تارخ انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۹
کد خبر : 50540
چاپ خبر

امام جمعه کمالشهر:

حق هسته ای با ایستادگی ملت و حمایت های بی دریغ رهبری بدست آمد

خالق پرست

امام جمعه کمالشهر در خطبه های نماز جمعه گفت: حق هسته ای به راحتی به دست نیامده است، با خون شهدا، عزیزان ما، تلاش و کوشش دانشمندان هسته ای و حمایت های بی دریغ و ایستادگی ملت و خصوصاً رهبری نظام بدست آمده است و ان شاء الله که بتوانیم در این مذاکرات هم سربلند بیرون آییم.

به گزارش کرج رسا، حجت‌ الاسلام والمسلمین خالق‌ پرست امام جمعه کماشهر در خطبه ی اول نماز جمعه گفت: بندگان خوب خدا؛ مومنین و مومنات، برادران و خواهران ایمانی  روزه داران و مهمانان عزیزِ این ماه، اولاً خودم وثانیاً همه شما را به تقوای الهی و رعایت حریم وحدود الهی دعوت می کنم و با تقوا باشیم. آنچه برجا می ماند زندگی پاک است، آلودگی ارزش و ماندگاری ندارد ،بلکه پاکی ، صداقت، صفای باطن و پاکی قلب برای انسان ارزش والایی دارد.

وی افزود: سرمایه بزرگی است که حفظ آن برای انسان می تواند در عالم قیامت ، چراغ راه باشد و نجات بخش انسان باشد. همچنان که در خطبه هفته گذشته بیان شد، ماه مبارک رمضان، ماه دعاست. قصد داریم در این شب های قدر (یکی از آن شب ها شب قدر است) به پیشگاه خداوند قرآن به سر گیریم، بِکَ یا الله گوییم ، دعا کنیم (دعا بهترین فرصت است) که انسان بتواند ارتباطش را با خداوند ، صمیمی و مانوس تر نماید (دعا : آنچه با زبان بی زبانی و با هر  زبان وگویشی از خداوند درخواست می کنیم) .

وی تصریح کرد: از جمله شرایط ممانعت از استجابت دعا:  ۱- گناه   ۲- ستم کردن  ۳- ناسازگاری دعا با حکمت الهی شرح نکته اول: امام باقر”علیه السلام” :  ان العَبد یَسالُ الله الحاجَه فَیَکونُ مِن شانه قَضاءُها الی اَجَلٌ قَریب او الا وقت بطیء بنده ای از خداوند حاجتی در خواست می کند شان این حاجت این است که در زمان نزدیک خداوند او را اجابت نماید یا با تاخیر آن حاجت را برآورده سازد(مصلحت) ، پس از دعا انسان گناه (غیبت و …)می کند. پس خداوند به مَلکی که مامور به گرفتن دعاست می فرماید، حاجتش را اجابت نکنید و از این دعا محروم سازید.  شرح نکته دوم: به هر نحوی انسان بدی و ستم نماید(بد اخلاقی و…)، موجب عدم اجابت دعا می گردد.تا ستم دیده مورد لطافت و محبت قرار نگیرد دعا مستجاب نمی شود. امیر المومنین “علیه السلام” : اِنَّ الله اوحی الی عیسی بن مریم  قُل للملاء بنی اسرائیل انی غیر مستجیبٌ  لاحدٌ مِنکُم دعوه و لاحد من خلقی قبله مظلمه   خداوند به عیسی بن مریم وحی کرد: به مردم بنی اسرائیل بگو من اجابت نمی کنم دعای کسی را که ،آن شخص به یکی از بندگان من ظلم و ستم کرده باشد. اگر می خواهیم هنگامی که دستانمان رو به آسمان می رود، دست خالی برنگردد ، باید مراقب اعمالمان باشیم، در این شب های قدر از آنان دلجویی کنیم . خداوند می فرمایند من شما را می بخشم ، که شما دیگران را ببخشید. شرح نکته سوم: گاهی دعا می کنیم اما با حکمت الهی سازگار نیست. خداوند حکیم است ، اگر دعایی اجابت نمی گردد دلیل بر این نیست که خداوند دعای ما را نگرفته است، بلکه مصلحت این است که آن دعا در حق ما اجابت نشود. امیر المومنین “علیه السلام” : اِنَّ کَرَمَ الله سُبحانَه لا یَنقُضُ حکمته فلذالک لا یقع الاجابه فی کل دعوه کَرَم خداوند تبارک وتعالی با حکمت الهی ، نمی شکند(حکمت خداوند در بسیاری از زمانها به این نکته واقف است که این دعا در شان ما -عبد-  نیست که استجابت گردد) و این درخواست ، در ظرفیت ما نیست. ممکن است با اصرار ما خداون آن دعا را عنایت نماید و همان وَبال گردن ما گردد. بخاطر همین حکمت الهی این است که هر دعایی استجابت نمی گردد. دعا اگر با حکمت الهی تناقض داشته باشد ، اجابت نمی گردد.

خالق پرست در خطبه دوم گفت: مومنین و  مومنات، اولاً خودم وثانیاً همه شما عزیزان را مجدداً به تقوای الهی دعوت می کنم و آنچه که در خطبه اول بیان شد دعا، خواسته ، انابه، توجه ، تضرّع،به همه توجه داشته باشیم.در این شبهای عزیز مبارکی که در پیش رو داریم از خداوند خیر و خوبی و فضل الهی را برای همه خواستار باشیم. (الجار ثُمَّ الدّار) ابتدا برای دیگران سپس برای خود دعا کنیم.

وی در مورد مناسبت های پیش رو گفت: شنبه ۲۱ تیر ماه مصادف با : روز عفاف وحجاب – حمله به مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست رضاخان (۱۳۱۴ ه ش)  هنگامی که برنامه استعماری آتاتورک در ترکیه جواب داد، چراکه آنها هر چه فکر کردند چه کنند که یک کشور بزرگ مسلمانی مانند ترکیه را بتوانند به انفعال بکشانند ۲ راه بیشتر نیافتند؛ علمای مسلمان ترکیه، حجاب زنان ترکیه . ابتدا سراغ علما رفتند – هیچ یک از علمای ترکیه نمی توانند لباس روحانی به تن نمایند – هنگامی که روحانیت از ملت گرفته شود ، سر بریدن مردم به سهولت انجام می گیرد. بعد حجاب بانوان ، می بایست زنان از خانه ها بیرون آیند،که با بیان کردن  تساوی زن و مرد ، بعد از انقلاب رنسانس ، انقلاب علمی که انجام شد در جنگ جهانی دوم میلیونها نفر انسان کشته شد. قریب به ۵۰میلیون نفر کشته و زخمی شدند، سرمایه دارها و کارخانجات که به کارگرهای ساده و قانعی مانند زن ها نیاز داشتند ،این قانون را به ضررخودشان دیدند از همین جا بود که پای زن ها به کارخانه ها و اجتماع بیرون از خانه باز شد و در همان زمان فریاد آزادی و تساوی حقوق زن و مرد را سَر دادند. در اسلام اصلاً چیزی به نام تساوی زن و مرد نداریم، واین دو نمی توانند با هم مساوی باشند. در اسلام عدالت مد نظر است، زن در جایگاه مقام رفیع انسانی ، مرد نیز در جایگاه رفیع انسانی خود قرار دارد. حجاب را از زنان برداشتند . رضاخان ادامه ماموریت انگلیسی ها را خواست در ایران پیاده کند. (انسانی که قبل از آنکه به حکومت برسد،در مراسم عزاداری ، مشکی پوش و سر را آغشته به گِل می کرد. چنان به دین تظاهر می کرد که برخی کاملاً اشتباه فهمیدند، هنگامی که به حکومت رسید اولین کاری که انجام داد ، تعطیل نمودن عزاداری ابا عبدالله الحسین “علیه السلام” بود. در زمان قدیم با توجه به راههایی که بین منازل بود ، روحانی با شرایطی خاص به مجالس مراجعه می کرد. نتوانستد طرح لباس روحانیون را در ایران عملی کنند چراکه ایران یک کشور شیعه بود، پس به کشف حجاب دست زد. چقدر زنان از خانه ها بیرون نیامدند، تا چادر از سرشان نکشند. نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی ایهود باراک نیز گفته بود : ما هر چادری که از سر زنان ایرانی بر می داریم ، یک قدم به هدفمان نزدیک می شویم.

وی تصریح کرد: مشخص است که حجاب و عفّت و عفاف یک امر بسیار مهمی است که آنان نیز بر آن تاکید دارند. هم اکنون متاسفانه جامعه وضع حجاب خوبی ندارد، زمانی معروف بود بد حجابی مخصوص بالای شهر نشینان است ، ولی اکنون در کوچه پس کوچه های کرج، کمالشهر ،خرمدشت،پیشاهنگی و… با وضع نا مناسبی ظاهر می شوند. مومن باید غیرت الله باشد، غیرت بسیار مهم است، زیبایی ناموسش در منظر ، پدیدار نباشد. تمام مسائل را نباید از نیروی انتظامی انتظار داشت. هنگامی که در منازل ماهواره ها برما حکومت می کنند و دین از شبکه های ماهواره برداشت می شود ، همین بلایی است که امروز دارد بر سر جامعه می آید و لذا خطر در کمین همه ی ماست. اولاً مسئولین ، مسئول اند، دولت نظام اسلامی نمی تواند خودش را از فرهنگ جدا ببیند.در وزارت ارشاد لباس هایی را به عنوان مد مطرح می کنند، با پرچم نظام مقدس جمهوری مانتو می دوزند(جام جهانی)، به این بهانه ها قبح گناه را می شکنند.(قبول نمی کنند ومی گویند اطلاع نداشتیم یا فقط برخی را اطلاع داشتیم). جای تاسف دارد بر مسئولی که نداند بر زیرمجموعه اش چه می گذرد و با این دید فرهنگی که دارند. حجاب و عفاف مربوط به همه هموطنان است .

۲ – کشف توطئه کودتای آمریکایی در پایگاه هوایی شهید نوژه(۱۳۵۹ ه ش) شهید محمد نوژه خلبانی بود که در این کودتا، مادرش به کمکش رسید. قصد داشتند کار انقلاب را تمام کنند! مادرش نگران بود و گفت چرا معطّلی؟ شهید نوژه گفت قرار است اتفاقی بیافتد، خبر داد، خبر به گوش مقام معظم رهبری آن زمان رسید، طی چند ساعت با فداکاری این خلبان ،کودتا کشف شد.

۳- آغاز جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ (۱۳۸۵ ه ش) اسرائیل در جنگ رمضان طی ۶ روز تمام لشگر عرب را سرکوب کرد. به عنوان ارتش شکست ناپذیر در دنیا لقب گرفت. اعراب از او می ترسیدند، سپس جنگ ۳۳ روزه پیش آمد.سه جنگ صورت گرفت (۳۳ روزه- ۲۲ روزه- یک هفته ای). هم اکنون نیز از غفلت ما مسلمانان سوء استفاده کرده و تکفیریان وهابی با مسلمانان به مقابله پرداخته اند، به اسرائیل تیری پرتاب نکردند، فقط مسلمان و شیعه و سنی کشی. در این جنگ ۳۳ روزه اسرائیل شکست سنگینی را محتمل شد و حزب الله چنان با اسرائیل به مقابله پرداخت که خوف و هراسش هنوز به دل آنان قرار دارد. یهودیان عنوان کرده اند: ما اعتمادمان به سید حسن نصرا… بیشتر از سران خودمان است چرا که هر چه را بیان کرده بدان عمل کرده است.ما دست آن مبارزان بزرگ را می بوسیم که با پیروی از رهبری نظام ما  ، آنچه را که اینها را  امروز به این اوج رسانده ، تبعیت پذیری از ولایت است. کاش در داخل ایران نیز برخی از اشخاص بفهمند که راه نجات این کشور برون رفت از مشکلاتِ این کشور، تبعیت از رهبری نظام است و متاسفانه برخی متوجه نیستند.

۴-روز یکشنبه : ضمن تبریک ولادت با سعادت امام حسن مجتبی”علیه السلام” و روز اکرام. تقاضا دارم اشخاصی که سفره افطار می گسترانند، فقط اقوام ، ثروتمندان، مسئولین حضور نداشته باشند بلکه از افراد نیازمند نیز دعوت به عمل نمایند چرا که دعای خیر آنها نصیب ما می گردد. روز اکرام است و حتماً در افطاری ها به این نکته توجه داشته باشید.

۵- ۱۷ ماه مبارک رمضان مصادف با معراج رسول اکرم”صلی ا…” .

۶- چهارشنبه ۲۵تیرماه مصادف با اولین شب از لیالی قدر . این شبها را غنیمت بدانیم و در مساجد و جماعات حضور داشته باشیم.همانند سنوات گذشته در مسجد جامع ،این شبها در خدمت مردم هستیم. برای دیگران دعا کنیم و خواسته دیگران مقدم و خواسته خود را به تاخیر بیندازیم.

۷- تحلیل سیاسی هفته : دیدار حضرت آقا با مسئولین نظام  کلام را تمام کرد،دیگر چانه زدن در مذاکرات هسته ای را جمع کردند. خودشان ورود پیدا کردند وبه دنیا هم اعلام بکنند ،چون آمریکایی ها در نظر داشتند که ما را محدود نمایند. بحث سطح استفاده از سانتریفیوژها را بسیار پایین بیاورند که تعطیل گردد. اوباما گفته بود : اگر بتوانم تمام پیچ ومُهره های نیروگاه هسته ای ایران را جمع می کنم ، همان کاری که در لیبی انجام دادم. اما ما یک ملت شجاع ، رهبری قدرتمند ،نافذ، محکم، بسیار بصیر،این ناخدایی که دارد کشتی را در این دریای پُر تلاطم رهبری می کند ودر این امواج طوفانی هدایت می کند داریم. بازتاب سخنان آقا در سطح جهان بسیار بالا بود . آنچه که رهبری نظام بیان کردند ، همان است وخواسته ملت و این نظام همانی است که حضرت آقا فرمودند. ان شاءالله خداوند متعال این تیم هسته ای ما را در این ماراتن مذاکراتِ نفس گیر ،آنهایی که دست به دست هم داده اند اقتدار ایران را بشکنند وایران را به انزوا ببرند، اینان مراقبت کنند که این اتفاق نیافتد.

خالق پرست افزود: حق هسته ای  به راحتی به دست نیامده است ، با خون شهدا ، عزیزان ما ، تلاش و کوشش دانشمندان هسته ای و حمایت های بی دریغ و ایستادگی ملت و خصوصاً رهبری نظام بدست آمده است و ان شاء الله که بتوانیم در این مذاکرات هم سربلند بیرون آییم و مسئولین همان طور که آقا از دولت  وتیم هسته ای حمایت کرد ،ما نیز حمایت و پشتیبانی می کنیم ، اما تذکر نیز می دهیم تا مراقب دسیسه ها وخدعه ها و خنده های فریبکارانه ی دشمن باشد . اسرائیل متاسفانه از این فضای خمودی و خموشی کشورهای اسلامی استفاده کرده و دوباره به غزه حمله کرده و تا کنون ده ها نفر را به خاک و خون کشیده، کودکان، زنان . امیدواریم در این حمله دردمنشانه هم شکست تلخی که در سه حمله گذشته اش انجام داد ، دوباره شکست دیگری متحمل شود وبه زودی شاهد نابودی رژیم  خون ریز ،آدم کش جهان باشیم که به جان مردم و دنیای اسلا افتاده وامروز این خطر ،خطر بزرگی است ، دشمن اصلی ما در دنیا آمریکا، اسرائیل،صهیونیسم است و اینهایی که امروز داعیه دشمنی با ما می کنند اینها سربازان پیاده نظام این دشمنان اصلی ما هستند.ما باید کاملاً مراقب باشیم که فرع را از اصل اشتباه نگیریم. اصل، همان است که آقا فرمودند که : دشمن اصلی ما آمریکا و اسرائیل است.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی