تارخ انتشار: پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۶
کد خبر : 4243
چاپ خبر

ظریف: تفاهم ایران و آژانس تحولی مثبت است

ظریف3

کرج رسا: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: پس از دوسال، ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای شروع حل و فصل مشکلات گذشته به تفاهم رسیدند که تحول مثبت و مفیدی است.

به گزارش کرج رسا، محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در صفحه فیس بوک خود نوشت : مقدمات اجلاس ۱+۵ به خوبی در حال برگزاری است. راه دراز، پرفراز ونشیب و دشواری در پیش است ولی امیدوارم که به یاری خدا و با کمک مسئولین و حمایت مردم ، با موفقیت و سربلندی طی شود.

وی ضمن ارائه گزارشی از آغاز سفر خود به افریقای جنوبی افزود : هفته آینده اجلاس گروه ۱+۵ برگزار می شود و قبل از آن هم سفری به پاریس  برای سخنرانی در افتتاحیه اجلاس کنفرانس عمومی یونسکو و ملاقات با وزیر امورخارجه فرانسه و دیگر شخصیت های سیاسی و علمی آن کشور خواهم داشت.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در باره روابط ایران و آفریقای جنوبی اظهارکرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با آفریقای جنوبی پس از پایان آپارتاید بسیار خوب بوده و همکاری های مفیدی در زمینه های مختلف منجمله همکاری های گسترده سیاسی و مراودات اقتصادی و تجاری در زمینه های نفت و انرژی، مخابرات، معدن و فن آوری میان دو کشور برقرار بوده است.

وی یادآور شد : به دلیل شرایط ویژه سیاسی و فشارهای کشورهای غربی به دولت و بخش خصوصی آفریقای جنوبی، این همکاری ها در چند سال اخیر کاهش جدی داشته، به شکلی که وزارت امور خارجه آفریقای جنوبی در ۵ سال گذشته حتی اشتیاقی به تشکیل کمیسیون مشترک هم نشان نداده است.

ظریف گفت : به دنبال انتخابات اخیر در ایران، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی در مراسم تحلیف ریاست محترم جمهوری شرکت کرد و با تشکیل دولت تدبیر و امید، تاریخی برای برگزاری کمیسیون مشترک پیشنهاد نمودند که به دلیل گرفتاری های من یکی دو بار به تعویق افتاد و نهایتاً برای امروز در سطح وزرا برنامه ریزی شد و دو روز گذشته هم کارشناسان عالیرتبه دو طرف و تعداد قابل توجهی از فعالین بخش خصوصی جلسات مقدماتی خوبی را برای این کمیسیون برگزار کردند.

به گزارش العالم، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار است پس از دیدار از آفریقای جنوبی به منظور شرکت و سخنرانی در افتتاحیه اجلاس سالیانه پاگواش (مؤسسه صلح بین المللی) که امسال در ترکیه برگزار می شود و همچنین دیدار با رئیس جمهوری و سایر مقام های ترکیه ، عازم آنکارا شود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلافروش ویلا