تارخ انتشار: دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۴
کد خبر : 41681
چاپ خبر

سردار حاجی‌ زاده مطرح کرد

سامانه موشکی آمریکا در ترکیه را زیر نظر داریم/ موشک‌ های ایران قابل مذاکره نیست

13920627000505_PhotoA

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه توانمندی‌های دفاعی ایران در دستور کار هیچ مذاکره‌ ای نخواهد بود، گفت: سوریه بدلیل حمایت از مقاومت در لبنان و فلسطین در معرض جنگی جهانی قرار گرفته لذا باید ثابت کنیم که به یکدیگر وفاداریم و همچنان در مقابله با رژیم صهیونیستی متحد و هماهنگ هستیم.

 به گزارش کرج رسا، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه با تبریک سالروز پیروزی مقاومت اسلامی به ملت لبنان و همه کشورهای عربی و اسلامی، اظهار داشت: مقاومت توانست سلطه رژیم صهیونیستی را درهم بشکند، و ثابت کرد که این رژیم قدرتی که ادعا می‌کند، ندارد.

حاجی زاده افزود: آمریکا و کشورهای غربی نمی‌خواهند شاهد کشوری قدرتمند باشند. آن ها نمی توانند وارد رویارویی با ایران قوی و منسجم و مجهز شوند به همین علت قصد دارند ابتدا فتنه انگیزی کنند و آن را از داخل با عملیات تروریستی و اقدامات دیگر تضعیف کنند، تا توانمندی های دفاعی ما را از بین ببرند و ما را خلع سلاح کنند.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، غرب را به تلاش برای از بین بردن توانمندی های موشکی از طریق مذاکرات هسته‌ای متهم کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند، توانمندی‌های دفاعی ایران در دستور کار هیچ مذاکره‌ای نخواهد بود، بلکه ایران توانمندی‌های دفاعی و موشکی خود را افزایش خواهد داد.

وی تاکید کرد: نظام اسلامی در درجه اول به ملت و وحدت ملت و پیروی از رهبری خود امیدوار است، و موشک های ایرانی تنها ابزارهایی هستند که کشور به آن ها نیاز دارد؛ اما قدرت ملی کشور در وحدت و انسجام بین ملت ایران و رهبری آن نمایان می شود.

حاجی زاده تصریح کرد: ایران این موشک ها را با امکانات و توانایی خود و به دست جوانان خود ساخته و هیچ چیزی از خارج نیاورده است.

وی گفت: پرونده هسته‌ای تنها بهانه غرب برای اعمال فشار بر ایران است و رهبر انقلاب قبل از آغاز مذاکرات اشاره کردند که غرب برای پرونده های حزب الله و موشک ها و دیگر مسائل زمینه سازی می کند تا آنها را در میز مذاکرات هسته ای قرار دهد؛ اما ایران وارد این مساله نخواهد شد همچنین ما خوشبین نیستیم اما دولت باید به این روند ادامه دهد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد: ایران تجربه جنگ تحمیلی از سوی رژیم سابق عراق با حمایت کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی را دارد؛ ۳۳ کشور از رژیم عراق حمایت کردند و سلاح شیمیایی در اختیار آن گذاشتند و ایران بعد از آن با چالش ها و تهدیدات بزرگی مواجه شد؛ حتی پیش بینی کردیم که رویارویی با آمریکا حتمی است به همین علت به منظور تغییر معادله قدرت شب و روز فعالیت کردیم و توانستیم ماشین نظامی آمریکا را متوقف کنیم.

حاجی زاده گفت: زمانی که می گوییم آمریکایی‌ها نمی‌توانند مرتکب هیچ حماقتی علیه ایران شوند این شعار نیست و ما از توانمندی‌ها و ماهیت ارتش آمریکا و توانمندی های خود آگاهیم و بدون شک در هر جنگ احتمالی بین دو طرف، پیروز خواهیم شد.

وی خاطر نشان کرد: ما شیوه‌های خاص خود را داریم و با تجربه هستیم و برای اولین بار این کار را نکرده ایم؛ این، تنها نظریه نیست. ایران امروز همه توانمندی های دفاعی و اطلاعاتی لازم را برای این رویارویی در اختیار دارد.

حاجی زاده تاکید کرد: توانمندی های نظامی و دفاعی ایران فقط به موشک ها محدود نمی شود و اگر آمریکایی ها بخواهند وارد رویارویی شوند هرگز در شرایط مناسبی برای این کار نیستند.

حاجی زاده افزود: رژیم صهیونیستی ممکن است تصمیمی برای تجاوز علیه ایران بگیرد اما قطعا پیامدها و عواقب آن را بررسی خواهد کرد چه در خصوص هواپیماهایی که برای این کار استفاده خواهد کرد یا واکنش ایران که بسیار شدید خواهد بود.

وی گفت: رژیم صهیونیستی بسیار ضعیف است و توانایی اقدام نظامی علیه ایران را ندارد؛ و ایران حتی برای احتمال یک هزارم اینکه هدف حمله ناگهانی این رژیم قرار بگیرد، آماده است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران تصریح کرد: مسئولان رژیم صهیونیستی بارها و بارها تهدیداتی علیه ایران مطرح می کنند و ایران تصمیم گرفته است که به هر تهدیدی در همان سطح پاسخ دهد اما دیدیم که آن ها به این کار ادامه دادند به همین علت ایران واکنش قاطعانه ای به تهدیدات آن ها داد تا به آن پایان دهند زیرا بهای هر حمله ای به ایران سنگین است.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران طبق نیازهای خود فعالیت می‌کند و راهبردهای خودش را دارد؛ ایران توانست به فضا موشک پرتاب کند، ولی اکنون به موشکهایی با برد بیش از ۲ هزار کیلومتر نیازی نیست.

حاجی زاده با اشاره به سامانه های موشکی نصب شده در ترکیه، گفت: مسئولان ترکیه به ایران تضمین دادند که سامانه موشکی آمریکا که در این کشور نصب شده، تهدیدی برای ایران نیست ولی ما در صورت بروز هر جنگی، آنها را زیر نظر داریم.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: ایران منطقه خلیج فارس و آبها و فضای این منطقه را به هدف حفظ ثبات و امنیت آن به صورت کامل تحت نظر دارد.

وی افزود: این فعالیتها با ابزار مختلفی مانند پهپادها انجام می شود.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: ایران امکانات علمی و فناوری خود را در اختیار مقاومت قرار می دهد تا توانایی های نیروهای مقاومت را ارتقا دهد. این امر در دو جنگ غزه آشکار گشت.

حاجی زاده با تأکید بر ضرورت اتحاد همه گروه‌های مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: هرگونه اختلاف و چند دستگی به نفع رژیم صهیونیستی است؛ پیروزی های مقاومت درنتیجه انسجام و هماهنگی بود و نباید این مسأله را از بین برد.

وی تأکید کرد: سوریه امروز به دلیل حمایت از مقاومت در لبنان و فلسطین در معرض جنگی جهانی قرار گرفته است.

سردار حاجی زاده گفت: باید ثابت کنیم که به یکدیگر وفاداریم و همچنان در مقابله با رژیم صهیونیستی متحد و هماهنگ هستیم. هرگونه اختلاف به نفع این رژیم است.

وی اظهار داشت: سوریه در کنار مقاومت ایستاد و باید از این کشور دفاع کرد، گروه های مقاومت فلسطینی باید اتحاد خود را حفظ کرده و در کنار سوریه بایستند.

حاجی زاده با تمجید از پایداری سوریه گفت: مردم سوریه در کنار نظام خود ایستادند و اکنون توطئه علیه این کشور آشکار شده است. سوریه امروز با سوریه قبل از بحران فرق دارد و اکنون به کشوری توانمند تبدیل شده است.

وی افزود: کمکهای ایران و حزب الله و طرفهای دیگر به سوریه چیزی جز کمک نیست و مسأله اصلی (در پایداری این کشور) مردم سوریه هستند.

سردار حاجی زاده اظهار داشت: دشمنان دریافتند که در سوریه به جایی نمی‌رسند. آنان گروه های تروریستی اروپایی و دیگر مناطق دنیا را آموزش دادند و تلاش می کنند تا آنان را در سوریه نگه دارند و در همانجا آنان را از بین ببرند؛ چرا که نگران هستند آنها پس از فرا گرفتن کارهای تروریستی، به کشورهای خود بازگردند.

حاجی زاده تأکید کرد: در آغاز هدف (دشمنان سوریه) براندازی نظام سوریه بود، ولی اکنون هدف آنان نابودی تروریستها است؛ زیرا آنها دریافته اند که نمی توانند مردم و نظام سوریه را نابود کنند؛ بنابراین اکنون نگرانی آنها تروریستهایی است که در سوریه هستند، زیرا هرکدام از آنها در صورت بازگشت، مانند بمب ساعتی خواهند بود.

وی با تأکید بر اهمیت انتخابات ریست جمهوری سوریه خاطرنشان کرد: روحیه تروریستها در سوریه رو به افول نهاده و در مقابل پیروزی های ارتش موجب افزایش روحیه مردم و نیروهای ارتش شده است؛ این پیروزی ها به سرعت پیش می رود و فکر نمی کنم که پیروزی ملت سوریه چندان دور باشد.

حاجی زاده تأکید کرد: ایران هیچگاه در فکر ضربه زدن به کشورهای همسایه و دوست و برادر نبوده است؛ این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران از حملات دیگر کشورها بسیار متضرر شده و حتی با سلاح شیمیایی هدف قرار گرفته است. جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ نیست و همه توانایی های نظامی و موشکی ایران، دفاعی است و هیچگاه با آنها به کسی حمله نخواهد کرد و این توانایی ها برای ایجاد امنیت و ثبات است.

وی افزود: آمریکا و غرب به دنبال ترویج ایران هراسی هستند تا تسلیحات خود را به کشورهای منطقه بفروشند و پولهای کشورهای عربی و اسلامی را به جیب خود بریزند؛ در اینجا باید این سؤال را مطرح کرد که جنگ با برادرانمان چه سودی می تواند برای ما داشته باشد ؟!

سردار حاجی زاده در پایان گفت: خریدهای تسلیحاتی کشورهای منطقه با فعالیتهای دفاعی جمهوری اسلامی ایران قابل مقایسه نیست؛ طرح ایران هراسی برای تفرقه افکنی بین کشورهای منطقه و فعال کردن کارخانه های تسلیحاتی غربی است.

 

 

 

 

خبرگزاری فارس

 

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
ترامپ درباره تخطی از برجام به ایران هشدار داد!
ترامپ درباره تخطی از برجام به ایران هشدار داد!
غذاهایی که شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهند!
غذاهایی که شما را پیرتر از سن‌تان نشان می‌دهند!
آخرین وضعیت مهدی کروبی از زبان پسرش
هری پاتر
آن‌چه از «هری پاتر» نمی‌دانستید
سومین شاکی استقلالی بلای جان آبی‌ها
سومین شاکی استقلالی بلای جان آبی‌ها
خودرو
یکبار خودروی لوکس قاچاق را آتش بزنید تا قاچاقچی حساب کار دستش بیاید
مجلس نمایندگان آمریکا طرح جامع تحریم‌های ایران را تصویب کرد
مجلس نمایندگان آمریکا طرح جامع تحریم‌های ایران را تصویب کرد
0
قرعه کشی مرحله اول جام حذفی برگزار شد
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این دختر ایزدی ۱۴ ساله تاکید کرد که شش ماه است که از خانواده‌اش جدا شده و طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز اعضای داعش قرار گرفته است.  تعدادی از رسانه‌های غربی داستان این دختر ۱۴ ساله که نامش "اخلاص" است را منتشر کردند. او سعی داشت به تنهایی از طریق کوه‌های سنجار واقع در شمال عراق از دست داعشی ها فرار کند که مجددا به دست آنها اسیر می‌شود و نمی‌تواند فرار کند تا قربانی تجاوزات جنسی آنها شود.  داعش ایزدی‌های با اصالت کرد را در سال ۲۰۱۴ میلادی مورد هدف قرار داد.  اخلاص به یکی از رسانه‌های انگلیس گفت که طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز قرار می‌گرفته و بارها دست به خودکشی زده است.  وی گفت که از او به عنوان برده جنسی استفاده می‌شده و از میان ۱۵۰ زن ایزدی ربوده شده قرعه به نام وی افتاد و یکی از داعشی‌ها صاحب او شد و هر روز به وی تجاوز می‌کرد.  این دختر ۱۴ ساله درباره این مرد متجاوز گفته است: او واقعا مانند حیوان وحشی پست و شنیع بود،‌ موهای بلندی داشت، بوی بدی می‌داد. من خیلی از او می‌ترسیدم و نمی‌توانستم نگاهش کنم.  اخلاص می‌افزاید، بعد از شش ماه ربوده‌ شدنش زمانی که صاحبش خارج از منزل و برای جنگ رفته بود توانست فرار کند.  او اکنون در آلمان در یکی از بیمارستان‌ها تحت مداوا و آموزش است و می‌خواهد وکیل شود.
دختر ۱۴ ساله ای که ۱۸۰ بار مورد تجاوز داعشی ها قرار گرفت
2
تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران + عکس
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی