تارخ انتشار: یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۹
کد خبر : 41472
چاپ خبر

رئیس‌ جمهور در هفتمین اجلاس مجمع رادیو و تلویزیون‌ های اسلامی:

محتوای اسلامی ما بر ابزار و تجهیزات غرب غلبه کرده/ رسانه امروز بر سبک زندگی و هنجارها تاثیرگذار است

حسن روحانی 1

کرج رسا: رئیس‌ جمهور گفت: شاید غرب از نظر ابزار و تجهیزات از ما قدمی جلوتر باشد اما ما دارای محتوایی سرشار از هدایتیم و آن فرهنگ بلند اسلام است.

به گزارش کرج رسا، حسن روحانی رئیس‌ جمهور در هفتمین اجلاس مجمع رادیو و تلویزیون‌های اسلامی با بیان اینکه شاید غرب از نظر ابزار  و تجیهیزات از ما قدمی جلو باشد اما ما دارای محتوایی سرشار از هدایتیم، اظهار داشت: این محتوا فرهنگ بلند اسلام و خاندان رسالت و اهل بیت است که می‌تواند بر ابزار غالب شود.

رئیس‌جمهور بر همین اساس انقلاب اسلامی را یک تجربه در این زمینه دانست و تصریح کرد: در انقلاب اسلامی ما ابزاری در اختیار نداشتیم در واقع تلویزیون و اعلامیه‌ای نداشتیم. چاپخانه‌ هایی محدود با شرایطی محدود وجود داشت. تنها نوار ضبط صوت بود که از نجف یا پاریس از طریق تلفن به ایران منتقل می‌شد.

وی با بیان اینکه در همه نقاط ایران حدود ۲۴ ساعت و کمتر از ۴۸ ساعت این نوار منتشر می‌شد، گفت: ما از لحاظ ابزار بسیار ضعیف‌تر از آنها بودیم اما از لحاظ محتوا توانستیم پیروز شویم همانگونه که بعدها غربی‌ها نوشتند ایرانی‌ها از ابزاری برخوردار بودند که ما از آن غافل بودیم.

روحانی در عین حال مسجد، هیات‌ها، روحانیت و شبکه ارتباطی را این محتوا عنوان کرد که بنا بر گفته خود غربی‌ها آنها از آن مطلع نبودند.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود به جنگ تحمیلی اشاره کرد و اظهار داشت: در جنگ تحمیلی نه تنها بعثیان بلکه همه دنیا علیه ما بسیج شده بود؛ ابزار ما به اندازه ابزار متجاوزان نبود اما اراده و ایمان مردم ما بر ابزار مدرن شرق و غرب پیروز شد.

وی با اشاره به ایام گرامیداشت سوم خرداد و فتح خرمشهر تصریح کرد: آزادسازی خرمشهر و ایام پیروزی مقاومت بر اسرائیل متجاوز است در هر دو نبرد ایمان و اراده بر ابزار مدرن پیروز شد و این درس‌هایی است که به ما می‌دهد که اگر محتوای ارزشمند تولید کنیم حتی با ابزار متوسط می‌توانیم بر آنهایی که ابزار مدرنتر دارند پیروز شویم و افکار نسل جوان خود را مجذوب فرهنگ بلند اسلام و اهل بیت (ع) قرار دهیم.

روحانی با بیان اینکه این روزها سالروز گرامیداشت بعثت نبی‌مکرم اسلام (ص) است افزود: بعثتی که ندای حق بر بت‌ها و بتکده‌ها پیروز شد و امروز نیز ما کاری جز ادامه بعثت نداریم که او هم شاهد، هم منجی و هم داعی الی‌الله بود و توانست همه بت‌ها را در هم کوبد و دست‌های ناروا را از زندگی مردم دور و راه حق را مستقر کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز دعوای اصلی ما با غرب بر سر آن است که غرب می‌خواهد مصرف‌گرایی و لذت‌گرایی را در دنیای امروز به ویژه برای نسل جوان ما مسیر زندگی قرار دهد؛ بت مصرف یعنی بت لذت و در واقع بت بی‌عدالتی که غرب می‌خواهد در جهان بین مسلمان و غیرمسلمان جهان در حال توسعه و توسعه‌یافته برقرار کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز غرب نمی‌خواهد که جهان اسلام در مسیر فناوری‌های مدرن قرار گیرد، اظهار داشت: آنها سلطه خود را در انحصاری کردن فناورِ‌های مدرن می‌دانند به همین دلیل می‌خواهند دنیای اسلام را با فاصله‌ای چند ساله با دنیای مدرن خود قرار دهند.

روحانی با تاکید بر اینکه بت تبعیض و لذت‌گرایی باید شکسته شود و جای همه این بت‌ها کلمه توحید بنشیند، ادامه داد: ما امروز باید خود را برای یک نبرد فرهنگی عظیم در دنیای ارتباطات با کشورهای صنعتی و مدرن آماده کنیم تا بتوانیم نسل امروز و فردای خود را هدایت کنیم و بعثت را در دل جوانان خود نهادینه نماییم.

وی افزود: امروز وظیفه داریم با همه ابزارهای ارتباطی و در دنیایی که رادیو تلویزیون کم‌کم جای خود را به موبایل و اینترنت می‌دهد، خود را مجهز و برای یک نبرد تبلیغی آماده کنیم.

روحانی با بیان اینکه اگر همه ابزارهای خود را بکار بگیریم می‌توانیم پیروز شویم، گفت: نقش رسانه امروز دیگر تنها ارتباطات نیست بلکه رسانه امروز بر سبک زندگی و هنجارها تاثیرگذار است.

روحانی تصریح کرد: اگر امروز نتوانیم با قدرت از فرهنگ خود صیانت کنیم سبک زندگی، خانواده، زن و همسر و جوان و دختر ما غربی می‌شود و آن روزی است که بت‌ها دوباره بجای توحید ظهور می‌کنند و این فاجعه‌ای برای دنیای اسلام است که دوباره با جاهلیت جدید روبرو شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما نیاز به تولید داریم، بر ایجاد برند برای تولیدات اسلامی تأکید کرد و افزود: همانطور که در موضوع صنایع غذایی باید صنایع غذای حلال را در جهان گسترش دهیم، باید تولیدات پاک و نظیف را نیز جایگزین تولیدات منحرف غربی کنیم.

وی افزود: این محتوا باید به جوان ما آرامش دهد که با دیدن آن بر یقینش افزوده می‌شود؛ باید برند تولید صالح و عمل صالح در دنیای اسلام ایجاد شده و هرکس محصولی را با این برند می‌بیند بداند که منطبق با واقعیت است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما نباید از فریادها و زرق و برق‌های دنیای غرب بهراسیم، اظهار داشت: ما می‌توانیم موفق و پیشرو باشیم و می‌توانیم راه پیامبر را ادامه دهیم؛ اگر نمی‌توانستیم پیامبر هدایتگر و سراج منیر ما نبود و ما می‌توانیم راه پیامبر را برگزینیم و با بت‌ها بجنگیم.

وی ادامه داد: در این زمان حساس تاریخی باید بار سنگینی که بر دوش داریم احساس کنیم.

روحانی با اشاره به برخی تلاش‌های دنیای غرب برای ارائه تصویری خشن از مسلمانان گفت: امروز دنیای غرب و دشمنان می‌خواهند چهره اسلام را به گونه دیگری بررسی کنند در حالیکه پیامبر ما پیامبر الفت بود و جنگ‌های ده‌ ساله را بین قبایل از بین برد و در میان جوامع وحدت ایجاد کرد.

رئیس جمهور ادامه داد: عده‌ای امروز اینچنین اسلام را معرفی می‌کنند که دزدیدن دختران در حال تحصیل در دبیرستان را افتخار دینی خود بدانند و دختر مسلمان را بعنوان برده تصرف کرده و این کار جاهلانه را بعنوان اسلام معرفی کنند.

روحانی تصریح کرد: آیا مسلمان می‌تواند شب آسوده بخوابد و ندای مسلمانی را بشنود و آن را تحمل کند؛ چطور قابل تحمل است که عده‌ای نادان که هرگز از پیامبر و قرآن بویی نبرده‌اند تروریسم، ارعاب و وحشت را در جوامع دیگر به نام دین، جهاد و قرآن ایجاد کنند.

روحانی، رسالت سنگین رسانه‌های اسلامی را در دفاع از اسلام و پیامبر یادآور شد و اظهارداشت: ایران و مردم این کشور در انتخابات سال گذشته اعتدال را برگزیدند و دست رد بر افراط و افراط گرایی زدند و این ندای ضد افراط و خشونت را در دنیا اعلام کرده و طرح وی را بعنوان یک طرح از سوی ملت ایران به سازمان ملل بردند و با صدای رسا آن را به اتفاق آراء مصوب کردند.

رئیس جمهور تصویب طرح ایران برای مبارزه با افراط و خشونت‌گرایی را نشانه‌ای برای پرچم‌داری ایران در مبارزه با افراط‌گرایی خواند و افزود: ما می‌توانیم چهره واقعی اسلام را به جهان معرفی کرده و با تولیدات و همبستگی خود نگذاریم در خبرها و تصویرها غرب پیشتاز باشد و حوادث را تفسیر کند؛ ما باید پیشتاز اینگونه حرکت‌ها باشیم.

روحانی اقدامات اتحادیه رادیو تلویزیون‌های اسلامی را حرکتی مبارک خواند و تاکید کرد: این حرکت‌ها باید توسعه یابد و با جذب رسانه‌های دیگر در سطح جهان اسلام و با ارتقای کیفیت در تولیدات به پیش رود.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید در برابر توطئه‌های غرب برای انحراف نسل جوان خود مقابله کنیم، اظهار داشت: باید همه آنهایی که با هدایت غرب یا تحجر خویش راه غلط را برگزیده‌اند و خشونت را به اسم اسلام معرفی کرده‌اند کنار زده و چهره واقعی اسلام را نشان دهیم.

روحانی با تاکید بر اینکه البته مقاومت در برابر ظلم یکی از اقدامات ماست، افزود: ما در برابر تجاوز ظالمان مقاومت خواهیم کرد و این بیان قرآنی است که می‌گوید ظلم نمی‌کنیم و زیر بار ظلم نیز نمی‌رویم.

روحانی ویژگی رسانه اسلامی را صدق حدیث و بیان حقیقت خواند و اظهار داشت: رسانه‌های اسلامی نه تنها باید مورد اعتماد مردم خود و دنیای اسلام باشند بلکه باید مورد اعتماد مردم دنیا قرار گیرند.

وی ادامه داد: در جنگ ۳۳ روزه موضوعی که از پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه مهمتر است پیروزی رسانه مقاومت در برابر صهیونیست‌ها بود.

روحانی با اشاره به خاطره خود از جنگ اعراب و رژیم صهیونیستی در دهه ۶۰ میلادی افزود: من در زمان این جنگ در نجف بودم و مهم نبود که چه کسی غالب بوده و چه کسی مغلوب بلکه مهم این بود مردم در قهوه‌خانه‌ها برای شنیدن اخبار درست دنبال رادیوی عربی اسرائیل بودند.

رئیس جمهور افزود: این فاجعه بود که مسلمانان برای شنیدن سخن صدق می‌خواستند رادیو اسرائیل بشنوند؛ اما این تراژدی در جنگ ۳۳ روزه برعکس شد و صهیونیست‌ها تلاش می‌کردند خبر واقعیت را از صدای مقاومت بشنوند.

وی با بیان اینکه باید کاری کنیم که همه دنیا اگر می‌خواهند صدای حقیقت را بشنوند به رسانه‌های اسلامی مراجعه کنند، تصریح کرد: در تمام رادیو تلویزیون‌های اسلامی باید صدق حدیق و ادای امانت سرلوحه ما باشد و مردم جهان به رسانه‌های ما اعتماد کنند و بلوغ جهانیان را با رسانه‌ای که صدق امانت و سرعت دارد تسخیر کنیم.

 

 

 

فارس

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند. موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد. کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند. باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد. به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود. مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
خنثی سازی بیش از 120 عملیات تروریستی در کشور
خنثی سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در کشور
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج
636348643991364640.jpg
اچ تی سی گوشی میان رده‌ای مجهز به فناوری اج سنس می‌سازد
ابوالفضل امینی بوکسور فردیسی
بوکسور فردیسی در مسابقات بوکس قهرمانی کشور مدال طلا گرفت
محمود نریمانی
اولین سالگرد شهید «محمود نریمانی» با حضور جانشین سپاه قدس
سهام عدالت
سود سهام عدالت مشمولان ۱۵۰ هزار تومان است/ زمان واریز مشخص نیست
فلفل قرمز 1 (2)
فیلم؛ فلفل دادن به لاک پشت
عتبات
فراخوان اردوی زیارتی عتبات ویژه دانش آموزان و فرهنگیان در البرز
گاز
واگذاری خدمات اداره گاز البرز به دفاتر پیشخوان دولت
این 7 ماده غذایی را هیچگاه دو بار گرم نکنید!
این ۷ ماده غذایی را هیچگاه دو بار گرم نکنید!
سرقت طلاهای زنان مسن با دادن نذری دروغین +عکس
سرقت طلاهای زنان مسن با دادن نذری دروغین +عکس
راحت‌ترین و سخت‌ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه رانندگی!
راحت‌ترین و سخت‌ترین کشورها برای گرفتن گواهینامه رانندگی!
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر
نهم مرداد؛ آغاز اعزام زائران حج تمتع
به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی در دومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی که صبح سه‌شنبه در مرکز همایش‌های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر واقع در کرج برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: باید شکرگذار نعمات الهی باشیم، هر آنچه امروز به آن‌دست یافتیم گنج‌های الهی است که به انسان امانت‌داده شده است. افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی وی بابیان اینکه حیوانات و گیاهان بر اساس اراده و معیشت الهی در اختیار انسان قرار داده‌شده و انسان باید از تمامی این نعمات بهترین استفاده را داشته باشد، افزود: تکنولوژی های زراعی، نانو و استفاده از ظرفیت‌های موجود طی سنوات اخیر موردتوجه ویژه قرارگرفته است. وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه گاه آدمی بدون هیچ تأملی از کنار موهباتی که در اختیار وی قرار داده‌شده به‌راحتی عبور کرده و ظرفیت‌های موجود را نادیده می‌گیرد، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها و منابع در راستای سازگاری و بهبود محیط‌زیست استفاده کنیم. حجتی با اشاره به اینکه شعار ما در بحث اقتصادی مقاومتی افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است، گفت، شناخت نسبت به ظرفیت و قابلیت بذر و نهال در کشور ضروری است. لزوم ارائه محصولات کشاورزی با کیفیت به بازارهای جهانی  وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی در راستای بهبود شرایط حوزه کشاورزی بیش از گذشته استفاده کرد، خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات جهانی و دانش به‌روز در این بخش ضروری است، بدون شک همه موارد یادشده در راستای توسعه و ارتقای کشاورزی کشور، در بخش دولتی بدون مساعدت بخش خصوصی قابل انجام نیست. وزیر جهاد کشاورزی نقش مسئولان دولتی در راستای ایجاد زنجیره‌ای کامل و قوی برای توسعه کشور در ابعاد مختلف را حائز اهمیت دانست، گفت: بحث توجه به محصولات رقابتی از دیگر موارد حائز اهمیتی است که باید موردتوجه قرار گیرد، حضور محصولات باکیفیت در بازارهای جهانی الزامی است. حجتی با اشاره به اینکه موظف به بررسی و مشکلات بخش کشاورزی هستیم از طرفی باید به این مهم اذعان داشت امکانات، ظرفیت و قابلیت زیادی در کشور وجود دارد که مورداستفاده افراد قرار نمی‌گیرد، افزود: نیروی انسانی متعهد ازجمله این ظرفیت‌ها محسوب می‌شود، باید با شعار «ما می‌توانیم» قدم‌های مؤثری در کشور را برداریم
لزوم توجه به محصولات رقابتی در حوزه کشاورزی
خالد بن محمد العطیه
رزمایش مشترک قطر ، آمریکا و ترکیه
2
روسیه ۶ موشک کروز به داعش در سوریه شلیک کرد
4 روش ساده برای افزایش سرعتِ گوشی‌تان
۴ روش ساده برای افزایش سرعتِ گوشی‌تان
1
وجود ۲۴۵ اثر ثبت شده تاریخی و فرهنگی در البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی