تارخ انتشار: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۳
کد خبر : 4124
چاپ خبر

ورزش دیگر بازی نیست

کرج رسا2

کرج رسا: با گذشت چند روز از ماجرای عدم رای اعتماد مجلس به دومین وزیر پیشنهادی ورزش گمانه زنی برای نفر سوم شدت زیادی به خود گرفته است. در دو مرتبه قبلی معرفی دو چهره ای که خیلی برای اهالی ورزش آشنا نبودند باعث تعجب شد

به گزارش کرج رسا، اتفاقی که همگان منتظرند تا ببینند برای بار سوم هم رخ می دهد یا ریاست جمهوری شیوه دیگری را به کار خواهد بست.

اگرچه مشخص نشدن وزیر ورزش از یک منظر باعث دغدغه اهالی ورزش است. اما فراموش نکنیم که جدی گرفتن این عرصه از سوی نمایندگان نیز موضوع کوچکی نیست که از کنارش به سادگی عبور کنیم. ورزش به عنوان یک پدیده مهم اجتماعی و موضوعی که جمع کثیری از جامعه به آن توجه دارند باید هم این چنین جدی شمرده شود.

با مرور آنچه در سالهای گذشته بر ورزش گذشته نشان می دهد که بسیاری از مسئولان ارشد مملکتی آن را چیزی در حد بازی و یا حداکثر امری برای پر کردن اوقات فراغت می دانستند. از این رو توجه لازم به این مسئله کمتر صورت گرفته است. حتی با این پیش فرض به گفته بسیاری از مسئولان سابق ورزش در بحث بودجه کمترین چانه ممکن برای ورزش در نظر گرفته شده است.

برای ورزش که تنها یک رشته اش مثل فوتبال شور وشوقی چون انتخابات اخیر را در بین مردم رقم می زند این آفت بزرگی به شمار می رفت. حرکت اخیر مجلس شورای اسلامی نشان داد که نگاه حاشیه ای به ورزش رفته رفته در عرصه سیاسی هم به فراموشی سپرده می شود.

مهم ترین نکته در راه پیشرفت ورزش همین دیدگاهی است که در بالا به آن اشاره شد. ورزش دیگر یک بازی قلمداد نمی شود. ورزش به موضوعی بدل شده که برای رفع مشکلاتش نیاز به برنامه ریزی دقیق و کارشناسی و بودجه لازم احساس می شود. اگر روزگاری از تشکیلات ورزش به عنوان حیاط خلوت کابینه و دولت یاد می شد امروز مجلسی ها نشان می دهند که قصد دارند به این کار خاتمه دهند

ورزش ایران با وجود تمام کاستی هایی که دارد از مدت ها پیش راه پیشرفت را طی می کند. این امر با موفقیت در بازی های آسیایی و المپیک به رخ کشیده شده است. حتی اگر عده ای بنا به دلایل درست و نادرست بخواهند از کنار این واقعیت عبور کنند باید گفت که ورزش ایران نسبت به گذشته تفاوت های فراوانی دارد. این تفاوت و به نوعی پیشرفت را هم نباید به نام یک نفر و یا یک گروه نوشت. ورزش برای طی مسیر پیشرفت شاهد تلاش و دلسوزی افراد بی شماری بوده است.
تیم ملی

مهم ترین نکته در راه پیشرفت ورزش همین دیدگاهی است که در بالا به آن اشاره شد. ورزش دیگر یک بازی قلمداد نمی شود. ورزش به موضوعی بدل شده که برای رفع مشکلاتش نیاز به برنامه ریزی دقیق و کارشناسی و بودجه لازم احساس می شود. اگر روزگاری از تشکیلات ورزش به عنوان حیاط خلوت کابینه و دولت یاد می شد امروز مجلسی ها نشان می دهند که قصد دارند به این کار خاتمه دهند. حتی اگر با اصرار بی دلیل رئیس دولت تدبیر و امید باز هم ما شاهد معرفی یک وزیر غیر ورزشی باشیم باز هم باید به این دو بار عدم رای اعتماد مجلس نمره قبولی داد و از نمایندگان مجلس که ان شاء الله در این عدم رای اعتماد فقط به بحث صلاحیت وزیر پیشنهادی و نه گرایش های سیاسی توجه داشتند دست مریزاد گفت.

ورزش ایران امروز با یافتن مسیر پیشرفت به دنبال حل مشکلاتش در این راه است. ورزش ایران برای تحقق این هدف بزرگ و رسیدن به جایگاهی که شایستگی آن را دارد و تا به حال به آن نرسیده توقع دارد که برای تعیین متولی و برنامه ریز آنچه درست است اجرا شود. در این راه هرگونه خاصه خرجی و باندبازی خیانت به مردم است که از مسئولان دلسوز ایران اسلامی به دور باد.
تیم ملی

سماجت نمایندگان مجلس برای تعیین وزیری شایسته برای ورزش همراه با معیارهای مورد نظر (راس امور مملکت) این امیدواری را به وجود آورده تا ریاست جمهوری با تغییر در دیدگاه خود و بدون این که بخواهد تحت فشار و لابی جریان های مختلف قرار گیرد از این پیچ خطرناک به سلامتی عبور کند. دکتر روحانی که در زمان انتخابات در خصوص در دست داشتن کلید باز کردن قفل مشکلات مختلف صحبت کرد امروز باید در راه تحقق این وعده اش خود را نشان دهد.

امیدوارم با معرفی یک چهره مقبول از سوی جامعه ورزش و رای اعتماد نمایندگان مجلس ورزش ایران هرچه سریع تر به ثبات مدیریتی لازم برسد. فراموش نکنیم که ما سالهای مهم پیش از بازی های آسیایی و المپیک را طی می کنیم و آنچه در آن رویدادهای مهم رقم می خورد حاصل تلاش و برنامه ریزی های امروز است.

 

 

هادیان البرز

 

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

مجتمع فنی تهران شعبه البرز
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار مهر، محمود حجتی در دومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی که صبح سه‌شنبه در مرکز همایش‌های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر واقع در کرج برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: باید شکرگذار نعمات الهی باشیم، هر آنچه امروز به آن‌دست یافتیم گنج‌های الهی است که به انسان امانت‌داده شده است. افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی وی بابیان اینکه حیوانات و گیاهان بر اساس اراده و معیشت الهی در اختیار انسان قرار داده‌شده و انسان باید از تمامی این نعمات بهترین استفاده را داشته باشد، افزود: تکنولوژی های زراعی، نانو و استفاده از ظرفیت‌های موجود طی سنوات اخیر موردتوجه ویژه قرارگرفته است. وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه گاه آدمی بدون هیچ تأملی از کنار موهباتی که در اختیار وی قرار داده‌شده به‌راحتی عبور کرده و ظرفیت‌های موجود را نادیده می‌گیرد، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها و منابع در راستای سازگاری و بهبود محیط‌زیست استفاده کنیم. حجتی با اشاره به اینکه شعار ما در بحث اقتصادی مقاومتی افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی است، گفت، شناخت نسبت به ظرفیت و قابلیت بذر و نهال در کشور ضروری است. لزوم ارائه محصولات کشاورزی با کیفیت به بازارهای جهانی  وی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت بخش خصوصی در راستای بهبود شرایط حوزه کشاورزی بیش از گذشته استفاده کرد، خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات جهانی و دانش به‌روز در این بخش ضروری است، بدون شک همه موارد یادشده در راستای توسعه و ارتقای کشاورزی کشور، در بخش دولتی بدون مساعدت بخش خصوصی قابل انجام نیست. وزیر جهاد کشاورزی نقش مسئولان دولتی در راستای ایجاد زنجیره‌ای کامل و قوی برای توسعه کشور در ابعاد مختلف را حائز اهمیت دانست، گفت: بحث توجه به محصولات رقابتی از دیگر موارد حائز اهمیتی است که باید موردتوجه قرار گیرد، حضور محصولات باکیفیت در بازارهای جهانی الزامی است. حجتی با اشاره به اینکه موظف به بررسی و مشکلات بخش کشاورزی هستیم از طرفی باید به این مهم اذعان داشت امکانات، ظرفیت و قابلیت زیادی در کشور وجود دارد که مورداستفاده افراد قرار نمی‌گیرد، افزود: نیروی انسانی متعهد ازجمله این ظرفیت‌ها محسوب می‌شود، باید با شعار «ما می‌توانیم» قدم‌های مؤثری در کشور را برداریم
لزوم توجه به محصولات رقابتی در حوزه کشاورزی
خالد بن محمد العطیه
رزمایش مشترک قطر ، آمریکا و ترکیه
2
روسیه ۶ موشک کروز به داعش در سوریه شلیک کرد
4 روش ساده برای افزایش سرعتِ گوشی‌تان
۴ روش ساده برای افزایش سرعتِ گوشی‌تان
1
وجود ۲۴۵ اثر ثبت شده تاریخی و فرهنگی در البرز
گودرز نحفیان
رونمایی از ۲۸ رقم زراعی و باغی جدید در کرج
ابوالفضل کیانی بختیاری
ایران بالگرد غیرنظامی می‌سازد
ارائه 250 هزار خدمت پلیسی از طریق سامانه 110 درالبرز
ارائه ۲۵۰ هزار خدمت پلیسی از طریق سامانه ۱۱۰ در البرز
فائزه بناء
بیش از ۶۷ میلیون سهم در بورس البرز داد وستد شد
636092111174510627.jpg
مشتری بانک در کرج قربانی سرقت مرگبار
خوانندگی بازیکن سابق پرسپولیس+فیلم
خوانندگی بازیکن اسبق پرسپولیس + فیلم
محمود حجتی
دومین جشنواره معرفی ارقام زراعی و باغی در کرج آغاز شد
فقرای ایران ۵ دسته‎اند/۲۰۰هزار میلیارد خرج رفاه کردیم ولی فقر کم نشد/حضورم در کابینه بعدی را خدا می‌داند و روحانی
فقرای ایران ۵ دسته‎اند/۲۰۰هزار میلیارد خرج رفاه کردیم ولی فقر کم نشد/حضورم در کابینه بعدی را خدا می‌داند و روحانی
هزینه ۳هزار میلیاردی تبدیل ریال به تومان/۳ صفر پول باید حذف شود
هزینه ۳هزار میلیاردی تبدیل ریال به تومان/ ۳ صفر پول باید حذف شود
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، باشگاه استقلال هنوز در شوک اقدام آندرانیک تیموریان و کاوه رضایی برای گرفتن طلب‌شان از این باشگاه قرار دارد. این دو بازیکن که برای دریافت طلب خود از باشگاه استقلال از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکم گرفته بودند، احکام‌شان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کردند تا بلکه زودتر از موعد به پول خود برسند، موضوعی که باعث تعجب باشگاه استقلال، هواداران این تیم و علاقه‌مندان به فوتبال شد. این دو بازیکن از طریق یک وکیل ایتالیایی مشترک رونوشت اقدام خود را به باشگاه استقلال هم تحویل داده‌اند. اینکه چطور این دو بازیکن همزمان اقدام به چنین کاری کرده‌اند، ریشه در اتفاقات چند ماه گذشته باشگاه استقلال و یک مدیربرنامه دارد. باشگاه استقلال با مدیربرنامه‌های کاوه رضایی در چند نوبت دچار اختلاف شده بود و کار به جایی کشیده شد که پس از جدایی رضایی، مسئولان استقلال در زمان نقل و انتقالات این سیاست را پیش بردند که با بازیکنانی که با این مدیربرنامه‌ کار می‌کنند، طوری رفتار کنند که مشکلی با این شخص ندارند، اما با پایان نقل و انتقالات اقداماتی علیه او انجام داده و تلافی کارهایش در زمان جدایی رضایی را در آوردند. مدیر برنامه مذکور که متوجه تصمیم باشگاه استقلال شده بود، زودتر وارد عمل شد و از طریق وکیل ایتالیایی که دوستش است کار دو بازیکن استقلال را به کنفدراسیون فوتبال آسیا کشاند. این‌گونه بود که تیموریان و رضایی به AFC اعلام کردند که با وجود داشتن حکم از کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، نتوانسته‌اند طلب‌شان را از باشگاه استقلال دریافت کنند. به نظر می‌رسد لجبازی صورت‌گرفته بین باشگاه استقلال و این مدیربرنامه کار را به جایی رساند که اکنون استقلال دچار دردسر جدید شده و برای رهایی این مشکل باید طلب هر دو بازیکن را پرداخت کند، این در حالی است که اگر مسئولان استقلال می‌توانستند با مدیریت درست، جلوی این اتفاقات را بگیرند، اکنون دچار این دردسر نمی‌شدند. کسی قصد ندارد رفتار این مدیربرنامه را توجیه کند، اما اگر مسئولان استقلال کمی باتجربه عمل کرده و می‌دانستند با شخصی که با بازیکنان نزدیک است، چطور رفتار کنند، اکنون با این مشکل مواجه نمی‌شدند.
لجبازی ای که کار دست استقلال داد
تصادف زنجیره ای در اتوبان تهران - کرج یک کشته برجا گذاشت
یک کشته حاصل تصادف زنجیره ای در اتوبان تهران – کرج + عکس
صبحانه
بهترین زمان صرف صبحانه
0
اشتباه واریزی چهار میلیاردی ارتباطی به شهرداری کرج ندارد
1
ملک سلمان اداره امور عربستان را به پسرش تحویل داد
علائم کبد چرب را جدی بگیرید
علائم کبد چرب را جدی بگیرید
%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتقالب وردپرسسئوسرویس و تعمیر کولر گازی