تارخ انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۱
کد خبر : 48076
چاپ خبر

مديرعامل شركت مهندسي آبفاي كشور:

نوبت بندی برنامه ریزی شده قطع آب در کرج نداریم

th

کرج رسا: مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، در کرج و همچنین در هیچ جای کشور نوبت بندی برنامه ریزی شده قطع آب شرب نخواهیم داشت.

به گزارش کرج رسا، مهندس حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اعلام این مطلب درکرج اظهار داشت: در حال حاضر ۵۱۷ شهر کشور در آستانه تنش آبی قراردارند یعنی میزان تولید با مصرف آب دراین شهرها برابر است و معنای آن این است که اگر مشکلی در سامانه های انتقال وتوزیع آب نظیر ترکیدگی ها، شکستگی ها، خارج شدن ایستگاه های پمپاژ از مدار،قطع برق وهمچنین افزایش مصرف بواسطه استمرار گرمای هوا و… رخ دهد، وقفه ای درتولید آب ایجاد شده ودرواقع تقاضا بیشتر از عرضه خواهد شد ودرنهایت با کمبود مواجه می شویم.

وی تصریح کرد:با برنامه ریزیهایی که انجام داده ایم نوبت بندی برنامه ریزی شده درکشور نخواهیم داشت اما این به مفهوم آن نیست که درهیچ یک از شهرهای کشور دچار قطع آب نخواهیم شد زیرا وقوع همان مشکلات واختلالهایی که به آن اشاره شد می تواند درسامانه انتقال وتوزیع آب نیز اثر گذاشته وموجب کمبود شود.

مهندس جانباز با اشاره به اینکه شهر کرج با توجه به افزایش جمعیت ورشد مصرف آن از شهرهای با اهمیت ودارای اولویت برای تامین وتوزیع آب است، بیان داشت: به مسئله تامین آب کرج باید نگاه بلند مدت داشته باشیم. تمهیداتی هم اندیشیده شده که تابستان امسال را بدون دغدغه سپری کنیم. بطوریکه هم اکنون یک سامانه بین راهی وایستگاه پمپاژ در رجایی شهر دردست ساخت است که برای دستیابی به این مسئله کمک خواهد کرد وبا بهره برداری از آن تاقبل از تیر ماه سالجاری ۳۰۰ لیتر درثانیه آب شرب از خط انتقال طالقان-تهران به تصفیه خانه آب شماره (۲) کرج منتقل شده وحلال بخشی از مشکلات در زمینه کمبود آب خواهد بود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور افزود: علاوه بر کرج برای ارتقای کیفی وکمی آب شرب سایر شهرهای استان البرز هم وزارت نیرو برنامه های منسجمی دارد و بر همین اساس با استاندار البرز توافق کرده ایم که کمیته ای برای بررسی برنامه های دراز مدت استان البرز به ریاست ایشان تشکیل شود تا تصمیمات این کمیته اجرایی شده تا در هیچ یک از شهرها و روستا های استان البرز مشکل خاصی نداشته باشیم. در همین راستا تشکیل شرکت آب وفاضلاب روستایی البرزرا هم دردستور کار داریم وتا پایان سال پیش بینی می شود آبفای روستایی استان تاسیس شود.

مهندس جانباز در پایان خبر از توافق با استاندار البرز برای توسعه سامانه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب در شهرهای استان البرز با سرعت بالا داد.

مهندس غلامرضا رضایی فر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز نیز بیان داشت: سهم کرج از خط انتقال آب طالقان –تهران برابر ۱۱۰۰ لیتر درثانیه است ودرمواقعی که تهران سهم خودرا ازاین خط انتقال بطور کامل برداشت می کند،از نظر هیدرولیکی کرج قادر نیست که حجم مورد نیاز تخصیص خود را از این خط انتقال را برداشت کند واین موضوع مارا دچار کم آبی می کند برای رفع این مشکل سامانه بین راهی احداث پروژه اضطراری ایستگاه پمپاژ آب خط انتقال آب طالقان را دررجایی شهر از ابتدای خردادماه سالجاری آغاز کردیم ودرشرایطی که چنین طرحی درحالت معمول حدود هشت ماه زمان نیاز دارد ما آنرا طی حدود ۴۵ روز با اعتبار سه میلیارد تومان به بهره برداری خواهیم رساند ودرنهایت ۳۰۰ لیتر درثانیه به میزان تامین آب کرج ،رجایی شهر وحتی مناطق جنوبی شهر کرج افزوده می شود.

وی درپایان از مردم خواست همچون روزهای گذشته مدیریت مصرف آب را ادامه داده و با دقت درمصارف خانگی وکاهش ۱۰ درصدی مصرف خود،همگی تابستان گرم پیش رو را بدون مشکل پشت سر بگذارند.

 

 

منبع: آب و فاضلاب استان البرز

یک دیدگاه

 1. ناشناس تیر ۱۰, ۱۳۹۳ در ۲۲:۵۳ - Reply
   

  در ارتباط با این جمله آقای مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور می نویسم
  نوبت بندی برنامه ریزی شده درکرج وسایر شهرهای کشور نداریم
  ***دعای داریوش کبیر در تخت جمشید***
  خداوند این کشور را از دشمن،از خشکسالی،از دروغ محفوظ دارد

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی