تارخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۸:۵۲
کد خبر : 39416
چاپ خبر

روحانی: به نام ایستادگی برابر ابرقدرت‌ ها اموال مردم را غارت کردند

حسن روحانی

کرج رسا: رئیس جمهور با بیان اینکه با شعر و شعار و فریاد و هوچی‌ بازی عظمت مملکت درست نمی‌شود، گفت: به نام ایستادگی برابر قدرت‌ ها، اموال مردم را غارت کردند.

به گزارش کرج رسا، دکتر حسن روحانی همزمان با ولادت امیرالمومنین علی (ع) با حضور در آیین گرامیداشت روز مددکاری، سخنانی در این مراسم ایراد کرد.

رییس جمهوری در آغاز سخنان خود، روز میلاد حضرت علی(ع) را تبریک گفت و اظهار داشت: علی (ع)مولای ما و مولای همه آزادگان است.

روحانی اظهار داشت: کلمه مدد و مددکار را همیشه در کنار نام مولایمان یاد گرفتیم و هر وقت مشکل داشته‌ایم گفته‌ایم یا علی مدد.

وی افزود: ما آموخته‌ایم که بزرگترین مددکار تاریخ مولای ما امیرالمومنین بوده و هست؛ او بود که هیچ شبی را به بالین استراحت نگذاشت مگر آنکه مطمئن بود فقرای شهرش در کوچه‌های مدینه یا در کوفه غذای شب به آنها رسیده است.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: امیرالمومنین هیچ شبی آرام نگرفت مگر آنکه قبل از آن بچه‌های یتیم خانواده‌های کوفه یا مدینه را آرام کرده باشد.

روحانی تصریح کرد: علی(ع) به معنی مدد تاریخی،آرامش بشریت و آرامش همه انسانها است.

وی به مددکاری اشاره کرد و گفت: مددکاری از داوطلبی آغاز می‌شود؛ شغلی نیست که کسی به خاطر دستمزد یا مزایا آن را برگزیده باشد؛ مددکاری شغلی است که از عشق آغاز می‌شود؛ عشق به بشریت، به انسان‌ها و عشق به آنهایی که در زندگی روزمره خود نیاز به کمک و مدد دارند؛ آنها ناچارند مددجو باشند و ما باید مددکار باشیم.

رئیس جمهوری اظهار داشت: هر کاری که انسان خود داوطلب و پیشقدم می‌شود هیچ کس اجر و مزدش را جز خدا نمی‌تواند بدهد؛ آنهایی که داوطلبند و خود به صحنه می‌آیند جایگاهی رفیع و بلند دارند.

روحانی خاطر نشان کرد: در هرجامعه‌ای افرادی هستند که با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ شاید زیبایی یک جامعه به فراز و نشیب آن، چهره‌های متفاوت و لهجه‌های متفاوت باشد.

وی ادامه داد: رنگارنگ بودن گل به آن زیبایی می‌دهد؛ اگر همه گل‌های عالم یکرنگ و یک بو بودند و در یک فصل می‌روییدند زیبایی کمتری داشت.

رئیس جمهوری با بیان اینکه خداوند خلقت بشر را نیز همچون گل در تفاوت قرار داده است گفت: تفاوت غیر تبعیض و بی‌عدالتی است ؛ در تفاوت ظهور بروز استعدادها آغاز می‌شود و در تفاوت زیبایی و تنوع‌ها به چشم می‌خورد ؛ با این تنوع خداوند ما را مورد امتحان تاریخ قرار داده است .

دکتر روحانی اظهار داشت: شاید در ذهن این مطرح شود که فرد مددکار که با علم، دانش، مال، و مهارت به مدد می‌پردازد نیازی ندارد اما در واقع مددکار هم نیاز دارد؛ او نیاز به مددکردن و مددکار بودن دارد.

وی اضافه کرد: کار مددکاری لذت دارد و آنجایی که انسان احساس می‌کند وظیفه اخلاقی و انسانی اش را انجام داده احساس لذت می کند.

رئیس جمهوری بزرگترین مددکار تاریخ را امیرالمومنین علی (ع) خواند و گفت: وقتی مددکار رفتاری را انجام می‌دهد به یاد حضرت علی (ع) می‌افتد.

روحانی با بیان آنکه همه نیاز به مدد داریم، گفت: مددجو و مددکار همه نیاز دارند تا آن حس مسئولیت و اخلاقی اشباع شود.

برخی با زبان‌ شان نیش می‌زنند، اینها بیمارانی‌ اند که باید دست‌ شان را بگیریم

وی جهان را جهان نیاز به یکدیگر دانست، و گفت: خدا گونه‌ای خلقت کرده که زن به مرد و مرد به زن، فرزند به پدر و مادر، همسایه به همسایه و این قومیت به آن قومیت و استان به آن استان و حتی این کشور به آن کشور نیاز داشته باشد.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: جهان و جامعه ما جامعه مددکاری و مددجویی است ؛ همه باید به هم مدد کنیم.

روحانی تاکید کرد: نکند در یک فضایی قرار بگیریم که به جای مددکاری به دیگران، آزاردهی به دیگران جزء افتخار فردی یا گروهی قرار بگیرد.

وی با انتقاد از برخی کسانی که با زبانشان به نیش زدن می‌پردازند گفت: البته خیلی کم پیدا می‌شوند عده‌ای که با زبانشان نیش می‌زنند و به تعبیر عامیانه ، طرف را در جامعه خیت می‌کنند و بعد لذت می‌برند که خوب خرابش کردم؛ اینها آدم‌های بیمار در جامعه هستند؛ اینها نیاز به مددکاری دارند و باید دست‌شان را بگیریم.

 با شعر و شعار استقلال و عظمت کشور درست نمی‌شود

ر‌ئیس جمهوری گفت: در یک کشور و جامعه‌ای که بخش بزرگی از مردم ما نیازمند هستند یا به تعبیری زیر خط فقر زندگی می‌کنند، در جامعه‌ای که ما هنوز برای مواد غذایی اساسی نیاز به واردات داریم، افتخار نیست برای هیچ ملت و دولتی که در فکر آن باشد برای نان مردم از بازار دیگران گندم تهیه کند.

روحانی ادامه داد: ما در سالی که گذشت یعنی سال ۹۲ و از آغاز دولت در اولین محاسبه دیدیم که نیاز به واردات ۷ میلیون تن گندم داریم.

رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه همه باید تکان بخوریم و کمربندها را ببندیم تصریح کرد: با شعر و شعار استقلال و عزت درست نمی‌شود، و با فریاد و هوچی بازی عظمت مملکت بوجود نمی‌آید.

روحانی ادامه داد: همه باید به صحنه بیاییم و روزی که دیگران به ما نیاز دارند روز غرور و افتخار ما است.

رئیس جمهوری با یادآوری این نکته که ملت ایران ملت بزرگی است گفت: این ملت فراز و نشیب‌های مختلفی را پشت سر گذرانده و سختی‌های فراوانی دیده و ملتی است که راه استقامت و ایستادگی را برگزیده است.

روحانی ادامه داد: این ملت همواره به خاندان رسالت افتخار کرده، پیروی راه آنها را مسیر زندگی خود قرار داده و به یاد روزهای شاد خاندان رسالت ، خندان بوده و در روز شهادت آنها گریان بوده است اما در عین حال ما نیاز به کار، تلاش و فعالیت بیشتر داریم.

کاملا به آینده این کشور امیدوارم

رئیس دولت تدبیر و امید در ادامه با بیان اینکه نیاز به کار، تلاش و فعالیت بیشتری در کشور داریم، تاکید کرد: من کاملا به آینده این کشور امیدوارم. ملت ما از مشکلات نمی‌هراسد اما یک نکته ضروری است؛ در راهی را که باید برگزینیم و هدف بلندی که باید دست یابیم، می‌بایست حواس ما جمع اهداف بلندمان باشد که کجا می‌رویم و چه کار می‌کنیم.

حواسمان باشد حاشیه سازان مسیر ما را منحرف نکنند

رئیس جمهوری گفت: باید حواسمان را جمع کنیم که حاشیه سازان حواس ما را پرت و مسیر ما را منحرف نکنند.

رئیس جمهوری گفت: در مسیر راه، آدم همیشه به سه راهی و چهار راهی می‌رسد، باید چراغ راهنما درست علامت دهد و نقشه راه پیش روی ما باشد، باید بدانیم از کدام جاده برویم و در دو راهی سه راهی یا چهارراهی راه را درست انتخاب کنیم.

روحانی ادامه داد: در غیر این صورت راه طولانی می‌رویم و بعد می‌فهمیم که خطا رفته‌ایم که هزینه بازگشت آن برای مردم ما است.

عده‌ای به نام ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها اموال مردم را غارت کردند

رئیس دولت یازدهم ادامه داد: در این روز میلاد و شادی نمی‌خواهم سخنی بگویم که شما را آزرده کنم اما در همین کشور عده‌ای به نام اینکه باید برابر ابرقدرت‌ها بایستیم و مبارزه کنیم، جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت کردند.

نگذاریم عده‌ ای دوباره راه بزرگی که ملت برگزیده‌ اند را منحرف کنند

رئیس جمهوری ادامه داد: نگذاریم عده‌ای دوباره با شعر و شعار راه بزرگی که ملت ما در خرداد سال گذشته برگزید و انتخاب کرد، منحرف کنند.

رئیس دولت تدبیر و امید گفت: من به عنوان یک خادم به شما می‌گویم که خداوند تا امروز به من حوصله زیادی داده است، حرف‌ها را می شنوم و در سایت‌ها می خوانم و از گوشه کنار به گوش من می‌رسد اما تا امروز کاملا بی‌اعتنا بودم.

روحانی ادامه داد: فقط یک نکته به ذهن من آمد که خدایا گویی می‌خواهی با این نیش‌ها و آزارها انشاءالله اجر ما را مضاعف کنی و امیدوارم ملت ما و همه رهروان راه امیرالمومنین (ع) هم صبر را پیشه خود کنند.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: بی‌اعتنایی کنید، اگر هر روز کسی از گوشه‌ای تهمتی و فریادی برآورد، بنا به پاسخگویی باشد و ما بخواهیم وقت خود را صرف پاسخ آن کنیم به معنای آن است که از اهداف خود دور شده‌ایم و به اهداف بلند دست نمی‌یابیم.

باید تورم را مهار کنیم

رئیس دولت یازدهم با تاکید بر اینکه باید تورم را مهار کنیم، اظهار داشت: باید گام به گام تورم را که در سطح فزآینده بود مهار کنیم و این اسب سرکش را در مسیر درست قرار دهیم.

روحانی تصریح کرد: باید برای جوانان عزیز شغل ایجاد کنیم، چه کسی می‌تواند تحمل کند که در یک خانواده دو فرزند پسر و دختر جوان که تحصیلات عالیه خود را به پایان رسانده‌اند به جای آنکه خوشحال باشند دنیایی از غصه بر دل آنها سرازیر شود که چه کنم؟

رئیس شورای عالی اشتغال اضافه کرد: بحث سر پول نیست بلکه اشتغال بالاتر از پول است، بیکاری تنها بی‌پولی نیست و آغاز ده‌ها مشکل و گرفتاری است.

روحانی یادآور شد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد، جرایم، جدایی و طلاق‌ها از بیکاری نشات می‌گیرد و آغاز می‌شود.

باید غول بزرگ رکود را از کشور دور کنیم

رئیس جمهوری با تاکید مجدد بر اینکه باید همه دست به دست هم دهیم و مددکار شویم گفت: باید این غول بزرگ را که به نام رکود بر اقتصاد ما سایه انداخته از این کشور و ملت دور کنیم.

وی ادامه داد: باید شرایط رونق اقتصادی را در کشور فراهم کنیم به همین دلیل امروز نیاز به مددکاری‌های بزرگ داریم.

رئیس جمهوری گفت: باید کشور، ملت و نظام را مدد کنیم چون خداوند گاهی برای دین خود هم از ما مدد خواسته و گفته که خدا را یاری کنید.

روحانی یادآور شد: جایگاه بلند انسان جایگاهی است که مددکار است و حتی باید به مدد دین خدا و راه حق بشتابد، به گفته وی همه ما باید مددکار باشیم.

علما، بزرگان، فرهیختگان، اندیشمندان، کارآفرینان و همه و همه باید احساس کنند که امروز وظیفه مددکاری را برعهده دارند.

رئیس دولت یازدهم با بیان این نکته که مددکاری را باید از مولایمان امام علی (ع) بیاموزیم گفت: امروز در جامعه ما باید مددکار به مددجو بگوید تو خود توان داری و من فقط می‌خواهم کمکت کنم تا استعدادت شکوفا شود.

رئیس جمهوری در ادامه، گفت: اینگونه نیست که اگر کسی در بخشی از جسم، جان یا روحش معلولیتی یافته، نتواند از بخش دیگر از توان خود استفاده کند.

انسان‌ها دنیای خلاقیت هستند و این مددکار است که با مهارت، دانش و تخصص خود باید بفهمد که استعداد این معلول چیست و چگونه باید به او کمک کند.

روحانی خطاب به مددکاران اظهار داشت: ما باید استعدادهای مددجویان را شکوفا کنیم و بدانیم که خداوند در این راه ما را پیروز و موفق می‌کند.

همه باید به فکر مدد باشیم نه مچ گیری و تخریب

رئیس دولت تدبیر و امید در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه در همه امور باید تکیه ما به مردم باشد گفت: مردم قدرت بزرگ این کشور هستند و اگر می‌خواهیم اشتغال و رونق ایجاد کنیم مردم باید به صحنه بیایند.

روحانی با اشاره به نامگذاری امسال به نام فرهنگ گفت: اگر می‌خواهیم فرهنگ را بسازیم این مردم هستند که می‌توانند آن را محقق کنند.

وی ادامه داد: امسال سال فرهنگ است، برخی سال را خوب آغاز نکردند اما می‌توانیم اصلاح کنیم زیرا وقت بسیار داریم.

رئیس جمهوری ادامه داد: امسال سال فرهنگ است به معنی ادب و احترام به یکدیگر، نمی‌خواهم بگویم که کسی نقد و انتقاد نکند و ننویسد که حق همه است و این آزادی حق همه است.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی این بخش از سخنان خود را اینگونه ادامه داد: اما همه باید به فکر مدد باشیم نه مچ گیری و تخریب، همه به فکر اصلاح امور باشیم و نه انحراف جامعه.

رئیس دولت تدبیر و امید توضیح داد: امسال سال فرهنگ، اخلاق، هوشیاری و مدد است و چه خوب که روز سیزده رجب به عنوان مدد و مددکاری انتخاب شده است.

روحانی با بیان اینکه در همه امور مهم جامعه از جمله در بحث مددکاری مردم باید به صحنه بیایند خطاب به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهزیستی گفت: تردید نکنید اگر یک گروه داوطلب مردمی بیایند بهتر از ما کار را انجام می‌دهند؛ به همین دلیل باید زمینه را برای فعالیت مردم آماده کنیم.

رئیس جمهوری با اشاره به عشق و توانمندی مردم ایران گفت: مردم خیر فراوانی داریم؛ اینجا ایران و اسلام است اینجا خاندان رسالت و مکتب آنها است و سرزمینی است که عشق به امیرالمومنین در دل مردم ما موج می‌زند.

رئیس جمهوری ادامه داد: مردم ما آمادگی دارند. باید زمینه و شرایط را فراهم کنیم تا مردم به خلق و خوی دیرین خود یعنی نیکوکاری و مدد به دیگران بازگردند.

رئیس جمهوری در پایان از همه کسانی که در طول سالیان دراز در راه مدد اقشار آسیب پذیرجامعه تلاش کردند و می‌کنند قدردانی کرد.

در این مراسم همچنین از دو خیر و سه مددکار نمونه تجلیل شد.

 

 

 

 

همشهری

 

یک دیدگاه

 1. سید حمید اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۳ در ۰۹:۱۰ - Reply
   

  رییس جمهور محترم ، خدا را شکر که موارد گفته شده را خود میدانید بنابراین شعار ندهید و نیش نزنید …
  خود شما به عنوان رئیس جمهور به این سخنان عمل کنید و تنها به شعار تبلیغاتی و تخریب دیگران بسنده ننمایید

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
2
تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران + عکس
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
سکه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز
دما هوای البرز به 44 درجه می رسد
دما هوای البرز به ۴۴ درجه می رسد
توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی؛ اشتباه کارمند بانک تعمدی نبوده است
اشتباه کارمند بانک در واریز مبلغ ۴ میلیارد تومان تعمدی نبوده است
سنگ کلیه
ببینید؛ سنگ کلیه را اینگونه از بدن خارج می کنند
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند. موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد. کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند. باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد. به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود. مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
خنثی سازی بیش از 120 عملیات تروریستی در کشور
خنثی سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در کشور
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
636348643991364640.jpg
اچ تی سی گوشی میان رده‌ای مجهز به فناوری اج سنس می‌سازد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی