تارخ انتشار: چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۶
کد خبر : 47286
چاپ خبر

سخنگوی دولت:

ساعت کار در ماه رمضان تغییر نمی‌کند/ افزایش قیمت کالاها در دستور کار دولت نیست

Untitled-1

کرج رسا: سخنگوی هیات دولت اعلام کرد که دولت تصمیمی بر افزایش قیمت‌ کالاها ندارد.

 به گزارش کرج رسا، محمدباقر نوبخت ظهر امروز(چهارشنبه) بعد از نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران با مرور مصوبات هیات دولت، گفت: در جلسه امروز دولت در مورد نحوه تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه بحث و گفت‌وگو شد و در این جلسه تاکید شد که معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری قبل از این‌که تهیه این برنامه را کامل کند یک آسیب‌شناسی از برنامه‌های اجرایی شده قبل داشته باشد و موانع تحقق آنها را مورد بررسی قرار دهد و با شناخت این برنامه‌ها، برنامه ششم را تهیه کند.

وی با بیان این‌که این برنامه با تکیه بر برنامه‌های سیاست‌های کلی نظام از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تهیه و تنظیم خواهد شد، تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد که تا زمان اتمام برنامه پنجم توسعه و آغاز اجرای برنامه ششم در این فاصله زمانی در خصوص ساختارهایی که اجرای برنامه لازم دارد و همچنین دیگر مسائل مربوطه، برنامه کوتاه مدت ویژه‌ای تهیه شود.

نوبخت با بیان این‌که ما تلاش می‌کنیم که در برنامه ششم رویکرد دانش‌بنیان نیز مورد توجه قرار گیرد، گفت: در جلسه امروز هیات دولت همچنین تصمیم گرفته شد که برای تحقق حمایت غذایی که از قبل اعلام شده بود از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شود، ۱۸۷ میلیارد تومان برای این کار به این وزارتخانه تخصیص داده شود تا هفته آینده بتواند مرحله نخست حمایت غذایی از اقشار کم درآمد را انجام دهد.

به گزارش ایسنا، سخنگوی دولت پس از صحبت‌های ابتدایی خود در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط با احیای سازمان برنامه بودجه و فراخوانی که در این ارتباط داده شده است و این‌که آیا دولت به واقع قصد دارد این سازمان را احیا کند، گفت: امروز در بحث چگونگی تهیه و تنظیم برنامه ششم که در دولت مطرح شد این موضوع را رییس‌جمهور مورد تاکید قرار دادند که با ساختار و تشکیلات فعلی نمی‌توان برنامه مناسبی را برای دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز تهیه کرد و باید نظام و ساختاری که اکنون وجود دارد اصلاح شود.

نوبخت در این ارتباط ادامه داد: تاکنون ما با دو تجربه در ارتباط با نظام برنامه‌ریزی در کشور روبرو بودیم؛ یکی سازمان برنامه و بودجه و دیگری سازمان برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی که هر کدام نقایصی داشتند. سازمانی که درصدد احیای آن هستیم باید روزآمد باشد و اشکالات دو سازمان قبلی را نداشته باشد.

وی گفت: دولت مصمم است که نظام برنامه‌ریزی مناسبی را متناسب با ماموریت‌هایی که هست تعریف کند.

گزارشی مبنی بر کمبود آب در تابستان نداشته‌ایم

سخنگوی دولت در این نشست خبری در پاسخ به سوالی در ارتباط با این‌که آیا در تابستان مشکل کمبود آب خواهیم داشت یا نه؟‌گفت: تاکنون گزارشی در این ارتباط که مشکلی خواهیم داشت نداشته‌ایم و امیدواریم که مشکلی به وجود نیاید.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در مورد تغییر ساعت کار در ماه مبارک رمضان و این‌که در دولت قبل ساعات کار کاهش پیدا می‌کرد و آیا امسال نیز دولت این کار را انجام خواهد داد ، گفت: قانون بر ۴۴ ساعت کار در هفته تاکید دارد و اقدامی که در سال‌های قبل در ارتباط با کاهش ساعت کاری انجام می‌شد مورد اعتراض مجلس بود، ولی دولت محترم قبلی بدون توجه به این اعتراضات آن مصوبه را اجرا می‌کرد، ولی ما مقید به قانون هستیم و نمی‌توانیم و در واقع اختیار نداریم که ساعات کار را تغییر دهیم البته کارکنان دولت چه در ابتدا و یا پایان روز می‌توانند از مرخصی استفاده کنند و دستگاه‌های دولتی نیز در این ارتباط همکاری می‌کنند.

مشکلی در زمینه دریافت قسط‌ های آخر توافق ژنو وجود ندارد

نوبخت همچنین در مورد دریافت قسط‌ های آخر توافق ژنو که پیشتر در خبرها آمده بود از طریق هند انجام خواهد شد، تصریح کرد: در این ارتباط مشکلی وجود ندارد و شاید در دو سه روز آینده وصول شود.

سخنگوی دولت همچنین در مورد مباحث مطرح شده در ارتباط با وام ازدواج جوانان و مشکلاتی که در این ارتباط وجود داشت، گفت: ما از دو هفته قبل اقداماتی را برای حل این موضوع آغاز کرده‌ایم و این‌که منابع لازم برای پرداخت وام ازدواج جوانان بر اساس سازوکارهایی تهیه شود و با دادن قرض‌الحسنه بخشی از مشکلات جوانان در ارتباط با ازدواج حل شود.

وی گفت: به زودی در مورد این اقدامات اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

نوبخت همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که عده‌ای درصدد هستند که پیروزی رییس‌جمهور در انتخابات سال گذشته را به نام خودشان مصادره کنند، نظر دولت در این ارتباط چیست، تصریح کرد: بدون اراده مردم هیچ کس برگزیده نمی‌شود و در واقع حمایت‌های مردمی و مقبولیت ایشان در نزد مردم باعث شد که چنین موفقیتی ایجاد شود. البته برخی از جریان‌های سیاسی نیز در این ارتباط همکاری داشتند، از ایشان حمایت کردند و باید از آنها تشکر کرد، ولی آنچه که فصل‌الخطاب بود، خواست و رای مردم بود.

دولت درباره مربی تیم ملی فوتبال نیز به نحو مناسب اقدام می‌کند

وی همچنین در مورد نظر دولت در ارتباط با تمدید قرارداد کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال و همچنین رقمی که او برای تمدید قرارداد پیشنهاد کرده است، گفت: هیات دولت از قهرمانان کشور در عرصه‌های ورزشی و فوتبال که این روزها حماسه آفریدند تشکر می‌کند. تلاش‌های آنها موجب خرسندی مردم شد و ما در دولت برای موفقیت هر چه بیشتر آنها دعا می‌کنیم. دولت آنچه را که توان داشته باشد برای بالندگی تیم‌های ملی از جمله در ارتباط با اعتبارات ویژه‌ای که لازم باشد اختصاص خواهد داد. دولت در مورد حمایت و دعوت از مربیان کارآزموده که باعث شکوفا شدن هر چه بیشتر استعدادهای قهرمانان کشور شود کوتاهی نمی‌کند و در خصوص مربی تیم ملی فوتبال نیز به نحو مناسب اقدام می‌شود.

نوبخت با بیان اینکه باید از استعدادهایی که در بین جوانان ما در عرصه ورزش وجود دارد پشتیبانی کرد، گفت: برای موفقیت هر چه بیشتر فرزندانمان در عرصه‌های گوناگون ورزش از جمله فوتبال دعا می‌کنیم. هر چند ممکن است نتایج بازی از نظر برد و باخت مورد توجه نباشد ولی بازی شرافتمندانه که باعث مباهات ملت ایران شود مورد تشکر و قدردانی است و ان‌شاءالله همیشه شاهد اینگونه موفقیت‌ها باشیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در مورد این‌که آیا دولت فعالیت‌های داعش را یک تهدید ملی می‌داند؟‌ گفت: در مورد موضوعی که در کشور همسایه و مرزهای ما تحت عنوان داعش و جان گرفتن مجدد بعثی‌ها به وجود آمده دولت حساس است و همه رخدادها را زیر نظر دارد، البته در مورد برخی از این مسائل در جلسه هیات وزیران بحث می‌شود و بخشی نیز در شورای عالی امنیت ملی که به ریاست رییس‌جمهور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: به هر صورت برای جمهوی اسلامی ایران که همواره درصدد مقابله با تروریسم بوده و ثبات منطقه برای او مهم و در این زمینه فعال است، این تحولات مهم است و ملت ایران نیز بداند که دولت این مسائل را با دقت رصد می‌کند و اقدامات مناسب برای امنیت‌بخشی هر چه بیشتر به مرزها انجام می‌گیرد.

دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها ندارد

نوبخت همچنین در مورد افزایش قیمت کالاها و این‌که گفته شده بعد از خرداد احتمال دارد که قیمت کالاها افزایش پیدا کند، گفت: دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت‌ها ندارد و با توجه به سیاست مهار تورم که دولت آن را پیگیری می‌کند با افزایش قیمت‌ها موافقت نمی‌کند. امروز نیز تاکید شد که دستگاه‌های مرتبط باید نظارت کافی را داشته باشند تا مبادا به بهانه افزایش در قیمت حامل‌های انرژی برخی بخواهند بدون دلیل نسبت به افزایش کالاهای دیگر اقدام کنند.

سخنگوی دولت بار دیگر تاکید کرد که دولت با هرگونه افزایش قیمت که بدون توجه به سیاست‌های مهار تورم انجام شود، موافقت نمی‌کند و از دستگاه‌ها نیز خواسته تا نظارت کافی بر بازار داشته باشند.

وی همچنین در مورد بحث صادرات نفت ایران به اروپا و این‌که در آیا این ارتباط تصمیماتی گرفته شده است؟ گفت: در مورد بازارهای نفت ایران هنوز تغییر جدی نسبت به گذشته فراهم نشده است، البته فروش نفت ایران متناسب با برنامه است و حتی کمی بیش از آنچه که ما در بودجه برنامه‌ریزی کرده بودیم موفق به فروش شده‌ایم.

انگلستان در بازگشایی سفارت خود در ایران می‌تواند در چاچوب مقررات بین‌الماللی عمل کند

نوبخت در پاسخ به سوالی در ارتباط با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران و این‌که مقامات انگلیسی گفته‌اند که ایران باید از بابت اتفاقی که در ارتباط با سفارت انگلیس در تهران رخ داد عذرخواهی کند، گفت: دولت هیچ حرف غیرقانونی و غیرمنطقی را از هیچ دولتی نمی‌پذیرد و در مورد بازگشایی سفارتخانه انگلیس نیز این کشور می‌تواند در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی نسبت به بازگشایی سفارت خود در تهران اقدام کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم آیا تمهیداتی برای کنترل بازار و قیمت کالاها اندیشیده شده است؟‌ گفت: در جلسه امروز به همه دستگاه‌هایی که به نوعی متصدی و متولی بازار هستند تاکید شد که نظارت کافی بر بازار صورت بگیرد و کالایی افزایش قیمت نداشته باشد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آقای رییس‌جمهور در سخنان خود بارها بر حمایت از فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی شناسنامه‌دار تاکید کرده و حتی اخیرا نیز اعلام کرده دولت آماده است که زمینه لازم را برای رسانه‌دار شدن احزاب متقاضی فراهم کند و آیا تاکنون در این زمینه اقدامی شده است؟ تاکید کرد: تشکل‌های سیاسی که در وزارت کشور ثبت شده‌اند بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ حزب و انجمن سیاسی هستند البته با توجه به مشکلاتی که در صحنه عمومی کشور است همه آنها فعال نیستند، ولی دولت از فعالیت تمام احزاب استقبال می‌کند و از هر کمکی در جهت فعال شدن هر چه بیشتر آنها از جمله ایجاد زمینه برای اینکه آنها رسانه داشته باشند دریغ نخواهد کرد و در این راستا اقدام می‌کند و ما محدودیتی در این راستا نداریم.

نوبخت در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با این‌که گفته می‌شود در چند روز اخیر دولت کمک چند میلیاردی به وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال داشته است، گفت: قبل از اینکه تیم ملی به مسابقات اعزام شود در راستای تامین تمهیدات لازم ۶۰ میلیارد تومان از سوی دولت به دستگاه‌ ورزش اختصاص داده شد.

وی با بیان این‌که دولت در جهت بالندگی تیم‌های ملی و کمک به شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای قهرمانان ورزشی هر کمکی را که بتواند انجام می‌دهد، گفت: مطمئن باشید دولت از منابعی که در اختیار دارد تا آنجا که بتواند برای بالندگی ورزش و حمایت از قهرمانان و تیم‌ها اختصاص خواهد داد و این موضوع را در اولویت قرار می‌دهد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
سکه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز
دما هوای البرز به 44 درجه می رسد
دما هوای البرز به ۴۴ درجه می رسد
توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی؛ اشتباه کارمند بانک تعمدی نبوده است
اشتباه کارمند بانک در واریز مبلغ ۴ میلیارد تومان تعمدی نبوده است
سنگ کلیه
ببینید؛ سنگ کلیه را اینگونه از بدن خارج می کنند
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند.  موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد.  کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند.  باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد.  به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود.  مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
خنثی سازی بیش از 120 عملیات تروریستی در کشور
خنثی سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در کشور
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
636348643991364640.jpg
اچ تی سی گوشی میان رده‌ای مجهز به فناوری اج سنس می‌سازد
ابوالفضل امینی بوکسور فردیسی
بوکسور فردیسی در مسابقات بوکس قهرمانی کشور مدال طلا گرفت
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی