تارخ انتشار: یکشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۲
کد خبر : 35970
چاپ خبر

لاریجانی: عوامل سی دی «من روحانی هستم» به تاریخ دروغ می‌​گویند

علی لاریجانی 1

کرج رسا: رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از پخش سی دی «من روحانی هستم» با بیان اینکه عوامل سی دی «من روحانی هستم» به تاریخ دروغ می ​گویند گفت: برخی‌ ها مشی مارکسیستی دارند و برای کوبیدن دولت به هر کاری دست می‌زنند و سی‌ دی‌ های خلاف واقع منتشر می‌کنند.

به گزارش کرج رسا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز طی سخنانی در جمع تشکل‌های کارگری و بسیج کارگران به مناسبت هفته کارگر، اظهار داشت: فضای سیاسی کشور باید به سمت تولید باشد نه اینکه مخل آن باشد، برخی مدام ذهن‌ها را متفرق می‌کنند. سؤالم این است که اگر مسئله اصلی کشور تولید و رونق تولید است آیا الان دغدغه‌ همه سیاسیون همین است؟ آیا همه به دنبال رونق تولید هستند یا مدام در کشور دعوا راه می‌اندازند؟

وی افزود: آیا این دعواها مشکلات کارگران را حل می‌کند؟ آیا به حل مشکل تولید در کشور کمک می‌کند؟ آیا این دعواها در تولید رونق ایجاد می‌کند؟ آیا جز این است که ذهن‌ها را متفرق می‌کند؟

رئیس مجلس تصریح کرد: همین چند روز پیش دیدم چه سر و صدایی در کشور به وجود آمده است آن هم بر سر یک سی‌دی، سی‌دی که با عنوان «من روحانی هستم» پخش شده است. در این سی‌دی یک سری مطالبی را مطرح کردند که برخی از مطالب خلاف واقع است. آقای روحانی رئیس‌جمهور را متهم کردند که شما در داستان مک‌فارلین حضور داشتید، این دروغ است، کسانی که در آن شرایط سیاسی پس از انقلاب حضور داشتند، همه می‌دانند که آقای روحانی نقشی در مسئله مک فارلین نداشته است، چرا خلاف واقع می‌گویید؟ چرا دروغ می‌گویید؟

رئیس مجلس بر همین اساس تأکید کرد: افرادی که آن زمان در زمینه این مسئله نقش داشتند، مشخص هستند که چه کسانی هستند، مشخص هستند که کدام بخش‌های کشور بودند، آقای روحانی نقشی در این مسئله نداشت چرا سی‌دی دروغ درست کردید؟ برخی از مسائل دیگر این سی‌دی نیز خلاف واقع است. بنده در جریان این مسائل بوده‌ام. آیا شما می‌خواهید به تاریخ هم دروغ بگویید؟!

وی ادامه داد: آیا با اینگونه اقدامات می‌توان تولید کشور را به راه انداخت و تولید رونق می‌یابد، آیا درست کردن دعواهای داخلی باعث می‌شود برای مردم نان و آب به وجود آید؟ بعد ایراد می‌گیرند که چرا نمی‌گذارید این سی‌دی پخش شود، خب شما چرا خلاف واقع و دروغ می‌گویید. این موضوعات مشکل کشور نیستند، اگر می‌خواهید در کشور اصلاحات درست اقتصادی صورت گیرد، همه ما باید هم صدا باشیم، برای رونق تولید نمی‌شود هر روز یک ماجرایی در کشور درست کنیم. در این شرایط ذهن‌ها متفرق می‌شوند.

لاریجانی در ادامه سخنانش تأکید کرد: سرمایه‌گذار در این شرایط می‌بیند که شهر شلوغی است و با خودش می‌گوید چرا در این شهر شلوغ سرمایه‌گذاری کنم، دلالی می‌کنم و سودم سریعتر به دست می‌آید، حداقل در این شرایط سرمایه‌ام از دست نمی‌رود.

رئیس دستگاه قانون‌گذاری کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: کلید کار این نیست که بگوییم به خاطر اینکه آزادی بیان است، هر آنچه می‌خواهیم به دیگران بگوییم، خب شما خلاف واقع می‌گویید، در این شرایط در کشور دعوا درست می‌شود و دعوا که درست شد شرایطی به وجود می‌آید که سرمایه‌گذار دیگر سرمایه‌گذاری نمی‌کند، ذهن‌ها به این سمت که مسئله اصلی کشور که رونق تولید است، پیش نمی‌رود، دود این چیزها به چشم خودمان می‌رود،‌ وقتی سرمایه‌گذاری انجام نشود، تولید رونق نمی‌یابد.

نماینده قم در مجلس یادآور شد: اینگونه اقدامات در راستای یک حرکت مسئولیت‌ساز در کشور نیست، یک فردی که برای نمایندگی کشور مسئولیت دارد، باید شرایط کشور به گونه‌ای باشد که ما می‌خواهیم به مصاف خارجی برویم، آنها می‌خواهند به ما زور بگویند، ما در حال چالش با آنها هستیم از سوی دیگر با مشکلات داخلی نیز مواجهیم و می‌دانیم مشکلات داخلی کشور با سرمایه‌گذاری حل می‌شود، باید فضا را آرام کنیم تا سرمایه‌گذار انگیزه برای سرمایه‌گذاری پیدا کند. وقتی دعوا در کشور به راه می‌اندازید، سرمایه‌گذار دیگر سرمایه‌گذاری نمی‌کند.

وی متذکر شد: لذا اولین گام این است که بدانیم به چه سمتی پیش می‌رویم. ما برای اینکه مشکل تورم و اشتغال را حل کنیم، باید حجم سرمایه‌گذاری‌هایمان افزایش یابد، باید سهم دولت از منابع نفتی، گازی و مالیات کاهش یابد و این منابع به سمت رونق تولید در کشور سوق پیدا کند

لاریجانی ادامه داد: آرامش سیاسی یک رکن در کشور است، بنده نمی‌‌گویم آرامش گورستانی که کسی سخنی نگوید. در کشوری که دموکراسی وجود دارد باید انتقادات مطرح شود ولی دروغ گفتن و سی‌دی درست کردن و متهم کردن افراد به مواردی که خلاف واقع است، درست نیست، بنده نمی‌دانم آقایانی که اقدام به پخش این سی‌دی کردند می‌دانند یا نه ولی واقعا از کسانی که در انقلاب بودند و هستند در این زمینه حداقل سؤال کنید، شما نزد خداوند چه پاسخی دارید که بدهید، شما یک سخن خلاف واقعی را درباره کسی مطرح کردید که به هر حال امروز مسئولیت اجرایی کشور را بر عهده دارد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: آیا اینگونه اقدامات جز افزایش کینه‌ها نتیجه دیگری به دنبال دارد، آیا با اینگونه اقدامات اختلافات در کشور عمیق‌تر نمی‌شود و ناآرامی در کشور به وجود نمی‌آید؟ سیاسیون باید به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشند، رسانه‌ها نیز در این زمینه نقش مهمی دارند، ما امروز احتیاج به وحدت داریم، نیازمند همراهی برای برطرف شدن مشکلات و مسائل اساسی کشور هستیم. ما که نباید مشی مارکسیست‌ها را داشته باشیم که هدف وسیله را توجیه می‌کند، اگر کسی اختلاف سیاسی دارد، این مردانگی نیست که از هر وسیله‌ای و ابزاری استفاده کند، اگر شما انتقادی دارید، آن را مطرح کنید، ایرادی ندارد، برخی از افراد ممکن است سبک و سیاق دولت را نپسندند نه از نظر سیاسی و نه از نظر اقتصادی، شما می‌توانید مسائل‌تان را مطرح کنید.

رئیس مجلس بر همین اساس تصریح کرد: شما باید انتقادات را هم منصفانه مطرح کنید نه اینکه از هر ابزاری برای کوبیدن افراد استفاده کنید، اگر انتقادات منصفانه مطرح شوند می‌توانند منصفانه هم باشند، شاید این انتقادات موجب شود مسیر درست‌تر طی شود. در مجلس نیز آرای مختلفی حضور دارند که می‌توانند نظرات مختلفشان را بگویند اما باید با آراستگی این نظرات مطرح شوند اما با ادبیات درست، امیدواریم اینگونه نشست‌ها کمک کند همه افرادی که در کشور مؤثر هستند، بتوانند به فهم مشترکی از حل مسائل کشور برسند، امیدواریم فضای منطقی و معقولی در کشور به وجود آید و مشکلات اساسی مردم حل شود یعنی درآمد مردم افزایش یابد.

به گزارش همشهری، لاریجانی ادامه داد: در همین موضوع ثبت‌نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی، گاهی خرده می‌گیرند که چرا حجم افرادی که ثبت‌نام کردند زیاد است، بنده از ابتدا هم نظرم همین بود که این تعداد افراد ثبت‌نام خواهند کرد، گاهی هم اظهارنظر کردیم و برخی نسبت به این اظهارنظر بنده می‌گفتند چرا اینگونه می‌گویم. تصور من این بود که ثبت‌نام این تعداد افراد نسبت به شرایط فعلی کشور طبیعی است. شرایط کشور اینگونه اقتضاء می‌کند، در این وضعیت باید از یارانه‌ها درست استفاده شود تا یارانه‌ها به سمت رونق تولید در کشور پیش رود. طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها باید بخشی از درآمدهای حاصل از اجرای این قانون به بخش تولید اختصاص یابد تا انشاء‌الله در کشور رونق ایجاد شود.

رئیس مجلس در این جلسه در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: پارلمان و مجلس متعلق به کارگران است، پارلمان جایی است که مشکلات شما را باید پیگیری کند، حضور کارگران در عرصه تولید امر غیرقابل انکاری است، از شروع انقلاب همواره این موضوع دغدغه همه مسئولان بوده که سرمایه ملی کشور یعنی کارگران باید با آرامش در کنار هم زندگی کنند و مشکلات آنان بایستی پیگیری شود.

لاریجانی با تأکید بر اینکه سلامت کارگران مسئله‌ای نیست که بازیچه دست برخی کارفرمایان قرار گیرد یا تأمین اجتماعی از آنان حمایت نکند، تصریح کرد: امسال در بودجه ۹۳ موضوع سلامت کارگران را بسیار برجسته کردیم تا این مسئله مورد توجه جدی قرار گیرد و همه مسئولان در اختصاص منابع به منظور تأمین سلامت و بهداشت کارگران همت بیشتری به کار گیرند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از ستون‌های کار برای آینده کشور حل مسئله بیمه بیکاری است، گفت: موضوع تورم و بیکاری از مهمترین مشکلات کشور است و باید بدانیم وضعیت اقتصادی کشورمان مشکلاتی دارد و ریشه آن هم به سال‌های قبل بازمی‌گردد، با اینکه ما کشور ثروتمندی هستیم اما به دو دلیل دچار مشکلات اقتصادی شدیم.

وی با بیان اینکه ما وزارتخانه‌های وسیع و پرحجمی داریم که بودجه‌خور هستند به همین دلیل دیگر اعتباری برای کارهای عمرانی باقی نمی‌ماند، این موضوع را یک مشکل بزرگ تاریخی در ایران دانست و به دومین مشکل اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه ما برنامه‌ریزی اقتصادی درستی نداشتیم، سال‌های گذشته درآمد نفت و گاز حدود ۶۰۰ میلیارد دلار بود اما امور کشور را با واردات اداره کردند، در این شرایط برنامه‌ریزی‌ها نادرست بود، از این رو باید به سمت حل این دو نقص پیش برویم. دولت باید کوچک و چابک شود و کارخانجات گسترش یابند نه اینکه تا این حد دولت و وزارتخانه‌ها وسیع باشند.

لاریجانی تصریح کرد: وزارتخانه‌ها، کارخانه نیستند که تولیدی داشته باشند، متأسفانه الان هم باب شده هر کسی سمتی می‌گیرد می‌خواهد همه بخش‌هایش را نگه دارد و بدین ترتیب دولت کوچک نمی‌شود، وزارتخانه‌ها باید کوچک و چابک شوند تا بودجه آنها به سمت تولید پیش برود و تا زمانی که تولید در کشور رونق نیابد، مشکل ما نه در تورم و نه در اشتغال حل نمی‌شود، هم اکنون تعداد زیادی از کارخانجات ما تعطیل هستند یا اینکه برخی از آنان با ظرفیت پایین فعالیت می‌کنند و به دلیل کمبود بودجه کارگران را مرخص می‌کنند و از آنجا که کارگر جدید استخدام نمی‌شود، بیکاری در کشور افزایش می‌یابد.

لاریجانی با یادآوری اینکه نیازمند عزم و اراده ملی هستیم، گفت: باید تلاش کنیم تولید در کشور رونق یابد، اگر کسی روحیه کارآفرینی دارد، باید به او کمک کنیم تا کارآفرین شود، دستگاه‌های اجرایی نباید سنگ‌اندازی کنند و تا زمانی که رونق اقتصادی ایجاد نشود سرمایه‌ها یک روز به سمت سکه می‌رود و روز دیگر به سمت دلار.

رئیس مجلس در پایان خاطر نشان کرد: رونق تولید باعث متعادل شدن قیمت‌ها می‌شود، گرانی نتیجه ناهمگون بودن عرضه و تولید است، توسعه در کشور فرمایشی نیست و با دستور‌العمل ایجاد نمی‌شود. باید مردم درک مشترکی در توسعه پیدا کنند.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
تغییر ساعات اداری دستگاه‌های اجرایی استان البرز
امروز کلیه دستگاه‌ های اجرایی استان البرز تعطیل است
هماهنگی‌های داعش در حمله به مجلس از طریق تلگرام
هماهنگی‌های داعش در حمله به مجلس از طریق تلگرام
معاون احمدی نژاد با تامین وثیقه آزاد شد
معاون احمدی نژاد با تامین وثیقه آزاد شد
منزل بنیتا کوچولو پس از کشف جسدش +عکس
منزل بنیتا کوچولو پس از کشف جسدش +عکس
به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، شهروندان و کارشناسان آلمانی این روزها یک دغدغه جدید ذهنی دارند؛ اینکه داعش چگونه توانسته است یک دختر نوجوان 16 ساله به نام لیندا را جذب کند. دختری که در موصل دستگیر شده است، و از عضویت در داعش ابراز ندامت و پشیمانی می‌کند.

عناصر داعش در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی خود را محافظانی گشاده‌رو معرفی می‌کنند. آن‌ها برای جذب دختران جوان تبلیغات خاص خود را دارند.

به گفته سوزانه شروتر، کارشناس مردم‌شناسی دانشگاه فرانکفورت داعش برای جذب دختران جوان چهره‌ای رومانتیک از خود عرضه می‌کند.

در وبلاگ‌هایی که توسط جنگجویان داعش اداره می‌شوند، حکایت‌های بسیاری از زندگی دخترانی که به «دولت اسلامی» پیوسته‌اند و از فداکاری‌ها و جانفشانی‌های قهرمانانه آنان منتشر می‌شود.

سوزانه شروتر در این باره می‌گوید: «موفق‌ترین نمونه‌ها ویدیوهایی هستند که در آن‌ها جنگجویان داعش با بچه‌گربه‌‌ها تصویر شده‌اند».

در واقع داعش در این تبلیغات، صرفا چهره‌ای قدرتمند و شجاع از خود به تصویر نمی‌کشد، بلکه به موازات آن تصویری از پشتیبانی پرمهر اعضای خود را به نمایش می‌گذارد. از این رو هیچ بعید نیست که داعش با همین تبلیغات این دختر آلمانی را شکار کرده باشد.

به باور این کارشناس، داعش یک بخش بسیار فعال و موفق برای شبکه‌های اجتماعی دارد.

موفقیت داعش در شبکه‌های اجتماعی تنها به حضور آن‌ها در فیسبوک، توییتر، یوتیوب، اینستاگرام و اسنپ‌چت محدود نمی‌شود، بلکه آن‌ها می‌دانند چگونه کاربران مورد نظر خود را خطاب قرار دهند.

داعش در شبکه‌های اجتماعی به بحث‌هایی پیرامون «مفهوم زندگی» نیز دامن می‌زند.

اشتفان هومر، جامعه‌شناسی که در حوزه تروریسم و افراط‌گرایی در اینترنت تحقیق و پژوهش می‌کند، می‌گوید: داعش با طرح مباحثی پیرامون مفهوم زندگی، توجه جوانان را به اسلام جلب می‌کند. در واقع جوانان با این امید که شاید برای این پرسش در اسلام پاسخی بیابند، به آن کشش پیدا می‌کنند.

در همان آغاز فعالیت‌های داعش، یعنی در همان ایامی که هنوز تحقیقات کافی پیرامون فعالیت‌های داعش در اینترنت صورت نگرفته بود، اشتفان هومر و همکارانش متوجه شدند که داعش تبلیغات اینترنتی خود را چنان سامان داده است که جستجوی مفاهیمی همچون «جهاد» یا «شریعت» خیلی سریع به سایت‌هایی پیوند می‌خورد که توسط داعش اداره می‌شوند.

هومر می‌گوید هدف، جذب نیروهایی بود که تصادفا چنین واژه‌هایی را جستجو می‌کردند.

این جامعه‌شناس می‌گوید داعش از این طریق خیلی سریع متوجه چنین افرادی می‌شد و می‌توانست آن‌ها را به طور هدفمند با تبلیغات اسلامی تغذیه کند.

اشتفان هومر می‌گوید: «افرادی که مایل بودند در چنین مواردی بیشتر بدانند، به تالارهای گفت‌وگوی آنلاین منتقل می‌شدند. در آنجا امکان تماس مستقیم برای نخستین بار با این افراد حاصل می‌شد».

هومر بر این باور است که داعش بر مبنای یک اصل کلاسیک روانشناسی افراد را جذب می‌کرده است.

به باور او، تفاوتی نمی‌کند که موضوع بر سر یک فروشگاه باشد، یا یک مسجد و یا یک تالار گفت‌وگوی آنلاین. هرگاه از کسی پرسیده شود که آیا به کمک احتیاج دارد، یا در جستجوی چیزی است یا مایل به دانستن موضوعی، گرایش به دانستن یا داشتن در این فرد تقویت می‌شود. همین گرایش می‌تواند زمینه‌های جذب چنین افرادی را فراهم آورد.
روش های جذب دختران توسط داعش
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با صدور اطلاعیه ای از مردم برای حضور در راهپیمایی اعتراض آمیز در محکومیت جنایات علیه مسلمانان در فلسطین و میانمار دعوت کرد.
دعوت از مردم البرز برای حضور در راهپیمایی محکومیت صهیونیست ها
جمعیت فردیس با رشد کنونی تا 5 سال آینده به 2 برابر افزایش می یابد
جمعیت فردیس با رشد کنونی تا ۵ سال آینده به ۲ برابر افزایش می یابد
مریم میرزاخانی
مزار مریم میرزاخانی نابغه استان البرز در امریکا
زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد
وزارت امور خارجه
ایران پاسخ تحرکات جدید آمریکا را داد
0
۴ مدال برای وزنه‌برداران ایران/ بیرالوند نقره گرفت، سلطانی برنز
طنطاوی قاری برجسته مصری درگذشت
طنطاوی قاری برجسته مصری درگذشت
سهام عدالت
زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد
636345900182010487.jpg
نبرد «مرگ آور» تمام شد / فوران خون به صورت تماشاگران (تصاویر +۱۶)
636292328487294476.jpg
تعداد بازیکنان بازی Overwatch به بیش از ۳۰ میلیون نفر رسید!
636330297750241769.jpg
توضیح یک مسئول ورزش درباره ممنوعیت زومبا
635984988730289191.jpg
اتفاق عجیب برای بوکس ایران / ایران بدون مسابقه مدال آسیایی گرفت!
636366567127119376.jpg
دیوید بکام اردوی رئالی ها را به هم ریخت +تصاویر
636355350941512886.jpg
«میزو پرو ۷»یک صفحه نمایش کوچک در پشت بدنه خود دارد! + عکس
636350350464425346.jpg
اشتباه بزرگ مجلس چسباندن واژه «جوانان» به وزارت ورزش بود / نهاد ریاست جمهوری باید «دبیرخانه» جوانان داشته باشد / حضور بانوان در ورزشگاه ها فرهنگ جامعه را ارتقا می دهد
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی