تارخ انتشار: شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
کد خبر : 203090
چاپ خبر

رتبه اول تولید بذر کشور به استان البرز اختصاص دارد

رتبه اول تولید بذر کشور به استان البرز اختصاص دارد

مدیرکل جهاد کشاورزی استان البرز گفت: رتبه اول تولید بذر کشور و رتبه چهارم تولید تخم‌مرغ به البرز اختصاص‌یافته است.

به گزارش کرج رسا به نقل از مهر، سید مجید موسوی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، بابیان اینکه ایجاد شهرک‌های کشاورزی در استان البرز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: گازرسانی به تمام واحدهای مرغ داری و دامداری با مساعدت همگانی مسئولان مربوطه در البرز با سرعت بیشتری میسر می‌شود.

وی افزود: سند اجرایی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش‌های مختلف به‌تمامی استان‌ها ابلاغ‌شده لذا درصدد اجرایی وظایف محوله بخش کشاورزی در این سند هستیم.

مدیرکل جهاد کشاورزی البرز بابیان اینکه بررسی موانع و مشکلات موجود بر مسیر اشتغال استان قابل‌طرح در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: اولویت‌بندی در اجرای پروژه‌ها در دستور کار قرار دارد.

تولید ۵۴ هزار تن گندم در البرز طی نیمه نخست سال

موسوی تشکیل کارگروه‌های جداگانه ستاد اقتصاد مقاومتی را اقدامی موازی کارانه در استان برشمرد و گفت: بدون شک با تکیه‌بر کارگروه‌های تشکیل‌شده در شورای برنامه‌ریزی می‌توان نتیجه بهتری را در این بخش نیز کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه کسب رتبه برتر استانی بر اساس ارزیابی سازمان مدیریت از آن جهاد کشاورزی شده است، گفت: رتبه اول تولید بذر کشور و رتبه چهارم تولید تخم‌مرغ به البرز اختصاص‌یافته است.

مدیرکل جهاد کشاورزی با تولید هشت نوع رقم جدید بذر در البرز، گفت: میزان تعهد البرز در خصوص تولید گندم طی شش ماهه نخست سال جاری ۵۰ هزار تن بوده که این مهم به  ۵۴ هزار تن افزایش‌یافته است.

موسوی در ادامه بیان کرد: در بخش توسعه کشت در گلخانه ۲۵ هکتار تعهد داریم که از این میزان تاکنون ۱۵ هکتار از تعهد اعلامی اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده تشکیل و راه‌اندازی ۴۸۷ هکتار شهرک‌های کشاورزی در دستور کار قرار دارد، گفت: اصلاح و بازسازی باغات قدیم نیز اجرایی می‌شود.

برنامه دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان سال جاری نهایی شود

عبدالله کامکار در ادامه با تأکید بر اینکه می‌توان خوراک جلسات شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی را کارگروه‌ها کسب کرد، ادامه داد: جمع‌بندی موضوعات یادشده قابل‌طرح در ستاد اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

همچنین ایرج موفق با اشاره به اینکه می‌توان کارگروه‌های فعلی استان را در جهت اجرایی کردن سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری نیز فعال کرد و به کار گرفت، تصریح کرد: این امر انسجام امور در البرز را بیش از گذشته می‌کند.

تقی رضایی مدیرکل راه و شهرسازی نیز بابیان اینکه سال گذشته بر اساس ۱۱ برنامه ملی مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی شکل‌گرفته است، ادامه داد: سیاست‌گذاری اقتصاد مقاومتی در جلسات کمتر مشاهده‌شده است.

وی با اشاره به اینکه می‌توان با مساعدت همگانی روند اجرایی پروژه‌های راه استان را با مشارکت بخش خصوصی سرعت بخشید، تصریح کرد: تشکیل دوباره کارگروه‌ها اقدامات را پیچیده‌تر می‌کند، می‌توان در کارگروه‌های فعلی بخشی را برای انجام امورات مرتبط با ستاد اقتصاد مقاومتی در نظر گرفت.

خسرو ارتقایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز نیز با اشاره به اینکه بدون شک تکالیف ملی محول شده بر دستگاه‌های اجرایی اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: برنامه دستگاه‌های اجرایی تا پایان سال جاری باید نهایی شود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیفروش ویلا و اجاره ویلااجاره ویلافروش ویلا