تارخ انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۴
کد خبر : 23161
چاپ خبر

علی دایی؛ گران ترین مربی ایران

علی دایی11

کرج رسا: خلعتبری علاوه بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی خرجی که روی دست باشگاه گذاشته، خودش هم ۷۵۰ میلیون تومان گرفته تا رقم قراردادش به فوتبالیست های اروپایی نزدیک شود.

به گزارش کرج رسا، این روزها تا حرف از پرسپولیس می شود، همه یاد مسائل مالی  این تیم می افتند. دیگر کسی جدول را زیر و رو نمی کند تا با آمار و  احتمالات، شانس قهرمانی سرخ ها را بسنجد. فعلاً همه می خواهند رقم دقیق بدهی پرسپولیس را بدانند؟ ۴۰ میلیارد یا ۶۰ میلیارد؟ چه فرقی می کند، مهم آن است که پرسپولیس تا صدر جدول ۵ امتیاز فاصله دارد و فقط چهار بازی باقی مانده تا این اختلاف جبران شود.

اعتصاب؛ پول نداریم!

چند روز قبل از بازی با استقلال بود که اولین زمزمه های اعتصاب بازیکنان شنیده شد. درست ۴۸ ساعت قبل از دربی، بازیکنان پرسپولیس تمرین را تعطیل کردند و علی دایی هم تلویحاً از آن ها حمایت کرد تا کار برای رویانیان سخت شود. مدیری که هرچند با فوتبال ناآشنا بود و در این مدت بلند پروازی های بی پایانی داشت اما برای خاتمه دادن به این ماجرا حاضر شده بود به هر ریسمانی چنگ بزند. اگرچه برای بازی دربی، مدتی صداها خاموش شد اما قبل از بازی با فولاد در جام حذفی بار دیگر صدای اعتصاب بازیکنان پرسپولیس به گوش رسید. محسن بنگر جلوی دوربین گفت: «۵۰ میلیون وام گرفتم تا زن و بچه ام گرسنه نمانند» و محمد نوری هم گفت از هم تیمی اش رضا نورمحمدی و رقیبش در استقلال، آندو تیموریان پول دستی گرفته تا اموراتش بگذرد. طولی نکشید که معلوم شد، هافبک نزول کرده پرسپولیس که در این فصل فقط یک پاس گل داده، در سال جاری ۸۷۰ میلیون تومان دریافتی داشته است. عددی که برای قشر متوسط جامعه ایرانی، چیزی شبیه رویاست. با یک ضرب و تقسیم ساده می توان دریافت که محمد نوری در ماه تقریباً ۷۲ میلیون تومان عایدی داشته است. اگرچه بخشی از این پول مربوط به طلب او و سایر بازیکنان از فصل گذشته است. اما این همه ماجرا نیست و نوری در مقایسه با هم تیمی هایش قرارداد چندان سنگینی نداشته است.

پرسپولیس؛ تیم گران ترین ها

قرمزهای تهران در سال های اخیر کامیابی زیادی نداشته اند؛ دو قهرمانی در جام حذفی و تمام! اما رقم قرارداد ستارگان پرسپولیس با افتخارات شان همخوانی ندارد. سیدجلال حسینی با پشتوانه حضور ثابت در تیم ملی امسال قراردادی به مبلغ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان با پرسپولیس بسته تا بیشترین دریافتی را داشته باشد. پولی که دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد و در نهایت می توان از طریق کمیته انضباطی و کمیته استیناف، این پول ها را زنده کرد. اما اگر رقم ۵۵۰ هزار دلار  پولی که پرسپولیس بابت رضایت نامه خلعتبری به باشگاه عجمان امارات داده را محاسبه کنیم، عنوان گران ترین بازیکن حال حاضر ایران به این وینگر ریزنقش شمالی می رسد. خلعتبری علاوه بر یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومانی خرجی که روی دست باشگاه گذاشته، خودش هم ۷۵۰ میلیون تومان گرفته تا رقم قراردادش به فوتبالیست های اروپایی نزدیک شود. یکبار دیگر ، می نویسیم رقم قرارداد سیدجلال و خلعتبری که بالغ بر ۴ میلیارد تومان می شود .اما آنها چرا دم از نداری می زنند؟

علی دایی؛ بک میلیارد و چهارصد میلیون

تجربه سال های گذشته نشان داده علی دایی با حق و حقوقش شوخی ندارد. او در هر تیمی بوده، دریافتی منظمی داشته و از مراجعه به کمیته انضباطی هم ابایی ندارد. شنیده ها حاکی از آن است که دایی در این فصل یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان دریافتی داشته و با این قرارداد به یکی از گران ترین مربیان ایرانی تاریخ تبدیل می شود.البته در این دریافتی ، طلب قبلی دایی را هم باید محاسبه کرد .
اگر قرارداد دایی را به دلار محاسبه کنیم، متوجه می شویم که او حتی فراتر از آسیا قرارداد بسته؛ یعنی چیزی حدود ۴۵۰ هزار دلار. این عدد را مقایسه کنید با قرارداد اسکوچیچ مربی موفق ملوان که با ۱۲۰ هزار دلار به ایران آمده و یا افشین قطبی که قراردادش در شیمیزوی ژاپن به ۲۰۰ هزار دلار نمی رسد.

البته دریافتی علی دایی، جدا از قرارداد برادرش محمد دایی است که به عنوان کمک مربی در پرسپولیس فعالیت می کند. برادری که درباره رقم قرارداد او اظهارات متناقضی مطرح شده اما هرچه باشد، محمد دایی هم کمک مربی ارزان قیمتی نیست.

رویانیان ، دلخور است

محمد رویانیان کماکان مدعی است که تا قبل از زمان ترک پرسپولیس تا حد ممکن مطالبات بازیکنان را پرداخت کرده است . او که از ستاره ها و البته سرمربی تیمش به حق دلخور است ، تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مالی آنها انجام داده بود . اما اینکه چرا بازیکنان ناگهان علیه مدیر سابق تیم شان شدند، نکته عجیبی است و اینکه بازیکنی با دریافت ۶۰۰ میلیون سردسته اعتصاب بشود چیز عجیب تری !

 

تابناک

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوفروش ویلا و اجاره ویلاسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلا