امروز: یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | برابر با: الأحد 7 ربيع أول 1444 | 2022-10-02
کد خبر: 18543 |
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۹ |
۰
| 1
ارسال به دوستان
پ

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با اشاره به اهمیت موضوع بصیرت افزایی گفت: مداح باید بصیرت داشته باشد تا بتواند بصیرت افزایی کند که در این راستا اقداماتی در حال برنامه ریزی و اجراست.

به گزارش کرج رسا، یوسف ارجونی، رئیس سازمان مداحان کشور شامگاه جمعه با حضور در دفتر سازمان بسیج مداحان استان البرز از نزدیک در جریان روند فعالیت های این سازمان از جمله راه اندازی حسینیه مجازی قرار گرفت.

یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در نشست با اعضای هیأت اندیشه ورز بسیج مداحان البرز که در دفتر این سازمان در استان البرز برگزار شد، گفت: استان البرز به ایران کوچک معروف است زیرا افرادی از سراسر کشور و از تمام قومیت ها و مذاهب در این استان سکونت دارند.

وی افزود: فعالیت در چنین شرایط و فضایی دشواری های خاص خود و لذت هایی نیز دارد؛ گرد هم آوردن مجموعه های مختلف و تصمیم گیری و برنامه ریزی برای انجام اقداماتی هدفمند و نیز اجرای آن ها نشانگر انس، محبت و مودتی است که می تواند در بین این مجموعه ها وجود داشته باشد.

ارجونی ضمن تشکر از اقدامات سازمان بسیج مداحان استان البرز طی مدت مدیریت ابراهیم نوروزی فر گفت: البرز در این مدت برنامه ریزی و خروجی بسیار مطلوبی داشته است که امیدواریم این روند با قدرتی بیش از پیش تداوم یابد.

رئیس سازمان مداحان کشور موفقیت های این سازمان را مرهون همکاری اعضای هیأت اندیشه ورز و سایر تلاشگران این عرصه دانست و افزود: تمام اقدامات لازم باید با همکاری و هماهنگی همه جانبه تمام مجموعه های متولی انجام شود.

وی از مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز درخواست کرد که طرح ها و ایده های خود را با بهره گیری از نبوغ هیأت اندیشه ورز جمع بندی و به سازمان بسیج مداحان کشور ارسال کنند تا به عنوان سندی برای مجموعه کل کشور از آن ها استفاده شود و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

 

 

ارجونی با اشاره به اینکه بسیج یعنی حضور در تمام عرصه هایی که نظام به آن ها نیاز دارد، یکی از اقدامات سازمان بسیج مداحان را کارآمدسازی دستگاه ها و تشکل های متولی در امر ستایشگری عنوان کرد و ادامه داد: این اقدام در استان البرز در حال انجام است.

وی اذعان کرد: این سازمان باید به نوعی بازوی فرهنگی مجموعه های مربوطه و یاری گر آن ها در مشکلات باشد؛ باید فضایی را ایجاد کنیم و بگوییم هر زمان که احساس نیاز به حضور ما نیروهای بسیجی پیدا کردید برای جامعه مداحی نوکری و به آن افتخار می کنیم.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور متذکر شد: هر زمان مطلع شدید برای مداحی، پیشکسوتی یا جوانی مشکلاتی پیش آمده یا اتفاقی افتاده، باید اولین کسی باشید که به سراغ آن فرد می روید و مشکل وی را بررسی و نسبت به برطرف کردن آن از هر طریقی اقدام و تلاش می کنید.

وی عنوان کرد: از گذشته ها که درگیر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و … بودیم تا به امروز که ویروس منحوس کرونا به وجود آمده است، مجموعه بسیج به ویژه هیأتی ها دغدغه پیدا کردند و به صورت خودجوش وارد میدان شدند و این امر نشان دهنده انجام بخشی از رسالت بسیج است.

ارجونی با تأکید بر ضرورت تقویت همدلی و همکاری به منظور دست یابی به موفقیت و با اشاره به اینکه بسیج متعلق به تمام مردم است، بیان کرد: اگر ما بتوانیم مردم را وارد میدان دفاع از انقلاب کنیم یعنی توانسته ایم وظیفه خود را انجام دهیم.

وی اذعان کرد: یکی از وظایف ما پرداختن به موضوع کارآمدی دستگاه ها و تلاش برای تداوم اینگونه نشست ها، جلسات و همفکری هاست؛ استفاده از ظرفیت نخبگان در میدان کار تشکیلاتی و بهره برداری از زبان آن ها برای کمک به نظام و انقلاب دلیل موفقیت امروز سازمان بسیج مداحان استان البرز است.

 

 

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور از توزیع حدود ۶ میلیون بسته معیشتی میان نیازمندان از ابتدای شیوع کرونا تاکنون خبر داد و افزود: بیش از ۵۰ هزار نقطه نیز توسط اعضای هیأت ها ضدعفونی و حدود ۶۶۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز توسط هیأت ها و مداحان در کشور تهیه و توزیع شد.

به گفته ارجونی، مرحله دوم رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه روز شنبه همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) اجرا می شود و یکی از اقشار پای کار در این زمینه در سطح کشوری، بسیج مداحان است که دو هزار بسته معیشتی را تهیه کرده و میان نیازمندان توزیع خواهد کرد.

وی از آماده سازی بسته های معیشتی برای مداحان معسر نیز خبر داد و اضافه کرد: البرز از جمله استان های برخوردار و دارای مجموعه ای تلاشگر و پای کار محسوب می شود بنابراین سازمان بسیج مداحان این استان شناسایی مداحان نیازمند را در دستورکار خود قرار دهد.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور با تأکید بر اینکه بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب باید فضای مجازی را تسخیر کنیم، اذعان کرد: امروز نباید کسی در برابر استفاده از این فضا موضع گیرد زیرا فضای مجازی می تواند بهترین تأثیرگذاری را داشته باشد که البته نوع استفاده از آن نیز بسیار مهم است.

وی راه اندازی حسینیه مجازی به همت سازمان بسیج مداحان استان البرز را اقدامی زیبا و مطلوب در سطح کشور برشمرد و مطرح کرد: دستورالعمل هایی به مجموعه استان ها ارسال و استارت آن توسط البرز زده شد و سایر استان ها نیز به تکاپو افتادند تا اقدام جدیدی را رقم بزنند.

ارجونی با اشاره به اینکه باید در راستای ارتقای سطح علمی، بصیرتی و فنی مداحان تلاش کنیم، اظهار کرد: انتظار می رود فضای آموزشی مطلوبی در مجموعه بسیج مداحان فراهم شود که اکنون نیز بانوان این مجموعه گروهی را با عضویت حدود سه هزار مداح خانم از سراسر کشور راه اندازی کرده اند و مباحث عقیدتی، معرفتی، بصیرتی و نیز مواردی مرتبط با اصول و فنون مداحی در آن مطرح می شود.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور عنوان کرد: مدتی پیش مکاتبه ای مبنی بر دسته بندی مداحان در سه سطح یک، دو و سه با سازمان های بسیج مداحان در استان ها صورت گرفت زیرا ما به دنبال تدارک برنامه ای بلندمدت هستیم که برخی اقدامات مربوط به آن باید به صورت فرآیند صورت گیرد.

وی هدف از این سطح بندی را اعزام مداحان به استان های مختلف و حضور در برنامه های متفاوت در مواقع لزوم عنوان کرد و افزود: اخیرا برخی مدیران سازمان بسیج مداحان کشور را نیز به عنوان معین چند استان انتخاب کردیم و پیگیری اقدامات مربوط به حدود ۵ استان به هر نفر محول شد.

ارجونی با اشاره به تعطیلی فضای مکانی هیأت ها تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که هیأت ها به هیچ عنوان تعطیل نیستند و همچنان زنده و در حال تلاش هستند اما ممکن است عرصه فعالیت آن ها امروز عرصه دیگری باشد کما اینکه اکنون بسیاری از هیأت ها در فضای مجازی فعالیت دارند.

به گفته رئیس سازمان بسیج مداحان کشور، بصیرت افزایی موضوع بسیار مهمی است که در وهله اول مداح باید بصیرت داشته باشد تا بتواند بصیرت افزایی کند؛ در این راستا برخی اقدامات محتوایی نیز در مرکزیت کشور در حال برنامه ریزی و اجرا است.

وی با تأکید بر گنجاندن موضوع دشمن شناسی در حوزه های آموزشی خاطرنشان کرد: به موجب اتفاقی که در کشور رخ داد، دشمن به حدی فضا را مسموم کرد که حتی برخی از خودی های کشور نیز به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه وارد فضای بازی ایجاد شده توسط دشمن شدند.

ارجونی ادامه داد: تمام تلاش دشمن بر آسیب زدن به کشورهایی است که از آن ها ضربه خورده است بنابراین باید دقت کافی را در این زمینه به کار گیریم. گاهی اوقات قشر مداحان در فضای مجازی بیگانه مورد هجمه قرار می گیرند که این موضوع ما را متأسف می کند.

رئیس سازمان بسیج مداحان کشور اضافه کرد: زمانی که اتفاقی در کشور به وقوع می پیوندد، مداحان و شاعران، انقلابی را در بین مردم ایجاد می کنند که به موجب آن تمام نقشه های دشمن نقش بر آب و دشمن نیز معترض می شود و برخی افراد داخلی معلوم الحال نیز به این قضایا دامن می زنند.

ابراهیم نوروزی فر، مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز نیز در پایان این نشست با ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات این سازمان، از انجام فعالیت های ویژه برای مداحان البرزی در سال جدید خبر داد.

همچنین هر یک از اعضای شورای هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج مداحان استان البرز به بیان نظرات خود در خصوص پیشبرد اهداف و برنامه های این سازمان پرداختند.
در پایان نیز رئیس سازمان بسیج مداحان کشور به همراه جمعی از مداحان از کارگاه تولید ماسک بسیج دانشجویی بازدید کردند.

لینک کوتاه خبر:

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر،تکرار نظر دیگران،توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

لطفا نظرات بدون بی احترامی ، افترا و توهین به مسٔولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.

در غیر این صورت مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

Scroll to Top