تارخ انتشار: پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸
کد خبر : 36799
چاپ خبر
بازدیدها: 896

حسن روحانی:

دولت مصمم است تمام قفل‌ های نابجای تحریم را بشکند/ اولین قدم در اشتغال تأمین امنیت شغلی کارگران است

حسن روحانی 1

کرج رسا: حسن روحانی در جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه‌ های کار و واحدهای نمونه کشوری گفت: دولت مصمم است تمام قفل‌ های تحریم‌ نابجا علیه ملت ایران را بشکند.

به گزارش کرج رسا، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در بیست و پنجمین جشنواره ملی امتنان از کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه کشوری در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی با بیان اینکه کارگران عزیز ما ستون فقرات تولید کشور هستند اظهار داشت: اگر امروز از استقلال و خودکفایی سخن می‌گوییم و از تولید داخلی حرف زده و از آن حمایت می‌کنیم در سایه کار و تلاش کارگران عزیز و پرتلاش این سرزمین است.

وی با اشاره به نقش کارگران در پیروزی انقلاب اسلامی و حماسه‌های شکل‌گرفته شده توسط این قشر تصریح کرد: اگر آن روز که سخن از استقرار انقلاب در سال‌های ۵۸-۵۷ بود حضور کارگران را در صحنه‌های مختلف شاهد بودیم و در صحنه‌های نبرد کارگران به عنوان بسیجی، سرباز و جهادگر حضور داشتند.

روحانی با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ، گفت: اگر امروز از سال اقتصاد و فرهنگ سخن می‌گوییم این کارگران هستند که باید در صحنه‌های اقتصاد و فرهنگ بار سنگین تحول و تعالی کشور را به دوش بگیرند.

وی ادامه داد: اگر امروز کشورهای نوظهوری را در آسیا و امریکای لاتین در مسیر پیشرفت می‌بینیم در سایه کار و تلاش و تولید است نه معادن و منابع زیرزمینی.

رئیس‌ جمهور با تأکید بر طراحی الگوی توسعه آینده کشور بر مبنای اشتغال جوانان تصریح کرد: امروز میلیون‌ها جوان تحصیل‌کرده ما آماده اشتغال هستند و دولت تدبیر و امید در سایه حمایت جوانان این بار را بر دوش گرفته و مصمم است سال ۹۳ را سال رونق تولید و شکستن رکود اعلام کند.

روحانی با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی اشتغال گفت: این شورا کار جدی خود را در سال جدید آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: من به وزیر کار، تعاون و رفاه اعلام می‌کنم که اولین قدم در اشتغال، امنیت شغلی کارگران عزیز است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: آقای وزیر! نگذارید خانه کارگری بی‌فروغ بماند، چراغ کار و اشتغال در سراسر ایران عزیز ما باید همواره تابناک باشد، بنده در اینجا اعلام می‌کنم، جناب آقای دکتر ربیعی! بنده در دنیای کار و تلاش و تولید تبعیض جنسیتی را نمی‌پذیرم.

وی افزود: زنان و مردان ما در صحنه کار و تلاش و فعالیت برابر باید از امتیازات و حقوق برابر برخوردار باشند، رضایت کارگران به معنای حرکت سریع چرخ تولید و اشتغال است، بسیاری از کارگران ما بنا بر آنچه از گزارشاتی که در اختیار بنده قرار گرفته است، بخش بزرگی از بخش کارگری جامعه ما از مسئله مسکن رنج می‌برند، در همین سال جاری اقدامات لازم برای مسکن کارگران آغاز شود.

روحانی تاکید کرد: دولت در کنار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدامات لازم و کمک‌های مورد نیاز برای شروع این کار بزرگ و عظیم را آغاز خواهد کرد، در زمینه پوشش دفترچه بیمه شنیده‌ام برخی از کارگران ساختمانی از این امتیاز محرومند، آقای ربیعی باید برای حل مشکل کارگران ساختمانی و کارگران فصلی اقدامات جدی را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: آن روزی کشور ما آباد و سربلند است که در مزارع و کارخانه‌های این کشور، کارگران عزیز با نشاط و بدون دغدغه مشغول فعالیت باشند، برای اینکه دغدغه‌ها برطرف شود، این دولت در همین سال ۹۳ مصمم است در زمینه درمان، بهداشت و سلامت مردم به ویژه کارگران قدم‌های جدی‌ای را بردارد، بنده در اینجا به جناب آقای ربیعی خطاب می‌کنم بیمارستان‌های تامین اجتماعی باید در مسیر بهبود عملکرد قرار گیرند.

به گزارش فارس، رئیس‌جمهور تصریح کرد: ما یک بیمارستان میلاد نمی‌خواهیم، ما می‌خواهیم بیمارستان‌های میلاد در استان‌های مختلف و شهرهای مختلف خدمات خودشان را به کارگران عزیز و ملت عزیز ارائه دهند، دفترچه‌های بیمه درمانی باید ارتقای ارزش پیدا کنند تا مردم از نظر مسئله درمان دارای دغدغه خاطر نباشند، ما در زمینه اشتغال‌های کوچک، صنایع دستی، اشتغال روستاییان، اشتغال در زمینه گردشگری که به لطف خداوند امسال طبق آمار اول اردیبهشت‌ماه، ورود گردشگران خارجی به ایران نسبت به ماه مشابه سال قبل دو برابر افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه باید زمینه گردشگری داخلی و خارجی را فراهم کنیم افزود: در سایه فعال شدن بخش گردشگری میزانی از بیکاری جامعه مرتفع می‌شود و مسیر اشتغال در راه درست قرار می‌گیرد.

روحانی با تاکید بر اصلاح بخش مدیریت تولید گفت: دولت مصمم است تمام قفل‌های تحریم‌ نابجا علیه ملت ایران را بشکند.

وی ادامه داد: تحریم نابجای قدرت‌های بزرگ علیه ملت ایران برای همه مردم ما و به ویژه کارگران درد و رنج بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت مصمم است با حفظ حقوق ملت ایران در سایه تعامل با جهان درها را به سوی صادرات کالای ایرانی باز کند؛ اگر مسیر صادرات را فعال کنیم به معنای اشتغال، پیشرفت و رونق تولید خواهد بود.

روحانی با بیان اینکه باید منابع ارزی کشور را مدیریت کنیم گفت: نباید در جایی که ضروری نیست کالای ساخته شده وارد کشور شود؛ ما در سال‌های گذشته برای کشورهای دیگر اشتغال تولید کردیم و در ازای آن برای جوانان خود بیکاری ساختیم.

وی اضافه کرد: در مواردی که لازم است باید مواد اولیه وارد کشور شود ولی کار باید به دست کارگران ایرانی باشد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در سایه هموار کردن مسیر تولید، تعامل سازنده با جهان و رفع تحریم‌ها باید زمینه رشد و تولید را فراهم کنیم افزود: در همین قدم‌های اولیه که بخشی از تحریم‌ها برداشته شد دیدیم که در بنادر جنوب کارگران ایرانی مشغول تخلیه بار هستند.

روحانی تاکید کرد: ما باید بنادر و مزارع کشور خود را آباد کنیم و پیش از این شاهد بودیم که کشتی‌های باری در آن سوی خلیج فارس بار خود را تخلیه می‌کردند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به طرح دولت در زمینه کشاورزی اظهار داشت: در طول ۲۲ سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین تحت برنامه آبیاری تحت فشار و مدرن قرار داشت اما در سال ۹۳، ۲۰۰ هزار هکتار زمین تحت برنامه آبیاری مدرن قرار می‌گیرد و صدها هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول فعالیت خواهند شد.

رئیس‌جمهور اقدامات دولت در زمینه پیشرفت فناوری اطلاعات را یادآور شد و افزود: امسال میزان پهنای باند اینترنت به دو برابر افزایش خواهد یافت.

روحانی ادامه داد: ما هم‌اکنون در حال مذاکره با ده‌ها شرکت بزرگ جهانی هستیم تا به جای واردات دارو کارخانه‌های داروسازی در ایران ساخته و افتتاح شود و ما بتوانیم بخشی از نیاز کشورهای منطقه را نیز تامین کنیم.

وی برنامه‌های دولت در بخش‌های نفت و گاز و صنایع معدنی را برنامه‌های خوبی توصیف کرد و افزود: قرار ما این است که تمام سواحل جنوبی کشور ما آباد شود و با ایجاد راه، راه‌آهن، خط لوله نفت و گاز و صنایع انرژی‌بر پتروشیمی و همچنین ایجاد بنادر بزرگ سواحل جنوب و سراسر کشور را با دست پر توان کارگران که من مفتخر به بوسیدن آن هستم آباد کنیم.

رئیس‌جمهور نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال را یادآور شد و افزود: باید عدالت را در زمینه اشتغال استقرار بخشیم و استان‌هایی که محرومیت و بیکاری بیشتری دارند باید با برنامه‌ریزی سریع در جهت رفع مشکل آنها گام برداشت.

روحانی از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی درخواست کرد که برای تعلیم و تربیت کارگران آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را در سراسر کشور گسترش دهد.

وی با بیان اینکه علی‌رغم تبلیغات دشمنان سال ۹۳ سالی پر رونق و پرنشاط برای ملت ایران خواهد بود به موضوع تشکل‌های کارگری اشاره و اظهار داشت: باید زمینه ایجاد تشکل‌های مدنی و مردمی و همچنین انجمن‌های خاص در میان کارگران، آزاد و بدون مشکل باشد.

روحانی ادامه داد: کارگران باید بتوانند از طریق تشکل‌ها و جمعیت‌های آزادشان صدای خود را به گوش مسئولان راحت‌تر و شفاف‌تر برسانند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دولت نباید در این تشکل ها دخالت کند و این تشکل‌ها مردمی است و دولت فقط باید بستر لازم برای ایجاد این تشکل‌ها را فراهم کند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
فرود اضطراری هواپیمای کویت - استانبول در کرمانشاه
فرود اضطراری هواپیمای کویت – استانبول در کرمانشاه
جویدن غذا مانع عفونت می‌شود
جویدن غذا مانع عفونت می‌شود
مجتبی حقدوست
انتقام سنگین استقلال از نفت آبادان با کپی‌برداری از پرسپولیس
جان دوباره تراکتور با پیروزی مقابل پیکان
جان دوباره تراکتور با پیروزی مقابل پیکان
ماموت با همکاری کمپانی بنز اتوبوس تولید می‌کند
ماموت با همکاری کمپانی بنز اتوبوس تولید می‌کند
آرایشگاه زنانه کرج
طرح تشدید برخورد با آرایشگاه های زنانه در البرز
موتورخانه پلاسکو خالی بود+فیلم
موتورخانه پلاسکو خالی بود + فیلم
حرکت نمادین سوارکاران کرجی برای همدردی با آتش نشانان
حرکت نمادین سوارکاران کرجی برای همدردی با آتش نشانان
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت اطلاع‌رسانی کنگره، این طرح در سوم ماه ژانویه به کنگره ارائه شد و طبق اطلاعات ارائه شده در سایت کنگره با عنوان H.R. 193 با نام بازسازی اقتدار آمریکایی مشهور است. هرچند عنوان رسمی این طرح به دنبال پایان عضویت در سازمان ملل است بخش‌های مهم دیگری از این طرح شامل موارد زیر است: پایان توافق 1947 مبنی بر قرار گرفتن مقر سازمان ملل در آمریکا پایان ماموریتهای صلح‌بانی لغو مصونیت سیاسی پایان مشارکت در سازمان بهداشت جهانی در صورت تصویب این طرح مفاد و اصلاحیه‌های آن دو سال بعد از امضاء اجرایی خواهند شد. این طرح توسط سناتور جمهوریخواه مایک راجرز ارائه شده و 6 نفر دیگر نیز از آن حمایت کرده‌اند.
طرح خروج آمریکا از سازمان ملل به کنگره ارائه شد
استان البرز رتبه اول سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را دارد
استان البرز رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور را دارد
01
روزنامه ای که تبدیل به گیاه می شود + تصاویر
مریم قهرمانی صارم
هشدار عضو شورا؛ درس های پلاسکو برای کلانشهر کرج
غلامحسین محسنی اژه ای
پرونده ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم
یک واحد مسکونی در فردیس طعمه حریق شد
یک واحد مسکونی در فردیس طعمه حریق شد
693551185SC00237_Donald_Tru
آیا شنیدن قرآن، تأثیری در ترامپ گذاشت؟! + ویدیو
موج خشکسالی به سرسبزترین استان کشور رسید
موج خشکسالی به سرسبزترین استان کشور رسید
یکشنبه ۳ بهمن | کاهش ۷۰۰۰ تومانی قیمت سکه در بازار
یکشنبه ۳ بهمن؛ کاهش ۷۰۰۰ تومانی قیمت سکه در بازار
سگ زنده‌یاب پلیس به خاطر شدت حرارت زیر آوار دچار سوختگی شد
سگ زنده یاب پلیس به خاطر شدت حرارت زیر آوار دچار سوختگی شد
بازدید وزیر راه و شهرسازی از مترو شهر جدید هشتگرد
بازدید وزیر راه و شهرسازی از متروی شهر جدید هشتگرد
حکم اعدام بابک زنجانی به وی ابلاغ شد
حکم اعدام بابک زنجانی به وی ابلاغ شد