تارخ انتشار: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
کد خبر : 204922
چاپ خبر

سامانه مراقبت اجتماعی برای دانش آموزان البرز راه اندازی شد

n82705015-71944011

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان البرز گفت: برای دانش آموزان در معرض خطر آسیب های اجتماعی سامانه پرونده مراقبت اجتماعی در این استان راه اندازی شد.

به گزارش کرج رسا، مهدی جوهری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: در این سامانه برای دانش آموزان البرزی در معرض خطر آسیب های اجتماعی پرونده بالینی به منظور ارائه خدمات تخصصی مشاوره ای مناسب به آنها در مواقع اضطراری تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: در قالب اجرای طرح نماد که در آموزش و پرورش البرز در حال اجراست، برای دانش آموزان در معرض خطر آسیب های اجتماعی پرونده بالینی الکترونیکی پیش بینی شده است و رمز ورود به سامانه نیز کاملا محرمانه می باشد.

وی بیان کرد: تشکیل این پرونده که از آن می توان به عنوان پرونده مراقب اجتماعی یاد کرد در مدارس مجری طرح نماد در البرز ضروری است که لازم است ، ثبت اطلاعات دانش آموزان با دقت کامل و با سرعت همراه باشد.

وی تصریح کرد: در این پرونده کارشناسان مجری طرح پس از وارد کردن مشخصات کامل دانش آموزان ، گزارشی از فرآیند خدمات مشاوره ای ، آموزشی و حمایتی را در پرونده الکترونیکی دانش آموزان تحت پوشش طرح نماد وارد می کنند.

وی یادآور شد: تا کنون طرح نماد برای ۵ هزار دانش آموز البرزی در مناطق در معرض خطر آسیب های اجتماعی به اجرا در آمده است .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم دادگستری استان البرز ادامه داد: در این طرح مهم هدف آموزش رشد مدار برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

جوهری خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی گذشته طرح نماد در ۱۲ مدرسه در معرض خطر آسیب های اجتماعی در البرز برگزار شد.

وی اضافه کرد: طبق قانون در اجرای طرح نماد در آموزش و پرورش البرز باید ۹ دستگاه اجرایی در این استان مشارکت فعال و مستمر داشته باشند در حالی که نقش برخی از دستگاها در این برنامه ملی کم رنگ است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در آموزش به جامعه هدف در بخش پیشگیری از آسیب های اجتماعی مهمترین نقش را دارد، خاطر نشان کرد: در اقدامات پیشگیرانه در مدارس به دنبال ارتقاء آگاهی دانش آموزان و خانواده ها هستیم.

وی گفت: جایگاه البرز در زمینه آموزش به دانش آموزان و والدین در حوزه آسیب های اجتماعی رضایت بخش است به گونه ای در سال تحصیلی گذشته این استان در کشور برتر شناخته شد.

وی تاکید کرد: طرح ملی نماد به مدت ۲سال است که در مدارس به اجرا در می آید که راه اندازی این سامانه الکترونیکی می تواند نقش موثری در ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی به دانش آموزان در معرض خطر آسیب های اجتماعی داشته باشد و از بسیاری از اقدامات تکراری مشاوره ای – حمایتی جلوگیری کند.

استان البرز حدود ۴۶۳ هزار دانش آموز دارد.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازیفروش ویلا و اجاره ویلااجاره ویلافروش ویلا