تارخ انتشار: پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۰
کد خبر : 46082
چاپ خبر
بازدیدها: 1,403

فوتبالیست‌ها در برابر آرژانتین دلاورانه بازی کنند

روحانی از جایزه ویژه‌ دولت در صورت صعود تیم ملی به مرحله بعد خبر داد

Untitled-1

کرج رسا: رییس‌ جمهور گفت: اگر تیم ملی فوتبال از این مرحله عبور کند و به مرحله بعد صعود کند دولت جایزه ویژه‌ ای برای آن‌ ها در نظر دارد.

 به گزارش کرج رسا، حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌ جمهور بعد از پایان سفر دو روزه خود به استان لرستان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد این‌که آیا اگر تیم فوتبال به مرحله بعد مسابقات جام جهانی صعود کند پاداش ویژه‌ ای برای آن‌ها در نظر گرفته‌ اید؟ اظهار کرد: بازیکنان تیم ملی ما در بازی اول خوب ظاهر شدند و مقصود ما بالاتر از بحث پیروزی حضور شجاعانه آن‌ها در میدان است و از فوتبالیست‌ ها و بازیکنان محترم می‌خواهیم که حضورشان در مسابقه بعدی در برابر آرژانتین یک حضور شجاعانه و دلاورانه و با تمام توان باشد و با استفاده از تمام توان جسمی و فنی و تکنیکی در این مسابقه حضور پیدا کنند. مایک بازی خوب می‌خواهیم و نتیجه هر چه باشد قابل قبول است.

وی ادامه داد: اگر تیم ملی فوتبال از این مرحله عبور کند وبه مرحله بعد صعود کند دولت جایزه ویژه‌ای برای آن‌ها در نظر دارد.

وی در تشریح سفر خود به لرستان با اشاره به استعدادها و ظرفیت‌های فراوانی که از لحاظ صنعتی، گردشگری و کشاورزی در استان لرستان وجود دارد گفت: با تکیه بر این توانمند‌ی‌ها این استان می‌توان توسعه پیدا کند و تا حدودی مساله بیکاری و عدم اشتغال جبران شود.

وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در تحقق این امور گفت: ۲ الی ۳ سد ظرف امسال و ۱ الی ۲ سد ظرف سال آینده در این استان به بهره‌برداری می‌رسد که یکی از این سدها برقی آبی است.

وی با بیان این‌که «در مورد بحث کشاورزی در این استان تصمیماتی گرفته شده و ان‌شاء الله این تصمیمات با همکاری وزارت کشاورزی و نیرو اجرایی می‌شود» به موضوع صنعت اشاره کرد و گفت: از ظرفیت‌های صنعتی که در این استان وجود دارد به خوبی استفاده نمی‌شود و شاید تنها از حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد از این ظرفیت استفاده می‌شود.

رییس‌ جمهور کمبود منابع گردش مالی و تسهیلات رااز جمله علل این موضوع عنوان کرد و گفت: قرار شد برای حل این مساله از صندوق توسعه ملی کمک بگیریم تا گردش مالی ایجاد شود.

وی همچنین با بیان این‌که «در حال حاضر یک هتل نیمه کاره درخرم‌آباد وجود دارد و قرار شد این هتل نیمه کاره تا پایان امسال به بهره‌بردرای برسد» گفت: همچنین بنیاد مستضعفان با کمک سازمان میراث فرهنگی یک هتل ۴ ستاره دراین استان احداث خواهد کرد ودرواقع سازمان میراث فرهنگی به بنیاد در زمینه نرخ سود پایین‌تر در تسهیلات لازم برای این امر کمک می‌کند.

وی با بیان این‌که «استان لرستان ظرفیت‌های بسیار زیادی در ارتباط با گردشگری دارد» به اهمیت رونق صنایع دستی دراین استان اشاره کرد و گفت: ۷۹ طرح برای این استان درنظر گرفته شده که امیدواریم این طرح‌ها تا پایان سال جاری یا در سال آینده به اتمام برسد.

روحانی گفت: دولت تصمیم گرفت که تمام اعتبارات عمرانی سال ۹۳ در ارتباط با استان لرستان را کاملا تخصیص دهد و اعتبارات بیشتری نیز قرار است به استان اختصاص داده شود و در واقع برای امسال وسال آینده حدود ۳ برابر از آن‌چه که برای استان مصوب شده است تخصیص داده خواهد شد.

وی همچنین به اهمیت نقش‌آفرینی کارآفرینان در توسعه و سرمایه‌گذاری در استان لرستان اشاره کرد و گفت: رونق باید از طریق بخش خصوصی و تعاونی‌های غیردولتی انجام شود و دولت نیز زمینه‌های لازم را فراهم کند.

وی گفت: در کنار پتروشیمی لرستان قرار است یک شهرک صنعت پتروشیمی برای صنایع پایین دستی ایجاد شود و مقدمات این امر را وزارت صنعت و نفت با کمک یکدیگر انجام دهند ولی سرمایه گذاری اصلی را بخش خصوصی انجام خواهد داد.

رییس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تصمیمات دولت درارتباط باگسترش ورزش در این استان و اتمام پروژه‌های نیمه تمامی که در این ارتباط در لرستان وجود دارد، گفت: ورزش برای سلامت اهمیت ویژه‌ای دارد. ورزش همگانی مورد توجه ویژه دولت است و در کنار آن ورزش حرفه‌ای نیز از سوی دولت مورد توجه قرار گرفته است و دولت از ابتدا به ورزش توجه داشته است. در شورای اداری که امروز برگزار شد در مورد ۲۶ طرح در ارتباط با ورزش برای امسال و سال دیگر تصمیم گیری و تاکید شد که پروژه‌های نیمه کاره تکمیل شود.

وی با بیان این‌که «باید جوانان را به امر ورزش تشویق کنیم» گفت: باید فضای لازم را نیز برای ورزش دختران فراهم کنیم. بانوان و دختران ما عین پسران هستند آن‌ها نیز نیاز به نشاط و ورزش و سلامت دارند.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پیشرفت استان لرستان گفت: برای پیشرفت استان همه باید دست به دست هم بدهیم. مردم کارآفرینان ونخبگان باید در صحنه حضور پیدا کنند و مسئولیت را بر دوش بگیرند و این کار شدنی است. باید همه کمک کنیم که استعدادهای استان شکوفا شود.

وی گفت: ما در تمام استان‌ها چیزی را به مردم قول می‌دهیم که بتوانیم در این دوره ۴ سال آن را کامل اجرایی کنیم یا بخش اعظمی از آن را اجرایی کنیم.

وی گفت: در مورد ۷۹ طرحی که قول دادیم تلاش می‌کنیم که آن‌ها را ظرف امسال و سال آینده اجرایی کنیم البته خود شما رسانه‌ها باید این موضوع را پیگیری کنید. بهترین ناظر در مورد اجرایی شدن آن‌ها شما هستید. در واقع بهترین ناظر رسانه‌ها از جمله رسانه‌های محلی هستند. نقش رسانه‌ها ارزشمند است. همه ما ممکن است نقص‌هایی داشته‌ باشیم و این مردم و رسانه‌ها هستند که باید این نقض‌ها را تذکر بدهند و بیان کنند.

روحانی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که به نظر می‌رسد یکی از علل عدم پیشرفت این استان افراطی گری‌هایی است که بعضا دراین استان وجود دارد و حاشیه‌سازی‌هایی که ایجاد می‌شود و این که توصیه شما به این افراطگرایان و حاشیه‌سازها چیست؟ گفت: نحوه برخی سخن گفتن‌ها و طرح مباحث . ایجاد برخی از شبهه‌ها در ذهن مردم ، شایسته این استان و کشور نیست. من خودم به وزرا توصیه کردم که دنبال حاشیه‌ها نروندعده‌ای می‌خواهند ما را درگیر این حاشیه‌ها کنند و ما نباید به سمت این حاشیه‌ها برویم.

وی ادامه داد: به ۷ تیر سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی نزدیک می‌شویم در چند روز قبل از شهادت ایشان من خدمت ایشان رسیدم و به ایشان گفتم که چرا نمی‌آیید تلویزیون و به این تهمت‌هایی که زده می‌شود جواب نمی‌دهید؟ ایشان یک تامل چند ثانیه‌ای کردند وگفتند؛ فلانی من یک فرصت بیشتر ندارم و آن فرصت برای این است که به مردم خدمت کنم و قوه قضاییه را سامان بدهم و دو فرصت ندارم که این فرصت را برای پاسخگویی به تهمت‌ها قرار دهم.

وی تصریح کرد: این خیلی مهم است که مردم ما به این افراد بگویند که گوش‌شان بدهکار این حرف‌ها نیست، به این حرف‌ها توجهی ندارند. اگر مردم به این مسائل بی‌اعتنایی کنند و توجه نکنند ما خود به خود از این معضل ومشکل فاصله می‌گیریم.

روحانی تاکید کرد: رقابت سیاسی و نقد دلسوزانه مشکلی ندارد ولی گاهی اوقات حرف‌هایی زده می‌شود که واقعیت ندارد و با حقیقت نسبتی ندارد وشایعه پراکنی است و آن چیزی که باعث نگرانی می‌شود این است که مردم خدای نکرده گوش‌شان بدهکار این حرف‌ها شود و به این حرف‌ها توجه کنند و از این مسائل نگران شوند.

وی ادامه داد: همه چیز ما با امید شروع می‌شود و اگر این شایعات و مسائل باعث شود که روی امید مردم تاثیر بگذارد این خوب نیست. نامناسب است، چون مبنای حرکت ما براساس امید است .امید موتور حرکت ما به سمت جلو است. باید برخی از این افراطی‌ها را نصیحت کنیم. البته هرچقدر هم نصیحت کنیم دردوره‌های مختلف عده‌ای هستند که این‌گونه اقدامات را انجام می‌دهند.

به گزارش ایسنا وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران محلی مبنی بر این‌که اگر سرمایه‌گذاران در استانلرستان حضور پیدا کنند به چه میزان این توان در بانک‌ها وجود دارد که بتواند به این سرمایه گذاران تسهیلات بدهند و از آن‌ها حمایت کنند؟ گفت: بانک‌ها یک مقداری توانمندی‌شان کم است ما در تهران اخیرا یک سری جلسات در مورد بانک‌ها برگزار کردیم تا بانک‌ها بتوانند توانمند شوند و حضور بیشتری در این عرصه داشته باشند. البته یک سری ایرادات به بانک‌هاست. بانک‌هاخودشان متاسفانه بعضا بنگاه دار شده‌اند و پولی که درمی‌آورند برای این بنگاه‌ها قرار می‌دهند، بانک‌ها باید سرمایه‌گذاری لازم را برای حرکت همه کارآفرینان انجام دهند.

روحانی ادامه داد: یکی ازعلل ضعیف بودن بانک‌ها این است که معوقات بانکی آن‌ها را زمینگیر کرده است؛ البته در طی این سال‌ها برخی از سوءاستفاده‌ها نیز شد، قوه قضاییه وارد عمل شد واین مسائل در مجموع روحیه مدیران بانکی را تضعیف کرد.

وی گفت: ما درتلاش هستیم که از طریق بانک‌ها و صندوق تسهیلات از سرمایه‌گذارانی که دراستان لرستان حضور پیدا می‌کنند، حمایت کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی د رمورد آزادسازی حریم قلعه فلک‌الافلاک؛ یکی از آثار باستانی استان لرستان گفت: بخشی از آزادسازی حریم انجام می‌شود. البته ما درتهران نیز با نهادهای مربوطه صحبت می‌کنیم تا راه حلی را پیدا کنیم که مورد رضایت مردم باشد. این قلعه اهمیت دارد و در ارتباط با این امر یک قدم استاندار بر می‌دارد و قدم‌های بعدی را ان‌شاء‌الله دولت.

رییس‌جمهورهمچنین در پاسخ به سوالی در مورد حمایت از صدا وسیمای استان لرستان برای گسترش فعالیت‌های خود و دیجیتال کردن شبکه‌های خود گفت: نسبت به صداوسیما در سال گذشته علاوه بر این‌که بودجه آن را کامل دادیم ۱۰۸ میلیارد تومان هم به عنوان کمک دادیم به خاطر برخی از طرح‌هایی که مد نظرشان بود. ما سهم خود را دادیم و درآخر بهمن یا اوایل اسفند سال گذشته بود که علاوه بربودجه کامل صدا وسیما ۱۰۸ میلیارد تومان به صداوسیما کمک کردیم البته صدا و سیما با تبلیغاتی که دارد، ان‌شاء الله وضعش بهتر می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد سرمایه گذاری در زمینه‌ نفت و گاز در کوهدشت و پلدختر و این‌که سرمایه گذاران برای این سرمایه‌گذاری حاضر هستند، گفت: ما هر کجا که بخواهیم سرمایه گذاری کنیم باید با مرکزیت هماهنگ شود. ما باید بتوانیم آن سهم لازمی را که باید، ایفا کنیم. وزارت نفت در بحث‌های مختلف برای سرمایه‌گذاری قول‌هایی داده است، شرایط ما در نفت و گاز در سال‌های آینده بهتر می‌شود. تا آخر سال چند فاز جنوبی نهایی می‌شود و سال آینده نیز چند فاز دیگر و در ۳ تا ۴سال آینده تمام فازهای پارس جنوبی تکمیل و عملیاتی می‌شود. ما در نفت برنامه توسعه داریم تا به امروز نیز هرچه تولید نفت داشته‌ایم فروخته‌ایم و ان‌شاءالله ظرفیت تولید و فروش ما بیشتر و دست ما برای سرمایه‌گذاری بازتر می‌شود.

وی در بخش دیگر از صحبت‌های خود گفت: ۳ هزار پروژه در کل کشور وجود دارد که برای اتمام آن ها اعتبار عظیمی نیاز است. ما روزی که کلنگ یک پروژه را می‌زنیم تدبیر این است که تا آخرش را ببینیم یعنی در آغاز یک پروژه و کلنگ زنی آن باید پایان کار را نیز مد نظر قرار دهیم.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: ما قول‌هایی که به مردم می‌دهیم بر اساس توانمندی‌هاییست که داریم.

 

 

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
شطرنج باز البرزی قهرمان مسابقات شطرنج پیشکسوتان ایران
شطرنج باز البرزی قهرمان مسابقات شطرنج پیشکسوتان ایران
زمان روزه داری
اینفوگرافیک؛ تفاوت مدت زمان روزه داری در ایران و جهان
مقام ارشد چین اعدام شد
مقام ارشد چین اعدام شد
کشف 2 هزارلیتر سوخت قاچاق در ساوجبلاغ
کشف ۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در ساوجبلاغ
سهم 40 درصدی مهریه از زندانیان دیه
سهم ۴۰ درصدی مهریه از زندانیان دیه
به گزارش ایسنا، مصوبه هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری که به پیشنهاد وزارت نفت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب شد، با ایجاد حواشی مختلفی توسط برخی همراه بود. ایراد وارده مربوط به بند ۲ این مصوبه مبنی بر "مسئولیت تطابق تولید، توزیع و عرضه بنزین با استاندارد ملی به شماره ۴۹۰۴ به عهده وزارت نفت" بود، نکته‌ای که نه تنها به عنوان ضعف تلقی نمی‌شود بلکه تصمیمی اصلاحی توسط دولت بود تا مشکل ایجاد شده در سال ۱۳۸۴ توسط دولت نهم را برطرف سازد.

ایرادگیرندگان در خصوص بند ۲ مصوبه هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ معتقد بودند که سازمان ملی استاندارد از بند ۲ مصوبه مذکور حذف شده و این موضوع را به عنوان نقطه ضعف تلقی کردند.

این در حالی است که در بند سوم مصوبه مورد اشاره "نظارت بر حسن اجرای این تصویب‌نامه به عهده سازمان ملی استاندارد ایران و تعیین اولویت‌های توزیع بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است."

اتفاق ناخوشایندی که در دولت نهم و در سال ۱۳۸۴ صورت پذیرفته این بود که به موجب تفاهمنامه‌ای (مابین معاونان وقت وزارت نفت و سازمان ملی استاندارد) مسئولیت تطابق تولید، توزیع و عرضه بنزین و نظارت بر حسن اجرای آن به مرجع واردکننده که وزارت نفت بود، واگذار شد.

قطعا تجمیع مسئولیت تطابق تولید و توزیع و عرضه بنزین با استاندارد ملی و نیز نظارت بر حسن اجرای این مساله در یک نهاد مشکل‌آفرین بوده و با توجه به اینکه اگر به یک نهاد هم مسئولیت اجرا و هم مسئولیت نظارت داده شود امکان پاسخگویی وجود ندارد و ممکن است تخلفاتی نیز صورت گیرد بنابراین هیات وزیران در اردیبهشت ماه سال جاری تصمیم گرفت تا مصوبه جدیدی را ابلاغ کند که موجب اصلاح تصمیم اتخاذ شده در دولت نهم است.

جهانبخش سنجابی ـ معاون کیفیت و ارزیابی سازمان ملی استاندارد ایران ـ در گفت‌وگو با ایسنا و در ارتباط با مصوبه هیات وزیران در جلسه ۱۰ اردیبهشت ماه سال جاری با اشاره به اینکه استاندارد ملی برای بنزین و گازوئیل وجود دارد و به موجب مصوبه شورای عالی استاندارد، استاندارد ۴۹۰۴ مشمول استاندارد اجباری در کشور بود، اظهار کرد: با این مفهوم که ارائه بنزین در کشور مغایر استاندارد ملی، ممنوعیت داشته و فارغ از اینکه چند محصولی است باید فصل ممیزی بین مسئولیت و نظارت را با یکدیگر تعریف کنیم.

وی ادامه داد: ارائه‌دهنده یک محصول اعم از اینکه کالا یا خدمت باشد قطعا در مواجهه با موضوعات استاندارد یا کیفیت پاسخگوست یعنی مرجع پاسخگویی در قبال رعایت استاندارد یا کیفیت محصول با تولیدکننده محصول یا عرضه‌کننده آن است.

معاون کیفیت و ارزیابی سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه در کشورهای مختلف نهادهای متفاوتی برای نظارت بر این مسئولیت تعریف شده‌اند، خاطرنشان کرد: در کشور ما هر محصولی که مشمول استاندارد اجباری شود نظارت بر آن بر عهده سازمان ملی استاندارد است. بر همین اساس مفهوم این است که اگر پالایشگاه‌ها در واقع نسبت به تولید بنزین مبادرت می‌کردند و در صورتی که وزارت نفت نسبت به واردات بنزین اقدام می‌کرد باید رعایت استاندارد ملی را انجام می‌داد.

وی ادامه داد: علیرغم تسریع قانونی در این زمینه و مجزا بودن مصونیت و نظارت در این خصوص به موجب تفاهمنامه‌ای که در دولت نهم مدنظر قرار گرفت صورت جلسه‌ای تنظیم شد که در واقع مسئولیت نظارت بر رعایت استانداردهای بنزین را نیز به مرجع واردکننده و ناظر بر تولید محصول واگذار می‌کرد.

سنجابی با بیان اینکه به عبارت دیگر مسئولیت و نظارت در یک نهاد یا واحد تجمیع می‌شد، گفت: طبیعی است که اگر واحدی مسئولیت داشته باشد باید در قبال ناظر پاسخگو بوده و جمع جبری مسئولیت و نظارت در یک شخص یا نهاد یا واحد امکان‌پذیر نیست در صورتیکه متاسفانه در دولت نهم استراتژی اتخاذ شده مدنظر قرار گرفت و با توجیهاتی که مسئولان در آن زمان داشتند تا پایان دولت دهم این موضوع ادامه داشت.

معاون کیفیت و ارزیابی سازمان ملی استاندارد ایران در مورد عملکرد دولت یازدهم در قبال این تفاهمنامه و تصمیم اتخاذ شده که مسئولیت نظارت در خصوص تولید و عرضه بنزین را در اختیار یک نهاد قرار می‌داد، تصریح کرد: با استقرار دولت یازدهم یکی از اتفاقات مثبت این بود که سازمان ملی استاندارد به دلیل تکلیف قانونی در حوزه نظارت نسبت به صورتجلسه مربوطه در دولت نهم اقدام کرد و وظیفه نظارتی‌اش را بازپس گرفت تا مسئولیت و پاسخگویی در این زمینه در وزارت نفت متمرکز شود و این وزارتخانه نسبت به نهادی دیگر پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با توجه به مشکلاتی که در حوزه تولید بنزین برابر استاندارد ملی وجود داشت دولت برنامه اجرایی را تصویب کرد که به موجب آن وزارت نفت مکلف شد تا پایان سال ۱۳۹۷ در کل کشور بنزین با استاندارد ملی توزیع کند و این اقدام بر عهده وزارتخانه مربوطه نهاده شده است.

سنجابی با اشاره به اینکه اگر سازمان ملی استاندارد نمونه‌گیری و نظارت را در این راستا انجام دهد اگر مغایرتی وجود داشته باشد باید وزارت نفت نسبت به آن پاسخ دهد، بیان کرد: مصوبه مربوطه توسط هیات وزیران در اردیبهشت ماه سال جاری یکی از کارشناسی‌ترین تصمیمات و منطبق بر قانون بوده است که اشتباه صورت گرفته در دولت نهم و دهم را اصلاح می‌کند.

معاون کیفیت و ارزیابی سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر اینکه تصمیم اتخاذ شده در دولت نهم عوارض خود را طی سالیان گذشته نشان داد، گفت: ما در کشور طی این سال‌ها و پس از تصمیم اتخاذ شده توسط دولت نهم در سال ۱۳۸۴ مواجه شدیم با تولید بنزین‌های پتروشیمی و بنزین‌هایی که مواد آلاینده آن چندین برابر میزان مجاز استاندارد ملی بود که در واقع حوادث زیست محیطی و آلایندگی را به دلیل آلوده بودن بنزین‌ها در سطح شهرها ایجاد کرد.

وی ادامه داد: طی آن سالها دیدیم که تعداد روزهای هوای سالم از دو رقم بالاتر نمی‌رفت و با مصوبه اخیر هیات وزیران وظیفه وزارت نفت کاملا احصاء شده و باید در این رابطه مسئولیت خود را بپذیرد.

سنجابی با بیان اینکه در این مصوبه برای سازمان ملی استاندارد نیز وظایف مربوطه تعریف شده است، گفت: برای سازمان ملی استاندارد نیز وظیفه نظارتی تعیین شده و وزارت نفت را نسبت به این سازمان و نیز کلان حاکمیت پاسخگو می‌کند.
اصلاح تصمیم نادرست «بنزینی» دولت احمدی نژاد/ تفاهم نامه سازمان استاندارد و وزارت نفت ابطال شد
یک نظامی آمریکایی در سوریه کشته شد
یک نظامی آمریکایی در سوریه کشته شد
سرنگونی پهپاد "اسرائیلی" در سوریه
سرنگونی پهپاد اسرائیلی در سوریه
سهمیه نفت سفید البرز اعلام شد
سهمیه نفت سفید البرز اعلام شد
فعالیت های ویژه انتقال خون البرز در ماه مبارک رمضان
فعالیت های ویژه انتقال خون البرز در ماه مبارک رمضان
مدیر لخویا: باید مراقب پرسپولیس در بازی برگشت باشیم
مدیر لخویا: باید مراقب پرسپولیس در بازی برگشت باشیم
پشه
از ضد پشه طبیعی استفاده کنید!
با بحران‌سازی دشمنان در زمینه اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی مقابله شود
با بحران سازی دشمنان در زمینه اسلام ستیزی و اسلام هراسی مقابله شود
بیانیه ترامپ برای آغاز ماه رمضان
بیانیه ترامپ برای آغاز ماه رمضان
سردار مدافع حرم، شعبان نصیری
سردار مدافع حرم البرز در موصل عراق شربت شهادت نوشید + عکس
افزایش سن، شایع‌ترین علت آب مروارید
افزایش سن، شایع ترین علت آب مروارید
حمله ارتش مصر به مواضع تروریست‌ها در لیبی
حمله ارتش مصر به مواضع تروریست ها در لیبی
کدام رستوران ها در ماه رمضان باز است؟
کدام رستوران ها در ماه رمضان باز است؟
دعای روز اول ماه مبارک رمضان + صوت و تواشیح
دعای روز اول ماه مبارک رمضان
سر بریده مرد کرمانی به حرف آمد
سر بریده مرد کرمانی به حرف آمد