تارخ انتشار: سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۹
کد خبر : 26069
چاپ خبر

نامه سرگشاده به «جان کری» و ناقضین حقوق بشر

جان کری9

کرج رسا: جنایات فراوان و خیانت های آشکار دولت آمریکا امروزه برای هیچ انسانی در سراسر جهان پوشیده نیست و همه ملت ها می دانند که دولت آمریکا برای رسیدن به اهدافش از هیچ جنایتی روی گردان نیست تا به مقاصد شوم و ضد بشری و استکباری خودش برسد.

به گزارش کرج رسا به نقل از انقلاب نیوز، جنایات فراوان و خیانت های آشکار دولت آمریکا امروزه برای هیچ انسانی در سراسر جهان پوشیده نیست و همه ملت ها می دانند که دولت آمریکا برای رسیدن به اهدافش از هیچ جنایتی روی گردان نیست تا به مقاصد شوم و ضد بشری و استکباری خودش برسد.

 

آمریکا حق ندارد درباره حقوق بشر حرف بزند.

ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای (مدظله العالی)

” نامه سرگشاده به مسئولان دولتی آمریکا و ناقضین حقوق بشر ” گزارشی است مستند که برای بیشتر آشکار نمودن چهره جنایتکار و ضد بشری آمریکا تهیه شده است و نامه ای است سرگشاده خطاب به دولتمردان جنایتکار آمریکا که از ناقضین حقوق بشر در سراسر جهان هستند اما ماسک مدافع حقوق بشری بر چهره سفاک خود زده اند و هر روز به بهانه دفاع از حقوق بشر جنایت هایی را در سراسر جهان و در کشور های مختلف مرتکب می شوند که قلم از نوشتن آنها شرم دارد.

شرح این نامه سرگشاده به شرح زیر می باشد:

جناب آقای جان کری وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا

با سلام

گویا وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود با دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران مسئولان ایران را متهم به نقض حقوق بشر کرده است! جالب است که شخص شما و خانم عذرا ضیاء شهروند هندی که تابعیت آمریکایی دارد حرف از حقوق بشر میزنید!

صحبت های شما و خانم ضیاء استماع شد حال لازم دیدیم جهت هر چه بیشتر آشکار شدن جنایات دولت مردان آمریکا مطالبی را مستند و به صورت خلاصه بیان کنیم البته قبل از بررسی جنایات سردمداران دولت آمریکا ، مروری خواهیم داشت بر کلام نورانی و نافذ حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه که در وصیت نامه سیاسی الهی خود فرمودند ” آمریکا این تروریست بالذات دولتی است که سرتاسر جهان را به آتش کشیده و هم پیمان او صهیونیست جهانی است که برای رسیدن به مطامع خود جنایاتی مرتکب می شود که قلمها از نوشتن و زبانها از گفتن آن شرم دارند؛ و خیال ابلهانه “اسرائیل بزرگ “! آنان را به هر جنایتی می کشاند.”

مدعیان حقوق بشر و جناب آقای جان کری؛

آمریکایی ها که خود وضعیت نابسامانی در زمینه حقوق بشر دارند حتی در گزارش های داخلی حاضر به اشاره کردن به واقعیات آمریکا نیستند، چطور به خود اجازه می دهند به شکلی غیرمسوولانه از حقوق بشرکشورهای دیگر انتقاد کنند؟

دولت آمریکا در رسوایی شنود اطلاعاتی در سال گذشته دست داشته که زبانزد کشورهای جهان است ،مردم آمریکا در داخل و ملت های دیگر از این اقدامات دولت آمریکا ابراز انزجار کرده اند و کمتر فردی در جهان خود را از این جاسوسی های اطلاعاتی آمریکا مصون می داند.

از دیگر موارد نقض حقوق بشر در آمریکا مرگ ۱۳۷ نفر در سال گذشته در ۳۰ حادثه تیراندازی بزرگ در سراسر آن کشور است چه کسی باید این فاجعه انسانی را سر و سامان دهد. در آمریکا نزدیک به دو میلیون نفر زندانی هستند و افراد زیادی در زندان های انفرادی بسر می برند و هیچ فردی به داد آنها نمی رسد و فریاد حقوق بشری نمی زند ، جدا از این افزایش نرخ بی خانمانها تا ۱۶ درصد، افزایش بکارگیری کودکان در کارهای سخت و و بکارگیری زندانیان در معادن و تا حد مرگ کار کشیدن از آنها که به وفور قابل مشاهده است.

در آمریکا انتخابات ریاست جمهوری تنها یک بازی برای ثروتمندان است و آنهایی می توانند در جمعیت آمریکایی نفوذ کنند که ثروت بیشتری دارند، نزدیک به ۸۰ درصد از مردم که درآمد زیادی ندارند به طور طبیعی در سیاست هم نفوذی ندارند و خودبخود ثروتمندان با نفوذ در انتخابات حرف اول را می زنند. تبعیض نژادی بخش مهم دیگر نقض حقوق بشر در آمریکا در سال گذشته میلادی بیش از ۱۳۰ آفریقایی بدون اسلحه فقط بدست ماموران پلیس آمریکا کشته شده اند.

اینها بخش کوچکی از نقض حقوق بشر بود که مستقیم توسط مسئولان آمریکایی صورت گرفته است.تحریم دارو و لوازم صنایع هوایی ایران ، حمایت از تروریست های تکفیری در عراق و سوریه ، دخالت در امور داخلی دیگر کشورها ، کشتار مردم بی گناه در کشورهای مسلمان ، از جمله موارد دیگر و مهم نقض حقوق بشر توسط مسئولان آمریکایی است که هیچ گاه برای آن پاسخی نخواهند داشت.

 

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/42221_718.jpg

علیرضا جعفرزاده از سران گروهک تروریستی سازمان منافقین در تلویزیون دولتی آمریکا

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/37453_454.jpg

عبدالمالک ریگی از سرکرده گروهک تروریستی جند الشیطان در تلویزیون دولتی آمریکا

آقای وزیر خارجه دولت آمریکا ، برخورد دو گانه شما با موضوع حقوق بشر آبرویی برای سردمداران دولت ایالات متحده آمریکا باقی نگذاشته است.دولت شما گروهک منافقین را در حالی از لیست گروه های تروریستی خارج کرد که طبق اسناد موجود فرقه رجوی دستش به خون بیش از ۱۷ هزار شهید ترور در ایران آلوده است.

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/53_1393908117.jpg

حمایت چهار تن از اعضاء کنگره آمریکا از سرکرده گروهک تروریستی منافقین بهمن ۹۱

بعد از بررسی های به عمل آمده مشخص شد جلب رضایت اعضای کنگره و مسئولان سابق آمریکا که همچنان از نفوذ در دولت و کنگره برخوردار هستند راز موفقیت گروهک تروریستی منافقین برای خروج از فهرست گروه های تروریستی بوده است. روزنامه انگلیسی گاردین ، به افشای برخی اسامی در این رسوایی پرداخته و از جمله افرادی که از آن‌ها نام می‌برد الیانا روس لیهنتن رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا است که براساس تحقیق مذکور ۲۰ هزار دلار از یک گروه مرتبط با منافقین دریافت کرده است.

شما ضمن حمایت از گروهک منافقین ، بعد از سازماندهی جریانات القاعده در پاکستان و افغانستان از اوباشی به نام عبدالمالک ریگی حمایت کردید تا او را به بخشی از جریان معارض با انقلاب اسلامی تبدیل کنید.

جنایتکار شرق ایران را در تلویزیون دولتی (صدای آمریکا) به عنوان رهبر جنبش مقاومت مردمی ایران معرفی کردید! با پشتیبانی لجستیکی و اطلاعاتی تیم تروریستی جند الشیطان را پرورش دادید.

تئوریسین های سازمان سیا و کارشناسان امنیتی وزارت خارجه شما به دنبال نا امن کردن مرزهای ایران بعد از یوم الله ۹ دی سال ۸۸ بودند. اسنادی در اختیار داریم که نشان میدهد گروهک تروریستی پژاک ، جند الشیطان ، کوموله ، منافقین ، حزب تضامن ، به دنبال یک اغتشاش و درگیری گسترده مسلحانه بودند که به لطف خدا و هوشیاری نیروهای نظامی و امنیتی این فتنه پیچیده در نطفه خفه شد.

پس از دستگیری عبدالمالک ریگی در ۴ اسفند ۸۸ بخشی از نقشه شوم آمریکایی برای بی ثبات کردن ایران فاش شد ، دیدار ریگی با فرستاده ویژه آمریکا در قرقیزستان به دلیل بازداشت او توسط سربازان گمنام  امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هیچ گاه انجام نشد و هیچ کس نمیداند ریچارد هالبروک نماینده ویژه اوباما که قرار بود با ریگی دیدار کند چطور چند ماه بعد در یک جلسه با وزیر وقت امور خارجه آمریکا (خانم کلینتون) دچار عارضه میشود و چند روز بعد فوت میکند!

از موارد قابل اشاره در این نامه سرگشاده تجاوز هوایی ارتش ایالات متحده در بهار سال ۵۹ است که با نقض هوایی جمهوری اسلامی ایران وارد طبس شد ، البته این نقض آشکار به افتضاخی بزرگ برای آمریکایی ها تبدیل گردید.شما چگونه از حقوق بشر حرف میزنید در حالی که خودتان بزرگترین ناقض حقوق بشر و صادر کننده تروریسم به جهان هستید؟

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/41414141.jpg

هواپیمای متلاشی شده متجاوزین آمریکایی در صحرای طبس ۵ اردیبهشت ۵۹

حقوق بشر برآمده از تفاسیر دولتمردان آمریکا همواره بر این قانون استوار بوده است، جنگیدن برای رسیدن به صلح! و در این راه استفاده از بمب های اتمی بر علیه مردم بی دفاع ژاپن و بمب های ناپالم در ویتنام برای رسیدن به هدف کثیف صلح از منظر آمریکایی ها ، وسیله ای برای رسیدن به هدف است.

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/1882386_632.png

حمایت از سران فتنه و اوباش ضد انقلاب در فتنه آمریکایی اسراییلی سال ۸۸

جناب وزیر خارجه آمریکا کشتار کودکان بی گناه در پاکستان توسط پهبادهای آمریکایی را چگونه توجیح میکنید؟ گوانتانامو ، ابوغریب ، ویتنام ، هیروشیما ، عراق ، پاکستان ، افغانستان و هزاران جنایات دیگر دولت آمریکا در تاریخ بشریت ثبت شده است ، آیا با این همه اسناد متقن و غیر قابل انکار باز هم میتوانید دم از حقوق بشر بزنید.

یک سوال اساسی و آن هم اینکه اصولا سردمداران کاخ سفید به بشریت اعتقادی دارند؟ آیا حمایت گسترده شما از رژیم جعلی اشغالگر قدس نقض حقوق میلیون ها فلسطینی نیست؟

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/446042_437.jpg

کشتار مردم بی دفاع پاکستان با پهبادهای آمریکایی به دستور ژنرال های پنتاگون

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/+%C2%BC+%C2%BC.jpg

در ۱۷ جولای ۱۹۴۴ بمباران مردم غیر نظامی توسط هواپیماهای P-38 آمریکا در ویتنام

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/news-634775124177747868.jpg

شکنجه تخته آب توسط ماموران امنیتی آمریکا – نقض آشکار حقوق بشر

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/78.jpg

زندانیان گوانتانامو در دست ناقضین حقوق بشر آمریکایی

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/414233_688.jpg

شکنجه های نوین توسط ماموران امنیتی و روان شناسان آمریکایی

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/abu%20ghraib%20abc%20a.jpg

سربازان آمریکایی خوشحال از کشتار مردم بی گناه در عراق و افغانستان

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/88.jpg

میریام کری مادری که قربانی تخیلات پلیسی نیروهای گارد امنیتی کاخ سفید شد!

در اسپانیا اگر شواهدی از طریق شنود مکالمات تلفنی به دست بیاید قضات دادگاه‌ها آن را باطل اعلام می‌کنند و آن شواهد قابل قبول نیست. اما در آمریکا این شواهد قابل قبول است. آن‌ها در دادگاه‌های آمریکا شواهدی را می‌پذیرند که اصلا جایشان در دادگاه نیست. به شما اصلا نمی‌گویند که منبع این شواهد کجاست و چه کسی آن را تهیه کرده است.

دادگاه حتی شایعات را هم می‌پذیرد. همه این‌ها تحت لوای “امنیت ملی” صورت می‌گیرد که هیچ مبنایی برای این کار وجود ندارد! زندان گوانتانامو درکوبا و زندان بگرام در افغانستان از مواردی است که این سازمان مدافع حقوق بشر به موارد نقض حقوق بشر در آن‌ها از سوی امریکا اشاره کرده است. باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا وعده داده بود که این زندان‌ها را تعطیل خواهد کرد اما از موعد تعطیل‌شدن این زندان‌ها گذشته است و هنوز صدها زندانی در آنجا باقی مانده‌اند.

و اما جناب آقای جان کری بر میگردیم به چند سال قبل:

ممکن نیست نام دیوید کورش را به یاد نداشته باشید.او و علاقه مندانش به دلیل مخالفت با هم حزبی شما زنده زنده در آتش سوختند؟

دیوید کورش، رهبر داوودی‌ها و معترض به سیاست‌های کاخ سفید بود. کورش در برنامه‌های تبلیغاتی خود علیه کاخ سفید صحبت می‌کرد و با مقایسه عدالت پس از ظهور مسیح با وضع موجود در آمریکا سیاست‌های حاکمان آمریکا را به چالش می‌کشید و آنها را در تضاد با خواسته‌ های مسیح اعلام می‌کرد.

مشی اعتراضی او که آمیخته با اعتقادات مذهب مسیحی بود و برای اهالی ایالت تگزاس که مسیحیان متعصبی هستند بسیار جذاب بود. گرایش مردم منطقه به فرقه داوودیه رفته رفته برای دولت کلینتون ایجاد مزاحمت کرد.

به دستور مستقیم بیل کلینتون هواداران این فرقه مذهبی که به نحوه برخود حکومت در محلی تحصن کرده بودند با محاصره تانک های ارتش آمریکا ، زنده در آتش سوزانده شدند.

رسانه‌های آمریکایی پس از این واقعه با نادیده گرفتن برخورد وحشیانه نیروهای امنیتی با عده‌ای از اعضای یک فرقه مذهبی بیشتر به دنبال نشان دادن آخر و عاقبت مقابله و ایستادگی در برابر خواست مقامات امنیتی بودند.

بدین ترتیب در این حادثه اعمال و تصمیمات ضد انسانی مسئولین امنیتی کاخ سفید که یقه‌دران و واویلاگویان همیشگی حقوق بشر بوده و هستند؛ از چون و چرای مردم دور نگه داشته شد.

رهبر معظم انقلاب در خصوص جنایات آمریکایی در برخورد با این فرقه مذهبی فرمودند: “در خود آمریکا در زمان دولت همین حزب دموکرات، در زمان ریاست جمهورى شوهر همین بانوئى که حالا اظهار نظر می‌کند (هیلاری کلینتون)، هشتاد و چند نفر از وابستگان فرقه داودى را زنده زنده در آتش سوزاندند.

این که دیگر جاى انکار نیست. همین حضرات، همین دمکرات‌ها این کار را کردند. فرقه‏ داودیها به قول خودشان دیویدى‏ها- به دلیلى مورد غضب دولت آمریکا قرار گرفتند و به منزلى رفتند و در آنجا متحصن شدند. هر چه کردند، بیرون نیامدند. اینها خانه را آتش زدند و هشتاد تا مرد، زن، بچه تو این خانه، زنده زنده سوختند. شما حقوق بشر می‌فهمید یعنى چه؟! به نظر من این مسئولان و سیاستمداران اروپائى و آمریکائى قدرى بایستى شرم و حیا را هم براى خودشان وظیفه بدانند.”

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/13920130142613655403853.jpg

در صبح یکشنبه ۲۸ فوریه ۱۹۹۳ حمله نیروهای امنیتی به محل اقامت اعضای فرقه داوودیه رخ داد

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/13920130142407293403814.jpg

نیروهای امنیتی تحت فرمان رییس جمهور بیل کلینتون در مقابله با افراد غیر نظامی جنایت کردند

http://www.enghelab-news.ir/enghelab-news/115.jpg

یورش ماموران امنیتی به شهرک ویکو (Waco) در ایالت تگزاس ، بدستور دادستانی آمریکا

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
0
قرعه کشی مرحله اول جام حذفی برگزار شد
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
۱۴ استارت‌آپ کرجی در نمایشگاه الکامپ حضوری موفق داشتند
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، این دختر ایزدی ۱۴ ساله تاکید کرد که شش ماه است که از خانواده‌اش جدا شده و طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز اعضای داعش قرار گرفته است. تعدادی از رسانه‌های غربی داستان این دختر ۱۴ ساله که نامش "اخلاص" است را منتشر کردند. او سعی داشت به تنهایی از طریق کوه‌های سنجار واقع در شمال عراق از دست داعشی ها فرار کند که مجددا به دست آنها اسیر می‌شود و نمی‌تواند فرار کند تا قربانی تجاوزات جنسی آنها شود. داعش ایزدی‌های با اصالت کرد را در سال ۲۰۱۴ میلادی مورد هدف قرار داد. اخلاص به یکی از رسانه‌های انگلیس گفت که طی این شش ماه هر روز مورد تجاوز قرار می‌گرفته و بارها دست به خودکشی زده است. وی گفت که از او به عنوان برده جنسی استفاده می‌شده و از میان ۱۵۰ زن ایزدی ربوده شده قرعه به نام وی افتاد و یکی از داعشی‌ها صاحب او شد و هر روز به وی تجاوز می‌کرد. این دختر ۱۴ ساله درباره این مرد متجاوز گفته است: او واقعا مانند حیوان وحشی پست و شنیع بود،‌ موهای بلندی داشت، بوی بدی می‌داد. من خیلی از او می‌ترسیدم و نمی‌توانستم نگاهش کنم. اخلاص می‌افزاید، بعد از شش ماه ربوده‌ شدنش زمانی که صاحبش خارج از منزل و برای جنگ رفته بود توانست فرار کند. او اکنون در آلمان در یکی از بیمارستان‌ها تحت مداوا و آموزش است و می‌خواهد وکیل شود.
دختر ۱۴ ساله ای که ۱۸۰ بار مورد تجاوز داعشی ها قرار گرفت
2
تفریح تازه و عجیب بچه پولدارهای تهران + عکس
واکنش سپاه به اقدام تحریک آمیزدر خلیج فارس: ناو آمریکایی پس از شلیک هوایی منطقه را ترک کرد
حرکت تحریک آمیز رزم ناو آمریکایی در خلیج فارس خنثی شد
تصادف جاده چالوس
فرود پراید پرنده در ایستگاه اتوبوس جاده چالوس + تصاویر
قتل 3
ماجرای جنازه سوخته در زباله های شهرداری کرج/ بخشش قاتل پای چوبه دار
سفر ریلی به مشهد ۶ساعته می‌شود
سفر ریلی به مشهد ۶ ساعته می‌شود
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
اجرای محدودیت ترافیکی در جاده کرج -چالوس
موسسه رازی
تولید واکسن های توکسوئیدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی
رکوردزنی مصرف آب و برق درالبرز/تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
رکورد زنی مصرف آب و برق درالبرز/ تعطیلی پنجشنبه ها در دستور کار
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است
ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد/ پنجشنبه ۵ مرداد ادارات تعطیل است
به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در آئین افتتاح قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای استان البرز، گفت: اگر مسائل تاریخی و مذهبی با امور فرهنگی، تبلیغی و هنری تلفیق شود، ماندگارتر و برای همیشه ثبت می شود. وی اضافه کرد: آرام آرام نسلی که انقلاب را به وجود آورد و نسلی که سبب ماندگاری این انقلاب شد، از دنیا می روند و یا خاطرات آن دوران به فراموشی سپرده می شود، اما این فرهنگ باید به نسل های بعدی منتقل شود و علاوه بر ثبت مکتوب و شفاهی یکی دیگر از راه ها برای ثبت وقایع انقلاب جذب مخاطب از یک سرفصل جدید و چیزهایی است که با فترت و روح انسان در ارتباط باشد. حسینی همدانی گفت: همچنین یکی از مسایلی که همواره مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند و زنده بودن انقلاب ما را تثبیت می کند دوران هشت ساله دفاع مقدس است که نمی توان آن را از انقلاب جدا کرد، این دوران ممکن است آرام آرام از یادها برود و یا درآن تحریفی وارد شود، اما استفاده از عوامل دیگری مانند ساخت فیلم، انیمیشن کار موثری در سازگاری و توسعه و نشر ارزش های دوران دفاع مقدس است. وی ادامه داد: دشمنان با ساخت فیلم و دیگر عوامل سعی می کنند تا مطالب خود را به جامعه القاء کنند و در این میان نقش ما برای اینکه تولید محتوا و توسعه هر چه بیشتر آنها در جامعه را داشته باشیم بیشتر می شود. رئیس شورای سیاستگذاری کنگره شهدای البرز گفت: ساخت انیمیشن در نسل امروز بسیار موثر است و برای انتقال امروز آثار از نسلی به نسل های دیگر نیاز است تا از روش های جدید بهره برد. فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز نیز در این نشست گفت: امروز ذائقه افراد و به خصوص نسل جوان و نوجوان تغییر کرده و به همین منظور برای اثر گذاری هر چه بیشتر بر نسل جدید باید از روش های نوین بهره برد. سردار سید یوسف مولایی افزود: باید ذائقه مخاطب دنیای امروز را شناسایی و راههای اثر گذاری بیشتر بر این ذائقه ها را پیدا کرد. وی اضافه کرد: تغییر ذائقه ها را با یک نگاه به میزان گردش مالی بازار کتاب و میزان گردش مالی نرم افزارها می توان به خوبی فهید و به همین منظور است که باید از روش های نوین بهره برد.
قرارگاه فضای مجازی کنگره شهدای البرز راه اندازی شد
سکه
جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز
دما هوای البرز به 44 درجه می رسد
دما هوای البرز به ۴۴ درجه می رسد
توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی؛ اشتباه کارمند بانک تعمدی نبوده است
اشتباه کارمند بانک در واریز مبلغ ۴ میلیارد تومان تعمدی نبوده است
سنگ کلیه
ببینید؛ سنگ کلیه را اینگونه از بدن خارج می کنند
12
گزارش تصویری؛ قرمز شدن رنگ آب دریاچه ارومیه
صدور رواید اربعین از شهریور
صدور رواید اربعین از شهریور
به گزارش ایسنا، چند روز است که از ماجرای شکایت آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی از استقلال می‌گذرد و این مساله آبی‌ها را وارد حواشی جدیدی کرده است. شکایت تیموریان مربوط به زمانی است که علی فتح‌الله‌زاده و امیر قلعه‌نویی مدیرعامل و سرمربی استقلال بودند. کاوه رضایی هم خواهان دریافت مطالباتی است که اصطلاحا ادعا می‌کند باید به آنها دست پیدا کند. موضع باشگاه استقلال برابر ادعای کاوه رضایی، این است که این بازیکن در قراردادش آپشن‌هایی از قبیل دعوت به تیم ملی، آقای گلی یا قرار گرفتن در بین سه آقای گل لیگ وجود داشت که در رسیدن به آنها ناکام بود ولی تصور می‌کند که باید این پول به او پرداخت شود. مدیران باشگاه استقلال معتقدند که کاوه رضایی حسن نیت خود را نشان نداد و به نوعی شکل جدایی‌اش از استقلال برای این تیم تبعاتی داشت. استقلالی‌ها می‌گویند که حداقل انتظار داشتند اگر قرار است کاوه از تیمشان جدا شود، این اتفاق به شکل محترمانه‌تر رخ می‌داد نه این که "واسطه‌ای مدام پیام بیاورد که کاوه رضایی در آستانه تمدید است و مشکلی برای ماندن در استقلال ندارد." شاید اگر نحوه جدایی کاوه رضایی از استقلال شکلی دیگر داشت، باشگاه استقلال در این زمینه کمی با او همراهی می‌کرد. کاوه رضایی و آندرانیک تیموریان با ارسال نامه‌ای با یک سر برگ و یک مشخصات از AFC خواسته‌اند تا مجور حرفه‌ای‌گری استقلال را لغو کند و این تیم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند. باشگاه استقلال هم نامه‌ای به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال کرده و خواهان روشن شدن این مساله شده است. باشگاه استقلال از این کمیته خواسته که روشن کند آیا این دو بازیکن مجوز ارسال چنین نامه‌ای را داشته‌اند یا خیر چون برخی از مدیران باشگاه استقلال معتقدند که حرکت صورت گرفته از سوی رضایی و تیموریان تنها برای مطلع کردن AFC بوده و این دو بازیکن خودشان هم می‌دانند که با این کار به پول نمی‌رسند و در نهایت، این سیستم داخلی است که پول آنها را پرداخت خواهد کرد. به عبارت بهتر این دو بازیکن می‌خواهند که AFC متوجه شرایط داخلی فوتبال ایران شود؛ اتفاقی که شاید بنیان‌های فوتبال ایران را هم تغییر دهد و عوارض آن در بدترین حالت، می‌تواند باعث منحل شدن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شود. مساله پایانی این است که آندرانیک تیموریان محکومیت باشگاه استقلال را در اختیار دارد و در نهایت، سازمان لیگ با برداشت پول از مطالبات باشگاه استقلال، پول او را خواهد داد و بار دیگر سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شکایت این دو بازیکن می‌تواند آغاز یک بدعت در فوتبال ایران باشد؟ بدعتی که تمام فوتبال ایران را تغییر می‌دهد و به انحلال سرخ‌آبی‌ها و حتی تراکتورسازی و ملوان و خیلی تیم‌های دیگر منجر می‌شود یا این که فدراسیون با ورود به این مساله، چاره‌اندیشی جدیدی خواهد کرد.
ماجرای کاوه رضایی، تیموریان و لغو مجوز استقلال چیست؟
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی