تارخ انتشار: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
کد خبر : 49265
چاپ خبر
بازدیدها: 980

روحانی: در سال دوم خدمت، کمبودهای سال اول را جبران کنیم

Untitled-1

رئیس‌ جمهور گفت: دولت باید سینه خود را سپر کند و با همدلی و همگرایی و امیدِ بر مبنای تدبیر و آینده‌ نگری، راه را برای حضور و مشارکت فعال مردم در اداره کشور هموار سازد و مجموعه دولت وظیفه و تعهد اصلی خود را خدمت بی‌ منت به مردم بزرگ ایران می‌داند.

 به گزارش کرج رسا، حجت‌ الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر شنبه در دیدار و ضیافت افطار اعضای دولت و معاونان وزرا و رؤسای سازمان‌های تابعه، گفت: مردم بار امانت سنگینی را بر دوش ما گذاشته‌اند. هم باید به وظیفه سختی که پیش رو داریم واقف باشیم و هم باید افتخار کنیم به اینکه مردم عزیز و بزرگ، ما را لایق دانستند که بار مسئولیت اداره کشور را بر دوش بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر از دولت و حل معضلات مردم سخن گفته می‌شود بحث یک فرد به عنوان رئیس‌جمهور یا یک کابینه نیست؛ همه آنهایی که در مجموعه دولت تعهدی را بر دوش دارند و وظیفه خدمتگزاری مردم را بر عهده گرفته‌ اند، وظیفه واحدی را بر دوش دارند و آن خدمت بی‌منت برای مردم شریف و در شرایط بسیار سخت منطقه، جهان و شرایط سخت داخلی است.

روحانی با تاکید بر اینکه “همه‌چیز ما بر مبنای امید بوده و امید ما بر مبنای تدبیر است”، اظهار کرد: اگر انسان در همه اموری که مسئولیتش را بر دوش دارد، آینده‌نگر باشد و پایان و نتیجه و آثار آن کاری را که شروع کرده به دقت مدنظر قرار دهد، این به معنای تدبیر است و چنانچه کار را با تدبیر انجام دهیم در وجود خودمان و در جامعه امید را ایجاد می‌کنیم.

رئیس‌ جمهور ادامه داد: امروز همگی رسالت سنگینی را بر عهده گرفته‌ایم، بنابراین باید یکصدا و همدل باشیم و دست به دست هم دهیم و مطمئن باشیم که می‌توانیم و خداوند این نعمت را بر ما ارزانی خواهد داشت تا بتوانیم بار امانتی را که بر دوش گرفته‌ایم به خوبی و به سلامت به مقصد و مقصود برسانیم.

وی با تاکید بر تسهیل شرایط برای حضور و مشارکت مردم در اداره امور، خطاب به حاضران تصریح کرد: به مردم قول دادیم که کار مردم را به خود مردم می‌سپاریم و قول دادیم که هر کاری که امکان‌پذیر باشد و مردم توان انجام آن را داشته باشند به آنها واگذار کنیم؛ از این رو شما به عنوان مسئولان رده بالای دولت باید به گونه‌ای حرکت کنید و مشاوره دهید که در نتیجه آن هر کاری که مردم می‌توانند، انجام دهند، به آنان واگذار شود.

رئیس‌ جمهور، مسئولان دستگاه‌های اجرایی را به تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد دعوت کرد و گفت: همه باید تلاش کنند تا سازمان‌های مردم‌نهاد، بخش خصوصی و تعاونی‌ها بتوانند به مردم خدمت کنند و برای این کار وظیفه دارند پیچ و خم‌های اداری را از پیش پای مردم بردارند.

روحانی بر ضرورت چابک‌سازی دولت تاکید کرد و مسئولان را به حرکت در این مسیر فرا خواند و گفت: بیایید همه در ماه مبارک رمضان با خدای خود عهد کنیم که اگر کاری را با سه نفر می‌شود انجام داد، با چهار نفر انجام ندهیم؛ همان‌طور که یک فردی که زیاد فربه باشد نمی‌تواند چابک حرکت کند، دولت هم همین‌طور است. یک دولت با اعضای بسیار زیاد برای کار محدود معنایش این است که وقت مردم را تلف می‌کند و کار یک روز را چند روزه انجام می‌دهد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت ایجاد و تقویت دولت الکترونیک و تأکید بر فعال‌تر شدن وزارت ارتباطات در این رابطه اظهار کرد: دولت اگر الکترونیک شود، مردم کمتر نیاز پیدا می‌کنند تا پای میز مسئولان حاضر شوند و چقدر سخت است پاسخ دادن در پیشگاه خداوند در روز قیامت که اگر فردی در کنار میز مسئولی، ثانیه‌ای بیش از آنچه لازم بوده، وقت او تلف شده باشد و خدای ناکرده بر سر او منت گذاشته و عزت و کرامت او مخدوش شده باشد.

روحانی خطاب به همه مدیران مسئولان مجموعه دولت تاکید کرد: باید این نکته را باور کنیم که خادم مردم هستیم و این باورمان باشد که کشور و منابع و بیت‌المال، از آنِ مردم است و ما صرفاً باید به مردم خدمت کنیم و اجیر و خدمتگزار مردم هستیم و این عین بیان پیامبر اسلام(ص) است که فرمود «انا اجیرکم» وقتی پیغمبر اسلام چنین می‌فرمایند، دیگر تکلیف ما روشن است.

رئیس‌جمهور در همین راستا تصریح کرد: باید خادم مردم باشیم؛ البته نه در زبان بلکه باید به گونه‌ای عمل کنیم که مردم عزتمند و قدرتمند باشند و کشورمان آباد باشد.

وی با بیان اینکه “ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد و چنانچه این ظرفیت‌ها به فعلیت درنمی‌آید، همه ما مسئول و مقصر هستیم”، گفت: کشوری مثل ایران با تمدنی کهن و سابقه تمدنی هزاران ساله با دین بزرگی مثل اسلام، با الگوهایی چون پیامبر و اهل بیت(ع) و کتابی چون قرآن و انقلابی مثل انقلاب اسلامی، با شخصیت بزرگی چون امام راحل و با شخصیتی که امروز می‌تواند همه ما را پیوند بزند به نام رهبری عزیز نظام، اگر در این شرایط نتوانیم کشور را به پیش ببریم، مقصر هستیم.

به گزارش ایسنا، رئیس‌ جمهور در ادامه خاطرنشان کرد: دولت موتور پیش‌ران کشور و نظام است و باید سینه خود را سپر کند و راه را برای حضور و مشارکت مردم در اداره امور باز سازد. هیچ تردیدی ندارم اگر همه دست به دست هم داده و از ظرفیت‌ های خود استفاده کنیم و در کنار سفره مهمانی خدا، دستمان را به سوی خدا دراز کنیم و از او بخواهیم، موفق خواهیم شد.

روحانی در ادامه با یادآوری وعده‌های دولت به مردم و اهتمام جدی تمام مسئولان به اجرای آنها، گفت: ما به مردم وعده دادیم که این کشور را از آن مسیر بسیار سخت دیروز به مسیری آسان‌تر و راحت‌تر عودت خواهیم کرد. یک سال از آن وعده ما گذشته و از آن روزهایی که به مردم قول دادیم یک‌چهارم زمان مان صرف شده است؛ باید بررسی کنیم که آیا به یک‌چهارم وعده‌ای که به مردم دادیم عمل شده است؟ اگر نشده باید از مردم عذرخواهی کنیم.

وی اضافه کرد: ما به مردم وعده دادیم و گفتیم که ارتباط این کشور را با دنیا و با همسایگان بهتر و بیشتر می‌کنیم، ما به مردم وعده دادیم راهی را انتخاب می‌کنیم که امیدواری شما را حفظ می‌کنیم و به مردم وعده دادیم به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که اعتماد شما به دولت باقی بماند و وعده دادیم زندگی شما را بهبود می‌بخشیم و خزانه خالی را به تدریج پُر می‌کنیم، شرایط اخلاقی جامعه را بهتر می‌کنیم و به شما دروغ نمی‌گوییم، که اگر روزی خطا کردیم به شما می‌گوییم خطا کردیم و از شما عذرخواهی می‌کنیم و شرایط زندگی فرزندانتان را برای آینده امیدبخش می‌کنیم؛ آیا به وعده‌هایمان عمل کرده و توانسته‌ایم در بخش‌های مختلف شرایط بهتری را برای جامعه ایجاد کنیم؟ در این باره باید مردم بزرگ ما قضاوت کنند.

روحانی افزود: اگر امروز شرایط جامعه ما به گونه‌ای است که مردم احساس راحتی بیشتری می‌کنند و احساس می‌کنند که اگر امروز کالا را ذخیره نکنند فردا قیمت آن با امروز خیلی تفاوت ندارد و دیگر ارز به صورت یک سرمایه قابل قبول نیست؛ لذا اگر امروز مردم احساس کنند که آینده روشنی هست و به سمت پیشرفت حرکت می‌کنند و این دولت بدون دقت و مشورت و بدون آنکه از متخصصان و صاحبنظران نظر بخواهد، تصمیمی را اتخاذ نمی‌کند، معنایش این است که به آنچه به مردم قول داده‌ایم عمل کرده‌ایم و اگر این چنین نباشد باید برای سال دوم کمربندها را محکم ببندیم تا جبران کمبودهای سال اول را بکنیم.

رئیس‌جمهور خطاب به مسئولان تصریح کرد: امشب همه ما در پیشگاه خداوند با خدای خود عهد ببندیم که کمبودهایمان را در سال گذشته در سال پیش رو جبران کنیم.

روحانی در پایان، با اشاره به فضائل ماه مبارک رمضان و ضرورت بهره‌مندی از برکات این ماه عزیز گفت: خوشحالم از اینکه دولت یازدهم در ماه رمضان شروع شد و خوشحالم که اولین جلسه جمعی که بنا بود که بعداً به عنوان وزیران کابینه باشند در شب ۲۳ ماه رمضان پارسال دور هم جمع شدیم بحث و صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم بار سنگین دولت را بر دوش بگیریم و این همه لطف خدا بود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
اوباما
اوباما برای آخرین بار ایران را متهم کرد
1
دومین فراخوان جشنواره‌ عکاسی، گرافیک و معماری البرز آغاز شد
وی ادامه داد: این عملیات در دو مرحله و با حضور 540 نفر از عوامل انتظامی و 80 اکیپ خودرویی اجرایی شد و ضمن تخریب و پاکسازی اماکن از توزیع کنندگان مواد مخدر، از اراضی تصرف شده رفع تصرف به عمل آمد و به دولت تحویل داده شد.
تخریب ۱۰۴ بنای غیرمجاز در حصار کرج
خروج هلی شات از منطقه پرواز ممنوع با شلیک پدافند هوایی
خروج هلی شات از منطقه پرواز ممنوع با شلیک پدافند هوایی
عبادالله کامکار
اختصاص ۵ میلیارد تومان برای احداث نمایشگاه‌ بین‌المللی البرز
سردار سلیمانی 3
نشستن سردار سلیمانی در مقابل رهبر داعش در یکی از سخنرانی های او
به گزارش ایسنا، «جام‌نیوز» نوشته است: خرافات گاهی انسان را تبدیل به حیوان وحشی می‌کند.

در آفریقا و بویژه در تانزانیا برخی بر این باورند که در بدن کودکانِ زال، روحی شیطانی غلبه کرده و برای خارج کردن این روح از بدنشان باید یکی از اعضای بدن بریده و فروخته شود.

براکا روسامو یکی از کودکانی است که قربانی این خرافه شد. پدر او دست راستش را برید و به قیمت ۵۰۰۰ دلار به فروش رساند و چون تغییری در وضعیت فرزندش ندید، او را روانه یتیم‌خانه‌ای کرد که در آن تمام کودکانِ زال نگهداری می‌شوند.

هم‌اکنون این پسربچه در یتیم‌خانه به سر می‌برد و تحت درمان‌های پزشکی لازم است. او تنها یک آرزو دارد و آن اینکه در آینده پزشک شود.
پدری یک دست پسرش را فروخت! + عکس
قیمت خودرو
افت قیمت برخی خودروهای داخلی
پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 95 آموزش و پرورش استان البرز
پذیرفته شدگان آموزش و پرورش البرز به مراکز اداری مراجعه کنند
«انتقام زیبا» از نامزدی که ناگهان همه چیز را خراب کرد
«انتقام زیبا» از نامزدی که ناگهان همه چیز را خراب کرد
نمک صورتی
در مورد نمک صورتی چه می دانید؟
اختصاص زمین برای ساماندهی دستفروشان در فردیس
اختصاص زمین برای دستفروشان در فردیس
واکنش تازه چین به ترامپ با انتشار بیانیه ای توسط وزارت امور خارجه این کشور صورت گرفت و این وزارتخانه به صراحت تاکید کرد که اصل چین واحد (یک چین) به هیچ وجه قابل قابل مذاکره نیست. رئیس جمهوری منتخب آمریکا در تازه ترین سخنان خود اعلام کرد بود که از این اصل برای گرفتن امتیاز از چین استفاده خواهد کرد و فعلا خود را ملزم به اجرای آن نمی بیند. ترامپ تهدید کرده است که به دلیل چالش های فراوان با چین در دریای جنوبی و در عرصه تجارت جهانی، به دنبال زیر پا گذاشتن این اصل و تقویت روابط با منطقه تایوان است. در بیانیه وزارت امور خارجه چین که روز دوشنبه منتشر شده با اشاره به اینکه در جهان فقط یک چین وجود دارد، تاکید شده است: تایوان هم بخشی از همین چین است و اینکه همین چین دولت و حکومت مشروع به حساب می آید. در حالی که چین بر قابل مذاکره نبودن این اصل تاکید می ورزد،‌ ترامپ می گوید که از دیدگاه او همه چیز از جمله اصل چین واحد قابل گفت وگو است. در بیانیه مزبور به ترامپ و دولت وی هشدار داده شده است که حساسیت مساله تایوان و اصل چین واحدرا درک کرده و اجازه ندهد کل روابط دوجانبه تیره شود. اولین هشدار پکن به ترامپ مربوط به ماه دسامبر سال گذشته میلادی (آذر ماه 95) است که در آن زمان گفته بود، نمی داند چرا وقتی به تایوان میلیاردها دلار سلاح از جانب آمریکا فروخته می شود نباید با آن جزیره رابطه داشت. تارنمای ژاپن تودی نیز امروز در گزارشی نوشت: چین حتی تهدید کرده است که اگر ترامپ به این رفتارها و اقدامات ادامه دهد این کشور نیز از نیروهای خصم در داخل آمریکا حمایت خواهد کرد. به گزارش ایرنا، پس از گفت و گوی تلفنی ترامپ با خانم «تسای اینگ ون» رئیس حکومت تایوان در ماه دسامبر و اعتراض چین به این اقدام بی سابقه در ۳۷ ساله گذشته، ‌رئییس جمهوری منتخب آمریکا گفت که ما 2 میلیارد دلار در سال گذشته به تایوان سلاح فروخته ایم اما نمی توانیم با رهبر این جزیره تلفنی گفت و گو کنیم و این قابل قبول نیست. تایوان و چین در پایان جنگ داخلی سال 1949 میلادی از یکدیگر جدا شدند، اما پکن این جزیره را بخشی از خاک خود می داند و مایل است که در تایوان بعد از پیوستن به سرزمین مادری نیز الگوی یک کشور و دو نظام را همچون هنگ کنگ وجزیره ماکائو پیاده کند.
تازه ترین هشدار جدی چین به ترامپ
عکس ... وزیر زن اسپانیایی با دامن کوتاه در دیدار با سران سعودی
عکس خبر؛ وزیر زن اسپانیایی با دامن کوتاه در دیدار با سران سعودی
ویدیو ... پاسخ داور به بازیکنی که پس از گل زدن خواستگاری کرد!
پاسخ داور به بازیکنی که پس از گل زدن خواستگاری کرد!
اوباما: یکی از اختلاف‌هایم با نتانیاهو برجام بود
اوباما: یکی از اختلاف هایم با نتانیاهو برجام بود
ویدیو ... نجات معجزه‌آسای هواپیمای روسی پس از اصابت مستقیم صاعقه
نجات معجزه آسای هواپیمای روسی پس از اصابت مستقیم صاعقه + فیلم
درخواست ضد ایرانی مقامات اسبق آمریکا از ترامپ
درخواست ضد ایرانی مقامات اسبق آمریکا از ترامپ
براثر سقوط یک هواپیمای باری ترکیه در قرقیزستان دست کم 32 تن کشته شدند.
یک هواپیمای ترابری ترکیه در قرقیزستان سقوط کرد
نصب توری در محور کرج- چالوس به منظور ایمن سازی
نصب توری در محور کرج – چالوس به منظور ایمن سازی