تارخ انتشار: یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۱
کد خبر : 30399
چاپ خبر
بازدیدها: 785

در دیدار نوروزی وزیران، معاونان و مدیران دستگاه‌ های اجرایی

روحانی: راهی جز اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ ها نداریم

ل

کرج رسا: رییس‌ جمهور کشورمان گفت: به طور معمول در روزهای منتهی به عید شتابی در افزایش قیمت کالاها را شاهد بودیم که بر اساس گزارش‌ های رسیده امسال این افزایش قیمت کم‌تر از سال‌ های قبل بوده است.

 به گزارش کرج رسا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی پیش از ظهر امروز (شنبه) در دیدار نوروزی جمعی از وزیران، معاونان و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق بیش‌تر برای همه در خدمتگزاری به مردم در سال جدید، افزود: پیش‌بینی‌ها نشان می‌داد که حدود ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدف گذاری شده در سال ۹۲ محقق شود که بحمدالله حدود ۱۴۸ هزار میلیارد تومان حاصل شد که تقریباً برابر با رقمی بود که در اصلاحیه بودجه پیش‌بینی شده بود.

او در ادامه اظهار کرد: در عرصه سیاست خارجی حرکت خوب، پرشتاب و مطمئنی آغاز شده و گام‌های صحیحی برداشته شده است. امروز به هر کجا که می‌رویم با شرایطی متفاوت از قبل مواجه می‌شویم و هیات‌های فراوان اقتصادی و سیاسی به ایران سفر کرده و در سفرهای خارجی مشتاق ملاقات با ما هستند.

روحانی اضافه کرد: نمی‌خواهم بگویم این پایان راه است بلکه تازه آغاز راه است که آغاز خوبی هم هست. در عرصه سیاست خارجی برای بازسازی شرایط نامناسبی که در سال‌های گذشته ایجاد شده بود نیاز به زمان، تلاش، هماهنگی و انسجام داریم و باید خیلی کار کنیم. ساختمانی که در ۸ سال گذشته خراب شده است در چند ماه درست نمی‌شود اما جای امیدواری است که امروز کار به درستی آغاز شده و در حال برداشتن آوارها هستیم؛ مسوولان جدیدی که بر سر کار آمده‌اند به کار خود کاملاً وارد هستند و کارها به خوبی در حال انجام است.

وی با بیان این که بیش‌ترین وقت خود را در عرصه اقتصاد و سیاست خارجی صرف می‌کند، گفت: علیرغم این که در عرصه فرهنگ بخش اعظم کار خارج از حیطه اختیار دولت است، در عرصه سیاست داخلی و فرهنگ، عزم دولت جدی است و همکاران بنده کارها را با اهتمام جدی انجام می‌دهند.

رییس جمهور کشورمان با تشریح مشکلات پیش‌رو در بحث سیاست خارجی اظهار کرد: یک دوستی دیرینه و نزدیک را می‌شود با یک سخنرانی یا بیانیه خراب کرد، اما بازسازی این روابط و اعتماد از دست رفته بسیار زمان بر و سخت است. در عرصه اقتصاد نیز وضع به همین منوال است و مردم و سرمایه‌گذاران اگر به شرایط و دولت اطمینان نکنند کار درست نخواهد شد. از سویی هم ممکن است دولت ماه‌ها تلاش کند اما یک مرتبه عده‌ای از جایی سر و صدایی راه انداخته و کار را خراب کنند.

روحانی اضافه کرد: ثبات و آرامش چند ماهه برای ایجاد اطمینان نزد سرمایه گذاران و مردم برای فعالیت‌های اقتصادی کافی نیست چرا که یک فعالیت اقتصادی واقعی بیش از یک سال زمان نیاز دارد تا پایه‌گذاری شود و به ثمر رسیدن آن ممکن است به اندازه عمر یک دولت وقت بگیرد و تازه با یک تزلزل کوچک هم ممکن است همه تلاش‌ها بی‌نتیجه شود.

او تاکید کرد: یکی از دلایل تدوین سیاست‌های کلی در نظام جمهوری اسلامی همین ایجاد اطمینان در عرصه اقتصادی بود که متاسفانه در سال‌های گذشته حتی به این سیاست‌ها نیز بی‌اعتنایی شد و دولت برای بازسازی اعتماد در عرصه اقتصادی باید تلاش بیش‌تری به‌عمل آورد.

روحانی تصریح کرد: البته در ۷ ماه گذشته به نسبت زمان سپری شده ثبات و آرامش خوبی در اقتصاد ایجاد شد. لازمه ثبات و آرامش در عرصه اقتصاد آن است که مردم اطمینان یابند که در این عرصه تصمیمات ناگهانی گرفته نمی‌شود و کارهای خلاف منطق و انتظار انجام نمی‌شود و فکر می‌کنم تا حدی این اطمینان به وجود آمده که البته تنها حاصل عملکرد رییس‌جمهور یا وزیران نیست بلکه متاثر از عملکرد جمعی مدیران و کارکنان دولت است که ان‌شاءالله ادامه خواهد یافت.

رییس جمهور گفت: چنان که پیش بینی شده ان‌شاءالله تورم در سال جاری به ۲۵ درصد خواهد رسید که البته برخی دوستان معتقدند این رقم حتی پایین‌تر هم خواهد آمد که تحقق این پیش‌بینی در گرو آن است که در عرصه اقتصاد رونق واقعی ایجاد شود و روابط ما با دنیا به سمت تعامل جدی نیل کند که علائم آن نیز ظاهر شده است.

وی تصریح کرد: در آغاز کار شرایط بسیار سختی داشتیم، اما در سخت‌ترین شرایط در حالی که برخی از همکاران حتی از بنده گله‌مند هم شدند، اجازه ندادم به سوی بانک مرکزی دست دراز شود و در برابر بالا بردن پایه پولی کشور مقاومت کردم.

روحانی ادامه داد: تا آن‌جا که بنده خبر دارم پس از پیروزی انقلاب اسلامی سابقه نداشته است که دولتی با مشکل مالی مواجه شود اما از بانک مرکزی استقراض نکند و از خود مسوولان این بانک برای ارتقای پایه پولی کشور دلسوزتر باشد.

رییس جمهور با تاکید بر این که اگر اندکی مسامحه می‌کردیم تورم قابل کنترل نبود گفت: البته کار اصلی را مردم کردند و آن‌ها بودندکه به دولت و همه ارکان و متخصصان دولت کمک کردند و در عرصه‌های حساس و مهم اگر کمک رهبری نبود نیز اقدامات به نتیجه نمی‌رسید.

او افزود: سال ۹۳ فراز و نشیب‌هایی در خود دارد. اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها را پیش‌رو داریم که البته با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امیدوارم که کار به درستی آغاز شود و با شیب نرمی که اجرای قانون برای افزایش قیمت‌ها اعمال خواهد کرد تاثیر ناگهانی و شدیدی در زندگی مردم بروز نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، رییس جمهور اظهار کرد: مساله مهم این است که مردم باید بدانند راهی جز اجرای مرحله دوم این قانون نداریم و البته اگر چنان که مجلس تصویب کرده بود اجرای این قانون از سال ۸۹ قدم به قدم انجام گرفته بود حالا شرایط متفاوت بود اما این دولت تصمیم دارد اجرای قانون را گام به گام به پیش برده و به نتیجه برساند و هیچ ملاحظه و رویدادی از قبیل برگزاری انتخابات و غیره در تداوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاثیر نخواهد داشت و بنده شخصاً همه مسوولیت‌های اجرای این قانون را بر عهده گرفته‌ام.

روحانی تصریح کرد: بنده به قوت و صحت کار همکارانم اطمینان دارم و بر همین اساس امیدوارم که اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی به خوبی صورت گیرد و البته مدعی این نیستیم که کار ما بی‌نقص است و اگر نقصی هم وجود داشت نسبت به رفع آن اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان این که دولت در پیگیری مسائل اقتصادی و فرهنگی با رویکرد جهادی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بسیار جدی است، اظهار کرد: تقریباً همه اعضای دولت با روحیه جهادی آشنا بوده و از خانواده ایثارگران هستند. دولت با همه توان همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت و با روحیه‌ای جهادی تلاش می‌کند رضای الهی را به دست بیاورد که رضایت مردم و ولی عصر (عج) نیز در رضای خداوند نهفته است.

رییس‌جمهور ایران در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که امیدوارم سال ۹۳ سالی باشد که سطح رفاه و آسایش مردم ارتقا یافته و با سرعت بیش‌تر به سمت توسعه حرکت کنیم، گفت: باید کاری کنیم که مردم به آینده بیش از پیش امیدوار شوند و این نیازمند آن است که همه مسوولان اجرایی دست در دست یکدیگر دهند.

روحانی با اشاره به این که مردم در سال ۹۲ اقدامات خوبی انجام داده و گام‌های بزرگی برداشته‌اند اضافه کرد: در سال۹۲ مردم انتخابات بسیار خوبی را سامان دادند. بسیار مهم بود که ملت در شرایط سختی و تحریم این چنین در انتخابات حضور فعال داشته باشند.

رییس جمهور ۲۴ خرداد ۹۲ را از روزهای کم نظیر تاریخ انقلاب اسلامی توصیف و اظهار کرد: مردم بی‌اعتنا به مشکلات اقتصادی و البته با توجه به این که از آینده مطمئن نبودند و تبلیغات سوء زیادی نیز صورت می‌گرفت که انتخابات نمایشی است و نتیجه از پیش مشخص شده است، بی‌اعتنا به همه این مسائل پرشور و فعال به میدان آمدند.

او تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ انتخاباتی واقعا رقابتی بود که تقریباً همه سلایق در آن حضور داشتند و بسیار پرشور و با حضور بانشاط مردم برگزار شد که این نشانگر آن است که مردم ایران کشور و منافع ملی شان را خیلی خوب می‌شناسند و حاضرند برای کشورشان به صحنه بیایند چنان که در انتخابات سال گذشته کار بزرگی به ثمر رساندند.

رییس جمهوری با اشاره به سفر خود به افغانستان برای شرکت در جشن جهانی نوروز گفت: همه رییسان‌ جمهور حاضر در این مراسم در سخنرانی خود اعتدال و دوری از افراط را تنها راهکار عبور از مشکلات و حرکت به سمت توسعه و برپایی وحدت و انسجام عنوان می‌کردند و برای بنده خیلی مهم بود که می‌دیدم انتخاب مردم ایران انتخاب همه مردم منطقه است.

روحانی با تاکید بر این که مردم در انتخابات کار بسیار بزرگی انجام دادند ادامه داد: تلاش ما بر این بود که کارهایی که می‌خواهیم انجام دهیم به کار بزرگ مردم شباهت داشته باشد بنابراین برای اولین‌بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی در روز تحلیف اسامی اعضای کابینه پیشنهادی به مجلس ارائه شد و هم‌چنین اصلاحیه قانون بودجه با همکاری مجلس به تصویب رسید و بودجه جدید نیز برای اولین‌بار سر وقت تحویل مجلس شد و با همت مجلس سر وقت نیز به دولت بازگردانده شد تا پیش از پایان سال آیین‌نامه‌های لازم تصویب و ابلاغ شود و اندک آیین‌نامه‌های باقی مانده نیز ان‌شاءالله تا پیش از پایان تعطیلات اول سال آماده خواهد شد.

رییس جمهور کشورمان با بیان این که نوروز مناسبتی اسلامی و ملی است، گفت: مردم در هنگام تحویل سال بر سر سفره هفت سین قرآن قرائت کرده و برای داشتن سالی خوب دست به دعا بر می‌دارند و پس از تحویل سال نیز اولین کاری که انجام می‌دهند به جا آوردن صله ارحام است که همه این‌ها اقداماتی در راستای نزدیک شدن به خدا و نزدیک شدن به یکدیگر است که عین دستورات دین مبین است. بنابراین نوروز ابتدا سنتی اسلامی و سپس ملی است. خداوند نعمات فراوانی به ملت ایران داده که یکی از آن‌ها نوروز است.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
12
گزارش تصویری؛ خدمت رسانی به مسافران نوروزی در کرج
تپه تاریخی ازبکی نظرآباد
گشایش تپه تاریخی ازبکی نظرآباد بر روی گردشگران
آغاز جشنواره نوروزگاه در کاخ مروارید کرج
آغاز جشنواره نوروزگاه در کاخ مروارید کرج
294 نفر به داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای البرز افزوده شد
۲۹۴ نفر به داوطلبان ثبت نامی انتخابات شوراهای البرز افزوده شد
3
شیلا خداداد برای بار دوم مادر شد + عکس
کلاهبرداری کارگزار تایلند از
مسافران
ایرانی
کلاهبرداری کارگزار تایلند از مسافران ایرانی
سعد حریری: سلاح حزب‌الله را نمی‌پذیریم/روابط من با عربستان جای تردید ندارد
سعد حریری: سلاح حزب الله را نمی‌پذیریم
طالقان
طالقان سرزمین مشاهیر و جاذبه های تاریخی با طبیعت بکر و زیبا
شاه عمان
هشدار مسقط به اردن؛ نشست سران عرب ضد ایران نباشد
فوتبال
جوسازی قطری‌ها علیه کی روش و فدراسیون فوتبال ایران
محسن هاشمی: کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم
محسن هاشمی: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شوم
ویدئوی جنجالی از تمیز کردن شیشه هواپیما توسط خلبان عربستانی
ویدئوی جنجالی از تمیز کردن شیشه هواپیما توسط خلبان عربستانی
کاهش 2.5 درصدی استعمال دخانیات در جهان
کاهش ۲.۵ درصدی استعمال دخانیات در جهان
به گزارش ایسنا، سردار موسی امیری در حاشیه بازدید از ایستگاه پلیس راه رشت - انزلی اظهار کرد: بی‌احتیاطی و بی‌توجهی به جلو موجب کشته شدن ١٤٥ تن و مجروح شدن ۲۹۵۰ نفر در روزهای گذشته شده است که این آمار زنگ خطر را برای جامعه به صدا درآورده است.

وی ادامه داد: استان گیلان جزو استانهای قرمز کشور در زمینه تصادف موتورسیکلت است، بنابراین روش‌های بازدارنده در این خصوص کافی نیستند و باید آموزش و فرهنگسازی را در پیش گرفت.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ضمن مهمان‌نواز خواندن مردم گیلان، گفت: با همکاری و تعامل پلیس و سایر دستگاه‌ها، تلفات تصادف در شهرهای استان گیلان در نوروز امسال به صفر رسیده و میزان تصادفات در جاده‌های این استان کاهش یافته است.

امیری با تاکید بر اینکه حجم سفرهای نوروزی در روزهای گذشته از همیشه بیشتر بوده است، خاطرنشان کرد: از شروع تعطیلات تا امروز در استان گیلان شاهد گره ترافیکی خاصی نبوده‌ایم.

وی با بیان اینکه آمارهای اخیر در زمینه تصادفات هشدارآمیز هستند، اظهار کرد: راننده‌ها باید با التزام به قوانین، از تلخ شدن کام خانواده‌ها در نوروز جلوگیری کنند. همچنین با توجه به اینکه در ٢٩ اسفند و اول فروردین تردد بیشتر از حد انتظار بوده است، آرامش و امنیت راه‌ها تنها با مشارکت مردم ممکن خواهد بود.

وی تلاش شبانه روزی مأموران پلیس راهور را عامل برقراری ثبات در راه‌ها دانست و تاکید کرد: با همین مدیریت و همین مجاهدت، نوروز کم‌حادثه‌ای را پشت سر خواهیم گذاشت.

به گزارش سایت پلیس راهور، امیری اظهار کرد: در حال حاضر در بسیاری از راه‌های کوهستانی شمال و شمال غرب کشور شاهد بارش برف هستیم، بنابراین صبر و حوصله در سفر، بسیاری از خطرات را کاهش خواهد داد.
مرگ ١۴۵ نفر بر اثر بی احتیاطی در جاده‌ها طی چند روز گذشته
چگونگی تغییر نام از «پرس» و «پرشیا» به Iran
چگونگی تغییر نام از «پرس» و «پرشیا» به Iran
بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد
بیانات راهگشای حضرتعالی مایه دلگرمی خادمان ملت و فعالان اقتصادی شد
بارش های جدید ازپنجشنبه درالبرز/گردشگران درکناررودخانه هاتوقف نکنند
بارش های جدید از پنجشنبه در البرز/ در کنار رودخانه ها توقف نکنید
ترافیک در محور کرج - چالوس سنگین است
ترافیک در محور کرج – چالوس سنگین است
ثبت 2 موقوفه جدید در ساوجبلاغ
ثبت ۲ موقوفه جدید در ساوجبلاغ
آمریکا دستکم 200 شهروند سوری را به خاک وخون کشید
آمریکا دستکم ۲۰۰ شهروند سوری را به خاک وخون کشید