امروز: پنج شنبه, ۶ مهر ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | برابر با: الخميس 14 ربيع أول 1445 | 2023-09-28
کد خبر: 3415 |
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۴:۱۴ |
۰
| 1
ارسال به دوستان
پ

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: درست در زمانی که مردم مشغول عزاداری برای سردار سلیمانی بودند انتصاباتی در استان به خصوص در شهرداری کرج شد و عده‌ای را در مناصب چیدند، این ظلم بزرگی است، بیشتر توضیح نمی‌دهم، این باید سریعاً جبران شود و به حالتی که بوده برگردد.

به گزارش کرج رسا، آیت الله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۰ دی ماه کرج با اشاره به اهمیت دشمن‌شناسی و راه مقابله با دشمنی‌ها گفت: برخی مواقع دشمن با کمک رسانه‌ها گرداب سکوت ایجاد کرده و کاری می‌کنند که اکثریت مردم خود را در اقلیت تصور می‌کنند.

امام جمعه کرج افزود: در جنگ روانی جبهه دشمن تلاش می کند وقایع رو جور دیگری نمایش و شرایط را به نفع خود تغییر دهد، هدف دشمن در این جنگ بر هم زدن امنیت روانی جامعه است تا بتواند بر آنها مسلط شود.

وی ادامه داد: جنگ روانی ابعادی دارد یک بعد آن جنگ روایت هاست، برای اینکه افکار عمومی را از واقعیت ها منحرف کنند شروع به بیان مطالبی خاص می کنند تا افکار را به مقصدی که خود می خواهند برسانند. در این جنگ علوم مختلفی مثل روان‌شناسی، ارتباطات، هنر، دیپلماسی، فضای مجازی و … به کار گرفته می شود.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد: در این جنگ کسی پیروز است که با سرعت اولین روایت را به افکار عمومی القا کند البته این روایت اول باید با جذابیت و هنرمندانه مطرح و به ذهن افکار عمومی القا شود، در جریانات اخیر عراق و لبنان و حتی ایران می توان این جنگ را دید.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: این جنگ کم هزینه‌تر، عمیق‌تر، فراگیرتر، کارآمدتر و آسان‌تر و برای طرف مقابل پر خسارت‌تر است، دشمن خسارت را می زند بدون اینکه سربازانش آسیب ببیند، هزینه های جنگ سخت از نظر مادی و معنوی خیلی از جنگ نرم بالاتر است همین امروز اگر آمریکا بخواهد به ایران حمله کند به ۲۰۰ هزار نیرو نیاز دارد و چند صد میلیارد دلار باید هزینه کند.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ روایت ها واقعیت‌های عینی مهم نیست، دشمن تلاش می کند ما را دچار چالش ذهنی کند به طوری که حتی دیدن واقعیت هم ذهنیت ایجاد شده را تصحیح نمی کند مثال اینکه برای برخی هر چه از پیشرفت های کشور بگوییم قبول نمی‌کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این جنگ سه مرحله اصلی دارد اعلام کرد: مرحله اول طرح یک روایت کلان یا ابرروایت است این را معین می کنند بعد توسط رسانه‌ها که در دسترس افراد است از زبان خودی و غیرخودی شروع به توسعه این ابرروایت می کنند مثلا می‌گویند آمریکا ابرقدرت اول دنیاست ما توان رویارویی با آن را نداریم، این یک ابرروایت است که دائم القا می‌شود یعنی جوری سخن می گویند که نتیجه آن این می شود که ما نمی توانیم.

وی افزود: در مرحله دوم روایت‌های کوچکتر را بزک می کنند و به آنها خیلی می پردازند و آن را توسعه می دهند مثلا می گویند نتوانستیم بعد از ۴۰ سال پیشرفت کنیم، یا این انرژی هسته ای که انقدر دردسر دارد را نمی خواهیم یا اگر آمریکا یک موشک به تاسیسات ما بزند همه چیز ما نابود خواهد شد یا کشورهایی که موشک را کنار گذاشته اند ببینید چقدر پیشرفت کرده اند.

آیت الله حسینی همدانی ادامه داد: این افکار عمومی مردم را چگونه مورد حمله قرار می دهد، دل ها را به سمت دیگری متمایل می‌کند برای اینکه در سال های اخیر بتوانند مردم را در مقابل نظام قرار دهند بیش از ۸ هزار رسانه فعال دو قطبی صلح و جنگ و سازش درست کردند اما به فضل الهی و روشنگری های حکیم فرزانه انقلاب و بصیرت و همراهی مردم تا امروز نتوانسته اند به اهداف پلید خود برسند و بعد از این هم نخواهند رسید.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: مرحله سوم تهیه و تولید محتوای لازم برای اینکه بتوانند روایت مورد نظر خود را روایت غالب جلوه دهند است، در این مرحله هزاران خبر راست و دروغ درست می کنند؛ اخیرا توجه بیشتری به سمت شبکه های اجتماعی دارند به طوری که یک جمله کوتاه در ترند کردن یک موضوع دستور کار قرار می گیرد و از آن استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: درباره مقاومت این جنگ روایت ها اخیرا فعال شده است در حوادث اخیر لبنان و عراق کاملا مشهود است به ایران هم سعی دارند تسری دهند؛ سعی دارند حشدالشعبی و حزب الله را عامل مشکلات این کشورها جلوه دهند و آمریکا و عربستان را منجی نشان دهند اما گفتمان مقاومت با قوت در حال پیشرفت است.

خطیب جمعه کرج با اشاره به شهادت سردار سلیمانی هم گفت: می‌خواستند با این شهادت مردم را بترسانند اما برعکس شد، این خون همه را شجاع و متحد کرد، در این چند روز جمیعتی بالغ بر ۳۰ میلیون نفر همه با هم می گفتند مرگ بر آمریکا و اسرائیل.

وی با بیان اینکه در این عرصه خدای تعالی اولین انتقام را از آمریکا گرفت گفت: خداوند پیروز اصلی بوده است در این جریان چون تمام این دشمنی‌های آمریکا با مردم ما و موحدین در عالم برای این بود که می خواست نام خدا، دین و عبودیت را از بین ببرد آیا برای نابودی دین تلاشی بوده که نکرده باشد؟ با شعارهای دروغ، جنگ، تهدید و… همه را به کار گرفته تا مردم را از ارزش های الهی دور کند اما خداوند قدرتنمایی کرد و با شهادت بنده ای از بندگان خود انتقام گرفت، خداوند با این جمعیتی که به راه افتاد گفت غالب و پیروز منم آمریکا کیست.

به گزارش ایسنا، آیت الله حسینی همدانی تصریح کرد: البته ما هم وظیفه داشتیم در مقابل استکبار اقدامی کنیم اما برای اینکه انتقام اثرگذار باشد باید طرف مقابل هوشیار باشد و چون آمریکا منگ بود ما اول یک سیلی به او زدیم تا هوشیار شود؛ کمترین انتقام خروج کامل آمریکا از منطقه غرب آسیا است، انتقام باید با دقت و زیرکانه و مستقیم باشد، باید جوری باشد که آرامش و امنیت ایجاد کند، بازدارنده باشد و سایه جنگ را از کشور دور کند.

وی با اشاره به حمله موشکی به پایگاه‌های آمریکا در عراق تصریح کرد: در این انتقام بنا بر کشتن افراد نبود، اول بازدارندگی و از بین بردن تاسیسات و امکانات بود؛ انتقام ما باید منجر شود به اینکه دنیا از لوث خباثت و نجاست آمریکا و رژیم صهیونیستی پاک شود.

آیت الله حسینی همدانی افزود: آن چیزی که در این اقدام شجاعانه صورت گرفت این بود که هیبت دروغین آمریکا از بین رفت و با خفت و ذلت خار و ذلیل شد.

وی در ادامه خطبه های امروز به مسائل استان هم اشاره و با تأکید بر توجه به استعلام دستگاه‌های اطلاعاتی در انتصاب مسئولان گفت: برای به کارگیری افراد باید به استعلام دستگاه های مربوطه توجه شود اما بعضا دیده شده تمکین نمی کنند این آثاری برای خود آن شخص و برای مردم دارد کسی که دستگاه اطلاعاتی گفته نباید به کار گرفته شد بعضا مسئولیت می گیرد، بنده در عزل و نصب ها دخالت نمی کنم اما باید از دستگاه های نظام حمایت کنم، اینکه دستگاهی بی توجه به نظر دستگاه دیگر باشد این موجب پیش آمدن مفاسد می شود.

وی ادامه داد: واقعا متاسفم با اینکه تذکر دادم چند نوبت هم بیان کردم درست در زمانی که مردم مشغول عزاداری برای سردار سلیمانی بودند عده‌ای را در مناصب چیدند، این ظلم بزرگی است، انتصاباتی در استان به خصوص در شهرداری کرج شد، بیشتر توضیح نمی‌دهم، این باید سریعاً جبران شود و به حالتی که بوده برگردد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه به زودی نتیجه احراز صلاحیت داوطلبان مجلس از سوی شورای نگهبان اعلام می‌شود گفت: در خصوص رد یا تایید صلاحیت ها ضمن قدردانی از تلاش شورای نگهبان برای حفظ حقوق مردم، اگر اعتراضی هست قانونگذار فرصت داده است بنابراین باید ضمن خویشتن داری با اقدام از طریق مجاری قانونی مسیر احقاق حق خود را دنبال کنند.

وی افزود: سرمایه گذاری دشمن این روزها بر عدم حضور حداکثری مردم است بنابراین باید دشمن را مایوس کرد با دقت تمام رصد کنید و افراد موثر، انقلابی، متدین، مردمی، غیر وابسته به زر و زور و تزویر و جوان را انتخاب کنید.

وی در پایان از تصویب طرح سه فرویتی تروریستی خواندن ارتش آمریکا، وزارت دفاع و نهادهای وابسته هم قدردانی کرد و گفت: اقدام دولت در برداشتن گام پنجم کاهش تعهدات برجام هم قابل تقدیر است که البته اجرایی کردن آن باید با سرعت انجام شود.

لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top