تارخ انتشار: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱
کد خبر : 22969
چاپ خبر

در نشست با وزیر، معاونان و مدیران وزارت نفت

رئیس‌ جمهور: باید با ویژه‌ خواری و فساد مبارزه شود/ بیت‌ المال باید به خزانه بازگردد

حسن روحانی29

کرج رسا: رئیس‌ جمهور با اشاره به اهمیت مسأله انرژی به عنوان یکی از مؤلفه‌ های قدرت ملی در تعامل با دنیا، بر ضرورت تلاش همه مسئولان و مدیران نفت و گاز کشور و تربیت و استفاده از نیروی انسانی متخصص در راستای توسعه و بهره‌ برداری از ظرفیت‌ های موجود در کشور تأکید کرد.

 به گزارش کرج رسا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر امروز (دوشنبه) پس از دیدار سرزده از وزارت نفت، در جلسه‌ای با وزیر، معاونان و مدیران ارشد وزارت نفت با تقدیر از تلاش‌های دلسوزانه همه کسانی که در مقاطع مختلف برای حرکت و استقلال در صنعت نفت، اقدامات مهمی انجام داده‌اند، به طور ویژه از همه کسانی که در دوران دفاع مقدس برای حفظ و حراست از پالایشگاه‌های کشور فداکاری کردند تقدیر کرده، یاد و خاطره همه شهیدان این عرصه بویژه شهید تندگویان را گرامی داشت.

وی با بیان اینکه “حضور سرزده در وزارتخانه‌ها و گفت‌وگو با مدیران و مسئولان آن، یکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید است”، گفت: یکی از دلایل حضور در وزارت نفت به خاطر تلاش‌های فراوان مسئولان و کارکنان این وزارتخانه بویژه در زمستان امسال بود؛ چراکه اگر خللی در زمینه گازرسانی به مردم در آن ایام صورت می‌گرفت، موجب بوجود آمدن مشکلات بیشتری برای مردم می‌شد.

نفت همچنان مهمترین و بالاترین صنعت در کشور است

روحانی اهمیت صنعت نفت در کشور را از دیگر دلایل حضور در جمع مدیران و مسئولان وزارت نفت عنوان کرد و افزود: این درست است که باید اتکاء خود را از نفت برداریم و از شرایط تک‌محصولی خارج شویم، اما نفت همچنان به عنوان مهمترین و بالاترین صنعت در کشور قابل ملاحظه است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: اینکه امروز قدرت‌های بزرگ به این منطقه چشم دوخته‌اند، بخاطر آن است که بخش عمده‌ای از انرژی جهان در این منطقه قرار داشته و اتکای انرژی در آینده هم به این منطقه خواهد بود.

وی با بیان اینکه “منطقه خلیج فارس و انرژی موجود در این منطقه بسیار حائز اهمیت است”، گفت: ایران با وجود تبلیغات و گفتارهای غلط، بزرگترین قدرت منطقه است و تاریخ، تمدن، نیروی انسانی، موقعیت ژئوپلیتیک و حساسیت کشور ما موجب شده تا جایگاه مهم و ویژه‌ای داشته باشیم.

روحانی افزود: چگونگی استفاده از این جایگاه به نحوی که به عزت و بزرگیمان لطمه وارد نشود و بتوانیم از آن در تعامل با دنیا استفاده کنیم، موضوع بسیار مهمی است.

ظرفیت بالای تولید نفت، ظرفیت تعامل ما با دنیا را افزایش خواهد داد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه “امروز برای رسیدن به رشد و پیشرفت باید با اتکا به سرمایه ملی، تعامل سازنده با دنیا اتفاق بیافتد”، اظهار کرد: اینکه باید ظرفیت تولید نفت در کشور را افزایش دهیم مهم است؛ چراکه این ظرفیت در حقیقت قدرت ایران است و در صورت داشتن این قدرت جایگاه ما در جهان ارتقا یافته و ظرفیت تعامل ما با دنیا افزایش خواهد یافت.

وی با تأکید بر اینکه “باید از نفت به عنوان قدرت ملی در تعامل عزتمندانه، سازنده و غیرمنفعلانه با دنیا استفاده کنیم”، تصریح کرد: نفت همچنان اهمیت خود را برای سالیان طولانی حفظ خواهد کرد.

روحانی بر اهمیت نقش نیروی انسانی و مدیران لایق در استفاده صحیح و بهینه از منابع کشور نیز تاکید کرد و گفت: باید مراکز علمی و آموزشی در کشور تقویت شوند؛ چراکه همه کسانی که امروز در این زمینه درس می‌خوانند و لایق هستند سرمایه‌های اصلی کشور به شمار می‌روند.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: در کنار تربیت نیروی انسانی متخصص باید برای صیانت و استخراج نفت، تکنولوژی را هم وارد کنیم؛ چراکه امروزه استحصال صیانتی و استخراجی بدون تکنولوژی امکان‌ناپذیر است و بهینه‌سازی تکنولوژی در راستای صیانت از نفت است.

رشد اقتصادی هرگز با فساد صورت نمی‌گیرد

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت مبارزه با فساد بویژه در حوزه نفت و گاز، خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم هر کاری که در نفت و گاز کشور چه توسط بخش خصوصی و چه دولتی انجام می‌شود، در چارچوب رقابت دقیق، کارآمدی و کارایی قرار دهیم و از رانت‌خواری و ویژه‌خواری جلوگیری کنیم.

وی در همین راستا خاطرنشان کرد: مردم از دولت انتظار دارند و ما باید واقعیت را برای آنها بازگو کنیم و مسیر را برای آینده پیش پای همه بگذاریم.

روحانی تصریح کرد: رشد اقتصادی هرگز با فساد صورت نمی‌گیرد و باید تلاش شود تا اموال بیت‌المال که از خزانه رفته بازپس گرفته شود.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور همچنین از مسئولان وزارت نفت خواست تا هر منطقه‌ای که قرار است در آن توسعه نفت و گاز صورت گیرد، به نحوی در چارچوب قانون بهبود زندگی مردم آن منطقه نیز مورد نظر قرار گیرد تا خدای ناکرده دود توسعه به چشم مردم نرود.

وی تاکید کرد: ما باید تعامل با دنیا را تسهیل کنیم، چراکه امروز فقط ایران تنها دارنده نفت و گاز در دنیا نیست و این تعامل در دنیا همواره بر اساس منافع مشترک است. ما باید کاری کنیم تا ضمن ایجاد جاذبه برای جذب سرمایه‌گذاری‌ها حداکثر استفاده در راستای منافع ملی خود را به دست آوریم.

روحانی به دیدار با مدیران شرکت‌های بزرگ نفتی در حاشیه اجلاس داووس نیز اشاره کرد و گفت: بنا شد که ساختار و مدل جدیدی را طراحی و ارائه کنیم تا با این ساختار جدید بتوانیم رقابتی با دیگران داشته و نفت با راندمان بالا و صیانتی‌تر تولید کنیم.

تردید ندارم که مشکلات را حل خواهیم کرد

رئیس‌ جمهور با تأکید بر ضرورت بهره‌ برداری از منابع مشترک نفتی و گازی ایران با کشورهای همسایه، تصریح کرد: عدم استفاده از این منابع به هیچ وجه قابل تحمل نیست، چراکه این امانتی است متعلق به مردم که در اختیار ما قرار دارد و بسیار مهم است که بتوانیم امانتدار خوبی باشیم.

وی افزود: مهمترین مسأله برای حفظ امانت کشور و مردم استفاده حداکثری از میادین مشترک نفتی و گازی است و در این مسیر نباید از هیچ تلاشی فروگذار کرد.

روحانی با بیان اینکه “باید به آینده کاملا امیدوار باشیم و هیچ دغدغه‌ای در مسیر تلاشمان وجود نداشته باشد”، اظهار کرد: من امروز به آینده بیش از گذشته امیدوارم و تردید ندارم که مشکلات را حل خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید در مسیر حل مشکلات اراده‌های قوی داشت و به خدا تکیه کرد و به برخی حرف‌های بیهوده اهمیت نداد، گفت: البته انتقاد حق همه است اما غیر از آن را باید تحمل کنیم و بدانیم هر مقدار صبر و تحمل ما بیشتر باشد در نزد خداوند اجر بیشتری خواهیم داشت.

استقبال جامعه جهانی از بزرگی و عظمت ایران افزایش یافته است

وی با اشاره به اینکه امروز شرایط متفاوت شده و استقبال جامعه جهانی از بزرگی و عظمت ایران افزایش یافته است، تصریح کرد: باید دست به دست هم داده و بی‌تفاوت نسبت به برخی نیش و کنایه‌ها با امیدواری مسیر پیش رو برای تعالی کشور را طی کنیم.

روحانی در پایان ضمن تقدیر از همه تلاش‌گران وزارت نفت گفت: امروز وزارت نفت در خط مقدم توسعه و پیشرفت کشور بوده و در دیپلماسی پیشتاز است و می‌تواند بیشترین تأثیر را در توسعه کشور داشته باشد.

پیش از سخنان رئیس‌ جمهور، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت گزارشی از شرایط موجود، فعالیت‌ها و اقدامات، دستاوردها و برنامه‌ریزی‌های این وزارتخانه در راستای تکمیل و توسعه بخش‌های گوناگون نفت و گاز در کشور ارائه کرد.

همچنین برخی از مدیران ارشد نفتی و گازی کشور هم ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های خود، مشکلات و چالش‌های پیش روی فعالیت‌های خود را با رئیس‌جمهور در میان گذاشتند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
گازگرفتگی
مرد و زن کرجی قربانی گازگرفتگی شدند + عکس
بنزین
اینفوگرافیک/ مقایسه قیمت بنزین در ایران و سایر کشورها
63331230325
جراحی مغز در هوشیاری و ترخیص در چند ساعت توسط جراح جوان ایرانی
دانشکده کشاورزی
توضیحات معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس کشاورزی دانشگاه تهران درباره مراسم روز دانشجو در کرج
12
خبر درگذشت «اندی» تکذیب شد
تسلیت
شهادت سرباز کرجی بر اثر سوختگی
photo_2017-12-13_19-21-30
کاریکاتور / بودجه ۹۷
1396022315363581310832474
ورود و خروج بیش از ۵ میلیون تومان توسط مسافران ممنوع شد
57607294
«خبرسازترین متهمان و محکومان»
57607382
وقتی کت احمدی نژاد برای نمایندگان متبرک بود!
57516386
مهلت ثبت نام آزمون ارشد تمدید شد
لو رفتن محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت گلکسی اس 9 در اسکرین شات S Health + عکس
لو رفتن محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت گلکسی اس ۹ در اسکرین شات S Health + عکس
پلیس دبی به دنبال لامبورگینی اوروس +عکس
پلیس دبی به دنبال لامبورگینی اوروس +عکس
اگر جزو این گروه‌ها هستید، نمک بیشتری مصرف کنید!
۳ بیماری که با مصرف نمک زیاد به سراغ‌تان می‌آید
ایستگاه شارژ سیار برای خودروی الکتریکی +عکس
ایستگاه شارژ سیار برای خودروی الکتریکی
پاسخ به تمامی ابهامات و مشکلات طرح اینترنت غیر حجمی  + جدول
پاسخ به تمامی ابهامات و مشکلات طرح اینترنت غیر حجمی + جدول
وزارت‌صنعت ارزشیابی کیفی خودروهای‌داخلی را منتشر کرد
خودروسازان سوار بر بی‌کیفیت‌ها می‌تازند!
شارژ سریع 4 پلاس کوالکام چه مزایایی دارد؟ + عکس
شارژ سریع ۴ پلاس کوالکام چه مزایایی دارد؟ + عکس
شایع‌ترین نشانه‌ای که از ام اس خبر می‌دهد / ام‌اس غول بی‌شاخ و دم نیست!
یک توصیه هوشمندانه برای مبتلایان به ام اس
‌مک‌لارن به یاد راننده قدیمی خودرو ساخت +عکس
‌مک‌لارن به یاد راننده قدیمی خودرو ساخت
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا