تارخ انتشار: دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
کد خبر : 20435
چاپ خبر

خبرنگاری در جریان پوشش خبر توزیع سبد کالا در کرج دستگیر شد!

سبد کالا 4

کرج رسا: سناریوی نخستین کالاهای اهدایی دولت در کرج، با ضرب و شتم و دستگیری خبرنگار تیتر یک کلید خورد.

به گزارش کرج رسا به نقل از تیتر یک؛ سکانس اول ، پلان یک ، لوکیشن را تعهد داده ایم که که نگوییم!!! آنهم در کلانتری !!!

صف ناموزون ، ازدحام ، همهمه و دادو فریاد عده ای از شهروندان در مقابل یکی از فروشگاه های سطح شهر کرج

تجمع کنندگان در مقابل این فروشگاه را میتوان به چند دسته تقسیم کرد…

شهروندانی که مشمول لطف دولت برای دریافت سبد کالاهای اهدایی شده و در اولین ساعات روز از نخستین مرحله ، اجناس خود را تحویل گرفته و با شادمانی محل را ترک میکنند

عده ای دیگر از این مشمولان که هنوز در صف های طولانی انتظار فرارسیدن نوبت خود را میکشند

عده ای که با دیدن تجع کنندگان تازه شصتشان خبردار شده و اصلأ نمیدانند ماجرا از چه قرار است

عده ای که جواب رد از سوی سامانه پیامکی دریافت کرده اند و هنوز امیدوار به تجدید نظر این سامانه نامهربان هستند

ناگهان از سوی عوامل توزیع کننده فروشگاه اعلام میشود که کالاها تمام شده و افراد در صفها منتظر نمانند .

توزیع کنندگان از مردم میخواهند روز بعد را برای مراجعه انتخاب کنند.

با بیان این مطلب ، تلاش ها و کشمکشهای موجود در میان تجمع کنندگان در صفها ، به همهمه و داد و فریاد تبدیل میشود ولی در نهایت هرکدام راه آمده را برای رفتن در پیش میگیرند ولی ، با حالتهای مختلف….

یک نفر غرولند کنان میگوید مردم گربه بگیرند ، بکشند و بخورند بهتر از این خفت و خواری است

دو زن مسن که به سختی راه میروند نیز با نارضایتی محل را ترک می کنند

نفر بعد میگوید ، از قرار پنیر تمام شده و توزیع کنندگان به این خاطر ، بقیه کالاها را نیز نمیدهند

این فرد میگوید : از خیر پنیر گذشتم ولی گفتند ، فردا بیا تا سبد کالا کامل باشد ، توزیع با کسری کالا غیر قانونی است

شهروند بعدی شکایتی ندارد و به دیگران هم توصیه میکند که بی دلیل خود و دیگران را رنجیده خاطر نساخته و سعه صدر را در پیش گیرند

در نهایت ، غوغای موجود با چسباندن کاغذهای (( کالا تمام شد ))(( فردا مراجعه کنید )) و غیره رو به خاموشی می رفت و صحبتهای خبرنگار ما نیز با مردم تمام شده بود و …….

سکانس وسط ، پلان یک ، لوکیشن : همانجا که تهعد داده ایم نگوییم!!! آنهم در کلانتری !!! تا لحظاتی دیگر شاهد بخش اکشن سناریوی فوق خواهید بود….

خبرنگار تیتریک در حال گرفتن آخرین عکسهای گزارش خود است که…..

به ناگاه در یک حمله ضربتی توسط مأمور گیشه حفاظت فروشگاه ، شکار میشود و شکارچی تیز چنگال که از مهارت خود در شکار به وجد آمده گویی که دم روباه مکاری را از انتهای لانه مرغها بدست گرفته و میکشد ، بند کیف و بند دوربین خبرنگار به دام افتاده را گرفته و او را به سختی به این سو وآنسو تکان میدهد.

خبرنگار ما که فکرش را هم نمیکرد ، یک مأمور مرد ، اجازه حمله فیزیکی به یک زن را به راحتی به خود بدهد در مرحله اول دچار شوک آنی شده ولی در مرحله بعدی به سماجت برای حفظ دوربین خود میپردازد که همین قضیه کشمکش موجود را به هل دادن های فیزیکی و توهین تبدیل میکند.

کار به جایی میرسد که خبرنگار زن چاره را در وارد آوردن ضربه بر سینه مأمور مذکور میبیند تا او را لحظه ای رها کند که چنین میشود ولی کشیدنهای مستمر بند دوربین وکیف خبرنگار که همچنان در دست مأمور است او را در مقابل چشمان حیرت زده مردم به این سو وآنسو میکشاند.

سکانس آخر ، پلان آخر ، لوکیشن : کلانتری نزدیک به همانجایی که تعهد داده ایم نگوییم!!! آنهم در همان کلانتری!!!

افسر کشیک برگه تعهد را در مقابل خبرنگار سمج که حاضر به پاک نمودن عکسهای دوربینش نیست ، زیرا معتقد است که جرمی را مرتکب نشده ، قرار میدهد و وی تعهد میدهد که در ارائه گزارش مردمی از اولین روز توزیع سبد کالای اهدایی دولت نامی از فروشگاه مذکور نبرد و دفعه بعد با کسب اجازه از مسئولین فروشگاه به تهیه عکس وخبر بپردازد.

500

نکته :

 از آغازین ساعتهای توزیع سبد کالا در سطح شهرنه تنها این فروشگاه بلکه تمامی فروشگاه ها با این وضعیت روبرو است زیرا مردم مدت اعلام شده برای تحویل کالا را بسیار اندک دانسته و دولت را مقصر این امر میشناسند.

در تمام فروشگاه های سطح شهر از عکاسی و تهیه خبر نحوه توزیع سبد کالا ممانعت شده و در هر صورت اجازه این کار از سوی مسئولین فوق صادر نمیشد.

از حق نگذریم کارکنان و مسئولین فروشگاه روزی بسیار سخت و طاقت فرسا را پشت سر گذاشته و فشاری شدید از سوی برخی از شهروندان کم صبر و متوقع بر روان و اعصابشان وارد شده است و چند ساعتی از ظهر گذشته هنوز ناهار نخورده اند .

روز بسیار بدی با شکستن دربهای آکاردئونی فروشگاه در ساعات نخست توزیع و هجوم فیزیکی به سه نفر از کارکنان شروع شده و با توهینها و ناسزاهای اعتراض آمیز مردم ادامه پیدا کرده است و این کارکنان باید روزهای متوالی را با این وضعیت سر کنند.

در نهایت :

سناریوی سبد کالاهای اهدایی دولت با ۲۴ عدد تخم مرغ ، اندکی پنیر ، کیسه ای برنج هندی ، دو عدد مرغ و دبه ای روغن ….

500

موجب شکستن حرمت خبرنگاری میشود که بیشترین ساعات خود را به انعکاس اخبار از رویدادهای تلخ حوادث ، پیروزیهای شیرین و افتخارات شهر و شهروندان و البته بیان مشکلات و کاستی ها برای رفع آن بدست متولیان ومسئولین امر میگذراند و در این راه ، سختی کار، سرما و گرمای هوا ، اتفاقات ناگوار و دیگر مصائب را به جان میخرد.

 نکته اصلی این است که وقتی در تمام دنیا ، خبرنگاران در حرکتی ناشایست ، میتوانند وارد حریم خصوصی افراد شده و اسرار و مسائل ناگفتنی ایشان را در نشریات خود منتشر کنند ، در ایران امروز ، که داعیه آزادی و رو به کمال رفتنمان حداقل گوش خودمان را کر میکند ، چرا باید انعکاس یک رویداد خبری جامعه مدنی به حادثه ای تلخ برای یک خبرنگار تبدیل شود و همانند مجرمان و متهمین مورد برخورد قضایی قرار گیرد. برخورد میشود.
عده ای در مرزبندی های تخیلی و توهم زده خود ، تمام فضای محل خدمت خود را تا کیلومترها حریم خصوصی خود میدانند.

برای آخرین بار عکسها را پوشاندیم و اسمی نیاوردیم… خواستیم حرمتی نشکند و کسی انگشت نما نشود و یا شاید اعتباری بی اعتبار نگردد…. این بار به تذکری دوستانه بسنده کردیم…

ولی عاملان و باعثان این حادثه بدانند که اگر باز هم شاهد باشیم که به اندازه ارزنی به حقوق این قشر زحمتکش و بی توقع تعرض شود و دیوار کوتاه قدرت طلبی و غرورشان گردد اسمی را از قلم نخواهیم انداخت و ..

امیدواریم که آخرین بار باشد.. همین!!

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
0
قرعه کشی مرحله اول جام حذفی برگزار شد
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این دختر ایزدی ۱۴ ساله تاکید کرد که شش ماه است که از خانواده‌اش جدا شده و طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز اعضای داعش قرار گرفته است. تعدادی از رسانه‌های غربی داستان این دختر ۱۴ ساله که نامش "اخلاص" است را منتشر کردند. او سعی داشت به تنهایی از طریق کوه‌های سنجار واقع در شمال عراق از دست داعشی ها فرار کند که مجددا به دست آنها اسیر می‌شود و نمی‌تواند فرار کند تا قربانی تجاوزات جنسی آنها شود. داعش ایزدی‌های با اصالت کرد را در سال ۲۰۱۴ میلادی مورد هدف قرار داد. اخلاص به یکی از رسانه‌های انگلیس گفت که طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز قرار می‌گرفته و بارها دست به خودکشی زده است. وی گفت که از او به عنوان برده جنسی استفاده می‌شده و از میان ۱۵۰ زن ایزدی ربوده شده قرعه به نام وی افتاد و یکی از داعشی‌ها صاحب او شد و هر روز به وی تجاوز می‌کرد. این دختر ۱۴ ساله درباره این مرد متجاوز گفته است: او واقعا مانند حیوان وحشی پست و شنیع بود،‌ موهای بلندی داشت، بوی بدی می‌داد. من خیلی از او می‌ترسیدم و نمی‌توانستم نگاهش کنم. اخلاص می‌افزاید، بعد از شش ماه ربوده‌ شدنش زمانی که صاحبش خارج از منزل و برای جنگ رفته بود توانست فرار کند. او اکنون در آلمان در یکی از بیمارستان‌ها تحت مداوا و آموزش است و می‌خواهد وکیل شود.
دختر ۱۴ ساله ای که ۱۸۰ بار مورد تجاوز داعشی ها قرار گرفت
2
تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران + عکس
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
سکه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز
دما هوای البرز به 44 درجه می رسد
دما هوای البرز به ۴۴ درجه می رسد
توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی؛ اشتباه کارمند بانک تعمدی نبوده است
اشتباه کارمند بانک در واریز مبلغ ۴ میلیارد تومان تعمدی نبوده است
سنگ کلیه
ببینید؛ سنگ کلیه را اینگونه از بدن خارج می کنند
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند. موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد. کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند. باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد. به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود. مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی