تارخ انتشار: جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۴
کد خبر : 10498
چاپ خبر
بازدیدها: 202

آیت‌ الله خاتمی در خطبه‌ های نمازجمعه تهران:

فتنه ۸۸ خیانت به ۴۰ میلیون مردم رای دهنده بود/ ۱+۵ به توافقنامه پایبند نباشد ایران به وضعیت قبل ازمذاکرات برمی گردد

خاتمی4

کرج رسا: امام‌ جمعه موقت تهران گفت: ‌این روزها گویا برخی فتنه‌ گران وقتی دیدند دوستان سابقشان پست گرفته‌ اند، طلبکار شده‌ اند اما بدانند اگر باز فتنه‌ گری کنند، جمعیت میلیونی ۹ دی، با همان شکوه به صحنه می‌آیند و سفره آنها را جمع می‌کنند

به گزارش کرج رسا، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب موقت نماز جمعه تهران، ظهر امروز در خطبه‌های این هفته، با اشاره به ادعاهای برخی اصلاح طلبان و فعالان فتنه که خود را طلبکار می‌دانند، اظهار داشت: طی یکی دو ماه اخیر رئیس قوه قضائیه وارد این نکته شده‌ اند که دوباره فتنه‌ گران در حال جان گرفتن هستند.

وی افزود: آنان که ولایت را قبول دارند شاهد هستند که مقام معظم رهبری بیش از ۲۰۰ بار در خصوص حوادث ۸۸ از واژه فتنه استفاده کردند اما عده‌ای می‌گویند که فتنه چیست و این مرزها را بکنار بگذارید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: فتنه ۸۸ یک اعتراض نبود بلکه جرم‌ بود؛ جرم، خیانت و تباه کردن حضور ۴۰ میلیونی مردم.

آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: فتنه ۸۸ جرم و  اهانت به سید‌الشهدا بود و تهرانی‌ها به خاطر دارند که آنان در سال ۸۸ میدان انقلاب و آزادی را تبدیل به میدان جنگ کرده بودند.

وی به حوادث ۱۶ آذر سال ۸۸ اشاره و تصریح کرد: فتنه‌گران عکس امام راحل (ره) را به آتش کشیدند و موجب کشتن بیگناهان، حمله به پایگاه‌های بسیج، آتش زدن مساجد، تخریب اموال مردم و ارتباط صمیمانه با بیگانگان شدند که انیها همگی جرم تلقی می‌شود و این جرم‌ها چیزی نیست که از خاطر مردم پاک شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه احساس می‌شود در این ایام برخی از این فتنه‌گران جان گرفته و طلبکار شده‌اند، گفت: فتنه‌گران با سوء استفاده از شرایط موجود و پست گرفتن برخی از دوستان و شرکای جرم خود در دولت پررو و طلبکار شده‌اند و احساس می‌کنند فضا، فضای آنان است.

آیت‌‌الله خاتمی خطاب به آنها تأکید کرد: به فتنه‌گران می‌گویم که جمعیت دهها میلیونی ۹ دی ماه سال ۸۸ نمرده‌اند و در صحنه‌اند. اگر باز بخواهید فتنه‌گری کنید به صحنه می‌آیند و سفره فتنه‌گران را جمع می‌کنند.

وی ادامه داد: من این تعبیر دادستان محترم را که فرمودند نظام نهایت ارفاق به بعضی از متهمان را کرد و این ارفاق‌ها سبب برخی ادعاها شد، سخن حق می‌دانم اما ما می‌خواهیم فتنه‌گران به دامان ملت بیایند اما فکر نکنند یکه‌تاز میدان هستند چرا که متدینین، جانبازان جبهه و جنگ و خانواده‌های شهدا میدان‌دار هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: آنها به ما می‌گویند شما ایجاد تفرقه نکنید! ما به آنها می گوییم که شما ایجاد تفرقه می‌کنید و به جای اینکه عذرخواهی کنید بعد از عملکردتان در فتنه ۸۸ طلبکارانه حرف و مصاحبه می‌کنید؛ مردم ما تا آخرین نفس و قطره خون پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هسته‌ای پرداخت و گفت: ما در این عرصه همگام با مقام معظم رهبری هستیم و معتقدیم که هر حرکتی در راستای رهنمودهای ایشان صورت بگیرد، مورد تأیید ما است و انشاء‌الله که مذاکره‌کنندگان خودشان را مستلزم به این اصل بدانند.

وی تأکید کرد: اگر موفقیتی در این گفت‌وگوها به دست آمده باید مدیون مقاومت ملت ایران بود چرا که سربلندی ملت ایران بی‌تردید از مقاومت رقم می‌خورد نه تنها میز مذاکره؛ مصلحت کشور و نظام مدیون فرهنگ مقاومت است و اگر ضعفی از خود نشان دهیم دشمنان پیشروی می‌کنند بنابراین باید تلاش‌های دیپلماتیک به قوت خود باقی باشد اما به همراه نشاط انقلابی و مقاومت که در شعار «مرگ بر آمریکا» تجلی یافته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: به خاطر داریم که آن روزها دشمنان از دادن ۳ سانتریفیوژ برای پژوهش محققان ما خودداری می‌کردند اما امروز به دلیل مقاومت ملت ایران، ۱۹ هزار سانتریفیوژ در حال گردش است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه همسو با مقام معظم رهبری بار دیگر تکرار می‌کنیم که به هیئت مذاکره‌کننده ایرانی اعتماد داریم، گفت: معتقدیم اعضای هیئت مذاکره‌کننده ایرانی فرزندان این ملت و فرهنگ عاشورایی هستند و به نوکری اباعبدالله‌الحسین (ع) افتخار می‌کنند.

وی افزود: سفارش ما به هیئت مذاکره‌کننده ایرانی این است که عزت عاشورایی ملت ایران را حفظ کنند چرا که این ملت، ملت «هیهات من الذله» است بنابراین شما مذاکره‌کنندگان تجلی‌بخش این شعار در مذاکراتتان باشید و ما نیز شما را دعوت به مراقبت بیشتر می‌کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه به آمریکایی‌ها و برخی از کشورهای غربی اعتمادی نداریم، خاطر نشان کرد: قرآن می‌فرماید که اینها پیمان و قرارداد سرشان نمی‌شود چرا که خدای این کشورها، منافعشان است بنابراین مسئولان به پیام امیر‌المومنین(ع) به مالک اشتر دقت کنند و بدانند تا به قرارداد رسیدید، نگویید که کار تمام است چون باید به شدت مراقبت کرد. آنان کمی نرمش برای غافلگیری شما به کار می‌گیرند اما باید با مراقبت در این عرصه وارد شد.

آیت‌الله خاتمی تأکید کرد: توافقنامه ژنو هنوز به قرارداد نرسیده و در حد بیانیه است که وزیر خارجه آمریکا علیرغم اینکه در آن توافقنامه تأکید شده که حق غنی‌سازی ایران را می‌پذیریم، می‌گوید ما این حق را نپذیرفته‌ایم حتی هنوز هیئت مذاکره‌کننده ایرانی به کشور خود وارد نشده که اوباما باز اظهار می‌کند که همه گزینه‌ها روی میز است.

وی با اشاره به اظهارات اوباما رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ما جلوی بمب اتم ایران را گرفته‌ایم، گفت: این چه ادبیاتی است، آیا به این همه دروغگویی، ادبیات می‌گویند؟ ما اوباما را از بی‌ادب‌ترین رؤسای جمهور در جهان می‌دانیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خصوص سفر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به رژیم صهیونیستی گفت: نگاه کنید آمریکایی‌ها چه دل و قلوه‌ای به رژیم جعلی صهیونیستی می‌دهند. آقای جان کری اخیرا گفته امنیت رژیم صهیونیستی برای ما اصل است در حالی که ما این رژیم را دشمن درجه یک اسلام می‌دانیم و معتقدیم به تعبیر امام راحل (ره) باید از صحنه روزگار حذف شود.

آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: در منطق ما وقتی کسی پایبند به قراردادش باشد اسلام به ما سفارش می‌کند که شما نیز پایبند باشید اما به محض مشاهده کمترین پایبندی، قرآن به ما اعلام می‌کند که قرارداد را لغو کنید.

وی افزود: آنها می‌‌گویند اگر ایران پایبند نبود مجدداً تحریم‌ها را اعمال می‌کنید و ما نیز می‌گوییم اگر ۱+۵ به قرارداد پایبند نبود به وضعیت قبل از مذاکرات بر خواهیم گشت.

خطیب موقت نمازجمعه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به درگذشت نلسون ماندلا رهبر مبارزه با آپاراید آفریقای جنوبی اشاره کرد و افزود: ما آزادی و تلاش برای آزادگی ملت‌ها را پاس می‌داریم بنابراین به مردم آفریقای جنوبی توصیه می‌کنیم که تداوم فرهنگ ستم‌ستیزی را مد نظر قرار دهند چرا که راه نلسون ماندلا همین بوده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه در آستانه ۱۶ آذر و روز دانشجو قرار داریم، خطاب به دانشجویان گفت: نگذارید عده‌ای واداده که به آرمان خود پشت کرده‌‌اند این افتخار را از شما بگیرند و سازش را پیشه کنند چرا که افتخار شما پیشگامی برای مبارزه با آمریکا است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه دانشجویان خط مبارزه با تحریم‌ها هستند، گفت: شما دانشجویان بالاتر از آن هستید که احزاب قدرتمند و فتنه‌گران از شما استفاده ابزاری کنند.

به گزارش فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌ اول نیز در خصوص انصاف در جامعه دینی و اسلامی سخن گفت.

وی اظهار داشت: جامعه دینی، جامعه‌ای منصف در عرصه‌های زندگی سیاسی و اجتماعی خود است و این جامعه نه حزب‌مدار، گروه‌مدار، خویش‌مدار و حتی قوم‌مدار است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: قرآن می‌فرماید که انصاف را حتی در مورد دشمنان خود رعایت کنید و وقتی با کسی بد هستید این بد بودن سبب عدول از عدالت نشود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
جاده چالوس 1
اعمال محدودیت ترافیکی در جاده کرج – چالوس
1
سخنگوی وزارت خارجه: ایران فریب نمی‌خورد/ امنیت خریدنی نیست
1
مواد غذایی که تشنگی را از روزه داران دور نگه می دارد
اسپانیا رکورد فروش تسلیحات نظامی را شکست
اسپانیا رکورد فروش تسلیحات نظامی را شکست
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس از دستگیری فردی خبر داد که مدعی ارتباط با امام زمان (عج) بود.
دستگیری فردی در فردیس که مدعی ارتباط با امام زمان بود
بررسی تخلفات انتخابات در فردیس/احتمال بازشماری آرا
بررسی تخلفات انتخابات در فردیس/ احتمال بازشماری آرا
واکنش جالب جمشید مشایخی به شایعه فوت خود! + فیلم
واکنش جالب جمشید مشایخی به شایعه فوت خود! + فیلم
1
صوت؛ لحظه ای که خبر آزادی خرمشهر با بی سیم به مرکز مخابره شد
ضرب و شتم خواننده معروف در بندرعباس
ضرب و شتم خواننده معروف در بندرعباس
نمایشگاه عکس حماسه فتح خرمشهر در فردیس بر پاشد
نمایشگاه عکس حماسه فتح خرمشهر در فردیس بر پاشد
مرحله دوم طرح ملی واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در فردیس اجراشد
اجرای مرحله دوم طرح واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در فردیس
فرمانده نیروی دریایی ارتش در مجلس:
درصورت تهدید، ثابت می‌کنیم آزموده را آزمودن خطاست
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از الکاس، استقلال در دیدار رفت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا توانست با یک گل العین امارات را از پیش رو بردارد. با وجود این که این دیدار بدون هیچ مشکلی برگزار شد و هواداران استقلال تنها تیم محبوب خود را تشویق کردند اما بازهم اماراتی‌ها به دنبال بهانه تراشی هستند.

عصام عبدالله، مدیر باشگاه العین امارات سخنان عجیبی را بر زبان آورد. او گفت‌: انتظار هر چیزی را از هواداران استقلال داشتیم اما این انتظار را نداشتیم که مسئولان ایرانی چنین برخوردی داشته باشند. آنها قبل از بازی، در جریان بازی و بعد از آن بازی جوانمردانه را رعایت نکردند. عکاسان و خبرنگاران ایرانی به سوی خالد عیسی، دروازه‌بان ما سنگ پرتاب کردند و به او دشنام دادند اما  ناظران بازی هیچ واکنشی نشان ندادند. باید چنین بازی به خوبی کنترل و همه چیز آن زیر نظر گرفته می‌شد.

او ادامه‌ داد: ما از تماشاگران ایرانی انتظار هر چیزی را داریم و بر این باور هستم که کنفدراسیون فوتبال آسیا باید یک چالش بزرگ را از پیش رو بردارد و باید چنین بازی‌هایی را با تدابیر امنیتی شدید برگزار کند.

مدیر باشگاه العین در پایان گفت‌: شکست در دقایق پایانی برابر استقلال، انگیزه بازیکنان ما برای جبران در بازی برگشت را بیشتر کرده است. باید در خانه و با حمایت تماشاگران خود جبران کنیم و توانایی چنین کاری را داریم.
توهین باشگاه العین امارات به تماشاگران ایرانی
احمد شارقی نام دارد که چند روزی است خودروی تیوولی‌اش
نخستین تعویض خودروی معیوب مشتری در ایران
46ef0adeb2153dc210
قابلیت‌های جدید تلگرام
دولت دوازدهم اولویت خود را اصلاح نظام بانکی قرار دهد
دولت دوازدهم اولویت خود را اصلاح نظام بانکی قرار دهد
vibfullap5ke-istock_79291693_large-660x440
فناوری جدید برای مکالمه محرمانه
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، یک مخالف بحرینی به این شبکه گفت: نظام آل خلیفه در راستای جعل روایت گمراه‌کننده‌ای درباره تعداد بازداشت‌شدگان در منزل آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر معنوی شیعیان بحرین از طریق رسانه‌های رسمی خود اقدام کرده و هدفش محکوم کردن تحصن کنندگان به اتهامات "تررویستی" و مجرم خواندن عیسی قاسم به اتهام پناه دادن به "تروریست‌هاست".

این رهبر مخالفان بحرینی گفت: سرنوشت آیت‌الله عیسی قاسم همچنان نامشخص است و هیچ اطلاعاتی از او از زمان حمله نیروهای بحرینی به منزلش در دست نیست. نظام در صدد جعل واقعیت درباره تعداد بازداشت‌شدگان در منزل او برآمده است. آنها اتهاماتی درباره وجود سلاح، مواد منفجره، مقادیری بمب در رسانه‌های رسمی خود مطرح کرده‌اند و مدعی هستند که در منزل او و محل تحصن مخالفان سلاح یافته‌اند.

وی افزود: نظام آل خلیفه همچنین تصاویری از اعتراف‌های به زور گرفته شده از برخی بازداشت‌شدگان منتشر خواهد کرد که هدف از آن نقل داستانی ساختگی برای محکومیت تحصن کنندگان به اتهامات تروریستی و مجرم خواندن آیت‌الله عیسی قاسم است.

این در حالی است که وزارت کشور بحرین روز سه‌شنبه از پنج مورد فوتی در صفوف کسانی که آنها را "ناقض قانون" خواند خبر داد.

وزارت کشور بحرین در بیانیه‌ای از بازداشت ۵۰ مظنون امنیتی در جریان عملیات خود در روستای الدراز در نزدیکی منامه خبر داد.

این وزارتخانه مدعی شد، در بین افراد بازداشت شده فراری‌های زندان "جو" و محکومان تروریستی نیز هستند که برخی از آنها در منزل آیت‌الله عیسی قاسم مخفی شده بودند!

منابع به المیادین گفتند: در حالی تعداد کشته‌های روز گذشته به پنج تن رسیده هشت فرد زخمی وضعیت وخیمی دارند که مقابل منزل آیت‌الله عیسی قاسم در دراز زخمی شدند.

جواد فیروز، رئیس سازمان صلح برای دموکراسی و حقوق بشر بحرین نیز گفت: سرنوشت شیخ عیسی قاسم نامعلوم است و نظام بحرین در راستای اعمال فشار بر مخالفان برای بازگشتن از خواسته‌هایشان عمل می‌کند.

روز گذشته در جریان یورش نیروهای آل خلیفه به منطقه الدارز پنج تن کشته، ده‌ها تن زخمی و ۲۸۶ تن بازداشت شدند.

اهالی منطقه الدراز نیز درخواست فوری کمک کرده‌اند و شدیدا نگران سرنوشت آیت‌الله عیسی قاسم هستند و می‌گویند منطقه تبدیل به پادگان نظامی شده است.

انتهای پیام
سرنوشت نامعلوم آیت الله عیسی قاسم/ ۵ کشته در منطقه الدرّاز
headphones1.0
ایرپاد اپل در هواپیما آتش گرفت
810_1
هدفونی که خاطره ها را زنده می‌کند