تارخ انتشار: جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۲
کد خبر : 12915
چاپ خبر

صدیقی: اعتماد کردن به دشمن عاقلانه نیست/ مردم انتظار دارند گرانی‌ ها کاهش یابد

صدیقی

کرج رسا: خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به مذاکرات ژنو اظهار کرد: مطالب مبهم و مطالبی که قابل تفسیر به صورت‌ های گوناگونی هستند، مشکلی را برطرف نمی‌کنند.

 به گزارش کرج رسا، حجت‌ الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران، همچنین با اشاره به نزدیک بودن اربعین امام حسین (ع) خاطرنشان کرد: همانطور که بنی‌امیه می‌خواست با کشتن امام حسین (ع) این نور الهی را خاموش کند، اسلاف وی نیز به دنبال این کار بودند.

وی با بیان اینکه “متوکل عباسی قصد داشت با تخریب کردن قبر امام حسین (ع) و صدمه زدن به زائران ایشان این نور الهی را خاموش کند”، اظهار کرد: امروز نیز مشاهده می‌کنیم که تروریست‌های مسلحی که از کشورهای مؤید وهابیت پول می‌گیرند، اینگونه شرورت‌ها را به بار می‌آورند.

صدیقی با اشاره به حرکت زائران امام حسین (ع) به سمت کربلا به مناسبت اربعین حسینی، گفت: کشتارهای صورت گرفته توسط تروریست‌ها مانع از حرکت مؤمنان به سمت کربلا نبوده است، چراکه ما مشاهده می‌کنیم امسال حدود ۲۰ میلیون نفر زائر بدون نگرانی از سرزنش‌های خارها و فارغ از اینکه چه بر سرشان بیاید، به سوی کربلا روانه شده‌اند.

وی با اشاره به مذاکرات ژنو و حمایت همه‌جانبه رهبری و مردم از تیم مذاکره‌کننده ایرانی خاطرنشان کرد: در گام‌های نخست مشاهده کردیم که مذاکرات به سمت و سویی می‌رود که در دنیا امیدهای خوبی ایجاد شده است و برای مردم ایران نیز افق‌هایی باز شده است اما مشاهده کردیم که مطابق پیش‌بینی رهبر فرزانه انقلاب که فرموده بودند ما به آمریکا اعتماد نداریم، در در روزی که مذاکرات به امضای طرفین رسید هم وزیر امور خارجه آمریکا و بعدها اوباما مطالبی را مطرح و قول و امضای ژنو را نقض کردند. اینها بعد از بیان این مطالب با صهیونیست‌ها نوشتند و گفتند که همه گزینه‌ها حتی گزینه نظامی ما روی میز است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه “غربی‌ها نشان دادند که اعتماد کردن به دشمن کار فرد عاقلی نیست”، افزود: حکمت اقتضا می‌کند که انسان در مقابله با دشمن با بصیرت کامل پیش برود.

صدیقی با تاکید بر اینکه “مطالب مبهم و قابل تفسیرهای گوناگون مشکلی را برطرف نمی‌کند”، تصریح کرد: در درجه اول حقوق حقه ملت ایران، حق غنی‌سازی است. در درجه دوم نیز استمرار روح این کار و جهش خلاقیت و پیشرفت‌های علمی از دیگر حقوقی است که ملت ایران باید داشته باشند.

وی در ادامه گفت: با وجود اعتمادی که ما به هیات مذاکره‌کننده داریم و حمایت‌هایی که از این تیم تاکنون کرده‌ایم و از این به بعد نیز می‌کنیم، توقع ما و همه ملت ایران این است که تیم مذاکره‌کننده بداند که این حرکت نه تنها یک حرکت مقطعی بلکه حرکتی سرنوشت‌ساز برای ملت ایران است، چراکه ایران با این حرکت، دنیا را متوجه خود کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه “ملت ایران هیچ‌گاه خود را فقیر و بدبخت نشان نداده و بدون خم کردن ابرویی، همواره مشکلات را تحمل کرده است”، اظهار کرد: ملتی که هشت سال آتش غرب را تحمل کرد و یک گام از آرمان‌های خود عقب‌نشینی نکرد، امروز نیز زیر بار زور نمی‌رود.

صدیقی اضافه کرد: چنانچه شفاف‌سازی صورت نگیرد، ملت ما همچنان حق غنی‌سازی و حق پیشرفت تا قله در این مسیر را حق مسلم خود می‌داند و شرعاً و اخلاقاً برای هیات مذاکره‌کننده و خود، استواری در این مسیر را لازم می‌داند.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود، به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد و با بیان اینکه “فرهنگ، هویت یک ملت است و پاسداری، نگهبانی، نظارت و دیده‌بانی از هویت ملی بر همگان لازم است”، افزود: چنانچه دولت سکوت کند، اشخاص زرنگی که وابستگی‌هایی با غرب دارند در قالب نهادهای مردمی تشکل‌هایی را تشکیل می‌دهند و به مفاسد اخلاقی، فرهنگی و سیاسی کشور دامن می‌زنند.

به گزارش ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه “دولت باید سازوکاری داشته باشد تا در زمینه فرهنگ، هم مفاسد موجود را از بین ببرد و هم آنها را ریشه‌کن کند و هم برای آینده پیشگیری‌های لازم را انجام دهد”، گفت: در این صورت چنانچه تلقی ما این باشد که فرهنگ خود را به مردم سپرده‌ایم و هیچ تکلیف و نظارتی بر آن نداریم، هم با آیات قرآن ناسازگاری کرده‌ایم و هم اینکه برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری که فرموده‌اند نباید از آهنگ دینی و معرفتی فاصله بگیریم، عمل کرده‌ایم.

صدیقی به روز وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و با تاکید بر اینکه “معنای نام‌گذاری این روز توسط امام خمینی (ره) این است که ما دانشگاه غربی نمی‌خواهیم”، اظهار کرد: معنای نامگذاری روزی به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه این است که ما استاد متدین و دانشجویی مومن می‌خواهیم. ما امروز وحدت بین حوزه و دانشگاه را گرامی و مبارک می‌دانیم، چراکه امروز صدها استاد بسیجی و مومن و متدین در کشور داریم.

وی با بیان اینکه “تحول بنیادی در دانشگاه‌ها بویژه در حوزه علوم اسلامی مطالبه جدی امت از دولت امروز، فردا و فرداهای دیگر است”، خاطرنشان کرد: دولت‌های گذشته در این مورد کوتاهی کرده‌اند. همانطور که مؤمنان نمی‌پذیرند، ما نباید بگذاریم که دانشگاه‌ها به باشگاه احزاب و گروه‌ها تبدیل شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در پایان خطبه‌های دوم، با اشاره به تقدیم به موقعِ لایحه بودجه از سوی دولت به مجلس اظهار کرد: انتظار می‌رود در این لایحه برای مساله اقتصاد مقاومتی حساب خاصی باز شود، چراکه همه مردم انتظار دارند هرچه زودتر مساله گرانی‌ها کاهش بیابد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌های نخست این هفته نماز جمعه تهران نیز با اشاره به نزدیک شدن به اربعین امام حسین (ع) تصریح کرد: در روایات ما عدد اربعین دارای جایگاه ویژه‌ای است. در روایت آمده است کسی که حاجتی دارد، نزد ۴۰ مومن دعا کند تا خداوند حاجت او را بدهد، آنگاه خداوند او را حاجت‌روا می‌کند. در احادیث دیگر آمده است اگر کسی حاجت دارد، ۴۰ دل شکسته جمع کند و ۴۰ دسته نیاز به سوی خدا باز شود، در قفل شده رحمت خود را به سوی این ۴۰ نفر باز می‌شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه “بنی‌امیه می‌خواست اثری از امام حسین (ع) نماند”، خاطرنشان کرد: آنها بنا بر این خواسته خود نه تنها به کشتن و سر بریدن امام حسین (ع) قانع نشدند، بلکه بدنی از ایشان باقی نگذاشتند و بدن این حضرت را لگدمال کردند.

وی با اشاره به گذشت بیش از سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: اوج بلوغ انسانی و کمال معنویت، رسیدن به اربعین است. انبیا همواره از اربعین به بَعد به نبوت می‌رسیدند. ملت ما ۳۴ سال مقاومت کرده‌اند. از کجا می‌دانید که اگر سه – چهار سال دیگر ملت مقاومت کند، این انقلاب را با شور و عزت به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) متصل نکنیم؟

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
2
تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران + عکس
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
سکه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز
دما هوای البرز به 44 درجه می رسد
دما هوای البرز به ۴۴ درجه می رسد
توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی؛ اشتباه کارمند بانک تعمدی نبوده است
اشتباه کارمند بانک در واریز مبلغ ۴ میلیارد تومان تعمدی نبوده است
سنگ کلیه
ببینید؛ سنگ کلیه را اینگونه از بدن خارج می کنند
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند.  موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد.  کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند.  باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد.  به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود.  مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
خنثی سازی بیش از 120 عملیات تروریستی در کشور
خنثی سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در کشور
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
636348643991364640.jpg
اچ تی سی گوشی میان رده‌ای مجهز به فناوری اج سنس می‌سازد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی