تارخ انتشار: جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۰
کد خبر : 23789
چاپ خبر

عده‌ ای به دنبال شبکه زیرزمینی برای رابطه با آمریکا هستند/ چرا یاران شهید احمدی‌ روشن اخراج شده‌ اند؟

جنتی نماز جمعه

کرج رسا: آیت‌ الله جنتی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به تلاش برخی برای ایجاد یک شبکه زیرزمینی رابطه با آمریکا تصریح کرد: پیام مردم به مسئولین این بود که ضدآمریکایی باشید نه اینکه مردم چیزی بگویند و شما راه دیگری بروید.

به گزارش کرج رسا به نقل از فارس، آیت‌الله احمد جنتی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران با دعوت تمام نمازگزاران و مومنین به تقوا گفت: با همه وجودم و نه تنها زبان، از همه مردم به خاطر حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن تشکر می‌کنم. این راهپیمایی واقعا دشمن شکن، دشمن کورکن و دوست شادکن و حماسه‌ای از جنس حماسه سیاسی بود.

وی افزود: در شرایطی که دشمن پررویی کرده و با وقاحت، حرف‌های زشت بر زبان جاری می‌کند، مردم ما به غیرت‌شان برمی‌خورد. یک قسمت زیاد از افزایش جمعیت امسال به خاطر غیرتمندی و عزت‌خواهی مردم بود چون مردم ما تحمل ذلت و تحقیر را ندارند و اینکه چهارتا یانکی آنطرف دنیا راه بیفتند و مردم مسلمان ما را تحقیر کنند، برای ما قابل تحمل نیست.

آیت‌الله جنتی با اشاره به پیام‌های این راهپیمایی برای دشمن و آمریکایی‌ها گفت: این راهپیمایی معلوم کرد که گزینه‌های ما روی میز چیست. ما که از گزینه‌های شما روی میز نمی‌ترسیم. یکی از شعارهای امسال این بود که ما مشتاق گزینه‌های روی میزیم و این یعنی اینکه شما چه کسی را می‌ترسانید؟ ما را می‌خواهی بترسانید که ۸ سال جنگیدیم؟

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: «مرگ بر آمریکا» اولین گزینه روی میز ملت ایران در مقابل آمریکاست. این شعار تمام مردم بود.

جنتی افزود: اگر ما هر اختلافی هم داشته باشیم، در مقابل آمریکا و دشمن، وحدت کلمه داریم و اختلافات داخلی ما سبب نمی‌شود که دشمن را فراموش کنیم.

وی ادامه داد: استقامت و مقاومت، دفاع از مظلومین و مردم محروم فلسطین و نهراسیدن از دشمن دیگر پیام‌های ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود.

دبیر شورای نگهبان گفت: پیام دیگر ملت ایران به مسئولین این بود که ما این طور با دعوت شما در صحنه هستیم و حالا از شما انتظار داریم به مشکلات ما برسید. تورم را تا آنجا که می‌توانید مهار کنید. در تمام صحنه‌ها حضوری عزتمند داشته و مقتدرانه برخورد کنید.

وی افزود: پیام مردم به مسئولین این بود که ضدآمریکایی باشید نه اینکه مردم چیزی بگویند و شما راه دیگری بروید. عده‌ای در این کشور شبکه زیرزمینی برای رابطه با آمریکا درست می‌کنند. من نمی‌دانم از کوزه آمریکا چه نوشیده‌اند.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: آمریکادوستی در اعماق وجود عده ای نفوذ کرده و در هر مناسبتی چیزی می‌گویند و لگدی می‌پرانند.

جنتی با بیان اینکه الان هم برخی در فکر رابطه هستند، گفت: می‌خواهید با چه کسی رابطه برقرار کنید؟ مردم نه آمریکا را قبول دارند و نه شما را. چرا راهتان را از مردم جدا می‌کنید؟

آیت‌الله جنتی گفت: اولا بدانید این کار شما باطل است و به نتیجه نمی‌رسد و اگر هم در جلسات مخفی، پیام بگیرید و پیام بدهید، مردم با شما نیستند و تا مردم نخواهند، هیچ کاری صورت نمی‌گیرد و مقام معظم رهبری نیز در پیشاپیش مردم هستند.

وی افزود: شما تصور می‌کنید اگر به فرض محال، در روی آمریکا گشوده شد و دوباره در این مملکت نفوذ کردند، چه تاجی به سر شما و این مردم خواهند گذاشت؟

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: آمریکایی‌ها هنوز به هیچ جایی نرسیده، در امور کشور ما دخالت‌هایی می‌کنند و می گویند چرا وزیر امور خارجه ما به سر قبر شهید مغنیه رفته است؟ شهدا در دل ما جا دارند چه در لبنان و چه در ایران و قبرشان زیارتگاه ما است. به آنها چه ربطی دارد که فضولی می‌کنند؟ بعد پیام می‌دهند که در مسائل هسته‌ای کوتاه بیایید و برنامه‌های موشکی خود را متوقف کنید. شما چه کاره‌اید؟ برنامه‌های موشکی ما چه ربطی به شما دارد؟

آیت‌الله جنتی ادامه داد:‌ ما باید قدرت دفاعی داشته باشیم. اگر قدرت دفاعی را از خود سلب کنیم هر وقت که خواستند بر سر ما می‌تازند و بدانید اگر اینها بیایند، دمار از اسلام و انقلاب و انقلابیون در می‌آورند. اینها نه شرف دارند و نه اخلاق. ببینید در عراق و افغانستان چه کارهایی کردند.

وی افزود: در هر کجا رفتند کارشان آدمکشی بوده است. هم اکنون هم اینها قضیه تکفیری‌ها را پشتیبانی می‌کنند. همین‌ها هستند که در سوریه قتل عام می‌کنند بعد یکی از خواسته‌های آنان این است که شما کمک به سوریه نکنید. ما مگر غیرمسلمان هم باشد به آن کمک می‌کنیم چه برسد به مسلمان مظلوم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: به ما می‌گویند ارتباط خود را با حزب‌الله قطع کنید. مگر می‌شود چنین کاری کرد. حالا که به قدرتی نرسیده‌اند این توقعات را دارند؛ وای به روزی که رابطه برقرار شود و اینها سیاست‌گذاری کنند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: ایشان می‌گویند که ما برای حل مشکلات خود لازم نیست دست به سمت آمریکا دراز کنیم. ما اینقدر در کشور منابع و نیروی انسانی، معادن،‌ذخایر و امکانات گوناگون داریم که اگر بهره‌برداری شود ما جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا خواهیم بود.

وی افزود: ما روی گنج خوابیده‌ایم و گرسنه‌ایم و این به دلیل عدم بهره‌برداری است و به جای اینکه سراغ دشمن برویم باید خودمان مشکلات خودمان را حل کنیم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: اگر این کار را بکنیم قدرت در دست ما خواهد بود. دشمن ناچار به عقب‌نشینی می‌شود. تا ما گدای دشمن باشیم دشمن بر ما مسلط و مقتدر است. اگر نمی‌خواهید دشمن مسلط باشد ما باید روی اقتصاد ملی کار کنیم و برخی از روسای جمهور دنیا به خاطر اعلام اقتصاد مقاومتی تبریک گفتند چرا که این راهی که ایشان نشان دادند بهترین راه است.

آیت‌الله جنتی گفت: قوای سه‌گانه باید قضیه را جدی بگیرند ما تجربه تلخی داریم. مقام معظم رهبری سران سه قوه را برای مبارزه با فساد مامور کردند چقدر دل‌ها امیدوار شد حالا ببینید چه شد. با این اقتصاد مقاومتی می‌خواهید همین کار را بکنید.

وی افزود: صدا و سیما این صحبت‌ها و این عملکردها را سال دیگر بسنجد. ببینید در این یک سال چه استقبالی از اقتصاد مقاومتی شد. امیدوارم مسئولین ما در این حوزه سرافراز باشند. همه فعالان اقتصادی و بخش خصوصی به کار گرفته شوند و از وجودشان استفاده شود.

خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به اجلاس اتحادیه مجالس اسلامی گفت: برنامه بسیار مهمی بود تعداد زیادی از رؤسای مجالس شرکت کردند و برنامه، برنامه مهمی بود. در این برنامه‌ها حرف‌های خوبی می‌زنند و قطعنامه‌ای صادر می‌شود ولی در عمل چه؟ من به این عزیزان توصیه می‌کنم شما نماد مردم هستید اگر می‌خواهید کار کنید ببینید مردم شما چه می‌خواهند. راهتان را از مردم جدا نکنید. مردم مسلمان، آمریکا را قبول ندارند، اسرائیل را قبول ندارند، حامی و مدافع فلسطین هستند. حامی و مدافع مظلومان هستند. شما در این خط حرکت کنید.

آیت‌الله جنتی گفت: این در مورد همه مسئولین کشورهایی است که از مردم امتیاز می‌گیرند. اینها باید این نکته را رعایت کنند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: چیزی که از مذاکره کنندگان ایرانی انتظار داریم این است که از موضع عزت صحبت کنند. خودتان را نبازید. خیال نکنید در مقابل قدرتی قرار گرفته‌اید که ضعیف هستید. ما به قدرت خود پی نبرده‌ایم و ضعف خود را قبول نداریم.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: از موضع بالا این خط قرمزها را رعایت کنید. مقام معظم رهبری چهار خط قرمز برای آنها معین کرده‌اند. یکی اینکه در کارهای دیگر دخالت نکنیم. ما اجازه نمی‌دهیم برای حل مشکل هسته‌ای در مسائل دیگر وارد شویم. ما موضوع و دستور مسائل هسته‌ای و آنچه حق ماست جز حق چیز دیگری نمی‌خواهیم و از حق خود نمی‌گذریم.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: دشمن را بشناسید. امام جمله‌ای فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و مذاکره کنندگان ما بدانند که با شیطان بزرگ روبرو شده‌اید.

وی افزود: این همان شیطانی است که دخالت در کار ماست و به ما پیام می‌دهد که زندانی‌ها را آزاد کنید. واقعا چشم آنهایی که در حصر و در قصر هستند روشن که آمریکا از آنها حمایت می‌کند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: شما از موضع قدرت برخورد کنید چرا که خداوند با شماست.

آیت‌الله در ادامه تصریح کرد:‌ تکفیری‌ها بار دیگر در مقابل کنسولگری ما بمب‌گذاری کردند و انشاءالله حزب‌الله با آنها برخورد خواهد کرد و دولت لبنان با آنها برخورد جدی خواهد کرد.

وی افزود: متاسفانه از سازمان انرژی اتمی یاران احمدی‌ روشن را بیرون می‌کنند. خبرهای موثق رسیده است، نکنید این کارها را. اینها تاج سر باید باشند و نباید بیکار باشند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
تغییر ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی استان البرز
امروز کلیه دستگاه‌ های اجرایی استان البرز تعطیل است
هماهنگی‌های داعش در حمله به مجلس از طریق تلگرام
هماهنگی‌های داعش در حمله به مجلس از طریق تلگرام
معاون احمدی نژاد با تامین وثیقه آزاد شد
معاون احمدی نژاد با تامین وثیقه آزاد شد
منزل بنیتا کوچولو پس از کشف جسدش +عکس
منزل بنیتا کوچولو پس از کشف جسدش +عکس
به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، شهروندان و کارشناسان آلمانی این روزها یک دغدغه جدید ذهنی دارند؛ اینکه داعش چگونه توانسته است یک دختر نوجوان 16 ساله به نام لیندا را جذب کند. دختری که در موصل دستگیر شده است، و از عضویت در داعش ابراز ندامت و پشیمانی می‌کند.

عناصر داعش در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی خود را محافظانی گشاده‌رو معرفی می‌کنند. آن‌ها برای جذب دختران جوان تبلیغات خاص خود را دارند.

به گفته سوزانه شروتر، کارشناس مردم‌شناسی دانشگاه فرانکفورت داعش برای جذب دختران جوان چهره‌ای رومانتیک از خود عرضه می‌کند.

در وبلاگ‌هایی که توسط جنگجویان داعش اداره می‌شوند، حکایت‌های بسیاری از زندگی دخترانی که به «دولت اسلامی» پیوسته‌اند و از فداکاری‌ها و جانفشانی‌های قهرمانانه آنان منتشر می‌شود.

سوزانه شروتر در این باره می‌گوید: «موفق‌ترین نمونه‌ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها جنگجویان داعش با بچه‌گربه‌‌ها تصویر شده‌اند».

در واقع داعش در این تبلیغات، صرفا چهره‌ای قدرتمند و شجاع از خود به تصویر نمی‌کشد، بلکه به موازات آن تصویری از پشتیبانی پرمهر اعضای خود را به نمایش می‌گذارد. از این رو هیچ بعید نیست که داعش با همین تبلیغات این دختر آلمانی را شکار کرده باشد.

به باور این کارشناس، داعش یک بخش بسیار فعال و موفق برای شبکه‌های اجتماعی دارد.

موفقیت داعش در شبکه‌های اجتماعی تنها به حضور آن‌ها در فیسبوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ‌چت محدود نمی‌شود، بلکه آن‌ها می‌دانند چگونه کاربران مورد نظر خود را خطاب قرار دهند.

داعش در شبکه‌های اجتماعی به بحث‌هایی پیرامون «مفهوم زندگی» نیز دامن می‌زند.

اشتفان هومر، جامعه‌شناسی که در حوزه تروریسم و افراط‌گرایی در اینترنت تحقیق و پژوهش می‌کند، می‌گوید: داعش با طرح مباحثی پیرامون مفهوم زندگی، توجه جوانان را به اسلام جلب می‌کند. در واقع جوانان با این امید که شاید برای این پرسش در اسلام پاسخی بیابند، به آن کشش پیدا می‌کنند.

در همان آغاز فعالیت‌های داعش، یعنی در همان ایامی که هنوز تحقیقات کافی پیرامون فعالیت‌های داعش در اینترنت صورت نگرفته بود، اشتفان هومر و همکارانش متوجه شدند که داعش تبلیغات اینترنتی خود را چنان سامان داده است که جستجوی مفاهیمی همچون «جهاد» یا «شریعت» خیلی سریع به سایت‌هایی پیوند می‌خورد که توسط داعش اداره می‌شوند.

هومر می‌گوید هدف، جذب نیروهایی بود که تصادفا چنین واژه‌هایی را جستجو می‌کردند.

این جامعه‌شناس می‌گوید داعش از این طریق خیلی سریع متوجه چنین افرادی می‌شد و می‌توانست آن‌ها را به طور هدفمند با تبلیغات اسلامی تغذیه کند.

اشتفان هومر می‌گوید: «افرادی که مایل بودند در چنین مواردی بیشتر بدانند، به تالارهای گفت‌وگوی آنلاین منتقل می‌شدند. در آنجا امکان تماس مستقیم برای نخستین بار با این افراد حاصل می‌شد».

هومر بر این باور است که داعش بر مبنای یک اصل کلاسیک روانشناسی افراد را جذب می‌کرده است.

به باور او، تفاوتی نمی‌کند که موضوع بر سر یک فروشگاه باشد، یا یک مسجد و یا یک تالار گفت‌وگوی آنلاین. هرگاه از کسی پرسیده شود که آیا به کمک احتیاج دارد، یا در جستجوی چیزی است یا مایل به دانستن موضوعی، گرایش به دانستن یا داشتن در این فرد تقویت می‌شود. همین گرایش می‌تواند زمینه‌های جذب چنین افرادی را فراهم آورد.
روش های جذب دختران توسط داعش
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با صدور اطلاعیه ای از مردم برای حضور در راهپیمایی اعتراض آمیز در محکومیت جنایات علیه مسلمانان در فلسطین و میانمار دعوت کرد.
دعوت از مردم البرز برای حضور در راهپیمایی محکومیت صهیونیست ها
جمعیت فردیس با رشد کنونی تا 5 سال آینده به 2 برابر افزایش می یابد
جمعیت فردیس با رشد کنونی تا ۵ سال آینده به ۲ برابر افزایش می یابد
مریم میرزاخانی
مزار مریم میرزاخانی نابغه استان البرز در امریکا
زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
وزارت امور خارجه
ایران پاسخ تحرکات جدید آمریکا را داد
0
۴ مدال برای وزنه‌برداران ایران/ بیرالوند نقره گرفت، سلطانی برنز
طنطاوی قاری برجسته مصری درگذشت
طنطاوی قاری برجسته مصری درگذشت
سهام عدالت
زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد
636345900182010487.jpg
نبرد «مرگ آور» تمام شد / فوران خون به صورت تماشاگران (تصاویر +۱۶)
636292328487294476.jpg
تعداد بازیکنان بازی Overwatch به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسید!
636330297750241769.jpg
توضیح یک مسئول ورزش درباره ممنوعیت زومبا
635984988730289191.jpg
اتفاق عجیب برای بوکس ایران / ایران بدون مسابقه مدال آسیایی گرفت!
636366567127119376.jpg
دیوید بکام اردوی رئالی ها را به هم ریخت +تصاویر
636355350941512886.jpg
«میزو پرو ۷»یک صفحه نمایش کوچک در پشت بدنه خود دارد! + عکس
636350350464425346.jpg
اشتباه بزرگ مجلس چسباندن واژه «جوانان» به وزارت ورزش بود / نهاد ریاست جمهوری باید «دبیرخانه» جوانان داشته باشد / حضور بانوان در ورزشگاه ها فرهنگ جامعه را ارتقا می دهد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی