تارخ انتشار: جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۴
کد خبر : 51704
چاپ خبر
بازدیدها: 810

صدیقی با محکومیت جنایات صهیونیست‌ ها:

صف‌ های فشرده‌ مان را در روز قدس به رخ جهانیان بکشانیم

صدیقی 2

خطیب این هفته نماز جمعه تهران گفت: مساله اسرائیل تنها به فلسطین اختصاص ندارد، بلکه آتشی برای خاکستر کردن دنیای اسلام است و بنابراین وظیفه‌ ما مسلمانان این است که در برابر این غده سرطانی قد علم کنیم و صف‌های فشرده‌مان را در روز قدس به رخ جهانیان بکشانیم.

 به گزارش کرج رسا، حجت‌ الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران با مورد توجه قرار دادن حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه گفت: حمله‌ ی ددمنشانه گرگ وحشی بی صاحب عنان گسیخته اسراییل به غزه وارد شده و البته از ابتدا اسراییل را به عنوان یک گرگ برای دریدن گوسفندان منطقه ساختند و در آنجا مستقر کردند.

وی افزود: اسرائیل موجودی است که نه خدا را می‌شناسد و نه از معاد و قیامت هراسی دارد و نه این که به قوانینی که در جامعه‌ ی بین‌ المللی مطرح شده، پایبند است. این موجود به اتکای کسانی که این نطفه‌ی نامشروع را در خاورمیانه کاشتند و آن را متولد کردند، شکل گرفته و حامیان او قدرت‌های بزرگ دارای سلاح‌ های اتمی و همچنین چپاول‌ گران بین‌ المللی و غارتگران عرصه‌ ی جهانی هستند که به آنها چراغ سبز نشان می‌دهد و حق وتو هم با این موجودات جنگلی است.

وی با مورد توجه قرار دادن جنایات رخ داده در غزه همچون اشغال کردن خانه‌ ها و کشتن زنان و کودکان گفت: به بهانه‌ی این که یک صهیونیست نابود شده و یا این که سه نفر مفقود شدند با حمله‌ های بیرحمانه بیش از ۲۲۰ نفر کشتند و صدها نفر را مجروح کردند و از زمین و هوا بر سر مردم بی پناه غزه آتش می‌ریزند و چنین مصیبت عظیمی وجدان بشریت را آزار می‌دهد.

صدیقی تاکید کرد: کافی است که دولت‌های کشورهای منطقه و کشورهای اسلامی بیدار شوند و بدانند گرگ با گوسفند سر سازش ندارد. آنها اگر مذاکره می‌کنند برای رسیدن به حق و عدل نیست بلکه توجیه یغماگری‌ها و زمان گرفتن از مظلوم است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ادامه اظهار کرد: امام راحل ما در این باره به مردم عزیز ما بصیرت آنچنانی داد که ماهیت آمریکا و قدرت‌های پوشالی غربی را بشناسند و با امید اینها کارشان را تعطیل نکنند. همه با هم باشند و بار اقتصادی‌شان را نیز خود به دوش بکشند.

صدیقی با اشاره به برگزاری راهپیمایی روز قدس نیز گفت: روز قدس باید امسال پررنگ‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود. در حالی که در کوران مذاکرات ایران با ۱+۵ این طور جنایت‌ها روا داشته می‌شود. رهبر حکیم و فرزانه ما فرمودند که بحث امنیت در قدس تنها امنیت این منطقه نیست بلکه برای خودمان نیز امنیت آور است، چراکه اگر غده سرطانی اسرائیل مجال پیدا کند تنها فلسطینی‌ها را نمی‌سوزاند چرا که این اژدها می‌خواهد از نیل تا فرات را ببلعد.

وی خاطرنشان کرد:‌علاوه بر آنچه که ما به وضوح در تحلیل‌های سیاسی متوجه می‌شویم مساله اسراییل تنها به فلسطین اختصاص ندارد بلکه آتشی برای خاکستر کردن دنیای اسلام است و بنابراین وظیفه‌ی ما مسلمانان این است که در برابر این غده سرطانی قد علم کنیم و صف‌های فشرده‌مان را در روز قدس به رخ جهانیان بکشانیم.

صدیقی ادامه داد: این انقلاب ما که به آمریکا سیطره سیاسی پیدا کرد و جنگ ۸ سال را با پیروزی کامل رقم زد، بحمد الله حزب الله لبنان را متولد ساخت و این فرزند رشید و وارث به حق شهیدان و امام ما در جنگ ۳۳ روزه حماسه فراموش نشدنی را نشان داد.

صدیقی گفت: امروز اگرچه این گنبدهای آهنین را که شعارش را می‌دهند گذاشته‌اند، اما هیچ چیزی جلوی خشم خدا را نمی‌گیرد و این جمعیت مفلوک در معرض نابودی قرار دارد و ان‌شاءالله نابودی‌ کاملشان به همین زودی رقم خواهد خورد.

به گزارش ایسنا، صدیقی در ادامه گفت: سرزمین‌های اسلامی با داعش و گروهک‌های خود فروخته بی عقل و بی‌دین و بی‌عاطفه سرگرم شده است تا اسراییل به راحتی بتواند جنایت خود را به پیش ببرد.

وی همچنین جریان تکفیری را همزاد اسرائیل خواند و اظهار کرد: عراق به یک پدیده شوم و خطر بین‌الملی که همه جهان را تهدید می‌کند مبتلا شده و عدم آمادگی این کشور باعث شده تا این جریان خوی درندگی خود را به جهانیان نشان دهد. غافل از این که مسلمانان از اینها واهمه‌ای ندارند و بخصوص حضور مرجعیت در میدان دفاع از حریم مقدس و دین حضور با برکتی است و مرجع بزرگ شیعه اعلام کرده تا قطره‌های پراکنده به صورت یک دریای مواج طولانی در حرکت در بیاید و البته ما امیدواریم با دعای مومنین در شبهای قدر آرامش به عراق برگردد و آن قوم و جریان برای همیشه نابود شود.

به گزارش ایسنا، خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: خوشحالیم که مسئولان سیاسی عراق قدم‌های برجسته‌ای برداشتند، رئیس مجلسشان مشخص شده و رئیس جمهور و نخست وزیرشان با تدبیر مسئولان و برخاسته از آرای مردم مشخص خواهد شد.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و با بیان این‌که «نکات بسیار سازنده و ضروری از سوی ایشان مطرح شده است» گفت: اگر ما این نکات را که از زبان این عبد صالح خدا مطرح شده رعایت کنیم به آفات و بلایا و خودخواهی‌ها مبتلا نمی‌شویم.

وی گفت: ایشان فرمودند شعار دولت که شعار اعتدال است شعار بسیار خوبی است، ولی اعتدال ما اعتدال غربی نیست. با این توضیحات اعتدال به این معنی نیست که آدم در برابر گرگ‌ها ضعیف باشد. ایجاد اختلاف در صفوف مومنین افراطی‌گری است. در واقع وارد کردن یک جریان خاص در مجاری حکومت آن هم از نوع افراطی‌اش خصوصا در دانشگاه‌ها درست نیست. حضرت آقا هم از روی دلسوزی و واقع بینانه فرمودند جو علمی دانشگاه‌ها باید حفظ شود. همچنین ایشان درنظر گرفتن دانشگاه‌ها به عنوان باشگاه سیاسی را سم مهلک دانستند.

صدیقی گفت: ما از دولت محترم و رئیس‌جمهوری که سابقه‌ی حضور در هیچ فتنه‌ای نداشته و در فتنه ۷۸ جزء عزیزانی بود که مطالب به حقی در تحقیر فتنه‌گران از زبان ایشان شنیده شد و در فتنه ۸۸ هم هیچ حضوری نداشتند، توقع داریم.

وی گفت: تصدی گری افراطی‌های بسیار افراطی با حرکات‌های بی محابا این سوال را ایجاد می‌کند که آیا آنچه مطرح شده شعار است یا نه؟ البته ما نمی‌خواهیم یک عالم دینی با سوابق خوب را متهم کنیم، اما این موضوع هم مطرح می‌شود که ممکن است پشت پرده کسان دیگری تصمیم بگیرند و به هر حال ما از یک عالم معتدل که اینقدر حریم رهبری را حفظ می‌کند و ادبیات درستی با ولایت و ولایت مداری و سابقه اعتدالی خوبی دارند توقعمان این است افراطی‌های موجود را از این سنگرها جابجا کنند و از نگرانی ما و دانشگاه بکاهند.

وی با بیان این‌که «افراطی گری نه تنها به دانشگاه ضربه می‌زند بلکه به خود افراطی‌ها هم ضربه خواهد زد» افزود: دو قطبی کردن جامعه و دانشگاه خطر دیگری است و در این ایام لیالی قدر اعلام می‌کنیم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند که ما دولت را حمایت و تایید می‌کنیم ، به خدا ما هم دولت را حمایت و تایید می‌کنیم اما باید گفت اصلاح امور با تعقل و اعتدال، مطلوب همه مردم است.

صدیقی همچنین با مورد توجه قرار دادن شخصیت حضرت علی (ع) گفت: حکومتی که در آن بندگی خدا مطرح نباشد حکومت طاغوت است و حکومت اسلام مظهر بندگی خداست و بشر را با ارائه الگوی بندگی در شکل حکومت و بندگی خدا سوق می‌دهد.

وی همچنین با بیان این‌که «کینه داشتن مومنین نسبت به هم و همچنین قهر کردن آن‌ها با هم و قطع رحم اعضای خانواده حرام است» گفت: قهر بودن با همسایه و شریک از محرمات شرعی است.

وی همچنین اظهار کرد: سیاست‌های امیرالمومنین حین صداقت بود و با سیاست معاویه فرق داشت و هم خدا و هم پیامبر (ص) به علی (ع) مباهات می‌کردند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
جشن پیروزی دکتر روحانی در ورزشگاه 15 هزار نفری انقلاب کرج
قدس محلاتی: مردم راه اعتدال و تدبیر را برگزیدند
3
بدلکاران هفت در مینی سریال تلاطم
حسن روحانی
مردم را باور کنیم
امام جمعه فردیس خواستاربرخورد با برخی نامزدهای متخلف شورا شد
امام جمعه فردیس خواستار برخورد با برخی نامزدهای متخلف شورا شد
IMG15254665
بررسی سریال‌های ماه رمضان در «گنبد مینا»
هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و بارش باران هشدار داد
هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و بارش باران در البرز
دستگیری اعضای باند سارقان به عنف مغازه و خودرو درالبرز
دستگیری اعضای باند سارقان به عنف مغازه و خودرو در کرج
آگهی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان کرج منتشر شد
عکس خبر؛ آرای روحانی و رئیسی به تفکیک استان ها
امکان صدور آنلاین کارت اهدای عضو فراهم شد
امکان صدور آنلاین کارت اهدای عضو فراهم شد
شهرک داروئی برکت البرز
استقرار ۴ شرکت بزرگ خارجی در شهرک دارویی برکت
انتقاد شدید ایران از مواضع مداخله‌جویانه، مخرب و تنش‌زای آمریکا
انتقاد شدید ایران از مواضع مداخله جویانه، مخرب و تنش زای آمریکا
مراسم تشییع پیکر پاک مدافع حرم شهید علیرضا قبادی در گوهردشت
پیکر شهید مدافع حرم «علیرضا قبادی» در کرج تشییع شد + تصاویر
محمدرضا نظرنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: برخلاف برخی اخبار منتشر شده در راستای افزایش قیمت نان سنگک باید گفت نرخ‌های نانوایی‌های دولتی و آزادپز مربوط به سه سال گذشته بوده و هنوز تغییری نکرده است و در راستای افزایش همکاری با دولت قیمت آن در ماه مبارک رمضان تغییر نخواهد کرد. وی افزود: قیمت نان در نانوایی‌های آزادپز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود اما در همان سه سال گذشته نرخی برای آنها نیز در نظر گرفته شد که البته تاکنون نیز در همان دامنه عرضه شده است. رییس اتحادیه نانوایان سنگکی گفت: بر اساس نرخ‌نامه‌ای که سه سال گذشته برای نان و سنگک در نظر گرفته شده بود در ماه مبارک رمضان امسال نیز قیمت نان دولتی با وزن ۴۰۰ گرم ۸۰۰ تومان، در صورتی‌که یک رو کنجد باشد با ۲۰۰ تومان افزایش قیمت فروخته می‌شود و اگر دو رو کنجد باشد با قیمت ۱۵۰۰ تومان به دست مصرف‌کنندگان خواهد رسید. نظرنژاد اعلام کرد: نان سنگک آزادپز نیز گرچه بر اساس عرضه و تقاضا قیمت‌گذاری می‌شود اما حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان نرخ آن بوده که البته از سه سال گذشته تاکنون تغییر نکرده که بر اساس تقاضای مشتری ممکن است بیشتر از این نرخ نیز فروخته شود. به گفته وی، مردم می‌توانند در صورت داشتن شکایت از هر یک از نانوایی‌های سنگکی پایتخت با شماره تماس ۸۸۴۳۴۷۴۳ اتحادیه نانوایان سنگکی تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد شود.
نان سنگک در ماه رمضان گران نمی‌شود
هشدار درباره تب کنگو |خرید گوشت‌ بدون مهر دامپزشکی ممنوع
هشدار درباره تب کنگو/ خرید گوشت‌ بدون مهر دامپزشکی ممنوع
پیشنهاد پرداخت مستمری به خانواده اهداکنندگان عضو
پیشنهاد پرداخت مستمری به خانواده اهدا کنندگان عضو
جلسه ویژه مجلس برای بررسی حذف کنکور
جلسه ویژه مجلس برای بررسی حذف کنکور
شرکت ارتباطات سیار ایران
برخی آیتم های قبوض تلفن همراه تغییر کرد
زن جوان در دام تلگرامی مرد شیطان‌صفت
زن جوان در دام تلگرامی مرد شیطان صفت
69d12bbd-5916-4db3-96bc-c106152265d7
هکرها می‌توانند با استفاده از سیگنال وای فای شما را ببینند
پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به شبه ربوی بودن بانک‌ها
پاسخ رئیس کل بانک مرکزی به شبه ربوی بودن بانک‌ها