تارخ انتشار: پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۹
کد خبر : 25079
چاپ خبر
بازدیدها: 2,277

در پی غفلت مسئولین امر

دانشگاه خوارزمی کرج میزبان یک عضو نفاق !

شبنم‌ مددزاده

کرج رسا: «شبنم مددزاده» هوادار جریان نفاق پس از گذراندن محکومیت خود جهت تعیین وضعیت خود بدون هرگونه شناسایی از سوی مسئولین امر در دانشگاه خوارزمی حضور پیدا کرده است.

به گزارش کرج رسا، یک منبع آگاه در گفت و گو با هادیان البرز گفت: شبنم مددزاده به همراه برادر خود که عضو جریان نفاق هستند چندی قبل از زندان اوین آزاد شد.

وی افزود: علی اکبر، فرشید، مهدیه و عالم مدد زاده، برادران و خواهران وی که اهل آذربایجان شرقی (شهرستان جلفا ) و همچنین عضو سازمان منافقین بودند در حمله ارتش عراق به پادگان اشرف به هلاکت رسیدند.

این منبع اگاه ادامه داد: شبنم مددزاده دانشجوی ورودی سال ۸۴ در رشته کامپوتر است که در ابتدای ورودش عضو انجمن منحله ۴۹ می شود و در زمستان ۸۶ با افزایش سرمای طاقت فرسا و معروف آن سال یک تحصن دانشجویی را در سطح این مرکز راه اندازی می کند.

وی در سال ۸۷ از تدارک کنندگان تحصن معروف این دانشگاه به شمار می رود که با عنوان آزادی حجاب، نقض حقوق بشر ضمن اعلام نارضایتی از نظام به نام متحصنین با نوع پوشش زنان نفاق (روسری قرمز و گروه معروف آن ) اقدام به تهیه عکس و فیلم از متحصنین نموده به سایت های بیگانه با عنوان جنبش خود جوش دانشجویی ارسال می کند که در این بین نیز ضمن فریب تعدادی دانشجوی ساده لوح به انجام اعتراضات سیاسی و خانوادگی اقدام می نماید.

شبنم مدد زاده که بود؟

شبنم مددزاده یکی از دانشجویان دانشگاه تربیت معلم در سال ۸۴ در رشته کامپیوتر بود که در ابتدای ورودش به دانشگاه جذب انجمن منحله ۴۹ شد و در ترم اول خود عضو شورای این انجمن شد که به نوبه خود برای یک ورودی کم تر اتفاق می افتاد که مسئولیتی را در این انجمن بر عهده بگیرد.

در اواخر ترم اول تحصیلی خود در زمستان ۸۶ با افزایش سرما، دانشجویان خوابگاه های این دانشگاه تحصنی را ترتیب دادند که با جریان سازی انجمن منحله ۴۹ این تحصن در رسانه های بیگانه و معاند با عنوان یک تحصن سیاسی درج شد و تمامی تصاویر دانشجویان از سوی شبنم مدد زاده به سایت های معاند مخابره می شد.

در ادامه اغتشاشات و فعالیت های سیاسی دانشجویان در دانشگاه تربیت معلم در خرداد ماه سال ۸۷ دومین تحصن این دانشگاه رقم خورد و تعدادی از دانشجویان به خاطر وعده غذایی ماکارونی دست به تحصن زدند که در ابتدا تعداد آنها ۲۰ نفر بود؛ در ادامه با مطرح شدن مباحث صنفی و جذب تعدا کثیری از دانشجویان تحصن اسپاگتی در دانشگاه تربیت معلم کلید خورد و بیانیه های مختلف سیاسی با موضوعات آزادی از حجاب، نقض حقوق بشر و نارضایتی از نظام به نام متحصنین و از سوی شبنم مددزاده و دیگر دوستان وی به سایت های معاند مخابره می شد.

اعتصاب غذای یک هفته ای برخی از دانشجویان، اوضاع آنها را در شرایط بحرانی قرار داد؛ اغتشاشات به تمامی دانشگاه های کشور گسترش یافت و در ادامه یک وضعیت نا مناسب در دانشگاه ها به وجود آمد.

آنچه که مهم بود بیانیه ها و شب نامه های این تحصن از سوی افرادی خارج از دانشگاه و غالبا گروهک های منافقین و پژاک از کانال شبنم مدد زاده و ناصح فریدی به دانشگاه مخابره و در دانشگاه توزیع می شد.

در ادامه نا آرامی ها در دانشگاه تربیت معلم توهین های گسترده ای به مقدسات دین اسلام شد؛ مصاحبه های گسترده شبنم مددزاده با صدای آمریکا و بی بی سی، این رسانه های معاند را دایه عزیز تر از مادر نشان می داد.

به‌طوری که وی در یکی از مصاحبه‌ها با صدای آمریکا می‌گوید: « نیروهای نظامی، کل محوطه‌ی دانشگاه را محاصره کرده‌اند ». یا این‌که «‌چندین اتوبوس پر از نیروهای انتظامی در حال آماده شدن برای حمله به دانشگاه است».

وی به‌دلیل این‌که دانشجوی رشته‌ی کامپیوتر بود، با کمک لپ‌تاپ شخصی، علاوه بر ویرایش عکس‌ها و فیلم‌ها برای ارسال به رسانه‌های خارجی، در ساختن کلیپ‌های مختلف از تحصن، و همچنین تهیه‌ی نشریه و خبرنامه‌ی روزانه‌ی تحصن نیز فعال بود.

اما در این بین، مسأله‌ای که بیشتر جلب توجه می‌کرد، مانور کم‌سابقه‌ی تلویزیون منافقین روی تحصن تربیت معلم بود. به‌طوری که تلویزیون منافقین هر شب در گزارش‌های خبری خود، تصاویر تقریباً زنده‌ای ( تنها با چند ساعت تأخیر ) از تحصن دانشگاه تربیت معلم پخش می‌کرد.

توهین به مقدسات به جایی رسید که برخی از سر کرده های متحصنین به خود اجازه دادند تا مصادیق شرم آوری را برای لباس روحانیت در جمع دانشجویان عنوان کنند.

با عقب افتادن امتحانات این اغتشاش به پایان رسید اما رسانه های بیگانه توانسته بودند از این اب گل آلود با کمک شبنم مددزاده ماهی مورد نظر خود را بگیرند.

با شروع سال تحصیلی جدید از ابتدای مهر سال ۸۷ و منحل شدن انجمن ۴۹ در دانشگاه تربیت معلم، فعالیت های زیرزمینی این انجمن با محوریت شبنم مددزاده و چند تن دیگر آغاز شد و نتایج آن شب نامه ها و بیانیه هایی بود که در دانشگاه توزیع می شد.

بیانیه هایی با محوریت نبود آزادی بیان، عدم لزوم رعایت حجاب، تشکیل دفتر مارکسیت ها در دانشگاه، اجازه فعالیت به سوسیالیست ها، نبود دفتر فمنیست در دانشگاه و … که روزانه صدها بیانیه که از سوی منافقین نوشته شده بودند از کانال شبنم مددزاده در دانشگاه توزیع می شد.

در تاریخ اول اسفند ۸۷ که دیگر ارتباط شبنم مددزاده با گروهک های ضد نطام برای همه مشخص شده بود، این شخص و برادرش به اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق ( منافقین) دستگیر و روانه‌ ی زندان شد.

 

علی‌ رضا جمشیدی سخنگوی قوه‌ ی قضائیه در ۱۳ اسفند در نشستی مطبوعاتی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران، اتهام مددزاده را همکاری با سازمان مجاهدین اعلام کرد.

ناصح فریدی، دانشجوی دستگیر شده در اغتشاشات تهران و جاسوس سازمان منافقین در جریان بازجویی اعتراف به ارتباط سازمانی با دانشجوی دستگیر شده، شبنم مدد‌زاده نمود و اخبار و اطلاعات دانشگاه تربیت معلم را توسط عکس‌، فیلم و . . . از طریق حضور وی در دانشگاه به شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه‌، رادیو فردا و سایت‌ های منافقین و معاند نظام و شبکه‌ ی آزادی ارسال می‌کرده است.

پس از دستگیری شبنم مددزاده دانشجوی دانشگاه تربیت معلم و عضو شورای انجمن منحل شده‌ی ۴۹ تربیت معلم، فرصتی برای سایت‌ های ضدانقلاب فراهم آمد تا با انتشار اخبار کذب و گاهی متناقض، هجمه‌های سنگین خبری را برای ایجاد اغتشاش در دانشگاه علیه نهادهای داخل کشور انجام دهند.

همزمان با رسانه‌های بیگانه، برخی از همفکران وی در دانشگاه با عنوان دفاع مددزاده، از همان روزهای اولیه‌ی دستگیری وی جوسازی‌ های شدید خود را شروع کردند.

این افراد با انتشار عکس‌ها، اخبار و مقالات مختلف، به تاخت و تازهای خود علیه نیروهای ارزشی ادامه می‌دادند. و از انتشار هرگونه خبر درست درباره‌ی شبنم مددزاده جلوگیری می‌کردند.

۱۸ اسفند یعنی هجده روز پس از دستگیری مددزاده بود که برخی از دانشجویان همفکر با شبنم مدد زاده مادر وی را به دانشگاه آوردند و تجمعی نیز به همین مناسبت شکل دادند.

در این رابطه وبلاگ انجمن منحل شده‌ی ۴۹ تربیت معلم با خبری تحت عنوان « تجمع دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران در اعتراض به ادامه‌ی بازداشت شبنم مددزاده » در ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ می‌نویسد « ظهر امروز و همزمان با حضور مادر شبنم مددزاده دانشجوی بازداشت‌شده‌ی دانشگاه تربیت معلم تهران، دانشجویان این دانشگاه تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

این وبلاگ می افزاید: در این تجمع که با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از دانشجویان برگزار شد، دانشجویان با سر دادن شعارهای “‌یار دبستانی ” ، ” دانشجوی زندانی آزاد باید گردد” و ” مدعی عدالت، خجالت خجالت ” ، خواستار آزادی هر چه سریع‌تر این دانشجو شدند.

این وبلاگ نوشت:  مادر این دانشجو در حالی‌که در وضعیت روحی بسیار بدی به‌سر می‌برد، به‌سختی می‌توانست منظور خود را بیان کند. سخنان وی که توسط تعدادی از دانشجویان آذری‌زبان ترجمه می‌شد، بیانگر نگرانی از وضعیت دخترش بود.

این وبلاگ افزود: او با بیان این‌که ۱۸ روز است از فرزندش بی‌خبر است، و هیچ نهاد مسؤولی پاسخگوی این مسأله نیست، مسؤولین را تهدید به خودسوزی کرد. این تجمع ۳۰۰ نفری که از محوطه‌ی دانشگاه آغاز شده بود، به‌ مدت ۱ ساعت و تا ساختمان حراست دانشگاه ادامه یافت.

سه روز بعد از دستگیری مددزاده، اولین واکنش به دستگیری وی، بیانیه‌ی کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت بود که علاوه بر محکوم نمودن دستگیری مددزاده، وی به عنوان « دبیر سیاسی انجمن اسلامی تربیت معلم، و عضو هیأت رئیسه‌ی شورای تحکیم تهران » معرفی شده است ( خبرنامه‌ی امیرکبیر – ۳ اسفند ۱۳۸۷ )

سایت کمیته‌ ی گزارشگران حقوق بشر، وی را این‌گونه معرفی می‌کند:

« شبنم مددزاده عضو شورای مرکزی انجمن تربیت معلم که از نخستین روز اسفند ماه سال ۱۳۸۷ بازداشت، و به زندان اوین منتقل شد. وقتی فرزاد برادر وی برای پیگیری وضعیت وی مراجعه . . . » ( اردیبهشت ۱۳۸۸ )

سایت رادیو دویچه‌وله آلمان طی خبری در تاریخ ۴ / ۶ / ۲۰۰۹ وی را این‌گونه معرفی می‌کند: « شبنم مددزاده از فعالان دانشجویی تربیت معلم است که شرکت فعالی در سازمان‌دهی، تحصن، و اعتصاب غذای ۱۲ روزه‌ی بیش از ۱۲۰ تن از دانشجویان در خرداد ماه سال ۱۳۸۷ داشت ».

بر خلاف آنچه که همفکران وی در دانشگاه و در بنگاه‌های خبری مطرح می‌کردند، دستگیری وی به این اتهام برای نخستین بار نبوده است.

مددزاده پس از پایان دوره‌ی پیش‌دانشگاهی، هنگامی که قصد داشت کشور را به مقصد پادگان اشرف ترک کند، در مرزهای غربی کشور دستگیر، و پس از طی مراحل قانونی، و اخذ تعهد، آزاد شده است.

همچنین سه نفر از افراد درجه‌ی یک خانواده‌ی وی عضو سازمان منافقین، و مستقر در پادگان اشرف ( مقر سازمان مجاهدین ) هستند. پسر عموی وی نیز به همین جرم در زندان رجایی‌شهر کرج به حبس ۱۰ ساله محکوم شده است.

این در حالی است که در درگیری های اردوگاه اشرف دو تن از خواهران شبنم مدد زاده به نام های مهدیه و عالم و برادران وی با نام های علی اکبر و فرشید کشته شدند.

همان‌گونه که گذشت، سردسته‌های انجمن منحل شده‌ی ۴۹ در دانشگاه برای سرپوش گذاشتن به اتهامات مطرح شده، دستگیری وی را تنها به‌خاطر پیگیری مسائل صنفی دانشجویان می‌کنند، و حتی در جاهایی دستگیری وی را تنها به‌دلیل نوشتن یک مقاله عنوان می‌کردند! در گفت‌وگو با رسانه‌ها و سایت‌های معارض و ضدانقلاب، اظهارات جالب و متفاوتی را مطرح می‌کنند.

یکی از دانشجویان عضو ۴۹ که تلاش‌های زیادی برای سوءاستفاده از دستگیری مددزاده انجام داده است، در گفت‌وگو با رادیو دویچه‌وله درباره‌ی علت دستگیری مددزاده می‌گوید: از اواسط بهمن‌ماه، انجمن اسلامی دانشجویان تربیت معلم دست به یک‌سری اعتراضات صنفی زد که با جمع کردن امضاء برای تغییر دادن برنامه‌ی غذایی دانشجویان، و نحوه‌ی عملکرد وزارت اطلاعات شروع شد. این برنامه با وجود نرمی و قانونی بودنش، موجب نگرانی مسؤولان دانشگاه شد. روز سی‌ام بهمن‌ماه جمع‌آوری امضاء را شروع کردیم، و روز اول اسفند ماه شبنم مددزاده را بازداشت کردند.

به‌نظر این دانشجو این‌که به فعالان دانشجویی همچون شبنم مددزاده اتهام‌هایی چون محاربه و همکاری با مجاهدین را می‌زنند، روشی نسبتاً جدید است.

وی می‌گوید: فضا، فضای انتخابات است، و بر همه این مسأله روشن و واضح است که تأثیر دفتر تحکیم وحدت در انتخابات، تأثیری شایان ذکر است. ( سایت کمیته‌ی گزارشگران حقوق بشر – ۱۵ خرداد ۱۳۸۸ )مسأله‌ی جمع‌آوری امضاء چه بود؟

در اواخر بهمن طیف افراطی انجمن منحل شده‌ی ۴۹ در خوابگاه خواهران با محوریت شبنم مدد زاده با مراجعه به اتاق‌های دانشجویان در خوابگاه، و با اعلام این‌که قصد دارند با جمع‌آوری امضاء از مسؤولین دانشگاه، بخواهند صبحانه را همراه شام توزیع کنند؛ اما پس از جمع‌آوری امضاء، با تعویض سربرگ نامه‌ها قصد داشتند آن‌را برای سازمان ملل و شخص بان‌کی‌مون بفرستند. که با لو رفتن طرح، این توطئه ناکام ماند.

قرار بود این طومار نه با عنوان تغییر برنامه‌ی غذایی، بلکه با عنوان ” طومار امضای درخواست دانشجویان تربیت معلم برای حذف نام منافقین از لیست گروه‌های تروریستی ” ارسال شود.

محمد اولیایی‌فرد که به‌عنوان وکیل شبنم مددزاده معرفی شده است، در گفت‌وگو با رادیو فردا، درباره‌ی آخرین وضعیت پرونده‌ی موکلش در پاسخ به سؤال ” اتهام محاربه به چه دلیل به خانم شبنم مددزاده نسبت داده شده است؟ ” اظهارات جالبی را مطرح می‌کند: یکی از بستگان خانم مددزاده که در خارج از کشور به‌سر می‌برند، بچه‌ی کوچک خود را نزد خانم شبنم مددزاده گذاشته بوده، و خانم مددزاده و آقای فرزاد مددزاده از این بچه نگهداری می‌کرده‌اند! والدین بچه نتوانسته‌اند او را با خودشان ببرند. طبیعی بوده است که آنها برای جویا شدن از حال کودک‌شان ،‌از خارج کشور زنگ بزنند، و پیگیر وضعیت کودک‌شان باشند که نزد این افراد نگهداری می‌شده.

متأسفانه این ارتباط را که یک ارتباط کاملاً خانوادگی بوده ،‌ به‌عنوان ارتباط با بیگانگان نسبت داده، و اتهام محاربه زده‌اند. من در دفاعیاتم به‌طور واضح و مشخص نوشتم که هر انسانی بود، به‌هر حال این مسأله برایش پیش می‌آمد‌، حتی اگر ریاست دادگاه هم بود. بنابراین اصلاً بحث محاربه نیست. ضمن این‌که محاربه در قالب ماده‌ی ۱۸۶ قانون مجازات اسلامی نمی‌گنجد!

اولیائی‌فرد در مقاطع مختلف، اظهارات ضد و نقیضی را مطرح می‌کند. اما با پیگیری حرف‌های سربسته‌ی وی، به نکات جالبی می‌رسیم:

به‌نظر می‌رسد این اظهارات اولیائی‌فرد اشاره به دو نفر از منافقین به‌نام‌های ” نقاش‌کار ” و ” سهیلی ” در کشور نروژ باشد. که این افراد قصد داشتند از طریق دبیر سابق انجمن منحل شده‌ی ۴۹ ( که در زمان تحصن و اغتشاش خرداد ماه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بود ) با مددزاده ارتباط برقرار کنند.

آخر ماجرا در همان روزهای اول لو رفت

در حالی که از همان روزهای اولیه‌ی دستگیری مددزاده شدیدترین جوسازی‌های خبری جهت بی‌گناه جلوه دادن وی شروع شده بود، سازمان منافقین با انتشار بیانیه‌ای که روی خبرنامه‌ی امیرکبیر قرار گرفت، با بیان این‌که از اعضای این سازمان در تهران دستگیر شده است، دستگیری وی را محکوم نمود. اما این بیانیه در همان ساعات اولیه‌ی انتشار، از روی خبرنامه‌ی امیرکبیر حذف گردید.

از همان روزهای اول، سازمان منافقین ( مجاهدین ) از دستگیری شبنم مددزاده کاملاً خرسند بود. به‌طوری که یکی از منافقین خوشحالی خود را نتوانسته بود نگه دارد، و طی مقاله‌ای ضمن اشاره به دستگیری مددزاده می‌نویسد: قبلاً ‌ دستگیری و اعدام‌ها در شهرهای مرزی ایران بود، اما الان توجه کنید دستگیری مددزاده در سیستان یا کردستان نبوده ،‌ بلکه در تهران است. و این نشانگر این است که ما تا تهران نفوذ کردیم و در تهران نیز نیرو داریم!

آنچه که گذشت شرحی از اقدامات جوان ترین زندانی امنیتی در اوین بود که این روزها پس از ۵ سال آزاد شده است و به خوراک خبری رسانه های معاند تبدیل شده است؛ رسانه هایی که یک بار به هنگام دستگیری وی، یک بار هنگام دادگاه های او و این بار به مناسبت آزادی اش از وی چهره معصومانه می سازند.

آنچه که مهم است ارتباطات گسترده او در تمام مقاطع تحصیلی با منافقین و همچنین نقش اصلی در ایجاد اغتشاش در دانشگاه ها نکاتی است که این رسانه ها بر اساس نقسه های خود آنها را کتمان می کنند.

۲ دیدگاه

  1. حامد اسفند ۸, ۱۳۹۲ در ۲۰:۰۱ - Reply
     

    مرگ بر منافق

  2. شهروند البرزی اسفند ۱۸, ۱۳۹۲ در ۱۰:۲۶ - Reply
     

    مرگ بر منافقین موزدور

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری بی.بی.سی،‌ پلیس منچستر که می‌گوید تنها دو ساعت بعد از حمله دوشنبه شب یقین پیدا کرده بود سلمان عبیدی عامل این حمله بوده است، در پنج روز گذشته برای پیدا کردن سرنخ‌های بیشتر و هم‌دستان احتمالی وی، به ۱۴ مکان در سطح این شهر یورش برده و ۱۳ تن را بازداشت کرده است.

هنوز معلوم نیست این تصاویر که گفته می‌شود روز دوشنبه و پیش از حمله سلمان عبیدی به سالن سرپوشیده منچستر آرنا گرفته شده در کدام نقطه شهر ثبت شده است.

در همین حال، سطح هشدار امنیتی در انگلیس که بعد از این حمله به بالاترین درجه رسیده بود، اکنون از وضعیت بحرانی خارج شده هرچند هنوز در سطح حساس باقی مانده است.

با پایین آمدن سطح هشدار امنیتی، سربازان ارتش انگلیس که برای کمک به پلیس این کشور راهی خیابان‌ها شده بودند، از دوشنبه شب به پایگاه‌های خود باز خواهند گشت.

تغییر در سطح هشدار امنیتی را ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس صبح روز شنبه اعلام کرد.

پلیس منچستر از همه ساکنان این شهر درخواست کرده هرگونه اطلاعاتی را درباره سلمان عبیدی و فعالیت‌های او در اختیار کارآگاهان قرار دهند.

پلیس که می‌گوید حدود ۱۰۰۰ نیروی خود را متمرکز بر تحقیقات این پرونده کرده، معتقد است سلمان عبیدی احتمالا در آپارتمانی که در مرکز شهر منچستر داشته، آخرین مراحل تکمیل ساخت بمب را پیش از رفتن به محل برگزاری کنسرت انجام داده است.
تصاویر بمب گذار منچستر منتشر شد
سردار آزمون در پشت صحنه سریال پایتخت
سردار آزمون در پشت صحنه سریال پایتخت + عکس
رافت صراف
نقاشی در سن ۸۶ سالگی + تصاویر
ناسا خبر برخورد شی فضایی با مدارگرد ماه را تایید کرد
ناسا خبر برخورد شیء فضایی با ماه‌ را تایید کرد
وقتی مغز شروع به خوردن خود می‌کند!
وقتی مغز شروع به خوردن خود می‌کند!
پاریسن ژرمن جام حذفی را مال خود کرد
پاریسن ژرمن جام حذفی را مال خود کرد
ماجرای حذف بیت شهید و شهادت از کتاب فارسی دوم دبستان
ماجرای حذف بیت شهید و شهادت از کتاب فارسی دوم دبستان
مجازات تظاهر به روزه‌خواری در کشورهای عربی
مجازات تظاهر به روزه خواری در کشورهای عربی
ویدیو؛ حمله شیر وحشی به خودرو توریست‌ها
ویدیو؛ حمله شیر وحشی به خودرو توریست ها
قاسمی انتقال پیام آمریکا به ایران از طریق روسیه را تکذیب کرد
قاسمی انتقال پیام آمریکا به ایران از طریق روسیه را تکذیب کرد
کی‌روش: بازی با ازبکستان برای ما فینال جام جهانی است
کی روش: بازی با ازبکستان برای ما فینال جام جهانی است
شرایط فروش محصولات رنو آسان شد
شرایط فروش محصولات رنو آسان شد
پیام آمریکا به ایران از طریق روسیه
پیام آمریکا به ایران از طریق روسیه
دادستان رباط کریم: بانک اقتصاد نوین پشتیبان موسسه آرمان ( البرز ایرانیان) در پرداخت ودیعه‏‌ها و سپرده‎های مردم می شود
بانک اقتصاد نوین پشتیبان موسسه آرمان ( البرز ایرانیان) در پرداخت ودیعه‏ ها و سپرد ‎های مردم می شود
شهادت ۲ مأمور مرزبانی در درگیری با تروریست‌های پژاک
شهادت ۲ مأمور مرزبانی در درگیری با تروریست های پژاک
تیلاپیا
۹ نوع ماهی که بهتر است نخورید
درختی که به عنوان زندان استفاده شد
درختی که به عنوان زندان استفاده شد
رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن در اولین روز ماه مبارک رمضان:
تجربه های ملت ایران نشان می‌دهد آینده از آنِ جوانان مؤمن است
استفاده از ظرفیت سدهای کرج و طالقان برای جذب گردشگر
استفاده از ظرفیت سدهای کرج و طالقان برای جذب گردشگر
مجله «فوربس» دریافتی سالانه رونالد، مسی و نیمار را فاش کرد
مجله «فوربس» دریافتی سالانه رونالد، مسی و نیمار را فاش کرد