تارخ انتشار: چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۱
کد خبر : 39472
چاپ خبر
بازدیدها: 1,665

همه چیز درباره میزبان جام جهانی ۲۰۱۴

FiFa-World-Cup-2014-HD-Wallpapers-Free-Download

کرج رسا: جام جهانی به عنوان بزرگترین رویداد فوتبالی جهان کمتر از یک ماه دیگر برگزار می‌شود و ۳۲ تیمی که خودشان را به برزیل رساندند در یک مهمانی بزرگ فوتبالی حضور خواهند داشت.

 به گزارش کرج رسا، بیستمین دوره جام جهانی کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود و سی‌و دو تیم حاضر در این رقابت‌ها در هشت گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند. برزیل کشوری فوتبال‌خیز است و به همین خاطر پیش‌بینی می‌شود جام جهانی ۲۰۱۴ به زیباترین و برترین جام جهانی تاریخ تبدیل شود.

در زیر نگاهی به ابعاد مختلف میزبانی جام جهانی ۲۰۱۴ می‌پردازیم و شرایط کشور برزیل را برای میزبانی این رویداد بزرگ که تیم ملی فوتبال ایران نیز در آن حضور دارد، بررسی می‌کنیم.

**هزینه

قیمت هتل‌ و اقامت در شهر‌های بزرگ برزیل نظیر سائوپائولو و ریودوژانیرو بسیار بالاست و در روز‌های اخیر با توجه به نزدیکی به میزبانی جام جهانی بالا رفته است. علاوه بر هتل‌هل قیمت لوازم مصرفی در بعضی از شهر‌های برزیل بالاست. سائوپائولو به عنوان یکی از شهر‌های میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ و یکی از مهم‌ترین شهر‌های برزیل اخیرا نوزدهمین شهر گران جهان شناخته شده است. برای مثال یک هتل سه ستاره در برزیل به طور تقریبی هر شب یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت و با توجه به اینکه مرحله گروهی جام جهانی ۱۲ روز طول خواهد کشید هزینه‌ای که یک هوادار فقط برای یک هتل باید پرداخت کند بیش از ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

البته نظرسنجی‌ای که از طرف روزنامه اوله آرژانتین صورت گرفته است نشان می‌دهد گوناگونی قیمت در شهر‌های برزیل تا حد زیادی وجود دارد و برای مثال یک نوشیدنی در یک شهر برزیل ممکن است از ۵ پوند تا ۲۱ پوند متغیر باشد.

** حمل و نقل

ژروم والک، دبیرکل فیفا روز جمعه گذشته اعتراف کرد افرادی که برای تماشای بازی‌های جام جهانی به برزیل می‌آیند با چالش زیادی روبرو خواهند شد که مهم‌ترین این چالش‌ها بعد مسافت و حمل و نقل عمومی است. او در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت:‌ پیش خودتان فکر نکنید برزیل مانند آلمان است و خیلی راحت می‌تواند در خیابان وسیله نقلیه عمومی برای جا به جا شدن استفاده کنید. برای مثال شهر ریو را در نظر بگیرید. از این شهر تا پورتو آلگره ۱۵۸۵ کیلومتر فاصله است.همچنین از شهر ریو تا سائوپائولو ۴۴۴ کیلومتر و در پایان از شهر ریو تا فورتالزا ۲۶۱۸ کیلومتر فاصله است یعنی مسافتی از لندن تا جنوب ترکیه !

 

FiFa-World-Cup-2014-HD-Wallpapers-Free-Download

 

دولت برزیل در سال‌های گذشته تلاش زیادی برای گسترش شبکه حمل‌و نقل عمومی خود انجام داده است و به نظر می‌رسد مشکلات این کشور برای جام جهانی کمتر شده باشد. احداث و گسترش شبکه متروی زمینی و اتوبوس‌های پرسرعت یکی از خبرهای خوب فیفا برای علاقه‌مندان به فوتبال بوده است. دیگر موضوعی که باید در جام جهانی مورد بررسی قرار داد شرایط جاده‌های این کشور است. آمارهای منتشر شده نشان می دهد درصد تصادف و سرقت ماشین در شهر‌های روستایی برزیل بالا است.

 

**هشدار سلامت

در بعضی از شهر‌های برزیل خصوصا در شهرهای نزدیک به جنگل آمازون، تعداد زیاد پشه‌ها باعث شیوع بیماری هایی چون مالاریا و تب زرد شده است و خبرنگاران و تماشاگرانی که برای دیدن جام جهانی به این کشور می‌روند باید مراقب این پشه‌ها باشند. در خیلی از کشورها شبکه سلامت عمومی به افرادی که برای تماشای بازی های جام جهانی به برزیل هشدار داده است که مراقب شیوع این بیماری باشند و همچنین قرص‌های ضدمالاریا تجویز کرده است. شبکه‌های سلامت همچنین اعلام کرده است افرادی که برای تماشای جام جهانی به برزیل می‌روند بهتر است واکسن جلوگیری از تب زرد را تزریق کنند تا با خیال راحت به برزیل بروند.

دیگر بیماری که پشه‌ها در کشور برزیل آن را شایع می کنند تب دانگ است که هیچ واکسن و قرصی برای آن وجود ندارد و بسیار خطرناک است و می تواند منجر به فوت شود. کسانی که برای دیدن جام جهانی به برزیل می‌روند باید هنگام خواب در چادر بخوابند و همراه خود لوازم دور کننده پشه داشته باشند.

 

 *آب و هوا

برزیل پنجمین کشور بزرگ دنیاست که ۳ منطقه آب و هوایی متفاوت دارد. به همین خاطر شرایط آب و هوایی در کشور برزیل به اینکه قرار است در کدام شهر تیمتان بازی کند بستگی دارد. در نظر بگیرید بین بواویستا در شمال برزیل با پورتو آلگره در جنوب ۳ هزار مایل فاصله است و طبیعی است که در کشور برزیل شاهد آب و هوا و اقلیم گوناگون باشیم. جام جهانی در فصل زمستان در برزیل برگزار خواهد شد و به همین خاطر رطوبت هوا یک عامل اصلی برای تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی خواهد بود. برای مثال مانواس یکی از گرمسیرترین شهر های برزیل است که گفته می‌شود دمای هوای آن در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ به بالاتر از ۳۰ درجه سانتی‌گراد نیز خواهد رسید. کارشناسان هواشناسی پیش‌بینی کردند امکان رخ دادن پدیده ال‌نینو در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ در شهر های برزیل وجود دارد. ال‌نینو یک گردش اتمسفری است که در صفحه‌ای عمود بر استوا رخ می دهد که با صعود هوا در غرب آرام استوایی و نزول هوا در شرق آرام استوایی شکل می‌گیرد و همراه با آن بادهای سطحی شرقی و بادهای غربی فوقانی به موازات استوا در سطح وسیعی از حوضهٔ آرام استوایی ایجاد می‌شود. ال نینو یکی از چرخه‌های مشهور آب و هوایی جهان است که هر چند سال یک‌بار باعث ایجاد ناهنجاری‌های بزرگی در آب و هوای سراسر زمین می‌شود.

به نظر می‌رسد فیلم شهر خدا بیش از هر چیز توانست میزان بالای خشونت و جرم را در زاغه‌های شهر ریو نشان دهد. فیلم شهر خدا روایتی از رشد جرم و جنایت در مناطق زاغه‌نشین شهر ریو دوژانیرو در طول سال‌های دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی است. از زمانی که این فیلم موفق در سینما‌های جهان به نمایش درآمد یک نگرانی جهانی درباره وضعیت این مناطق در کشور برزیل ایجاد شد اما اقدام خاصی برای از بین بردن آن صورت نگرفته است. بین ژانویه و مارس ۲۰۱۴ میلادی، ۱۴۵۹ قتل فقط در شهر ریو ثبت شده است که ۲۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

 

2014-FIFA-World-Cup-Brazil-10

 

دیگر مشکل بزرگ در کشور بزرگ سرقت‌های خیابانی است. در سه ماه نخست میلادی سال جاری میلادی، ۲۳۶۷۵ سرقت خیابانی در شهر ریو ثبت شده است که نسبت به سال ۲۰۱۳ بیش از ۴۶ درصد افزایش داشته است. در ماه‌های اخیر حمله اوباشگران برزیلی به پلیس این شهر ‌ها نیز نگرانی های زیادی ایجاد کرده است. خیلی از کشورها از هواداران خود برای حضور در برزیل درخواست کردند که لباس های گرانقیمت و پول نقد زیاد با خود حمل نکنند چرا که ممکن است طعمه سارقان پرتعداد در شهر های برزیل شوند. سرقت مسلحانه در ریودوژانیرو و دیگر شهرهای محروم برزیل عادی است. البته وزارت امور خارجه برزیل تضمین کرده است که با افزایش نیروهای امنیتی مشکلی برای علاقه‌مندان به فوتبال وجود نخواهد داشت.

خانم دلما روسف رئیس جمهور برزیل از تلاش گسترده این کشور برای کاهش جرم و جنایت در طول برگزاری جام جهانی سخن گفته است. او اعلام کرده است ۱۷۰ هزار پلیس در طول برگزاری جام جهانی در شهر های برزیل قرار خواهند داشت تا فضای امنیتی بسیار بالایی برای برگزاری این رقابت‌ها ایجاد شود.

* محله های فقیرنشین

شهر های فقیرنشین برزیل در مرکز شهر‌های بزرگ این کشور قرار دارد که بیشتر آن در حومه شهرهای پرنامبوچو، سائوپائولو و ریودوژانیرو قرار دارد. خشونت در این شهر‌ها بسیار بالا است . چندی پیش بود که خبر کشته شدن یک شهروند برزیلی به دست برزیل در حومه شهر ریودوژانیرو منتشر شد. پلیس برزیل در ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای آرام کردن جو این شهر‌ها در آستانه برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ کرده است.

*اعتراضات 

اعتراضات در کشور برزیل از قبل از جام کنفدراسیون ها شروع شد و تاکنون ادامه داشته است. اعتراض مردم برزیل ابتدا به هزینه بالای جام جهانی که روی دست دولت این کشور گذاشته است صورت گرفت اما در ادامه به فساد سیاسی و دیگر موضوعات اجتماعی دیگر نیز سرایت کرد و در ماه‌های اخیر اعتراضات مردم برزیل به برگزاری جام جهانی حتی پای بازیکنان بزرگ این کشور از جمله پله و روماریو را نیز به آن باز کرده است. هم پله و هم روماریو با سیاست خاصی از معترضان حمایت کردند اما اعلام کردند که اعتراض کنندگان نباید در طول برگزاری جام جهانی به بازیکنان تیم ملی برزیل اعتراض کنند و انها را هو کنند چرا که آنها تقصیری ندارند. معترضان اعلام کردند در طول برگزاری جام جهانی نیز به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

* بلیط‌ ها

فیفا در چندین مهلت بلیط‌های جام جهانی را از طریق سایت خود در اختیار علاقه مندان قرار داد. استقبال علاقه‌مندان برای خرید بلیط های جام جهانی از دوره‌های قبلی بیشتر بوده است و در حال حاضر تمامی بلیط های این رویداد فوتبالی به فروش رفته است. البته باید طبق روال هر سال منتظر بازار سیاه و فروش غیرقانی بلیط های جام جهانی در روز‌های آینده باشیم.

 

* جام جهانی ۲۰۱۴ از دریچه اعداد

 

(۰) : انگلیس تاکنون نتوانسته است برزیل را در جام جهانی شکست دهد.

(۵): برزیل ۵ بار تاکنون توانسته به قهرمانی در جام جهانی برسد. اولین بار ۱۹۵۸ و آخرین بار در سال ۲۰۰۲ بوده است که این تیم توانسته به قهرمانی برسد.

(۷): تعداد عجایب طبیعی در کشور برزیل شامل جنگل آمازون، آبشار، ایگواگو و ذخایر طبیعی پانتانال است.

(۱۲): جام جهانی ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ آغاز می‌شود و بازی فینال در روز ۱۳ جولای ۲۰۱۴ برگزار خواهد شد.

(۱۸): قیمت یک پیتزای بزرگ در شهر سائوپائولو ۱۸ پوند است.

(۲۰): جام جهانی برزیل بیستمین دوره جام جهانی است.

(۲۶): تعداد ایالت‌های برزیل در کنار ایالت برازیلیا که یک ایالت فدرال است.

(۵۳): تعداد پروژه‌های نقلیه عمومی در شهرهای برزیل که شامل ۱۵ سیستم اتوبوس‌های جدید است.

(۶۱۷) پوند گرانقیمت‌ترین بلیت جام جهانی ۲۰۱۴ که مربوط به بهترین قسمت ورزشگاه در بازی فینال است.

(۱۷۶۲) مایل بیشترین مسافت بین شهرهای مانوس و پورتو آلگره در برزیل.

(۱۰۳۸۷۰) تعداد گونه‌های مختلف حیوانی که در برزیل یافت می‌شود.

(۶۰۵۱۹۱) تعداد بلیت‌های اختصاص یافته به شرکت‌های اقتصادی.

(۱۰۰۰۰۰۰) تعداد اعتراض کنندگان به دولت برزیل در طول جام کنفدراسیون‌ها که تابستان برگزار شد.

(۲۰۳) میلیون تعداد متقاضیان تهیه بلیت در ۲۴ ساعت مرحله نخست خرید اینترنتی بلیت جام جهانی

(۱۶) میلیون: تعداد جمعیت مردم برزیل که در فقر مطلق زندگی می‌کنند. برزیل ۱۹۹ میلیون جمعیت دارد.

(۴۸.۶) میلیون پوند رقم انتقال نیمار ستاره برزیلی‌ها از سانتوس به بارسلونا

(۹۲) میلیون: ۹۲ میلیون از مردم برزیل با مشکل چاقی مواجه هستند که باعث شده است در بین صندلی‌های جام جهانی ۲۰۱۴ صندلی‌های سایز بزرگ نیز ایجاد شود.

(۲) میلیارد پوند: مقدار هزینه سرمایه‌گذاری در ۱۲ استادیوم جام جهانی.

 

جام جهانی ۲۰۱۴ از ۱۲ ژوئن با دیدار دو تیم برزیل و کرواسی در شهر سائوپائولو آغاز می‌شود.

 

 

 

 

ایسنا

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

کرج رسا
آخرین اخبار
قیمت خودرو
افت قیمت برخی خودروهای داخلی
پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت آزمون استخدام پیمانی سال 95 آموزش و پرورش استان البرز
پذیرفته شدگان آموزش و پرورش البرز به مراکز اداری مراجعه کنند
«انتقام زیبا» از نامزدی که ناگهان همه چیز را خراب کرد
«انتقام زیبا» از نامزدی که ناگهان همه چیز را خراب کرد
نمک صورتی
در مورد نمک صورتی چه می دانید؟
اختصاص زمین برای ساماندهی دستفروشان در فردیس
اختصاص زمین برای دستفروشان در فردیس
واکنش تازه چین به ترامپ با انتشار بیانیه ای توسط وزارت امور خارجه این کشور صورت گرفت و این وزارتخانه به صراحت تاکید کرد که اصل چین واحد (یک چین) به هیچ وجه قابل قابل مذاکره نیست. رئیس جمهوری منتخب آمریکا در تازه ترین سخنان خود اعلام کرد بود که از این اصل برای گرفتن امتیاز از چین استفاده خواهد کرد و فعلا خود را ملزم به اجرای آن نمی بیند. ترامپ تهدید کرده است که به دلیل چالش های فراوان با چین در دریای جنوبی و در عرصه تجارت جهانی، به دنبال زیر پا گذاشتن این اصل و تقویت روابط با منطقه تایوان است. در بیانیه وزارت امور خارجه چین که روز دوشنبه منتشر شده با اشاره به اینکه در جهان فقط یک چین وجود دارد، تاکید شده است: تایوان هم بخشی از همین چین است و اینکه همین چین دولت و حکومت مشروع به حساب می آید. در حالی که چین بر قابل مذاکره نبودن این اصل تاکید می ورزد،‌ ترامپ می گوید که از دیدگاه او همه چیز از جمله اصل چین واحد قابل گفت وگو است. در بیانیه مزبور به ترامپ و دولت وی هشدار داده شده است که حساسیت مساله تایوان و اصل چین واحدرا درک کرده و اجازه ندهد کل روابط دوجانبه تیره شود. اولین هشدار پکن به ترامپ مربوط به ماه دسامبر سال گذشته میلادی (آذر ماه 95) است که در آن زمان گفته بود، نمی داند چرا وقتی به تایوان میلیاردها دلار سلاح از جانب آمریکا فروخته می شود نباید با آن جزیره رابطه داشت. تارنمای ژاپن تودی نیز امروز در گزارشی نوشت: چین حتی تهدید کرده است که اگر ترامپ به این رفتارها و اقدامات ادامه دهد این کشور نیز از نیروهای خصم در داخل آمریکا حمایت خواهد کرد. به گزارش ایرنا، پس از گفت و گوی تلفنی ترامپ با خانم «تسای اینگ ون» رئیس حکومت تایوان در ماه دسامبر و اعتراض چین به این اقدام بی سابقه در ۳۷ ساله گذشته، ‌رئییس جمهوری منتخب آمریکا گفت که ما 2 میلیارد دلار در سال گذشته به تایوان سلاح فروخته ایم اما نمی توانیم با رهبر این جزیره تلفنی گفت و گو کنیم و این قابل قبول نیست. تایوان و چین در پایان جنگ داخلی سال 1949 میلادی از یکدیگر جدا شدند، اما پکن این جزیره را بخشی از خاک خود می داند و مایل است که در تایوان بعد از پیوستن به سرزمین مادری نیز الگوی یک کشور و دو نظام را همچون هنگ کنگ وجزیره ماکائو پیاده کند.
تازه ترین هشدار جدی چین به ترامپ
عکس ... وزیر زن اسپانیایی با دامن کوتاه در دیدار با سران سعودی
عکس خبر؛ وزیر زن اسپانیایی با دامن کوتاه در دیدار با سران سعودی
ویدیو ... پاسخ داور به بازیکنی که پس از گل زدن خواستگاری کرد!
پاسخ داور به بازیکنی که پس از گل زدن خواستگاری کرد!
اوباما: یکی از اختلاف‌هایم با نتانیاهو برجام بود
اوباما: یکی از اختلاف هایم با نتانیاهو برجام بود
ویدیو ... نجات معجزه‌آسای هواپیمای روسی پس از اصابت مستقیم صاعقه
نجات معجزه آسای هواپیمای روسی پس از اصابت مستقیم صاعقه + فیلم
درخواست ضد ایرانی مقامات اسبق آمریکا از ترامپ
درخواست ضد ایرانی مقامات اسبق آمریکا از ترامپ
براثر سقوط یک هواپیمای باری ترکیه در قرقیزستان دست کم 32 تن کشته شدند.
یک هواپیمای ترابری ترکیه در قرقیزستان سقوط کرد
نصب توری در محور کرج- چالوس به منظور ایمن سازی
نصب توری در محور کرج – چالوس به منظور ایمن سازی
عراقچی: اگر ترامپ برجام را پاره کند ما آتش می‌زنیم/ای‌ کاش برجام موضوعی ملی باقی می‌ماند
عراقچی: اگر ترامپ برجام را پاره کند ما آتش می‌زنیم/ ای‌ کاش برجام موضوعی ملی باقی می‌ماند
مسئولان شهری کرج منصفانه تر به مستقل شدن فردیس نگاه کنند
مسئولان شهری کرج منصفانه به مستقل شدن فردیس نگاه کنند
اوباش سابقه دار در کمالشهر کرج گردانده شد
اوباش سابقه دار در کمالشهر کرج گردانده شد
10 دلیل برای اینکه بدانید اندروید از iOS بهتر است
۱۰ دلیل برای اینکه بدانید اندروید از iOS بهتر است
مهم‌ترین عامل پیشگیری و درمان کبد چرب
مهم‌ترین عامل پیشگیری و درمان کبد چرب
ورود سامانه بارشی به البرز از امشب ورود سامانه بارشی به البرز از امشب
ورود سامانه بارشی به البرز از امشب
حسام الدین قاموس مقدم
چرا جسد آیت الله هاشمی به پزشکی قانونی نرفت؟