تارخ انتشار: سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۹
کد خبر : 19278
چاپ خبر
بازدیدها: 305

نبی: کی‌ روش را تا ۲۰۱۵ حفظ می کنیم

مهدي محمدنبي

کرج رسا: دبیر فدراسیون فوتبال در مورد شرایط تیم ملی و اردوهای تیم ملی صحبت های تازه ای را مطرح کرد

به گزارش کرج رسا، مهدی محمدنبی دبیر کل فدراسیون فوتبال با حضور در شبکه جام جم در خصوص برخی مسائل تیم ملی فوتبال و فدراسیون گفت‌وگو کرد.

وی در خصوص اسپانسر تیم ملی و اینکه بحث این شده است که برنامه‌های تیم ملی لغو شده، قرارداد با اسپانسر احتمال فسخ شدن دارد، اظهار داشت: در دنیا یک اسپانسر اصلی وجود دارد که به بخش‌های مختلف ورزش کمک می‌کند و در کنار آن یکسری حقوق مادی و معنوی نیز هست که فدراسیون‌ها از آن برخوردارند. با نگاهی به کشور آلمان می‌بینیم که بنز اسپانسر اصلی تیم ملی آلمان است در حالیکه شرکت بنز نیاز به تبلیغ ندارد و کاملاً شناخته شده است اما چه اتفاقی می‌افتد که بنز حامی اصلی تیم ملی می‌شود. این تدبیر خود آلمانی‌هاست که مجموعه‌ای با برند ویژه مسئولیت حمایت را برعهده بگیرد. و در کنار آن فدراسیون درآمد جداگانه‌ای شامل تبلیغات، حق کپی رایت و… را داراست که همانطور که می‌بینیم روند استانداردی است که در بیشتر کشورها اجرا می‌شود.

نبی ادامه داد: لذا فدراسیون فوتبال به دلیل اینکه نهادی غیردولتی است نه بودجه جاری دارد و نه بودجه عمرانی پس باید خودش درآمدهایش را کسب کند. طبیعی است که یکسری مشکلات داریم که برای مثال کارخانه‌های اتوموبیل‌سازی‌ که در ایران هستند آن وظیفه‌ای که مثلاً بنز در آلمان برعهده می‌گیرد را اجرا نمی‌کنند و نمی‌پذیرند. در سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ شرکت ایرانول اسپانسر تیم ملی بود مجموعه‌ای بود که تولیداتش مشخص است اما طبیعی است که وقتی حقوق مادی فدراسیون برآورده نمی‌شود، خیلی‌ها جاها به مشکل بر می‌خوریم. البته بخشی از درآمدها تسهیل شده است مثل تبلیغات تلویزیونی که صدا و سیما می‌دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا اتفاق سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ تکرار نشد، گفت: این به تراز شرکت‌ها بر می‌گردد چون اگر بخواهند مشارکت کنند طبیعی است که باید درآمدهایشان به گونه‌ای باشد که دچار دردسر نشوند مگر اینکه دستور دولت باشد. ما جلساتی هم همراه با کفاشیان رئیس فدراسیون خدمت آقای گودرزی بودیم و در هیأت دولت نیز طرح موضوع شده است اما فرصت ما بسیار کم است. ما فکر می‌کردیم که اگر تیم به جام جهانی رفت خیلی از مسائل حل می‌شود اما تغییر و تحولات بسیار در یک سال اخیر و در نهایت مدت زمان طولانی برای انتخاب وزیر بر این مشکلات اضافه کرد و تأثیرگذار بوده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: اینکه ائل‌خودروی ارس چرا عقب‌نشینی کرد برای ما مشخص نیست در این هفته جلسه‌ای در بخش بازاریابی فدراسیون برای بررسی دلایل آنها برگزار خواهیم کرد که اگر دلیل آنها موجه بود که با آنها ادامه می‌دهیم و اگر غیرموجه بود باید فکر دیگری کنیم. پیشنهادات دیگری هم واصل شده که بعد از تعیین تکلیف با ارس باید به آنها بپردازیم. آخرین مهلت ائل‌خودرو تا پایان دیماه بوده و مذاکراتی را باید تا پایان این هفته با آنها صورت بدهیم اگر این شرکت بتوانند سررسیدهای قبلی چک‌های خود را پاس کند با آنها ادامه می‌دهیم اما اگر چک‌ها پاس نشود همانطور که در قرارداد هم صراحتاً اعلام شده که بعد از یک ماه اگر چک‌ها نقد نشود با اعلام قبلی قرارداد فسخ می‌شود این کار را خواهیم کرد. اکنون یک ماه هم گذشته است و به همین دلیل در همین هفته جلسه‌ای را برای تعیین تکلیف با این شرکت برگزار خواهیم کرد.

وی در خصوص گزینه‌های دیگر برای اسپانسری تیم ملی نیز گفت: سه پیشنهاد بسیار خوب وجود دارد که البته باید تضمین هم داشته باشد چرا که بحث تیم ملی و به طور کلی بحث ملی است. وقتی جزو ۳۲ تیم جام جهانی می‌شویم و در آسیا به عنوان تیم اول صعود می‌کنیم باید حمایت‌هایی نیز صورت بگیرد چرا که اتفاق بسیار مهمی است اگر حمایت ویژه شود فدراسیون هم کار خودش را انجام خواهد داد. کی‌روش در بحث برنامه‌ریزی بسیار حرفه‌ای است و در بحث اجرا هم ما باید به منابع مالی وابسته توجه کنیم.

وی در خصوص هزینه‌ های پیش‌ بینی شده تیم ملی گفت: همانطور که می‌دانید منابع مالی که ما به گودرزی وزیر ورزش ارائه دادیم حدود ۶میلیون دلار ارزی و ۶میلیارد تومان ریالی است که جمعاً حدود ۲۴ میلیارد تومان می‌شود.

نبی اظهار داشت: بعد از اینکه تیم ملی به جام جهانی صعود کرد طبق فرمول فیفا به هر کدام از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی مبلغ ۸میلیون دلار تعلق می‌گیرد که ۱.۵میلیون دلار آن بعد از قرعه‌کشی قابل واریز به هر فدراسیون بود. همانطور که می‌دانید قرعه‌کشی نیز یک ماه پیش انجام شد و ما باید این بحث واریز را در فیفا حل کنیم از آنجایی که کفاشیان عضو کمیته فوتسال فیفاست اواخر این ماه جلسه‌ای در مقر فیفا دارند که قرار شده در همان جلسه این بحث را مطرح کنیم تا مسیری برای دریافت ۱.۵میلیون دلار مشخص شود و بتوانیم آن را دریافت کنیم.مابقی این مبلغ نیز بعد از بازی‌های جام جهانی به فدراسیون‌ها پرداخت می‌شود.

به گزارش ورزش سه، وی در خصوص اینکه چقدر شانس دریافت ۱.۵میلیون دلار را در چند وقت اخیر داریم، گفت: سپ‌ بلاتر رئیس فیفا زمانی که در ایران حضور یافت با او این موضوع را مطرح کردیم و وی به بخش مالی فیفا راهکاری ارائه داد که بتوانند به صورتی این مشکل را حل کنند اما به طور کلی ما باید از مباحث قانونی جلو برویم و عمل کنیم کار برای دریافت این مبلغ خیلی سخت است. ما سه جلسه در وزارت ورزش داشتیم و در این جلسات کمیته‌های مختلفی تشکیل شد که بخشی مربوط به تیم‌های ملی و بخشی نیز به تماشاگرانی که به برزیل می‌روند مربوط بود. در نهایت صورت‌وضعیت منابع مالی مورد نیاز را برای اجرای برنامه‌های کی‌روش به کفاشیان گفتیم و ایشان در هیأت دولت مطرح کردند و امیدواریم که هرچه زودتر اجرایی شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اظهار داشت: هموطنان ما چه در ایران چه در خارج از ایران که دارای وضعیت اقتصادی مناسبی هستند اگر می‌توانند کمک کنند و ما استقبال می‌کنیم و مسیر آن برای دریافت کمک در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم. این طبق استاندارد دنیاست که تیم‌های ملی یک اسپانسر اصلی دارند و نیز کسانی هستند که می‌توانند کمک بلاعوض کنند و این حتی در اساسنامه فیفا هم هست و از لحاظ قانونی مشکلی ندارد. در بخش فرهنگی برای حمایت از تماشاگران نیز پیش‌بینی‌هایی کرده‌ایم و قرار است یکسری بسته‌های فرهنگی در زمان ورود تماشگران به استادیوم برای تماشی بازی‌های ایران به آنها ارائه شود.

وی در خصوص اینکه چه شرایطی برای تهیه بلیط راحت و آسان برای تماشاگران فراهم کرده‌اید، گفت: قبلاً‌ در دوره‌های قبل می‌شد سفارش داد و بلیط بدون نام گرفت و بعد از اینکه مسابقات شروع می‌شد نام‌ها را وارد می‌کردند و به استادیوم وارد می‌شدند اما متأسفانه فیفا شرایطی ایجاد کرده خود متقاضی‌ها هم باید به سایت فیفا برای تهیه بلیط مراجعه کنند و همین دلیل در سایت فدراسیون هم آدرس را داده‌ایم که از چه مسیری این کار را انجام دهند.

نبی در خصوص اردوهای تیم ملی گفت: ما برای تیم ملی کارمان به سه بخش تقسیم کرده بودیم ابتدا صعود به جام جهانی بود که خوشبختانه اتفاق افتاد. دوم اینکه اردوها و کمپ‌ها را برقرار کنیم که خوشبختانه این کارها را نیز انجام دادیم و در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی، اتریش، ایتالیا و در نهایت در سائوپائولو برزیل هماهنگ کردیم و اولین تیمی که با آن بازی تدارکاتی خواهیم داشت تیم ملی گینه است که در اسفندماه قرار است دیداری با آنها داشته باشیم و مأموریت سوم ما نیز در نهایت وقتی کارهایی که گفتم انجام شود صعود از گروهمان در جام جهانی است.

وی در خصوص پولی که باید به کی‌روش داده شود نیز گفت: طبق قراری که با ایشان داریم هر سه ماه یک بار باید بخشی از حقوق ایشان را بدهیم که تا کنون این کار انجام شده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین اضافه کرد: البته در اردوی اتریش ما باید با بلاروس بازی کنیم که مکاتباتی با آنها کرده‌ایم و آنها هم چراغ سبز داده‌اند فقط باید توافقنامه آن صادر شود.

وی در خصوص بحث سربازی چند تن از لژیونرها که در چند روز اخیر در رسانه‌ها مطرح شده اظهار داشت: ما جلساتی را با سردار باران‌چشمه و سردار صدرالسادات برگزار کرده‌ایم از طرف ما مشکلی وجود ندارد و در کل نیز فکر نمی‌کنم مشکلی پیش بیاید و بیشتر بحثی رسانه‌ای بوده است. از این دوستان هم به دلیل همکاری همیشگی با ما تشکر می‌کنم.

نبی در پایان در خصوص ماندن کی‌روش در تیم ملی پس از جام جهانی اظهار داشت: با ایشان جلسه داشتیم و تصمیم بر این شد که وی تا پایان ۲۰۱۵ استرالیا سرمربی باشد و تصمیم داریم که بعد از این تاریخ هم مدت قرارداد وی را تمدید کنیم کی‌روش برای ما نعمت بزرگی است و با تیم ملی ما انس و الفت خوبی پیدا کرده است و آدم بسیار خونگرمی است. امیدواریم که کار تمدید قراردادشان نیز به خوبی پیش برود.

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
فرود اضطراری هواپیمای کویت - استانبول در کرمانشاه
فرود اضطراری هواپیمای کویت – استانبول در کرمانشاه
جویدن غذا مانع عفونت می‌شود
جویدن غذا مانع عفونت می‌شود
مجتبی حقدوست
انتقام سنگین استقلال از نفت آبادان با کپی‌برداری از پرسپولیس
جان دوباره تراکتور با پیروزی مقابل پیکان
جان دوباره تراکتور با پیروزی مقابل پیکان
ماموت با همکاری کمپانی بنز اتوبوس تولید می‌کند
ماموت با همکاری کمپانی بنز اتوبوس تولید می‌کند
آرایشگاه زنانه کرج
طرح تشدید برخورد با آرایشگاه های زنانه در البرز
موتورخانه پلاسکو خالی بود+فیلم
موتورخانه پلاسکو خالی بود + فیلم
حرکت نمادین سوارکاران کرجی برای همدردی با آتش نشانان
حرکت نمادین سوارکاران کرجی برای همدردی با آتش نشانان
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت اطلاع‌رسانی کنگره، این طرح در سوم ماه ژانویه به کنگره ارائه شد و طبق اطلاعات ارائه شده در سایت کنگره با عنوان H.R. 193 با نام بازسازی اقتدار آمریکایی مشهور است. هرچند عنوان رسمی این طرح به دنبال پایان عضویت در سازمان ملل است بخش‌های مهم دیگری از این طرح شامل موارد زیر است: پایان توافق 1947 مبنی بر قرار گرفتن مقر سازمان ملل در آمریکا پایان ماموریتهای صلح‌بانی لغو مصونیت سیاسی پایان مشارکت در سازمان بهداشت جهانی در صورت تصویب این طرح مفاد و اصلاحیه‌های آن دو سال بعد از امضاء اجرایی خواهند شد. این طرح توسط سناتور جمهوریخواه مایک راجرز ارائه شده و 6 نفر دیگر نیز از آن حمایت کرده‌اند.
طرح خروج آمریکا از سازمان ملل به کنگره ارائه شد
استان البرز رتبه اول سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را دارد
استان البرز رتبه اول سرمایه گذاری خارجی در کشور را دارد
01
روزنامه ای که تبدیل به گیاه می شود + تصاویر
مریم قهرمانی صارم
هشدار عضو شورا؛ درس های پلاسکو برای کلانشهر کرج
غلامحسین محسنی اژه ای
پرونده ای به‌اندازه تخلف صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه ندیدم
یک واحد مسکونی در فردیس طعمه حریق شد
یک واحد مسکونی در فردیس طعمه حریق شد
693551185SC00237_Donald_Tru
آیا شنیدن قرآن، تأثیری در ترامپ گذاشت؟! + ویدیو
موج خشکسالی به سرسبزترین استان کشور رسید
موج خشکسالی به سرسبزترین استان کشور رسید
یکشنبه ۳ بهمن | کاهش ۷۰۰۰ تومانی قیمت سکه در بازار
یکشنبه ۳ بهمن؛ کاهش ۷۰۰۰ تومانی قیمت سکه در بازار
سگ زنده‌یاب پلیس به خاطر شدت حرارت زیر آوار دچار سوختگی شد
سگ زنده یاب پلیس به خاطر شدت حرارت زیر آوار دچار سوختگی شد
بازدید وزیر راه و شهرسازی از مترو شهر جدید هشتگرد
بازدید وزیر راه و شهرسازی از متروی شهر جدید هشتگرد
حکم اعدام بابک زنجانی به وی ابلاغ شد
حکم اعدام بابک زنجانی به وی ابلاغ شد