
   

  چقدر راحت همدیگرو قضاوت می کنیم، من از اولیای دانش آموزان پایه ششم هستم که دو فرزندم در این مدرسه درس خواندند، در این مدرسه دانش آموزان از نظر روحی و روانی بیمه می شوند،علاوه بر دانش……. آقای بیگی مرد بسیار شریفی است که تمام عمر خودشونو صرف تعلیم وتربیت کردن… اگر روز حادثه اونجا بودین و دفاع اولیا از ایشون و می دیدین دیگه نمی گفتین ایشون به خاطر پول،سالی یک مدرسه اضافه کردن

 22. باقري بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۳:۰۱ - Reply
   

  با سلام
  من از سوئ نیت بعضی افراد متاثرم
  در این حادثه سه قشر به ترتیب اولویت مسولند ولاغیر
  ۱-مهندس ناظر و سازمان نظام مهندسی و کانون که چنین مهندسان بی کفایت و بی عرضه را تحویل جامعه داده اند
  ۲-شهرداری که اگر در تصاویر نگاهی می شده بدون زیرسازی مبادرت به یک آسفالت ریزی پفکی نموده و باعث این حادثه شده است
  ۳-آموزش و پرورس که به حای تاسف می بایست از این همه فضاهای شهری بلااستفاده که هر روز در این شهر به پاساژو
  مراکز خرید تبدیل می شود فضایی از مسولین شهری جهت احداث مدارس با کیفیت بالا درخواست می نموده است
  سرآخر
  .یک انسان فداکار به جای اینکه بیاید ثرمایه یک عمر معلمی را صرف شغل های کاذب که مثل قارچ در این مملکت رشد نموده نماید صرف تربیت دانش آموزان این شهر به واقع فقیر از همه لحاظ نموده است نمی بایست مورد بی حرمتی اینگونه ظالمانه واقع شود.

 23. یکی از اولیا بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۳:۴۶ - Reply
   

  من هم متوجه نمی شوم خانم اخلاق دوست که منظور از جدی بودن حادثه یعنی چه؟! حتماً منظور شما ازبین رفتن تعدادی دانش آموز نونهال و بی گناه می باشد.لطفاً جانبداری نکنید چرا ما ایرانیها فرهنگمون را اصلاح نمی کنیم حتماً نباید که ریزش یک دیواره به اندازه سونامی کشته بدهد که!؟
  دوهفته پیش در لندن مدیر یک موسسه بزرگ آموزشی بخاطر زیر گرفتن یک گربه از کارش منفک شده و دادگاهی شد.لطفاً برای خاطر منفعت شخصی وادای ارادت جان فرزندان ما را فدا نکنید. در این قضیه هم ناظر شهرداری هم مهندس سازه مدرسه واز همه بیشتر مدیریت مقصر می باشند که چنین فاجعه ای رخ داده،چطور می توان چشم پوشی کرد،توجیه نفرمایید، توضیح دهید.والدین را قانع کنید.الان فرزند من دچار ترس ووهم گردیده، اگر شما فرزند می داشتید وبطور کاملا شانسی واتفاقی فرزندتان جان سالم به در می برد نیز اینگونه صحبت می کردید؟
  فراموش نکنید شانس و بخت با مسوولین مدرسه یار بوده که پس از زنگ تفریح و بازگشت بچه ها به کلاس این اتفاق افتاده که اگر فقط۱۰ دقیقه قبل اتفاق می افتاد وا مصیبتا! ضمن اینکه بچه ها شنیدن صدای مشکوک را به معاونت اطلاع داده بودندکه اعتنایی نگردیده.بچه ها حاضر به شهادت هستند جهت اطلاع!

 24. ناشناس بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۴:۰۷ - Reply
   

  با عرض سلام خدمت همه دوستان .
  بنده فرزندم در کلاس ششم همان مدرسه مشغول به تحصیل است . پسر بزرگترم که اکنون در دبیرستان مشغول است ، زمانی در همین مدرسه و زیر نظر آقای بیگی که انسان بسیار شریفی است ، دوره را گذراند . در آن زمان فقط یک مدرسه بود و سطح آموزشی مدرسه بسیار بهتر و منصفانه تر بود . من با استفاده ابزاری از بچه های معصوم برای کسب اعتبار نه پول ، مخالفم . با خانواده های ناآگاه که فقط به دنبال چشم و هم چشمی و خیالات واهی ، بچه گی بچه های خود را فدا می کنند مخالفم . به نظر من ، کسی باید در تیزهوشان حضور داشته باشد که واقعا تیزهوش باشد نه به زور خوراندن فرمولهای کنکوری و … .

 25. ناشناس بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۱۸:۳۹ - Reply
   

  با سلام
  انتظار می رود چنانچه مسئولین این مدرسه هیچ تقصیری در این فاجعه نداشته اند به طور رسمی و قانونی از مهندس ناظر ساختمان شکایت کرده و پرده از ابهامات این حادثه تاسف بار که مشخص نیست تا چه زمانی آثار مخرب آن از ذهن و روان دانش آموزان معصوم پاک می شود، بردارند. لازم به ذکر است این قضیه هشدار بزرگی برای مهندسان نظام مهندسی البرز خواهد بود. توصیه می کنم تا زمانی که تضمین کارشناسانه بر سلامت سازه این بنا به اولیا داده نشود از حضور دوباره فرزندانشان در این محیط خودداری کنند.

 26. تعدادی از اولیا بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۰:۰۲ - Reply
   

  سرکار خانم باقری
  با سلام
  خواهشمندیم از هر سه ارگانی که مقصر میدانید حتما ” رسما” وقانونا” شکایت کنید بخصوص از آموزش وپرورش ناحیه یک که در مناطق کارشناسی نشده اجازه بهره برداری چنین مدرسه ای را میدهد!! از آنجا که ازکوچکترین خطای فرزندان ما در مدرسه نظیرنیاوردن یک کتاب یا دفترو… گذشت نمیکنیدو نتیجه آزمون ها بدون توجه به آثار روحی وروانی آن وفقط برای ایجاد رقابت بیشتر آنهم به هرقمیتی!!!درتابلو مدرسه اعلان می کنید این بار هم از خطای هیچ یک از عوامل مقصر نگذرید و مراحل شکایت های قانونی خود را جهت اطلاع اولیا در سایت مدرسه اعلان نمایید.

  • همشهری اسفند ۱, ۱۳۹۳ در ۲۳:۳۱ - Reply
    

   اولیا محترم ما قریب شش سال است که با تلاش ها و زحمات دبیران و کادر دلسوز این مدرسه اشنا هستیم اما قبول کنید این بی تدبیری بوده که قرار بوده جلوی رانش یک دیوار ده متری از خاک رو با چند تا بلوک سیمانی بگیرن . هیچ کس منکر زحمات اقای بیگی نیست اما مدرسه سازی اصولی دارد که متاسفانه ایشان لحاظ نکردن.هر انسان خوبی ممکن است خطاهایی هم داشته باشد از ادم ها بت نسازیم

 27. جمشيد مولوي پناه بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۰۲ - Reply
   

  جمشید مولوی پناه ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ در ۸:۳۷ ب٫ظ – پاسخ دهید
  دیدگاه شما در انتظار تایید است.
  ۰۰
  رتبه‌دهی

  باسلام
  این عکسها با کار حرفه ای خبرنگاری در تضاد است. عکسهای گرفته شده پس از چند روز از وقوع حادثه را نشان میدهد که بیلهای مکانیکی که در حال برداشت خاک هستند و باعث شده اند فشار بشتری به دیوارها بیاید و بلوکهای و خاک بیشتری به داخل کلاسها بریزد.
  این عکسها اغراق امیز نشان دادن حادثه است . اگر این حجم آوار که با کار کردن بیل مکانیکی ها وارد کلاس شده در زمان وقوع حادثه اتفاق می افتاد فاجعه عظیمی رخ میداد.
  بهتر بود مینوشتید این عکسها بعد از کار وسایل گود برداری گرفته شده و مربوط به زمان حادثه نمی باشد.
  دلایل زیادی باعث این حادثه شده است که یکی از انها در عکس دیده میشود بهتر می بینم بدنبال نظر کارشناسی بنشینم و بعنوان یکی از اولیای مدرسه رضایت خود را از مدیر پر تلاش و سخت کوش ان هم اعلام میکنم.
  گزارش دوم را با مصاحبه با صاحب آپارتمان در حال ساخت که در عکس نیز موجود است انجام دهید زیرا به ارزوی خود برای نبودن مدرسه در انجا رسید . همو که از من اولیا بهتر میداند چقدر شهریه داده ایم و چقدر پول کلاس تکمیلی

  • جمشيد مولوي پناه اسفند ۱, ۱۳۹۳ در ۱۱:۴۳ - Reply
    

   اقای عضو نظام مهندسی
   شما که مقررات میاورید بکویید ایا دیده اید دیوار انتهایی را ارتفاعش را میدانید ؟و مقایسه با عرض بلوک کرده اید که این مطلب را عنوان میکنید در ضمن حق نظارت یک دیوار را باحق نظارت اپارتمان ها و تعاونی ها مسکن قول پیکر که همگی شما بدنبال ان هستید را نیز مقایسه می کردید.
   در ضمن مطالب مربوط به راه سازی و مقاوت و جنس خاک را می اوردید بهتر از این مطلب بود.
   خدایی بین قبول کردن نظارت بر یک دیوار ده متری و یک اپارتمان کدام را ترجیح میدهید؟ به کدام یک اشراف بیشتری دارید؟ ایا برای ساخت دیوار شده که مقاوت خاک را به ازمایشگاه مکانیک خاک بدهید؟
   اینجاهاست که این سهل انگاری در کارها باعث رخداد ناگوار میشود .

 28. باقری بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۰ - Reply
   

  با سلام
  اولا بنده خانم باقری نمی باشم مهندسی با وجدان کاری با ۲۰ سال تجربه در صنعت کشور
  ثانیا وظیفه مدیر مدرسه تاییداستحکام بنا نمی باشد وظیفه اش آموزش و پرورش نسل آینده می باشد که با بررسی منصفانه الحق به خوبی انجام گرفته است درضمناگر این حادثه به جای دانش اموز منزل مسکونی بود هم اینگونه صحبت می کردید
  ثالثا مدارس که در طول سال با باد و گرد و خاک و …
  نم و رطوبت تعطیل می شود چطور تعطیلی ۱ هفته
  این قدر به چشم می آید

 29. ناشناس بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۱۷ - Reply
   

  دنیای مجازی فضای خوبیه برای کسانی که در زندگی معمولی نقاب به چهره دارند،در این جا می توانند شخصیت خود را کاملا نشان دهند. خداوند،مسئولین این مدرسه رو که جزو محدود مسئولین دلسوز باقیمانده هستند در پناه خودش داشته باشه و از این امتحان سربلند بیرون بیاره

 30. باقری بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۱ - Reply
   

  با سلا
  و اما جواب آقایی که فرمودند در انگلیس فلان اتفاق افتاد
  -وظیفه شهرداری در تمام کشور ها صنعتی ایجاد بستر شهری است نه صدور جواز
  -وظیفه نظام مهندسی نظارت بر انجام فعالیت ساخت و ساز
  -ساخت و ساز توسط شرکت های با توان بالا و خبره صورت می گیرد نه افراد بی سواد
  چند نمونه شاهکار مهندسی شهری کرج
  ۱-رو گذر میدان آزدگان
  ۲-زیر گذر محمد شهر
  ۳-پل سه راه گوهردشت
  ۴-زیر گذر طالقانی
  و……………………………

  • عضو هیئت مدیره نظام مهندسی بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۱۰:۴۳ - Reply
    

   آقای باقری
   وظیفه شهرداری صدور مجوز نمی باشد؟ پس پول مجوز ساخت با تراکم را چه کسی می گیرد من خودم عضو ۱۸ ساله نظام مهندسی هستم ویکی از اعضای کمیته پیگیری و همچنین اطلاع رسانی به صدا و سیما و نشریات.
   واقعا متاسفم برای همکارانی امثال جنابعالی که اطلاعی از ضوابط و قوانین شهرداری و نظام مهندسی ندارید.من خجالت می کشم از اینکه ۲۲ سال از عمرم را مهندس بوده ام.منصفانه قضاوت کنید.با این فرمایشات مطمئناً شما از این قضیه سود می برید ویا مهندسی در شهرداری می باشید.
   حتی اخبار را هم دنبال نمی کنید .صرفا چیزی نوشته اید که فقط خواسته باشید حرفی زده باشید آقای مهندس؟!

 31. ناشناس بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۳۵ - Reply
   

  جناب مهندس با وجدان کاری در صنعت ساختمان!
  معلوم هست چه نوشته اید!!!!و جواب که را داده اید!!!

  • باقری بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۲:۴۸ - Reply
    

   اکر کمی به سطر های بالا بروی منظورم را متوجه می شوید
   آقای ناشاس که حتی از آوردن است هم می ترسی

 32. پیمان بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۱:۵۶ - Reply
   

  با توجه به اینکه این مدرسه امسال ساخته نشده بود و چند سالی بود که بدون کاربری و به صورت خالی به همین وضعیت باقی مانده بود . احتمال اینکه در آن زمان مجوز بهره برداری صادر نشده بود زیاد است . ظاهر قضیه نشان از مشارکت و یا لابی های خاصی بین موسسین این مدرسه و ریاست آموزش و پرورش منطقه دارد که به یکباره مدرسه شروع به فعالیت می,کند و در روز افتتاح مدرسه , آقای یعقوبی , ریاست منطقه , با سخنرانی غرایی , در مدح و ثنای مدرسه و بانیان آن داد سخن داشته .,کدامین مدرسه خصوصی توسط ایشان افتتاح شده بود . شاید آقای بیگی بی خبر از مسایل پشت پرده این مدرسه با اعتماد به ایشان اقدام به تاسیس مدرسه نموده . اما در تمام دنیا به غیر از ممالک جهان سوم و چهارم و … , بالاترین ضریب امنیتی شامل مدارس و مهد کودک ها میباشد .

  • ناشناس بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۱۸:۴۸ - Reply
    

   گل گفتید بزرگوار.

 33. پیمان بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۲:۰۲ - Reply
   

  آقای جمشید مولوی پناه . خیلی از بابت قضاوتتان متاثرم . بنده فرزندم در این مدرسه بوده . ساعت,۵ عصر در محل حاضر شدم و همه صحنه های ثبت شده را عینا مشاهده کردم . در ضمن,این,تصاویر ساعت, ۶ عصر همان روز در سایت ثبت گردید .

  • حسینیان بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۲:۰۹ - Reply
    

   آقای پیمان ساعت انتشار خبر زده ۱۴
   شما میگی عکس ها ساعت ۶ عصر کار شده ؟؟؟

   وقتی مطلع نیستی، تز ندین بهتر نیست ؟؟

  • جمشيد مولوي پناه بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۰۸:۲۳ - Reply
    

   اقای پیمان
   انچه که شما دیده اید عین واقعت بوده و اما خود خبر نگار وقتی می نویسد این گزارش دو رو بعد از حادثه تهیه شده باید به عکسهای اغراق امیزی که در صفحه دیگر لینک کرده نیز اشاره میکرد و میگفت این عکسها دو روز بعد و بعد از عملیات بیلهای مکانیکی گرفته شده .حالا شما اینقدر بر طبل این واقعه ناگوار بدمید تا فرزندانمان را در مدارس دولتی تقسیم کنند . اغراق امیز نشان دان یک حادثه با تیتر های حادثه خونبار در کرج و غیره از رسالت خبر رسانی بدور است .
   بهتر است به فکر آینده دانش اموزان باشیم مخصوصا پایه ششم
   با دعای تمام مادران که هر روز بدرقه فرزندانشان میکنند اتفاق ناگوار و فاجعه باری نیفتاده و ضمن ارزوی بهبودی برای چند نفری که جراحات بیشتری برداشتند همفکری شما اولیا را برای بازگشایی سریعتر مدرسه خواهانم.

 34. ناشناس بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۲:۴۱ - Reply
   

  به چه نکته ی خوبی اشاره کردید آقای پیمان.واقعا جای تامل دارد.

 35. باقری بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۲:۴۳ - Reply
   

  آقای پیمان
  وقتی نمی دانید چرا نظر می دهید.همچین دم از لابی می زنی آدم و یاد اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی اندازی
  و همچین در مورد جهان سوم چهارم و … صحبت می کنی انگار فراموش کردی کجا زندگی می کنی

 36. م.چ بهمن ۲۹, ۱۳۹۳ در ۲۲:۵۶ - Reply
   

  این همه فشار و استرس روی بچه های معصوم براای بالا رفتن عکس های استعدادهای درخشانی که روی دیوار مدرسه… امروز شاهد فرو ریختنش بودیم…چقدر تاثربرانگیز است وقتی فقط شاهدبازی با روح و روان بچه ها هستیم!!

 37. عضو هیئت مدیره نظام مهندسی بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۹ - Reply
   

  مبحث ۱۲: مقررات ملی ساختمان:
  ۲-۴-۸-۱۲: تمام یا قسمتی از دیواری که ارتفاع آن بیش از ۲۲ برابر ضخامت آن باشد نباید بدون مهار بندی آزاد بماند.در این گونه موارد مهارها و وسایل ایمنی مانند شمع و سپر و غیره نصب و یا تعبیه می گردد.نه بلوک سیمانی؟!

  • باقري بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۷ - Reply
    

   عضو محترم هیات مدیره
   خوب شد بند قوانین را آوردی پس چرا نظارت نکردین
   چرا شهرداری که به قول شما باید جواز صادر نماید نظارت نکرده است
   در ضمن بنده تاکید کرده و می کنم وظیفه شهرداری ایجاد بستر شهری نه فقط صدور جواز و ایجاد درآمد.
   کمی واقع بین باشیم و برویم یاد بگیریم و ببینیم در دنیا چگونه عمل می کنند
   آقای مهندس با تجربه ۲۲ سال دو ساختمان متحدالشکل شما در کنار هم در این شهر می بینی

 38. باقري بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۱۵:۱۷ - Reply
   

  آقای عضو هیات مدیره
  شما اگر به صحبت بنده توجه می کردین متوجه می شدین که تاکید بنده بر ایجاد بستر سازی شهری است که می بایست در شهرداری به آن توجه شود نه صدور جواز
  وقتی فقط یگ سازمان وظیفه اش درامد زایی از طریق صدور جواز باشد معلوم است به مسائل مهمتر نمی رسد
  آقای مهندس با سابقه اگر فقط به معماری و ساخت و سازهای غیر همسان در شهر نگاه کنی متوجه منظور بنده می شوی دو تا ساختمان یک اندازه و یک فرم در شهر نمی بینی
  کمی دایره دانش را فراتر ببریم از دیگران و کشورهای موفق در جهان الگو برداری کنیم
  از انتقاد هم نترسیم به جایی بر نمی خورد

 39. محمد میعاد بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ۱۸:۳۳ - Reply
   

  با سلام
  من از نا ظم خودمون اقا مومن ومدیر اقا حسینی تشکر میکنم ودوست ندارم راجع به مدرسه خوب خودم فرهنگ این حر فها رو بزنید خواهش می کنم بس کنید مهم اینه که حال تمام دوستهای ما خوبه وما هم شنبه میریم سر کلاسهایمان انشاالله

 40. همشهری اسفند ۱, ۱۳۹۳ در ۰۰:۲۲ - Reply
   

  اولیا محترم
  با بررسی های صورت گرفته ، بازگشت دانش اموزان به این مدرسه خطر آفرین است من خودم اگر قرار باشه پسرم به اونجا برگرده مدرسه شو عوض می کنم . بچه ها از نظر روحی هم امادگی بازگشت به اون ساختمان رو ندارن

  • جمشيد مولوي پناه اسفند ۱, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۵ - Reply
    

   شما مگر کارشناس این امر هستی چرا نظر خود را به همه میخواهید تحمیل کنید؟ ایا میدانید اقدامات اصلاحی و اساسی برای دیوار انجام شده است یا نه ؟ در حالی که ما موشک به فضا پرتاب میکنیم ایا نمیشود یک دیوار را اصولی اصلاح کرد؟
   با همت شهرداری خاک خیابان اصلاح و با نظارت دقیق سازمان نظام مهندسی دیوار اصولی احداث خواهد شد و انشا الله بچه ها بزودی به مدرسه خود بروند تا انها که چشم درس خواندن فرزندانمان را در این مدرسه ندارن ببینند امار قبولی این مدرسه را در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را.
   اولیا محترم همواره در کنار مربیان و مسئولین مدرسه دولتی فرهنگ دو بوده و هستند و تحت نظرات شما اینده فرزندان خود را به خطر نمی اندازند

 41. یکی از اولیا اسفند ۱, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۰ - Reply
   

  ما هم با اقای مولوی پناه موافقیم، بهتر است تصمیم گیری در این امر را به عهده مسئولین مدرسه بگذاریم که بی شک بیشتر از ما نگران فرزندانمان هستند

 42. داریا سپندارند اسفند ۳, ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۰ - Reply
   

  ما طرفدار جناب اقای بیگی هستیم ومیگوییم :حادثه خبر نمی کند /دراندیشه وگفتار همه زیبا اند/ افرادبزرگ را باید در سختی ها شناخت من به سهم خودم ازاین حادثه بسیار درس اموختم و از واکنش جناب اقای بیگی نسبت به دانش اموزان بسیارممونم

  • هرکی اسفند ۹, ۱۳۹۳ در ۱۶:۴۱ - Reply
    

   عالی

 43. قلی زاده اسفند ۴, ۱۳۹۳ در ۱۵:۲۴ - Reply
   

  با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان
  ظاهرا ادم بیکار تو اینجا زیاده که همش دنبال حاشیه هستن، من اگه پسرم نمیگفت که اینجا مردم دارن نظر میدن و خودش هم نظر داده اصلا وارد نمی شدم.
  چرا اینقدر شما ها بی انصاف هستین، ظاهرا فراموش کردین که تو ایران داریم زندگی میکنیم و مقررات و ساخت و ساز ها هم مختص همین مملکته در حالیکه آموزش تو این مدرسه چه به لحاظ سطح علمی و از اون مهمتره اموزش اخلاق واقعا ایده ال هست.
  من به سهم خودم از اقای بیگی و همکارانشون بسیار تشکر میکنم زیرا که آموزش روی رفتار و اخلاق پسرم و یاد گرفتن شیوه زندگی که به نظر من از سطح علمی هم مهمتره تو این مدرسه جاریه ، هر کسی یه تخصصی داره و تخصص آقای بیگی هم آموزشه نه مهنسی ساختمان
  بنابراین لطفا به جای حاشیه سازی و بد و بیراه گفتن ، از ایشون حمایت کنین تا بتونن مثل گذشته آموزش علمی و همچنین اخلاق رو در بچه های ما به نحو احسن انجام بدن.

 44. محمد علی مولوی پناه اسفند ۵, ۱۳۹۳ در ۰۷:۱۰ - Reply
   

  سلام
  من از مدیر عزیزم واقعا تشکر میکنم که مشکل مدرسه رو به این زودی حل کرد شما اولیا گرامی نمی دانید اقای بیگی و تمام معلمهای ما ناظمهای خوب ما این روزها چه زحمتی میکشن تا ما با ارامش درس بخونیم پس خواهش میکنم بس کنید وبزارید مدیر خوبم مثل همیشه کاروشو انجام بده
  اقای بیگی ما بچه ها، شما رو دوست داریم وبهترین خاطراتو با شما داریم امیدوارم زحمتهای شما رو روزی بتونیم جبران کنیم

 45. داریا سپندارند اسفند ۹, ۱۳۹۳ در ۱۶:۳۸ - Reply
   

  من طرف جناب اقای بیگی هستم من در سر صحنه ی حادثه بودم و حادثه خبر نمیکند افراد را باید در سختی شناخت من واکنش + جناب اقای بیگی را نسبت به دانش اموزان دیدم و این اتفاق بو وجناب اقای بیگی من امیدوارم زحمات بسیار شما را جبران کنم ***سپند ارند***

 46. assassin فروردین ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۲ - Reply
   

  لطفا چیزی نمیدونید الکی حرف نزنید من خودم حادثه رو دیدم و الان مدیر بازسازی مدرسه پدرمه کی گفته مدیر ما فقط به فکر نوسعه بود الکی حرف میزنید مالک قبلی مدرسه پایه های دیوار بتنی رو در آورده و فروخته و به دلیل رانش زمین اون دیوار ریخته روی مدرسه پس لطفا الکی چیزی نمیدونید نظر ندید

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
دانشکده کشاورزی
توضیحات معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران درباره مراسم روز دانشجو در کرج
12
خبر درگذشت «اندی» تکذیب شد
تسلیت
شهادت سرباز کرجی بر اثر سوختگی
photo_2017-12-13_19-21-30
کاریکاتور / بودجه ۹۷
1396022315363581310832474
ورود و خروج بیش از ۵ میلیون تومان توسط مسافران ممنوع شد
57607294
«خبرسازترین متهمان و محکومان»
57607382
وقتی کت احمدی نژاد برای نمایندگان متبرک بود!
57516386
مهلت ثبت نام آزمون ارشد تمدید شد
لو رفتن محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 9 در اسکرین شات S Health + عکس
لو رفتن محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۹ در اسکرین شات S Health + عکس
پلیس دبی به دنبال لامبورگینی اوروس +عکس
پلیس دبی به دنبال لامبورگینی اوروس +عکس
اگر جزو این گروه‌ها هستید، نمک بیشتری مصرف کنید!
۳ بیماری که با مصرف نمک زیاد به سراغ‌تان می‌آید
ایستگاه شارژ سیار برای خودروی الکتریکی +عکس
ایستگاه شارژ سیار برای خودروی الکتریکی
پاسخ به تمامی ابهامات و مشکلات طرح اینترنت غیر حجمی + جدول
پاسخ به تمامی ابهامات و مشکلات طرح اینترنت غیر حجمی + جدول
وزارت‌صنعت ارزشیابی کیفی خودروهای‌داخلی را منتشر کرد
خودروسازان سوار بر بی‌کیفیت‌ها می‌تازند!
شارژ سریع 4 پلاس کوالکام چه مزایایی دارد؟ + عکس
شارژ سریع ۴ پلاس کوالکام چه مزایایی دارد؟ + عکس
شایع‌ترین نشانه‌ای که از ام اس خبر می‌دهد / ام‌اس غول بی‌شاخ و دم نیست!
یک توصیه هوشمندانه برای مبتلایان به ام اس
‌مک‌لارن به یاد راننده قدیمی خودرو ساخت +عکس
‌مک‌لارن به یاد راننده قدیمی خودرو ساخت
والیبال قهرمانی باشگاه های جهان / بانک سرمایه بازی برده را باخت
والیبال قهرمانی باشگاه های جهان / بانک سرمایه بازی برده را باخت
رنگ ادرار خبر می دهد از سِرّ درون/ سوزش ادرار یک نشانه است!
رنگ ادرار خبر می دهد از سِرّ درون/ سوزش ادرار یک نشانه است!
این افراد در معرض ابتلا به بیماری التهابی روده هستند!
دشمنان دستگاه گوارش‌تان را بشناسید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا