تارخ انتشار: جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۱
کد خبر : 51683
چاپ خبر

مشروح خطبه های نماز جمعه کرج

حسینی همدانی 3

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: سکوت جوامع بین المللی و سازمان ملل در خصوص جنایات اسراییل در غزه لکه ننگی برای این نهادهای بین المللی است.

به گزارش کرج رسا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان کرج با گرامیداشت لیالی قدر و لزوم استفاده از این فرصت گرانبها برای نزدیکی به خداوند متعال اظهار کرد: مردم مسلمان  برای نجات مردم مظلوم فلسطین دست دعا و نیاز بسوی پروردگار عالم بلند کنند .

وی افزود: تمام تلاش آمریکا و اسرائیل این است که مردم دنیا را نسبت به فلسطین بی تفاوت کنند و فکر مردم را از آن منطقه برگردانند که البته این خیال خامی است که هرگز اتفاق نمی افتد.

وی هدف اسرائیل را از بین بردن غزه و کرانه باختری عنوان کرد و افزود: طراحی دراز مدت اسرائیل حذف محور مقاومت در کل منطقه است.
وی با توجه به نقشه های شوم رژیم صهیونیستی در منطقه خاطرنشان کرد: رژیم غاصب اسراییل با محاسبات دقیق ابتدا کشورهای عراق ، سوریه و لبنان را که کشورهای محور مقاومت هستند را درگیر با ناآرامی ها و درگیری های داخلی نمود و پس از آن در غزه جنایات دلخراشی را آغاز کرد .

خطیب جمعه کرج ادامه داد: حکام منطقه و جهان اسلام باید بیدار باشند و راه نجات کشورهای اسلامی در این مقطع جز وحدت کلمه و یکپارچگی در مقابل آمریکا و اسرائیل نیست.

حسینی همدانی خاطرنشان کرد: در واقع رژیم غاصب اسراییل با این اقدامات ابتدا تلاش کرد تمام حواس جهان اسلام را به سوریه عراق و لبنان معطوف کند تا خود بتواند اهداف بلند مدت خود در منطقه را دنبال کند.

وی سکوت جوامع بین المللی و سازمان ملل در خصوص جنایات اسراییل در غزه را لکه ننگی برای این نهادهای بین المللی دانست و گفت: با توجه به وضعیت منطقه و جنایات اسراییل در غزه در روز جهانی قدس امسال ان شاءالله جهان اسلام با توجه به وضعیت موجود با حضور در راهپیمایی روز قدس به صورت پرشور شرکت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با توجه به خسارات ناشی از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه یادآورشد: ۱۳هزار واحد مسکونی تخریب شده و۲ هزار تن بمب در ۷روز بر سر جمعیت یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفری غزه ریخته شده است و با توجه به کشتار کودکان و زنان، ۷۷درصد کشته شدکان کودک، زن و غیر نظامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین با توجه به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در ۲۷ تیرماه سال ۶۷ افزود: پیامی که از طرف امام خمینی(ره) صادر شد پر از عشق به مردم بود و جریان پذیرش قطعنامه را تبیین کردند.

امام جمعه کرج عنوان کرد: پس از عملیات فاو و موفقیت هایی که در این عملیات بدست آمد جمهوری اسلامی بنا به مصلحت کشور و انقلاب حاضر به پذیرش این قطعنامه شدند که صحنه دردناکی بود اما با تبین جریان این پذیرش از سوی امام راحل (ره) مردم همراه با ولایت آن را پذیرفتند.

آیت الله حسینی همدانی خاطرنشان کرد:دشمن در آن مقطع خلع سلاح شد و در آن مقطع درس پیروی و اطاعت از فرمان ولایت فقیه را گرفتیم.

امام جمعه کرج تاکید کرد: ولایت پذیری اصل مهمی است که در شرایط فعلی نیز باید به آن توجه داشت و در سایه تبعیت رهبری می توان به اهداف والای انقلاب اسلامی در منطقه و جهان دست یافت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه این هفته کرج  به بحران کم آبی در البرز اشاره کرد و گفت:مشکل کمبود آب و کاهش نزولات جوی می طلبد که همه به اندازه نیاز از این نعمت الهی استفاده کنند تا دیگران نیز بتوانند از این نعمت استفاده کنند واسراف و استفاده بیش از نیاز حرام شرعی است.

وی با قدردانی از تلاش های انجام شد در مدیریت بهینه آب در استان از متولیان آب البرز خواست تا برای قطعی آب و برق اطلاع رسانی لازم را داشته باشند و قطعی آب و برق را به اطلاع مردم برسانند و سعی کنند در مورد قطعی برق و آبی  اینطور نباشد که ساعاتی طولانی درمنطقه یا مشکلاتی در این زمینه وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین گفت: مدیریت استان باید فعالیت را بیشتر کند؛استان چند ماه است که خوابیده و آرام و ساکت است که نباید اینطور باشد و باید فعال تر باشد و روز به روز فعالیتش را بیشتر کند.

وی همچنین به نمازگزاران توصیه کرد که تذکر لسانی و امر به معروف به روش درست را فراموش نکنند و از نیروی انتظامی بخاطر کنترل مسایل مفاسد اجتماعی، بی حجابی و برخورد با تظاهر کننده گان به روزه خواری قدردانی کرد.

 

 

 

 

هادیان البرز

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی