تارخ انتشار: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
کد خبر : 49265
چاپ خبر

روحانی: در سال دوم خدمت، کمبودهای سال اول را جبران کنیم

Untitled-1

رئیس‌ جمهور گفت: دولت باید سینه خود را سپر کند و با همدلی و همگرایی و امیدِ بر مبنای تدبیر و آینده‌ نگری، راه را برای حضور و مشارکت فعال مردم در اداره کشور هموار سازد و مجموعه دولت وظیفه و تعهد اصلی خود را خدمت بی‌ منت به مردم بزرگ ایران می‌داند.

 به گزارش کرج رسا، حجت‌ الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر شنبه در دیدار و ضیافت افطار اعضای دولت و معاونان وزرا و رؤسای سازمان‌های تابعه، گفت: مردم بار امانت سنگینی را بر دوش ما گذاشته‌اند. هم باید به وظیفه سختی که پیش رو داریم واقف باشیم و هم باید افتخار کنیم به اینکه مردم عزیز و بزرگ، ما را لایق دانستند که بار مسئولیت اداره کشور را بر دوش بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر از دولت و حل معضلات مردم سخن گفته می‌شود بحث یک فرد به عنوان رئیس‌جمهور یا یک کابینه نیست؛ همه آنهایی که در مجموعه دولت تعهدی را بر دوش دارند و وظیفه خدمتگزاری مردم را بر عهده گرفته‌ اند، وظیفه واحدی را بر دوش دارند و آن خدمت بی‌منت برای مردم شریف و در شرایط بسیار سخت منطقه، جهان و شرایط سخت داخلی است.

روحانی با تاکید بر اینکه “همه‌چیز ما بر مبنای امید بوده و امید ما بر مبنای تدبیر است”، اظهار کرد: اگر انسان در همه اموری که مسئولیتش را بر دوش دارد، آینده‌نگر باشد و پایان و نتیجه و آثار آن کاری را که شروع کرده به دقت مدنظر قرار دهد، این به معنای تدبیر است و چنانچه کار را با تدبیر انجام دهیم در وجود خودمان و در جامعه امید را ایجاد می‌کنیم.

رئیس‌ جمهور ادامه داد: امروز همگی رسالت سنگینی را بر عهده گرفته‌ایم، بنابراین باید یکصدا و همدل باشیم و دست به دست هم دهیم و مطمئن باشیم که می‌توانیم و خداوند این نعمت را بر ما ارزانی خواهد داشت تا بتوانیم بار امانتی را که بر دوش گرفته‌ایم به خوبی و به سلامت به مقصد و مقصود برسانیم.

وی با تاکید بر تسهیل شرایط برای حضور و مشارکت مردم در اداره امور، خطاب به حاضران تصریح کرد: به مردم قول دادیم که کار مردم را به خود مردم می‌سپاریم و قول دادیم که هر کاری که امکان‌پذیر باشد و مردم توان انجام آن را داشته باشند به آنها واگذار کنیم؛ از این رو شما به عنوان مسئولان رده بالای دولت باید به گونه‌ای حرکت کنید و مشاوره دهید که در نتیجه آن هر کاری که مردم می‌توانند، انجام دهند، به آنان واگذار شود.

رئیس‌ جمهور، مسئولان دستگاه‌های اجرایی را به تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد دعوت کرد و گفت: همه باید تلاش کنند تا سازمان‌های مردم‌نهاد، بخش خصوصی و تعاونی‌ها بتوانند به مردم خدمت کنند و برای این کار وظیفه دارند پیچ و خم‌های اداری را از پیش پای مردم بردارند.

روحانی بر ضرورت چابک‌سازی دولت تاکید کرد و مسئولان را به حرکت در این مسیر فرا خواند و گفت: بیایید همه در ماه مبارک رمضان با خدای خود عهد کنیم که اگر کاری را با سه نفر می‌شود انجام داد، با چهار نفر انجام ندهیم؛ همان‌طور که یک فردی که زیاد فربه باشد نمی‌تواند چابک حرکت کند، دولت هم همین‌طور است. یک دولت با اعضای بسیار زیاد برای کار محدود معنایش این است که وقت مردم را تلف می‌کند و کار یک روز را چند روزه انجام می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و تأکید بر فعال‌تر شدن وزارت ارتباطات در این رابطه اظهار کرد: دولت اگر الکترونیک شود، مردم کمتر نیاز پیدا می‌کنند تا پای میز مسئولان حاضر شوند و چقدر سخت است پاسخ دادن در پیشگاه خداوند در روز قیامت که اگر فردی در کنار میز مسئولی، ثانیه‌ای بیش از آنچه لازم بوده، وقت او تلف شده باشد و خدای ناکرده بر سر او منت گذاشته و عزت و کرامت او مخدوش شده باشد.

روحانی خطاب به همه مدیران مسئولان مجموعه دولت تاکید کرد: باید این نکته را باور کنیم که خادم مردم هستیم و این باورمان باشد که کشور و منابع و بیت‌المال، از آنِ مردم است و ما صرفاً باید به مردم خدمت کنیم و اجیر و خدمتگزار مردم هستیم و این عین بیان پیامبر اسلام(ص) است که فرمود «انا اجیرکم» وقتی پیغمبر اسلام چنین می‌فرمایند، دیگر تکلیف ما روشن است.

رئیس‌جمهور در همین راستا تصریح کرد: باید خادم مردم باشیم؛ البته نه در زبان بلکه باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم عزتمند و قدرتمند باشند و کشورمان آباد باشد.

وی با بیان اینکه “ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد و چنانچه این ظرفیت‌ها به فعلیت درنمی‌آید، همه ما مسئول و مقصر هستیم”، گفت: کشوری مثل ایران با تمدنی کهن و سابقه تمدنی هزاران ساله با دین بزرگی مثل اسلام، با الگوهایی چون پیامبر و اهل بیت(ع) و کتابی چون قرآن و انقلابی مثل انقلاب اسلامی، با شخصیت بزرگی چون امام راحل و با شخصیتی که امروز می‌تواند همه ما را پیوند بزند به نام رهبری عزیز نظام، اگر در این شرایط نتوانیم کشور را به پیش ببریم، مقصر هستیم.

به گزارش ایسنا، رئیس‌ جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: دولت موتور پیش‌ران کشور و نظام است و باید سینه خود را سپر کند و راه را برای حضور و مشارکت مردم در اداره امور باز سازد. هیچ تردیدی ندارم اگر همه دست به دست هم داده و از ظرفیت‌ های خود استفاده کنیم و در کنار سفره مهمانی خدا، دستمان را به سوی خدا دراز کنیم و از او بخواهیم، موفق خواهیم شد.

روحانی در ادامه با یادآوری وعده‌های دولت به مردم و اهتمام جدی تمام مسئولان به اجرای آنها، گفت: ما به مردم وعده دادیم که این کشور را از آن مسیر بسیار سخت دیروز به مسیری آسان‌تر و راحت‌تر عودت خواهیم کرد. یک سال از آن وعده ما گذشته و از آن روزهایی که به مردم قول دادیم یک‌چهارم زمان مان صرف شده است؛ باید بررسی کنیم که آیا به یک‌چهارم وعده‌ای که به مردم دادیم عمل شده است؟ اگر نشده باید از مردم عذرخواهی کنیم.

وی اضافه کرد: ما به مردم وعده دادیم و گفتیم که ارتباط این کشور را با دنیا و با همسایگان بهتر و بیشتر می‌کنیم، ما به مردم وعده دادیم راهی را انتخاب می‌کنیم که امیدواری شما را حفظ می‌کنیم و به مردم وعده دادیم به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که اعتماد شما به دولت باقی بماند و وعده دادیم زندگی شما را بهبود می‌بخشیم و خزانه خالی را به تدریج پُر می‌کنیم، شرایط اخلاقی جامعه را بهتر می‌کنیم و به شما دروغ نمی‌گوییم، که اگر روزی خطا کردیم به شما می‌گوییم خطا کردیم و از شما عذرخواهی می‌کنیم و شرایط زندگی فرزندانتان را برای آینده امیدبخش می‌کنیم؛ آیا به وعده‌هایمان عمل کرده و توانسته‌ایم در بخش‌های مختلف شرایط بهتری را برای جامعه ایجاد کنیم؟ در این باره باید مردم بزرگ ما قضاوت کنند.

روحانی افزود: اگر امروز شرایط جامعه ما به گونه‌ای است که مردم احساس راحتی بیشتری می‌کنند و احساس می‌کنند که اگر امروز کالا را ذخیره نکنند فردا قیمت آن با امروز خیلی تفاوت ندارد و دیگر ارز به صورت یک سرمایه قابل قبول نیست؛ لذا اگر امروز مردم احساس کنند که آینده روشنی هست و به سمت پیشرفت حرکت می‌کنند و این دولت بدون دقت و مشورت و بدون آنکه از متخصصان و صاحبنظران نظر بخواهد، تصمیمی را اتخاذ نمی‌کند، معنایش این است که به آنچه به مردم قول داده‌ایم عمل کرده‌ایم و اگر این چنین نباشد باید برای سال دوم کمربندها را محکم ببندیم تا جبران کمبودهای سال اول را بکنیم.

رئیس‌جمهور خطاب به مسئولان تصریح کرد: امشب همه ما در پیشگاه خداوند با خدای خود عهد ببندیم که کمبودهایمان را در سال گذشته در سال پیش رو جبران کنیم.

روحانی در پایان، با اشاره به فضائل ماه مبارک رمضان و ضرورت بهره‌مندی از برکات این ماه عزیز گفت: خوشحالم از اینکه دولت یازدهم در ماه رمضان شروع شد و خوشحالم که اولین جلسه جمعی که بنا بود که بعداً به عنوان وزیران کابینه باشند در شب ۲۳ ماه رمضان پارسال دور هم جمع شدیم بحث و صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم بار سنگین دولت را بر دوش بگیریم و این همه لطف خدا بود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
636366532380588724.jpg
پیراهن های متفاوت منچسترسیتی برای بازی های خارج از خانه +عکس
635691930525619807.jpg
پدیده در اروپا
636343395509465472.jpg
تکواندو به سبک اصیل رزمی‌کاران کره شمالی+عکس
با پیشنهاد توزیع «موادمخدر دولتی» موافقیم
با پیشنهاد توزیع «موادمخدر دولتی» موافقیم
0
جزئیات کشف اشیاء باستانی در روستای «هیو»
حسن روحانی 8
رییس جمهور: در برابر حرکت جدید کنگره آمریکا حتماً پاسخ لازم را خواهیم داد
واکنش محمدرضا گلزار به اظهار نظر پژمان بازغی
واکنش محمدرضا گلزار به اظهار نظر پژمان بازغی
به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از فارس ، محمد مایلی کهن به دلیل عضویت 22 روزه در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس از سوی اداره مالیات ممنوع المعامله شده است.مسئولان مالیاتی می گویند به دلیل بدهی مالیاتی باشگاه پرسپولیس این مربی فوتبال را ممنوع المعامله کرده اند.
مایلی‌کهن ممنوع المعامله شد!
اعترافات عامل ربودن بنیتا / فوت دختر 8 ماهه به علت گرما و گرسنگی
اعترافات عامل ربودن بنیتا/ فوت دختر ۸ ماهه به علت گرما و گرسنگی
لوازم آرایشی ارگانیک بی خطر است؟!/ به این دلایل برای کودکتان لاک و رژ لب نزنید
به این دلایل برای کودکتان لاک و رژ لب نزنید
به گزارش ایرنا،رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان البرز درحاشیه این آیین درگفت وگو باخبرنگارایرنا افزود: این پایگاه در یکی ازمناطق مهم و با دسترسی مناسب در منطقه بلوار سرداران شهید گمنام در شهر کرج احداث می شود.
مهرداد بابایی افزود: زمین اهداشده ، مساحتی حدود 270 متر مربع و زیربنای 90 متر مربع دارد که مقررشده تا سه ماه آینده به بهره برداری برسد.
وی اضافه کرد: اکنون مرکز فوریت های پزشکی استان البرز دارای 54 پایگاه درون شهری و برون شهری می باشد که با نیازسنجی انجام شده نیاز به احداث25 پایگاه دیگر در استان البرز وجود دارد.
وی گفت : روزانه به طور متوسط حدود 300 مورد مأموریت اورژانسی ازسوی مرکز فوریت های پزشکی دراستان البرز انجام می شود.
بابایی خاطرنشان کرد که همچنین پرستاران مرکز ارتباطات این حوزه روزانه به صورت متوسط پاسخگوی 2هزار و 500 تماس تلفنی در قالب ارائه مشاوره و اعزام آمبولانس به شهروندان می باشند.
وی افزود: مشارکت خیرین در حوزه سلامت می تواند نقش قابل توجهی در رفع کمبودها درحوزه بهداشت و درمان داشته باشد.
پایگاه اورژانس توسط بانوی نیکوکار کرجی احداث می شود
با تاکید بر واکنش ایران به تحریم‌های جدید آمریکا
عراقچی: اقدام آمریکا در تحریم ایران، اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار می‌دهد
0
ساعات کاری دستگاه های استان البرز ۳ روز در هفته کاهش یافت
0
ثبت ۸۸۸۴ تخلف در آزادراه های البرز طی یک ماه
636331134718993322.jpg
آشنایی با بالگرد تهاجمی «یوروکوپتر تایگر»
635790662932528702.jpg
داورزنی: جوانان نمره قبولی گرفتند / والیبال بانوان انتظارات را برآورده نکرد
روز اردبیل
روز اردبیل وارد تقویم ملی کشور شد
فوتبال 6
سه بازیکن استقلال تا اطلاع ثانوی محروم هستند
۴۲۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در البرز اجرا می‌شود
۴۲۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در البرز اجرا می‌شود
مجمع خیرین سلامت فردیس تشکیل می‌شود
مجمع خیرین سلامت فردیس تشکیل می‌شود
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی