تارخ انتشار: جمعه ۶ تیر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۰
کد خبر : 47725
چاپ خبر
بازدیدها: 884

خاتمی: اگر در گوشه‌ ای تخلفی شده، به کل قوه قضاییه بد و بیراه نگوییم

Untitled-1

کرج رسا: آیت‌ الله احمد خاتمی با بیان اینکه قوه قضاییه پشتوانه اجرایی نظام است، گفت: قوه قضاییه در حقیقت اقتدار نظام اسلامی است.

 به گزارش کرج رسا، آیت‌ الله احمد خاتمی در بخش‌هایی از خطبه‌ های دوم نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سفارش شش ماده‌ای مقام معظم رهبری به قوه قضاییه، گفت: وقتی دو نفر به محکمه می‌روند قاضی باید فصل‌ الخطاب آنها باشد و کسی که حکم به نفعش نیست نباید جار و جنجال کند و قوه قضاییه را مورد اتهام قرار دهد و انصاف نیست اگر در گوشه‌ای تخلفی اتفاق افتاده است به کل قوه قضاییه بد و بیراه بگوییم.

وی در ادامه با بیان اینکه این هفته به مناسبت شهادت آیت‌الله شهید بهشتی معمار قوه قضاییه با عنوان قوه قضاییه نامگذاری شده است، گفت: جنجال‌هایی که اخیرا علیه قوه قضاییه مطرح می‌شود به دو دلیل است؛ اول موضع‌گیری شایسته‌ی تحسین قوه قضاییه علیه فتنه و فتنه‌گران است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، رییس قوه قضاییه را فردی عالم، فاضل، متدین، مجتهد، خوش‌فکر، انقلابی و آگاه به مسائل و شجاع دانسته‌اند، ‌گفت: از دیگر دلایل هجمه‌های اخیر به قوه قضاییه مبارزه قاطع قوه قضاییه با مفاسد اقتصادی است.

خاتمی با بیان اینکه داعش و گروه‌های تکفیری روی صحنه و عروسک کوکی هستند که دیگران کوک‌شان می‌کنند، خاطرنشان کرد: در اردن ستادی مدیریت بلواها و آدم‌کشی‌ها را بر عهده دارد که اعضای این ستاد آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس و ارتجاع منطقه است که هدف‌شان تجزیه عراق است.

وی افزود: ما از همسایگانمان می‌خواهیم که جدول آمریکا را پر نکنند؛ چون قرار گرفتن در جدول دشمن باعث می‌شود که دودش به چشم خودشان برود. البته ما در پی آن نیستیم که بیش از این مساله را باز کنیم.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه آنچه امروز در عراق می‌گذرد دعوای شیعه و سنی نیست، تصریح کرد: داعش همان بعثی‌های جنایتکار هستند که لائیک بوده و دین ندارند چون هم علمای شیعه و سنی علیه‌شان موضع گرفته‌اند و هم آنها شیعیان و سنی‌ها را می‌کشند.

خاتمی تصریح کرد: از عجایب روزگار است که دو هفته از حملات و وحشی‌گری‌های داعش در عراق می‌گذرد و شورای امنیت واکنشی نشان نداده است پس گروهک داعش یا مرعوب آمریکا است و یا دستشان در دست هم است و دروغ می‌گویند که با تروریسم مبارزه می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه وقتی کلمه داعش را در فضای مجازی جستجو کنیم سرهای بریده را برایمان می‌آورند، خاطرنشان کرد: این جریان کاملا آمریکایی و صهیونیستی است و به دنبال این است که آبروی اسلام را ببرد و اسلام را دینی خشن و آدم‌کش معرفی کند و خیال رژیم صهیونیستی را آسوده کند و همچنین در پی رژیمی مثل رژیم صدام‌ آدمکش آمده‌اند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تقدیر از موضع ستودنی مرجعیت عراق آیت‌الله سیستانی، گفت: این موضع‌گیری یادآور قیام ۱۹۲۰ علما علیه انگلیسی‌ها بود و اقدام بسیار مبارکی بود که بسیجی را به راه انداختند و فرزند ایشان همراه بسیجیان می‌رود و این بسیج ارتش واقعی عراق است و چه بسا خداوند خواسته باشد از این طریق داعشی‌ها به میدان آیند به تله حزب‌الله و بسیج عراق افتند و قلع و قمع شوند و برای همیشه ریشه تروریست‌های تکفیری کنده شود.

خاتمی در ادامه به دو اقدام ستودنی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: تدبیری که در رابطه با تکثیر نسلی و سیاست جنسیتی مورد نظر مقام معظم رهبری اتفاق افتاد قابل تقدیر است و همچنین اقدامی که در مورد عفاف و حجاب داشتیم مردم را خوشحال کرد که مسئولان نیز در این رابطه اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

وی افزود:‌ دولت محترم نیز دغدغه مساله حجاب و عفاف را دارد و وزارت کشور در نامه‌ای به اینجانب شانزده مورد از اقدامات انجام شده در این رابطه را اعلام کرده است و ما از همه مسئولان نظام در سه قوه می‌خواهیم حجاب را از کارگزاران خود شروع کنند البته منکر نیستیم که صدها هزار بانونی عفیفه و محجبه در عرصه اجرایی کشور مشغول به کار هستند اما از مسئولان می‌خواهیم این قدم خیر را بردارند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه در آخرین جمعه ماه شعبان قرار داریم با بیان روایتی از امام رضا (ع)، گفت: روزهای باقیمانده در این ماه را دعا کنید تا با اخلاص وارد ماه رمضان شویم.

خاتمی با اشاره به اینکه در آستانه ماه رمضان هستیم، گفت: خدا دعوت‌نامه عمومی داده است و در آستانه ماه رمضان از برنامه‌های ستودنی صداوسیما در سال‌های گذشته از جمله جمع‌خوانی‌های قرآن تشکر می‌کنم که باران معنویت برای جامعه داشت و امیدواریم این برنامه‌ها تقویت شود.

وی در ادامه به یازدهم تیر سالروز شهادت چهارمین شهید محراب آیت‌الله صدوقی اشاره کرد و همچنین به دوازدهم تیر روز درگذشت مرزبان بزرگ تشیع علامه امینی اشاره کرد و یاد این دو شهید را گرامی داشت.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران همچنین به سالروز هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری ایرانی در خلیج‌فارس در خلیج‌فارس در سال ۶۷ اشاره کرد و گفت: این حادثه تلخ نیز پرونده سیاسی دیگری از جنایات آمریکا است که به فرمانده این جنایت مدال دادند پس حق‌شان است که مردم بگویند مرگ بر آمریکا.

خاتمی همچنین به سالروز ترور مقام معظم رهبری و شهادت شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی اشاره کرد و گفت: به شکر خدا خداوند مقام معظم رهبری، ذخیره انقلاب اسلامی یرا برای ما حفظ کرد و امیدواریم سایه رهبری ایشان تا انقلاب حضرت مهدی (عج) بر سر ما مستدام باشد.

وی با طرح این پرسش که جرم مقام معظم رهبری و شهید بهشتی چه بود که مورد حمله منافقین قرار گرفتند، به آیه‌ای از سوره بروج اشاره کرد و گفت: جرم آنها ایمان‌شان بود همان‌طور که امروز استکبار جهانی ملت ایران را به این جرم تحت فشار قرار می‌دهد و می‌گوید چرا به دین و مکتب خود پایبند هستید.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه دنیا می‌داند ایران بمب اتم ندارد و نخواهد داشت چون با فقه ما سازگاری ندارد، افزود: گرفتاری آنها ایران اسلامی است و نمی‌توانند ببینند در این منطقه استراتژیک نظامی علمدار اسلام ناب برقرار باشد.

خاتمی با اشاره به اینکه آخرین جمله شهید بهشتی قبل از شهادت این بود که نباید اجازه دهیم استعمارگران برای ما مهره‌سازی کنند و سرنوشت ما را به بازی بگیرند، افزود: راه ما همان راه رهبری و شهید بهشتی یعنی استقامت و ایستادگی در مسیر حق است و به حق امام خمینی (ره) بر مظلومیت شهید بهشتی تاکید داشتند.

وی با اشاره به اینکه زمانی می‌گفتند با مرگ بر شاه، شاه ساقط نمی‌شود اما دیدیم که این اتفاق افتاد،‌ گفت: امروز هم برخی می‌گویند ۱+۵ کشک است و فقط باید با آمریکا مذاکره کنیم پس با مرگ بر آمریکا چیزی تغییر نمی‌کند اما ما می‌گوییم مرگ بر آمریکای ملت ما، هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته است.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه ۷۷ درصد مردم سوریه به بشار اسد رای دادند، گفت: بیش از ۳۰ ماه است که آمریکا برای مخالفان سوری سلاح می‌فرستد و یک ساعت قبل خبر داشتیم که آمریکا از کنگره خواسته است ۵۰۰ میلیارد دلار اسلحه برای مخالفان سوریه بفرستد اما مردم به کسی رای دادند که آمریکا نمی‌خواست یعنی بشار اسد و این همان معنای مرگ بر آمریکا است.

خاتمی اضافه کرد: ‌در عراق هم ترکیبی که آمریکا نمی‌خواست رای آورد و این هم تحقق شعار مرگ بر آمریکا را نشان می‌دهد پس ما می‌توانیم به فضل خدا آنچنان که تاکنون هیمنه آمریکا را شکسته‌ایم این کار را تکرار کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه صرفه‌جویی در آب از وظایف همگانی است، گفت: در بعضی استان‌ها مشکل آب وجود دارد که باید در رفع این مشکل با صرفه‌جویی کوشا باشیم.

به گزارش ایسنا، خطیب این هفته نماز جمعه تهران در خطبه‌های اول با اشاره به آیاتی از سوره حدیث، گفت: خداوند به همه بندگانش اوج مهربانی را دارد و خداوند برای ضیافت خود دعوت عمومی کرده است و امید است با افتخار نشان این دعوت‌نامه را تحویل بگیریم و به ضیافت خدا برویم.

خاتمی با اشاره به اینکه پیشانی جامعه دینی باید پیشانی تواضع و خشوع در برابر حق و تسلیم در برابر خدا باشد، گفت: ‌این ویژگی جامعه دینی است که به طور مثال اگر کسی از بیرون وارد تهران شود وقتی دید که غذاخوری‌ها بسته است و دلیل آن را جویا شد بگوییم ماه رمضان است و ببیند همه جا حجاب برتر و سنتی و ملی ما یعنی چادر برقرار است چرا که در قرآن هم به چادر مشکی به عنوان حجاب برتر اشاره شده است و از طرف دیگر کسی که وارد جامعه دینی می‌شود باید ببیند که در ادارات آن عدالت برقرار است پس در جای جای جامعه دینی و در عرصه‌های مختلف باید دین تجلی داشته باشد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
12
گزارش تصویری؛ خدمت رسانی به مسافران نوروزی در کرج
تپه تاریخی ازبکی نظرآباد
گشایش تپه تاریخی ازبکی نظرآباد بر روی گردشگران
آغاز جشنواره نوروزگاه در کاخ مروارید کرج
آغاز جشنواره نوروزگاه در کاخ مروارید کرج
294 نفر به داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای البرز افزوده شد
۲۹۴ نفر به داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای البرز افزوده شد
3
شیلا خداداد برای بار دوم مادر شد + عکس
کلاهبرداری کارگزار تایلند از
مسافران
ایرانی
کلاهبرداری کارگزار تایلند از مسافران ایرانی
سعد حریری: سلاح حزب‌الله را نمی‌پذیریم/روابط من با عربستان جای تردید ندارد
سعد حریری: سلاح حزب الله را نمی‌پذیریم
طالقان
طالقان سرزمین مشاهیر و جاذبه های تاریخی با طبیعت بکر و زیبا
شاه عمان
هشدار مسقط به اردن؛ نشست سران عرب ضد ایران نباشد
فوتبال
جوسازی قطری‌ها علیه کی روش و فدراسیون فوتبال ایران
محسن هاشمی: کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم
محسن هاشمی: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم
ویدئوی جنجالی از تمیز کردن شیشه هواپیما توسط خلبان عربستانی
ویدئوی جنجالی از تمیز کردن شیشه هواپیما توسط خلبان عربستانی
کاهش 2.5 درصدی استعمال دخانیات در جهان
کاهش ۲.۵ درصدی استعمال دخانیات در جهان
به گزارش ایسنا، سردار موسی امیری در حاشیه بازدید از ایستگاه پلیس راه رشت - انزلی اظهار کرد: بی‌احتیاطی و بی‌توجهی به جلو موجب کشته شدن ١٤٥ تن و مجروح شدن ۲۹۵۰ نفر در روزهای گذشته شده است که این آمار زنگ خطر را برای جامعه به صدا درآورده است.

وی ادامه داد: استان گیلان جزو استانهای قرمز کشور در زمینه تصادف موتورسیکلت است، بنابراین روش‌های بازدارنده در این خصوص کافی نیستند و باید آموزش و فرهنگسازی را در پیش گرفت.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ضمن مهمان‌نواز خواندن مردم گیلان، گفت: با همکاری و تعامل پلیس و سایر دستگاه‌ها، تلفات تصادف در شهرهای استان گیلان در نوروز امسال به صفر رسیده و میزان تصادفات در جاده‌های این استان کاهش یافته است.

امیری با تاکید بر اینکه حجم سفرهای نوروزی در روزهای گذشته از همیشه بیشتر بوده است، خاطرنشان کرد: از شروع تعطیلات تا امروز در استان گیلان شاهد گره ترافیکی خاصی نبوده‌ایم.

وی با بیان اینکه آمارهای اخیر در زمینه تصادفات هشدارآمیز هستند، اظهار کرد: راننده‌ها باید با التزام به قوانین، از تلخ شدن کام خانواده‌ها در نوروز جلوگیری کنند. همچنین با توجه به اینکه در ٢٩ اسفند و اول فروردین تردد بیشتر از حد انتظار بوده است، آرامش و امنیت راه‌ها تنها با مشارکت مردم ممکن خواهد بود.

وی تلاش شبانه روزی مأموران پلیس راهور را عامل برقراری ثبات در راه‌ها دانست و تاکید کرد: با همین مدیریت و همین مجاهدت، نوروز کم‌حادثه‌ای را پشت سر خواهیم گذاشت.

به گزارش سایت پلیس راهور، امیری اظهار کرد: در حال حاضر در بسیاری از راه‌های کوهستانی شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش برف هستیم، بنابراین صبر و حوصله در سفر، بسیاری از خطرات را کاهش خواهد داد.
مرگ ١۴۵ نفر بر اثر بی احتیاطی در جاده‌ها طی چند روز گذشته
چگونگی تغییر نام از «پرس» و «پرشیا» به Iran
چگونگی تغییر نام از «پرس» و «پرشیا» به Iran
بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد
بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد
بارش های جدید ازپنجشنبه درالبرز/گردشگران درکناررودخانه هاتوقف نکنند
بارش های جدید از پنجشنبه در البرز/ در کنار رودخانه ها توقف نکنید
ترافیک در محور کرج - چالوس سنگین است
ترافیک در محور کرج – چالوس سنگین است
ثبت 2 موقوفه جدید در ساوجبلاغ
ثبت ۲ موقوفه جدید در ساوجبلاغ
آمریکا دستکم 200 شهروند سوری را به خاک وخون کشید
آمریکا دستکم ۲۰۰ شهروند سوری را به خاک وخون کشید